Ožujak 28, 2024, 16:45:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Terra vulcanica II  (Posjeta: 18165 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Terra vulcanica II
« u: Rujan 10, 2011, 19:17:39 poslijepodne »
Nemam inspiracije za novi naziv, a budući da ideja ostaje slična kao i pri aktualnom postavu, onda neka ovaj neka bude nadgradnja prvog :-)

Evo na brzaka generalna proba hardscape-a prije nego počnem saditi, najviše sam se nagnjavio oko postavljanja kamenja lijevo, trebao bi biti jedan veliki kamen ali nema ga... komentari dobrodošli!

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #1 u: Listopad 26, 2011, 20:59:41 poslijepodne »
Od sto glasa glasa čuti nije  :) pa evo onda još par slika novog postava, još nije posve gotovo, dolaze još cuba naprijed i blyxa lijevo ispred kamena.

Uglavnom, zadržao sam istu ideju vodilju od prethodnog postava jer mi se jednostavno svidjela, samo sam ju prenio u veći akvarij i malo još dodatno obogatio.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #2 u: Listopad 30, 2011, 21:23:06 poslijepodne »
update, kamenje na lijevoj strani prerazmješteno, zasađeni blyxa i cuba.

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #3 u: Listopad 31, 2011, 07:00:47 prijepodne »
Jako lijep postav. Jedino ona dva kamena na lijevoj strani su tamnija pa upadaju u oči.
 :up:
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #4 u: Listopad 31, 2011, 07:50:46 prijepodne »
Neko kamenje je već bilo u prethodnom postavu pa je tamnije, ovo svijetlije je tek kojih mjesec dana pod vodom, za par mjeseci će svi potamniti. Sve je to lava, a ovisi i o pošiljci je li svijetlije ili tamnije, nisu baš svi iste boje.

Offline amchudin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #5 u: Studeni 03, 2011, 16:04:26 poslijepodne »
Bas mi se svidja akvac, jel mozes malo napisati detalja oko istog, dakle podloga, svjetlo, koja vrsta fotoperiod..gnojenje co2 iz cega i filtracija..pls

Offline amchudin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #6 u: Studeni 03, 2011, 16:04:43 poslijepodne »
Bas mi se svidja akvac, jel mozes malo napisati detalja oko istog, dakle podloga, svjetlo, koja vrsta fotoperiod..gnojenje co2 iz cega i filtracija..pls

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #7 u: Studeni 03, 2011, 17:58:08 poslijepodne »
Ma akvarij je super, kao i uvijek. Jedva čekam da se sve to razraste, za koji mjesec-dva, bit će prva liga :)
Moram doći jedan dan  to vidjeti u živo, sigurno je još bolje.

Samo još da ribe doplivaju :)

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #8 u: Studeni 03, 2011, 18:34:06 poslijepodne »
i meni je lijep akvarij...... :up:, jedino bi tu stream pumpu izbacio van! bode oči a nema nekakvu pretjeranu funkciju! ne čini mi se da je pregusto zasađeno bilje da filteru treba neka dodatna cirkulacija! -?
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2011, 18:38:03 poslijepodne od rokimon »
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #9 u: Studeni 03, 2011, 20:36:47 poslijepodne »
Bas mi se svidja akvac, jel mozes malo napisati detalja oko istog, dakle podloga, svjetlo, koja vrsta fotoperiod..gnojenje co2 iz cega i filtracija..pls

Akvarij je cayman 100 od 230 litara. Podloga je JBL aquabasis plus, pijesak je prebačen iz starog akvarija, nešto tipa aquaclay, i još sam pomiješao sa JBL manado jer je stari akvarij bio od 120 litara pa pijeska nije bilo dovoljno. Desni kut sam podignuo pomoću trika sa ženskom najlonkom napunjenom pijeskom, doduše ne vidi se jer je zasađeno, ali dobio sam na visini. Svijetlo su 2x39W T5 lampe koje gore 5 sati, pa 2 sata pauze pa 4 sata, na poklopcu je alu folija. CO2 je iz boce, ne znam točno koliko mjehurića, dok bilje raste znači da je dobro  :) Filter je Haqos expro 1200 kojeg ima evo ima već tri godine.

i meni je lijep akvarij...... :up:, jedino bi tu stream pumpu izbacio van! bode oči a nema nekakvu pretjeranu funkciju! ne čini mi se da je pregusto zasađeno bilje da filteru treba neka dodatna cirkulacija! -?

Stream pumpa mi koristi jer mi je na lijevoj strani CO2 difuzor pa ga pumpica dodatno rasprši po akvariju jer mlaz izlazne cijevi filtera baš ne stigne punim mlazom skroz do druge strane akvarija pa je stream pumpa tu da to malo potpomogne. Dakle, nije ona tu zbog filtera već zbog bolje disperzije CO2 akvariju.

Ma akvarij je super, kao i uvijek. Jedva čekam da se sve to razraste, za koji mjesec-dva, bit će prva liga :)
Moram doći jedan dan  to vidjeti u živo, sigurno je još bolje.

Samo još da ribe doplivaju :)

I ja čekam da se to dobro zapuni biljem, a ti kad stigneš pasaj  :) evo koristim i priliku da zahvalim Troletu i gstarazu na doniranom bilju  :up: još ga moram popuniti i ribama jer imam jedno malo jato od 5 razbora, a razmišljam o većem jatu crvenih neonki, možda jednog dana par diskusa.

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #10 u: Studeni 04, 2011, 06:03:55 prijepodne »
Neko kamenje je već bilo u prethodnom postavu pa je tamnije, ovo svijetlije je tek kojih mjesec dana pod vodom, za par mjeseci će svi potamniti. Sve je to lava, a ovisi i o pošiljci je li svijetlije ili tamnije, nisu baš svi iste boje.
Jako mi se sviđa, nikad ne bih rekla prema slici da je akvarij tako velike litraže.
Baš je kao bombončić!  :up:
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #11 u: Studeni 04, 2011, 07:57:32 prijepodne »
Hvala  :) i mene čudi kako na slikama ne izgleda kao da ima 230 litara, mislio sam kad pređem sa 120 na 230 litara da će dojam veličine biti veći, ali baš nije, jedino što mi je sada bilje komotnije raspoređeno tj. ima više slobodne površine po sredini u odnosu na prije.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #12 u: Studeni 14, 2011, 20:16:30 poslijepodne »
Update, bilje se razraslo, cuba čini mi se polako napreduje.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #13 u: Studeni 15, 2011, 13:30:36 poslijepodne »
Akvarij pun potencijala, ali treba malo pošišat i oblikovat grmove.  ;)

Bilje izgleda ekstra zdravo i bit će mrak kad se razraste prednji plan.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #14 u: Prosinac 09, 2011, 08:03:56 prijepodne »
Što se tiče riba, odlučio sam se za jato crvenih neonki. Koliko neonki mogu staviti u 230 litara, a unutra već imam 9 apistogramma agassizi, 5 kulija, sijamca i ancistrusa?

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #15 u: Prosinac 09, 2011, 14:13:20 poslijepodne »
A mozes si staviti nekakvo jato od 30-40 komada mozda cak i vise . Akvarij je preljep , jos da se cuba malo razraste  :up:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #16 u: Prosinac 09, 2011, 20:42:33 poslijepodne »
A mozes si staviti nekakvo jato od 30-40 komada mozda cak i vise . Akvarij je preljep , jos da se cuba malo razraste  :up:

Hvala na komplimentu za akvarij  :) zbog cube ću se okušati u EI sistemu gnojenja, ali pokušat ću postepeno doći do toga da ne šokiram ribe, pa onda promatrati reakciju bilja i riba. Sve mi ok raste osim te nesuđene cube...

Što se tiče veličine jata, tako sam i ja mislio tridesetak ih staviti.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #17 u: Prosinac 09, 2011, 21:04:22 poslijepodne »
Imam jednu odličnu ideju!

Budući da smo konstatirali da sve biljke koje meni propadnu kod tebe rastu ko mutave, a i obrnuto, bilo bi vjerojatno najbolje da počupaš tu nesretnu cubu i daš je meni...  :D :D :D

Ma šalim se samo, akvarij je odličan, a poznavajući tebe i tvoj "rad" bit će još i puuuno bolji :)

Osim cube, možda, hahaha  ;)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #18 u: Prosinac 09, 2011, 21:28:00 poslijepodne »
Imam jednu odličnu ideju!

Budući da smo konstatirali da sve biljke koje meni propadnu kod tebe rastu ko mutave, a i obrnuto, bilo bi vjerojatno najbolje da počupaš tu nesretnu cubu i daš je meni...  :D :D :D


Ovo uopće nije loša ideja, podjela rizika, a uz cubu ću ti dati i agassizie na razmnožavanje pa mi ih vratiš namnožene  :D :D

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #19 u: Prosinac 09, 2011, 21:33:19 poslijepodne »
Dogovoreno!

Offline Microsorium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 500
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #20 u: Prosinac 19, 2011, 10:29:31 prijepodne »
Super.

Offline Microsorium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 500
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #21 u: Prosinac 20, 2011, 07:35:50 prijepodne »
Baš je lijep akvarij. Treba te biljke redovito podrezivat i ... uživat. Hydrocotilu ne bih puštao da juri prema površini. Dok je unutar grma izgleda super ali kad krene put gori mi nije baš. Imam isti problem s njom, ali da se to napravit, uvijek je zakačim za neko drugo bilje i onda se ona nekako zmijoliko provlači i puno ljepše izgleda. Još jednom - super!!!

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #22 u: Prosinac 20, 2011, 08:00:42 prijepodne »
Baš je lijep akvarij. Treba te biljke redovito podrezivat i ... uživat. Hydrocotilu ne bih puštao da juri prema površini. Dok je unutar grma izgleda super ali kad krene put gori mi nije baš. Imam isti problem s njom, ali da se to napravit, uvijek je zakačim za neko drugo bilje i onda se ona nekako zmijoliko provlači i puno ljepše izgleda. Još jednom - super!!!

Hvala  :) prošli vikend sam ga dobro reznuo pa sad neću još stavljati slike, uzeo sam crvene neonke, još su u karanteni ali ovaj tjedan ću ih premjestiti. Uzeo sam ih trideset, tri su ošle u prva tri dana, ali kad ih gledam ne bih rekao da ih je trideset jer to jato izgleda ko šačica riba  :D pa za 230 litara bi ih valjda pedeset trebalo barem da to izgleda popunjeno?!

Hydrocotile sam maknuo s panja i ovrezao ju oko izlazne cijevi filtera gdje nema rupica tako da ga malo kamufliram.

Offline Microsorium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 500
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #23 u: Prosinac 21, 2011, 07:24:21 prijepodne »
evo opet sam ga razgledao i baš mi se sviđa. jedva čekam vidit te promjene s Hydroc. ja je zaista uvijek držim onako između drugog bilja i daje mi ljepši dojam nego li kada strši. pogledaj jedan dio akvarija koji sam slika pod Vaši slatkovodni akvariji (naslov je nešto 475 l). baš se vidi kako je koristim pa možeš odlučit sviđa li ti se ili ne. i kod mene je plan da mi ona 'pokrije' djelove koji se baš i ne trebaju vidit - usis filtera i sl.
Super , super, super - samo vodi računa da nam ovog ljepotanka redovito fotkaš i uploadaš  :klap:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra vulcanica II
« Odgovori #24 u: Prosinac 26, 2011, 16:30:33 poslijepodne »
Evo jedna božićna  :) desetak dana nakon rezanja bilja, prešao sam na EI sistem gnojenja, možda ne još u punoj mjeri, ali pojačao sam doze, dodajem 12 ppm nitrata i 1,2 ppm fosfata, tako već dva tjedna, cuba možda baca koju mladicu više ali ne vidim nešto da je buknula u rastu. CO2 mi piči 4 mjehurića u sekundi.

Uplivalo je i jato od 27 neonki, bilo ih je 30 ali ih je 3 otišlo u prva tri dana svaki dan jedna. Čak mi izgleda da bi ih još deset petnaest dobro došlo možda?