Ožujak 28, 2024, 21:20:17 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: šarenilo na šanku  (Posjeta: 39279 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #125 u: Lipanj 25, 2011, 19:59:58 poslijepodne »


e i da, još jedna super stvar (teehee pazi vamo  :D) - flatwormsi su još u prvom mjesecu preko noći netragom nestali  :o i od tad ih nema al ono niti jednog jedinog! weee...  :)

Meni ih je hispidus sve pojeo preko noći, možda su tebi lysmate ! -?
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #126 u: Lipanj 25, 2011, 20:07:33 poslijepodne »
I svaki put si kazem da vise ne idem gledati ovu temu jer se u potpunosti slazem s Cannom, ali cu ovaj put otici u off i zazeljeti ti puno zdravlja...

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #127 u: Lipanj 25, 2011, 22:29:30 poslijepodne »
još sam nešto zaboravila reći: otkako se mario brine za malca, u njemu nema ni fosfat remuvera ni ugljena  :-[ što će reći da sve to nutra živi i raste nadivljaka, kanda je u okeanu  :D - voda struji, svjetlo svijetli, tu i tamo padne malo kiše, poneka riba propliva po horizontu, puževi se razmnožavaju...  :D

e i da, još jedna super stvar (teehee pazi vamo  :D) - flatwormsi su još u prvom mjesecu preko noći netragom nestali  :o i od tad ih nema al ono niti jednog jedinog! weee...  :)

 X-(
 :) :up:

Pokusaj staviti calaustree negdje na jace svjetlo! Tamo iznad plavih gljiva/ispod briareuma će im biti bolje pa ce se otvoriti. Ako se ni tada ne otvore - bojim se da su ti fosfati previsoki, sto i nije cudno obzirom da se voda ne mijenja, nema Rowe ni skimmera.
Ali osim toga - jako lijepo, zaista daje jako puno obzirom na to kako malo tehnike je unutra! :up:
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #128 u: Lipanj 26, 2011, 15:57:05 poslijepodne »

Izgleda odlično maslachak! Potvrđuje onu staru - što manje ruke u akvariju to bolje.

Offline Tomica28

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 223
  • Lokacija: Kremšnita City
  • Algae is 90% of all life in the ocean
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #129 u: Lipanj 26, 2011, 22:04:45 poslijepodne »
Od kad sam vidio ovu temu slinim za tvojim tankom i ako ikad krenem u slanu vodu ti si kriva :up:

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #130 u: Lipanj 27, 2011, 17:23:17 poslijepodne »
Meni ih je hispidus sve pojeo preko noći, možda su tebi lysmate ! -?

ma jok, tad nije bilo lismata unutra, gadovi su naprosto nestali preko noći  -? boktepita koji klinac ih je potamanio...

Pokusaj staviti calaustree negdje na jace svjetlo! Tamo iznad plavih gljiva/ispod briareuma će im biti bolje pa ce se otvoriti. Ako se ni tada ne otvore - bojim se da su ti fosfati previsoki, sto i nije cudno obzirom da se voda ne mijenja, nema Rowe ni skimmera.

ha? ke? koje caulastree? ne kontam..  -? ako misliš na onu u desnom ćošku, s njom je sve okej, zdrava je i ful se otvara kad je gladna  :D ali sam ju zgurala odozada jer mi je prekričava  :D osim toga, fotka je dva de pa se ne vidi da je caulastrea u biti točno ispod lampi a sinularija je skroz naprijed i ne radi joj sjenu.
jedino što je na fotki zatvoreno su crvene zoe koje s vremena na vrijeme pošize pa se ne žele otvorit par dana..  :(
a što se fosfata tiče, tja, neka ih, ne vidim baš da nešto smetaju  :D a i nije da imam hipersenzitivne espeesove koji će pocrkat od prljavoće  :D (zezam se malo, fakat moram nabavit testove, ono, krajnje je vrijeme :-[ )

Od kad sam vidio ovu temu slinim za tvojim tankom i ako ikad krenem u slanu vodu ti si kriva :up:

gou, gou, bila bi mi velika čast i zadovoljstvo navuć još nekog na morsku avanturu   :zagrljaj:

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #131 u: Prosinac 09, 2011, 21:56:27 poslijepodne »
pozdrav svima nakon dugo vremena  :-[

život mi se pretvorio u totalni kuršlus (blah, lažem, oduvijek je tak al dobro sad) i na žalost, svi moji ljubimci trpe...
šarenilo je zapušteno i prljavo, vratili su se flatwormsi, ima i malo nekih algica kojekuda (na pumpi ih ima najviše, tamo se stvorio čitav ekosustav)  :dead: al eto, ne da se micek, sve je živo, živahno i raste, raste... čudo moje maleno...  :'(
slika koju prilažem je preloša (mobitel) i boje se praktički ni ne vide, ali uživo je, bez obzira na zmazanoće i alge, još uvijek lijepo, šareno i veselo...

ajme evo suze mi idu dok ovo tipkam... naime, selim se... a šarenilo ostaje na svom šanku... srce mi se kida što ga moram napustiti i usrdno se nadam da će mu budući vlasnik posvećivati puno više pažnje nego što sam to ja činila u ovih godinu i pol koliko smo zajedno proživjeli...  :'(

eto, dragi svi, imala sam potrebu javiti vam se da vidite sadašnje stanje i eventualno još malo ohrabriti početnike, nanoljupce, ljenčine i kukavice  :D - ljudi moji, imati more doma, pa makar i ovako sićušno, je divno, predivno, najdivnije :zagrljaj: a ovaj maleni tankić je živi dokaz da - ako ste skromni, ne ubacujete čudesa i ne izmišljate pizdarije - cijela priča nije ni (preveć) skupa, ni komplicirana niti zahtjevna... ma more je... ah...  :heart:  :(

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #132 u: Prosinac 09, 2011, 22:02:33 poslijepodne »
pa zašto ga ne poneseš sa sobom  :'( :'( ako je zaljepljeno za šank ponesi i šank sa sobom ma nemoj samo tako osatvljat tu ljepotu  :'(

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #133 u: Prosinac 09, 2011, 22:22:51 poslijepodne »
pa zašto ga ne poneseš sa sobom  :'( :'( ako je zaljepljeno za šank ponesi i šank sa sobom ma nemoj samo tako osatvljat tu ljepotu  :'(

a gle, onak, rado bih ja njega nosila sa sobom, al selim u los angeles... tak da... ništ od toga  :'(

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #134 u: Prosinac 09, 2011, 22:32:01 poslijepodne »
pa javljaj se od tamo bar sa novim akvarijima  :)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #135 u: Prosinac 09, 2011, 22:42:49 poslijepodne »
pa zašto ga ne poneseš sa sobom  :'( :'( ako je zaljepljeno za šank ponesi i šank sa sobom ma nemoj samo tako osatvljat tu ljepotu  :'(

a gle, onak, rado bih ja njega nosila sa sobom, al selim u los angeles... tak da... ništ od toga  :'(


tamo je jaaako dobra ponuda i LA fish guys :D.....javi se od tam s nekim reefićem. :)   Sretno.

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #136 u: Prosinac 09, 2011, 22:46:48 poslijepodne »
pa javljaj se od tamo bar sa novim akvarijima  :)

to svakako  :zagrljaj:  naravno da se ne mislim ostaviti akvaristike, i tamo ću si složiti jedan nanić... a možda i jedan većić  :D jer, ha, bit će više para  :P

tamo je jaaako dobra ponuda i LA fish guys :D.....javi se od tam s nekim reefićem. :)   Sretno.

ou jea  :D  hvala  :zagrljaj:

a šarenilo ostavljam u (provjereno) dobrim rukama i dobivat ću redovne izvještaje pa ću i njih podijeliti s vama... vidjet ćemo kako će se priča sa šarenilom dalje odvijati...

Offline astralis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 187
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Novska
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #137 u: Prosinac 09, 2011, 23:33:17 poslijepodne »
ako ti je pozitivan pomak to sto odlazis preko bare, zelim ti SVE NAJBOLJE, od srca...
ovaj tvoj tankić je doista mamac da se svi okusaju u moru... i dalje ne vjerujem u to sto vidim, ali prekokrasan je... opet, sve naj naj i drz se...p.s. uvijek nekako budem tuzan kad netko domaci ode od kuce, ako me kuzis al eto, zivot je takav...
eruption of emotions

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #138 u: Prosinac 09, 2011, 23:49:01 poslijepodne »
Pozdrav i sretno.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #139 u: Prosinac 09, 2011, 23:52:21 poslijepodne »
p.s. uvijek nekako budem tuzan kad netko domaci ode od kuce, ako me kuzis al eto, zivot je takav...


slažem se, slabiji smo i manji za barem jednu osobu...

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #140 u: Prosinac 10, 2011, 01:17:19 prijepodne »
Puno srece i da nam se jednom vratis!
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #141 u: Prosinac 10, 2011, 07:20:20 prijepodne »
Sretno Maslačak! Break the world!!! :)

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #142 u: Prosinac 10, 2011, 10:55:52 prijepodne »
I u Esadejaca postoji akvarij.net - redovito se javljaj. Ovu priliku koju imaš za bolji život treba iskoristiti, ne pojavljuju se tako često. Falit će ti štošta, al vrijeme liječi sve rane (tim se bar ja tješim budući da sam isto preselila..) Prilagodba će ti malo teško pasti, pogotovo u prvih tjedan dana. Čudan krevet, krivi pogled kroz prozor, ljudi čudno pričaju, drugačiji je tempo života.. :D Tamo imaš puno veću, jaču, jefitniju akvarističku ponudu nego ovdje, a budući da si kreativna i imaš super ideje lako će sve ovo što si tu imala opet doći u život u boljem obliku! Al' vrati se ko bogata penzionerka, to svakako!  :D
And pls learn those Usadians what a real aquarium looks like!

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #143 u: Prosinac 10, 2011, 12:16:54 poslijepodne »
@ svi - hvala vam puno na lijepim željama  :zagrljaj:  baš ste divni  :)

Falit će ti štošta, al vrijeme liječi sve rane (tim se bar ja tješim budući da sam isto preselila..) Prilagodba će ti malo teško pasti, pogotovo u prvih tjedan dana. Čudan krevet, krivi pogled kroz prozor, ljudi čudno pričaju, drugačiji je tempo života.. :D

ma draga, ja sam ti nomad  :D i seljakanje mi je u opisu posl(ov)a pa ga ne doživljavam preveć ozbiljno... već sam jednom selila prek bare (u kentaki doduše) pa sam se vratila za manje od pol godine  :D... onak... zgadila mi se amerika pomalo  :D ili poPUNO  :dead:
a glede pogleda kroz prozor, vidi ga dolje - na ovo se neće bit teško naviknuti  8) - pod prozorom mi je laguna a odmah iza nje tihi okean  :zagrljaj:

Puno srece i da nam se jednom vratis!

a šta znaš... možda se ne vratim nikad, možda ostanem koju godinu, a možda ću se već za božić zaželit maminih kolača pa se vrnut nakon eto tjedan dana (putujem sljedeći vikend) :D

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #144 u: Prosinac 10, 2011, 12:34:48 poslijepodne »
nego...  :-[  :-[  :-[

Jel bi mogla slikat poklopac s unutrasnje strane da vidim kak je to sa rasvjetom izvedeno?  :-[

davno sam obećala da ću pofotkat (ja i obećanja, onak  :(  :-[ ) pa evo...

dakle, juwel rekord 60... maknula sam onaj poklopac gdje je originalna prigušnica (skalpelom, čas posla), stavila jaču prigušnicu, provukla žice, s unutrašnje strane stavila one male metalne nosače (vodonepropusna grla - kaj got  :D ), uglavila lampe (aquastar 24W i coralstar 24W) i zalijepila alu-foliju da glumi reflektore :-[  (ustvari, ispočetka je originalni reflektor bio doslovno uguran ispod lampi, ali sam ga maknula jer sam se toliko puta opekla na taj prokleti lim da imam masu ožiljaka po rukama  :dead: )

onak, sve skupa deset minuta posla  :)

edit: ajme kak je prljav poklopac  :-[  a bogme i plastika se iskrivila poprilično... ali sve radi već preko godinu i pol, tak da...   :)

« Zadnja izmjena: Prosinac 10, 2011, 12:40:54 poslijepodne od maslachak »

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #145 u: Prosinac 10, 2011, 12:59:35 poslijepodne »
Hi, maslačak!  :)
Uvjek se razveselim kad vidim apdejt ove teme  :zagrljaj:
Bas mi ja zao sto se rastajes od ovog predivnog akvarija......ali sto je sa crvenkapicama Rođer i kako ono drugo ime  :D :D . Oni su mi dvoje najjači!  :heart: :up:

Sretan put i uživaj !  :up:
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #146 u: Prosinac 10, 2011, 22:16:33 poslijepodne »
@ svi - hvala vam puno na lijepim željama  :zagrljaj:  baš ste divni  :)

Falit će ti štošta, al vrijeme liječi sve rane (tim se bar ja tješim budući da sam isto preselila..) Prilagodba će ti malo teško pasti, pogotovo u prvih tjedan dana. Čudan krevet, krivi pogled kroz prozor, ljudi čudno pričaju, drugačiji je tempo života.. :D

ma draga, ja sam ti nomad  :D i seljakanje mi je u opisu posl(ov)a pa ga ne doživljavam preveć ozbiljno... već sam jednom selila prek bare (u kentaki doduše) pa sam se vratila za manje od pol godine  :D... onak... zgadila mi se amerika pomalo  :D ili poPUNO  :dead:
a glede pogleda kroz prozor, vidi ga dolje - na ovo se neće bit teško naviknuti  8) - pod prozorom mi je laguna a odmah iza nje tihi okean  :zagrljaj:

Puno srece i da nam se jednom vratis!

a šta znaš... možda se ne vratim nikad, možda ostanem koju godinu, a možda ću se već za božić zaželit maminih kolača pa se vrnut nakon eto tjedan dana (putujem sljedeći vikend) :D

opa pa ti tamo netrebaš ni kupovat ribe samo siđeš iz stana i zamahneš mrežicom po laguni i eto ti ribica  :D :D