Ožujak 19, 2024, 12:30:05 poslijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Plastično crijevo - gdje kupiti?  (Posjeta: 4067 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Plastično crijevo - gdje kupiti?
« u: Siječanj 31, 2019, 09:43:49 prijepodne »
Dakle gdje se u gradu Zagrebu (ili bar u Zg. županiji) može kupiti plastično crijevo za vodu kojih 8mm promjera? Dućana u kojima je toga nekada bilo ponestalo(dućana i/ili robe). U Pevecu se može kupiti samo veliki kolut crijeva za navodnjavanje to mi ne paše treba mi 2m, dobro kupio bih ako treba i 10m ali ne 100.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #1 u: Siječanj 31, 2019, 09:56:09 prijepodne »
Bauhaus ima

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #2 u: Siječanj 31, 2019, 10:56:06 prijepodne »
Građa,  bilo koja sjemenarna u rijeci drži to. U ri npr dučan Vuclo u sušačkoj dragi
Rijeka/Hrvatska

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #3 u: Veljača 01, 2019, 16:06:15 poslijepodne »
FixFox dobro veli, Bauhaus, vrtni odjel ima crijeva kakva god, sam si režeš metražu

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #4 u: Veljača 02, 2019, 19:42:57 poslijepodne »
Dakle gdje se u gradu Zagrebu (ili bar u Zg. županiji) može kupiti plastično crijevo za vodu kojih 8mm promjera? Dućana u kojima je toga nekada bilo ponestalo(dućana i/ili robe). U Pevecu se može kupiti samo veliki kolut crijeva za navodnjavanje to mi ne paše treba mi 2m, dobro kupio bih ako treba i 10m ali ne 100.

Kako nema Pevec? Svaki Pevec ima kao i Bauhaus vrtni odjel gdje se može kupiti crijevo na metre... Imaš i u svakoj malo opremljenijoj željezariji, trgovini s bojama i lakovima... Jedino što dimenziju 8mm teško da ćeš pronaći. Uglavnom je to 4mm, 12mm, 16mm, 25mm, 32mm.... Ja sam tražio davno 8mm i na kraju sam kupio baš u Pevecu na vrtnom odjelu.

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #5 u: Veljača 03, 2019, 09:24:15 prijepodne »
Bio sam relativno nedavno u Pevcu i možeš kupiti samo cijeli veliki kolut i koliko se sjećam samo jedne debljine. Nije nemoguće da imaju dobro sakriveno na nekom odjelu, tamo možeš bauljati satima a da te nitko ne pita što tražiš i može li ti kako pomoći. Pitao i u obližnijm željezarijama - ništa. Nekoć je bilo i u Viliju(Utrine) sad nema. U Bauhausu je super, imaju raznih dimenzija sa izloženim uzorcima zaista možeš to sam pregledavati i mjeriti i odrezati si koliko ti treba. Samo i dalje nisam našao dimenziju koja mi treba, vanjska dimenzija je OK ali najtanje što imaju i dalje ima predebelu stijenku.
Ako se možda pitate što to izvodim pokušavam popraviti crijevo od tuša. Da bi se cijev mogla nagurati u vanjsku mesinganu spiralu ne smije biti deblja od 8mm. No da bi se krajevi mogli nabiti na završetke i završetci ugurali u vanjsku cijev stijenka od 1mm je izgleda predebela. Da naravno u gorespomenutom Pevcu se mogu kupiti gotova crijeva za tuš. Jedno takvo se prosulo za manje od pola godine pa sad pokušavam popraviti originalno koje je radilo 20tak godina...   

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #6 u: Veljača 03, 2019, 10:10:24 prijepodne »
Ma kupi gumeni crijevo od Hasgrohea i gotovo. Tim novak, ferotermu, kerotherm... i rjeseno
Rijeka/Hrvatska

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #7 u: Veljača 04, 2019, 15:54:49 poslijepodne »
Bio sam relativno nedavno u Pevcu i možeš kupiti samo cijeli veliki kolut i koliko se sjećam samo jedne debljine. Nije nemoguće da imaju dobro sakriveno na nekom odjelu, tamo možeš bauljati satima a da te nitko ne pita što tražiš i može li ti kako pomoći. Pitao i u obližnijm željezarijama - ništa. Nekoć je bilo i u Viliju(Utrine) sad nema. U Bauhausu je super, imaju raznih dimenzija sa izloženim uzorcima zaista možeš to sam pregledavati i mjeriti i odrezati si koliko ti treba. Samo i dalje nisam našao dimenziju koja mi treba, vanjska dimenzija je OK ali najtanje što imaju i dalje ima predebelu stijenku.
Ako se možda pitate što to izvodim pokušavam popraviti crijevo od tuša. Da bi se cijev mogla nagurati u vanjsku mesinganu spiralu ne smije biti deblja od 8mm. No da bi se krajevi mogli nabiti na završetke i završetci ugurali u vanjsku cijev stijenka od 1mm je izgleda predebela. Da naravno u gorespomenutom Pevcu se mogu kupiti gotova crijeva za tuš. Jedno takvo se prosulo za manje od pola godine pa sad pokušavam popraviti originalno koje je radilo 20tak godina...

Ne znam kaj bi čovek rekel... Odeš i kupiš crijevo za tuš, novo, a ne se zaje... s krpanjem nečeg starog, a upitno je hoće li rezultat biti dobar....

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #8 u: Veljača 05, 2019, 12:55:38 poslijepodne »
Jesam - ono "novo" crijevo iz Pevca je jučer po drugi put puklo pa sam kupio novo (bolje) crijevo - ukućani nemaju živaca čekati rezultate mog istraživanja i razvoja.
Hvala svima na odgovorima!

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2200
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #9 u: Veljača 05, 2019, 18:23:46 poslijepodne »
Ma kupi gumeni crijevo od Hasgrohea i gotovo. Tim novak, ferotermu, kerotherm... i rjeseno

U principu, Hansgrohe i Grohe malo pretjeruju s cijenom. Schmidler gumirano crijevo sa okretnim dosjedima je izvrsne kvalitete, a košta osjetno jeftinije...
No, važno da je čovjek riješio problem...

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #10 u: Veljača 05, 2019, 18:40:12 poslijepodne »
Ma sve je to u 30 kn razlike, ali slažem se s tobom
Rijeka/Hrvatska

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2200
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #11 u: Veljača 05, 2019, 18:51:58 poslijepodne »
Ma sve je to u 30 kn razlike, ali slažem se s tobom

Schmidler 1,75m, 2 okretna dosjeda cca 90kn, HG 1.60m 1 okretni dosjed od 130-180kn, kako u kojem dućanu...
Ipak bolje nakon kupnje crijeva za razliku otić pojest ćevape i popit pivu!  :D
Radim u dućanu s grijanjem, vodovodom, sanitarijama... pa znam...
A ima na tržištu i takvog škarta kaj ne vredi ni tih 30kn kolko košta...  :dead:

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #12 u: Veljača 05, 2019, 19:15:01 poslijepodne »
Koji ducan
Rijeka/Hrvatska

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2200
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #13 u: Veljača 05, 2019, 19:39:40 poslijepodne »
Koji ducan

Kika-dom, Oreškovićeva 25, Otok, Sloboština, Novi Zagreb...
U slučaju da nekom nešto treba, stojim na usluzi, a uvijek se može složiti i kakav rabat za stare akvariste...  :)

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #14 u: Veljača 07, 2019, 17:42:16 poslijepodne »
Uskoro bi mi mogla zatrebati nova pipa u kuhinji pa ću se sjetiti obećanja. Nisam siguran što si točno mislio pod "stari" akvaristi ali ja prolazim po oba kriterija.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2200
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Plastično crijevo - gdje kupiti?
« Odgovori #15 u: Veljača 07, 2019, 18:00:19 poslijepodne »
Uskoro bi mi mogla zatrebati nova pipa u kuhinji pa ću se sjetiti obećanja. Nisam siguran što si točno mislio pod "stari" akvaristi ali ja prolazim po oba kriterija.

Samo ti navrati, al mi se javi na pp da znaš da ja radim...
Bez brige! Nisam ja zaboravio da si mi davno poklonio neko bilje kad mi je trebalo, ni da si volontiro ko edukator na Akteru, a znam i da nisi nikakav škrtac koji ne želi dat novce za drugo crijevo nego si samo razočaran kupljenim škart proizvodom pa si pokušo osposobit nešto šta je funkcioniralo godinama. Znao sam te vidit na biciklu iz dućana. Upečatljiv si, jebiga!  :D
Imam ti Nordove i Schmidlerove pipe po dobrim cijenama. I jedne i druge rade Samoborci, Nord Samobor, u kompi su sa Schmidlerom pa rade za sebe i za njih.
Iam samo pozitivna iskustva s njima, a ak doneseš keš, uvijek se mogu malo poigrati s cijenom za tebe.  :up: