Travanj 26, 2024, 19:16:57 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Rasvjeta kod ciklida+shimmering?!  (Posjeta: 1409 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forser

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 477
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
Rasvjeta kod ciklida+shimmering?!
« u: Ožujak 14, 2014, 13:42:51 poslijepodne »
Bok..
Zanima me sljedeće:
Akvarij je dimenzija 140*50*45
Nabavio sam ledice warm white i stavio ih za ciklidni akvarij mbuna, neznam koje su jačine jer ne piše, ali sam ih stavio u dva reda..
imam još pomočnu traku rgb koja služi kao mjesečina pred gašenje svijetla (mogu se mijenjati boje)radi 2 sata.
Dali je ta rasvjeta dobra za ciklide?
Smeta li im shimmering?
Dali bi mi preporučili neku drugu opciju, druge boje leda ili??
Vidio sam na forumu da dosta ekipe koristi grolux + plavu neku marine?!

Link na :https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=94079.0

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Rasvjeta kod ciklida+shimmering?!
« Odgovori #1 u: Ožujak 14, 2014, 15:24:31 poslijepodne »
Ove ledice su na 3500 k , sto manje ledica shimering će biti veći. Neznam jel imaš dimmer ali meni osobno odgovara.ta boja, nesmeta ribama simmering, kamenje i boje riba prilično uvjerljivo izgleda ,.dok pod plavim i crvenim svijetlom ribe dobijaju bolje boje a kamenje i pjesak dobijaju druge nijanse .. moze koja slika pa.bude jasnije, ledica.i.aq.

Offline forser

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 477
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
Odg: Rasvjeta kod ciklida+shimmering?!
« Odgovori #2 u: Ožujak 15, 2014, 22:02:12 poslijepodne »
Pozz...dimmer nemam..ne ispadaju mi nikako slike pa ih neću za sada nii stavljati..misliš li da treba biti samo plave i crvene ledice ili?

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Rasvjeta kod ciklida+shimmering?!
« Odgovori #3 u: Ožujak 15, 2014, 22:47:25 poslijepodne »
neznam dali je viseca ili rasvijeta pod poklopcem, ako je pod poklopcem najbolje da ides samo sa jednom bojom .. sad sve ovisi sta volis , dali onako zuckasto (tipa blackwater) ili nesto kao morska rasvijeta 10 000 k na vise, npr . baica tu na forumu ima na duzinu od 180 cm samo 9 ledica od 3 w od 14 000 k , bez leca kaze da jos mora dimati malo da dobije pravu atmosferu ...meni je isto bolje vidjeti u ciklidnom manje svijetla i misticniju atmosferu a ciklidi se slobodnije krecu pod slabijom rasvijetom ..nadam se da sam pomogao  ;)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Rasvjeta kod ciklida+shimmering?!
« Odgovori #4 u: Ožujak 16, 2014, 00:01:33 prijepodne »
ako vec ides na led rasvjetu, mislim da je dimmer obavezan, s njime ces puno lakse dobiti izgled i efekat koji ti se svidja. bez obzira na koju "boju" svjetla se odlucis. imaj naravno na umu da 6500K kod ledica i 6500k kod neke daylight lampe nisu ista stvar.

razlika izmedju daylight ledice na 6500K i neke od 15000K je jako jako tesko uocljiva i vidljiva, tek kad bi spojio jednu do druge bi eventualno uocio razliku u nijansi, pojedinacno meni to sve isto izgleda.

Offline forser

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 477
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
Odg: Rasvjeta kod ciklida+shimmering?!
« Odgovori #5 u: Ožujak 17, 2014, 11:06:37 prijepodne »
neznam dali je viseca ili rasvijeta pod poklopcem, ako je pod poklopcem najbolje da ides samo sa jednom bojom .. sad sve ovisi sta volis , dali onako zuckasto (tipa blackwater) ili nesto kao morska rasvijeta 10 000 k na vise, npr . baica tu na forumu ima na duzinu od 180 cm samo 9 ledica od 3 w od 14 000 k , bez leca kaze da jos mora dimati malo da dobije pravu atmosferu ...meni je isto bolje vidjeti u ciklidnom manje svijetla i misticniju atmosferu a ciklidi se slobodnije krecu pod slabijom rasvijetom ..nadam se da sam pomogao  ;)
pod poklopcem je..ovo kaj ja imam je baš kako si i rekao-black water, no plava boja kod riba mi ne dolazi do izražaja koliko žuta..puno si mi pomogao i razjasnio neke stvari..pročitao sam negdje da bi bilo najbolje staviti dva reda bijelih ledica + 1 red plavih, i da bi tada boje dolazile do izražaja..a ovo s žutom je baš kao mistično...uglavnom budem još vidio kaj ču..lp