Travanj 24, 2024, 08:23:48 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Obnova i prosirenje  (Posjeta: 28274 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #125 u: Kolovoz 24, 2016, 20:17:37 poslijepodne »
melek: imas ti sliku tog svog djela sa tim cijevima  da vidim to ..

našao sam jednu stariju sliku gdje se vidi cijev , sad su dvije cijevi  jedna  je 70 druga 50



evo gdje zavrsavaju u prvoj komori ..


i evo kako izgleda sad kad radi filter cijevi se i ne vide toliko jer voda talasa
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #126 u: Kolovoz 24, 2016, 22:09:25 poslijepodne »
Vidim na ovoj 2 slici da imas stavljene cepove, pa mi nije jasno za cega su? Jer koliko sam ja razmisljao opet je filter pun vode  radi pregrada(komora) unutar njega..... ili sada malo bolje gledam ti imas cijelom duzinom mrezu neku za pregradu?

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #127 u: Kolovoz 24, 2016, 22:18:23 poslijepodne »
Vidim na ovoj 2 slici da imas stavljene cepove, pa mi nije jasno za cega su? Jer koliko sam ja razmisljao opet je filter pun vode  radi pregrada(komora) unutar njega..... ili sada malo bolje gledam ti imas cijelom duzinom mrezu neku za pregradu?

čepovi su tu kad čistim da zatvorim dotok vode iz jezera  jer nisam našao ventil za fi70  pa sam ovako riješio taj problem zatvaranja, sad sam zatvorio i  ispustio vodu da bi slikao inače se ne bi vidjele cijevi
a ta mreža što se vidi je od aluminija i ona ima veće rupice pa se ne začepi brzo a zaustavi dosta alge  i lako se spere sve sa nje pa mi je ona prije spužvi
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #128 u: Kolovoz 24, 2016, 22:32:27 poslijepodne »
Znaci ako mozes ispustiti imas 2 komore samo? Ja sam danas vukao struju do filtera i malo gledao i rekao 2x2 velicine ce mi biti dovoljan jedino se za dubinu nisam odlucio ali sumljam da bude veca od 1m. Ali sam planirao jedno 4 komore i onda na jednoj cijevi dole, pa gore , pa dole, zato mi bas nije najjasnije kako si ispustio bio vodu, ali sada sam skontao recimo, ali ako imas cijelom duzinom mrezicu, zar ti voda ne ide samo od gore u slijedecu komoru?

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #129 u: Kolovoz 24, 2016, 23:04:16 poslijepodne »
imam 4 komore .. a vodu mogu ispustiti samo iz prve dvije
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #130 u: Kolovoz 25, 2016, 18:47:59 poslijepodne »
Onda je skoro kako sam ja planirao, da bi trebao 2 ispusta da ispraznim filter,e sada ako bude sve ok, onda bi slijedeci tjedan trebao ici nastaviti sa jezerom, hvala svima na pomoci, iako sumljam da je zadnji put sto ispitujem,ali ono bolje i 2 puta pitati nego raditi ispocetka :)

Citao sam bio malo pise da je potrebno oko 15min da voda bude u filteru, a kako mi ispada ja bi napravio 2x2x1 tako da mi je to 1 sat bi voda otprilike bila u filteru tako da je to ok, jedino jos neznam posto ga planiram betonirati dali da slazem kamenje kao sto je zid (iako bi ovo bilo vise nabacano i vjerojatno veci razmak) ili da jednostavno samo beton, jer znam da i to kamenje pomaze kod bakterija jedino je nezgodno to ocistiti jer mulj propadne između kamenja, ali do toga ima vremena, jer sumljam da cu sve stici ove godine tako da vjerojatno na proljece jer ne zelim forsirati pa da po zimi prebacujem ribe.....

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #131 u: Kolovoz 25, 2016, 18:57:08 poslijepodne »
Nemoj stavljati kamenje u ribnjak , sam si zaključio da je problem sa nečistoćom koja se sakuplja ispod tog kamena . Korisne bakterije će se formirati u filteru kao i u ostatku ribnjaka na svim površinama . Kamen će nakon nekog vremena prekriti alga isto kao i beton tako da će vizualno biti isto ali puno lakše za održavanje . Mislim da ćeš morati nabaviti nešto jaču pumpu od ove koju trenutno imaš da bi ubrzao promjenu vode iz ribnjaka u filter .

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #132 u: Kolovoz 25, 2016, 20:51:16 poslijepodne »
Pa i to sto kazes bolje ga izbaciti, a oko pumpe, nevidim bas razloga, recimo da je jezero 20 kubika, pumpa je 3800l/h , neka se smanji protok i malo ispod 3500 to je opet izmjena sve vode u jezeru u 6 sati, ako jezero bude i 25 kubika to je opet 8 sati sto znaci izmjeni vodu 3 puta na dan....tako da bas i nevidim tu zbog cega, jedino ako nesta nisam fulao....

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #133 u: Kolovoz 25, 2016, 21:19:21 poslijepodne »
Da ja sada ne laprdam o svemu tome evo kako je to sročio naš kolega Mrljo#2 , sve je rekao samo pročitaj .

 Ovako neka osnovna pravila:
1.PITANJE: Koliko puta u 24 h treba profiltrirati ribnjak ?
ODGOVOR: 8-12 puta, odnosno jednom u 2-3 sata

2.PITANJE: Koliko se voda treba zadržati u protoku kroz filter?
ODGOVOR: 10-15 min, što više to bolje.

3.PITANJE: Koliko velik filter trebam?
ODGOVOR: 6-10% od volumena ribnjaka

...a eto i formule po kojoj ćete odrediti pravilne omjer zapremine vode ribnjaka, filtera i protoka pumpe

Zadržavanje vode u filteru (min)= (Volumen filtera (L) / protok pumpe (L)) X60 min

Ako imamo jezero od 10 000L filter od 600 L i pumpu protoka od 3500L
..to znači da će jezero biti prepumpano za 2.86 puta na sat, što će reći da zadovoljavamo zahtjev prvog pitanja. No kod pumpe treba uzeti u obzir da je njena nazivna snaga protoka mjerena na "nuli", što će reći bez opterećenja vodenog stupca na lopatice pumpe!... znači kod izračuna treba u obzir uzeti vrijednost protoka  koju pumpa isporučuje u sam filter... svaki ozbiljniji proizvođač će navesti te vrijednosti na grafu gdje se prilikom kupovine može isčitati krajnja vrijednost... ako prije filtera imamo i UV lampu moramo odbiti i pad protoka kroz nju!
Dalje volumen filtera od 600 litara podjelimo s efektivnim protokom pumpe 3500 od litara i pomnožimo s 60 minuta i dobijemo nešto preko 10 minuta zadržavanja vode kroz filter čime smo zadovoljili i zahtjev drugog pitanja. Kako je bolje da se voda zadrži što duže u filteru, očito je da ako smanjimo protok pumpe dobijemo duže vrijeme zadržavanja, no samim time smanjujemo broj prepumpavanja ribnjaka. Jedino rješenje je povećanje zapremine filtera.
Sada se pitate čemu zadržavanje vode u filteru," kaj voda prošiba kroz nj i rješena stvar",e pa nije baš tak ...
Da bi se amonijak, koji nastaje od hrane kojom hranimo naše ribeke, razgradio na nitrate i nitrite, treba doć u dodir s dušičnim bakterijama a to se nemože dogoditi supersonično veće je potrebno neko vrijeme a to je ono vrijeme zadržavanja .
Ako niste znali iz 1Kg hrane za ribe nastaje oko 37g amonijaka koji je za ribeke
smrtonosan. jer nije samo što bi rekli engleži solid waste ili ti po naški drek , ono
kaj ribe izbace iz sebe one uriniraju konstantnom izmjenom i filtracijom vode kroz škrge.
Tak da filtriranje vode mora zadovoljiti gore navedene parametre, kako ribeki nebi disali vlastiti izmet (evo bio sam fin).
Još nekaj, kaj se tiče čišćenja filtera, što sam već negdje spomenuo, čistite filtere barem jednom mjesečno u ljetnim mjesecima. Da,da mjesečno. Zašto?... e
pa zato jer ribe hranimo pojačano u ljeti. Koliko im hrane ubacimo?... par kila i više?... manje hrane = manje čišćenja = manji rast riba...
Sva ta hrana negdje završi, ponajprije u filteru i na dnu u obliku kakice(opet fin), ako taj otpad ne vidimo ne znači da ga nema. Iako je amonijak razgrađen ostaju nam drugi spojevi koji nastaju prilikom raspadanja i truljenja. Oni su isto tako opasni jer se otapaju u vodi i truju ribe poooolaaaakooo!!!
Eto nadam se da sam vam barem malo pomogao.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #134 u: Kolovoz 25, 2016, 21:50:02 poslijepodne »
pumpa je 3800l/h , neka se smanji protok i malo ispod 3500

To je preoptimisticno. Moja pumpa od 16000L je imala realni protok 7000L PRIJE nego sto sam ugradio UV lampu. Mani se tih pumpica za upotrebu u ribnjaku,  pumpu slicnog kapaciteta imam u 400L akvariju, ako hoces filtrirat 20m3 treba ti nesto puno jace.

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #135 u: Kolovoz 26, 2016, 18:23:45 poslijepodne »
Pumpa gubi na visini, a ja necu imati veliku razliku oko 50cm tako da nije strasno da je 1m e tu vec gubi dosta, nazalost nemam sada graf jer pas mi je pojeo (izgrizao" taj dio skupa sa jamstvenim listom, ali svakako moram uzeti bar jos jednu takvu pumpu jer bio sam mjerio danas i malo sam se šokirao kada sam izracunao da mi bude oko 40 kubika jezero, vjerojatno malo i vise i onda posto sam planirao i mini jezero sa mocvarama, bude i 45 kubika.... 

Tako da moguce da zakopam najdublji dio jer ipak sta ce mi 2 metra dubine, ili da ovo ostavim sebi a ribama pravim drugo jezero.....

Ali uglavnom malo sam gledao po netu cijene i naletio sam na nesta sto izgleda jeftino i to dosta, pa ako netko zna nesto vise o tome....

ovo je stranica
http://www.zoofast.hr/ribnjakuvrtuoprema-c-168_194_196.html?page=3

a ovo je artikal
http://prntscr.com/carel8

mislim ako je to kuciste za UV lampu onda je jeftino jer sa ebay-a narucim za "sitne " novce lampu ono mogu imati 2 Uv lampe za 300-tinjak kuna....

S obzirom da sam stvarno pretjero sa jezerom, moram sve kupovati opet ispocetka i da naletio sam i na skrimer isto na stranici za 200 kn....
E sada ne znam jel netko isprobavao tu marku itd....



Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #136 u: Kolovoz 26, 2016, 19:03:12 poslijepodne »
Ja ne bi zatrpavao dublji dio ribnjaka ako je već iskopan , ekipa obično svako malo proširuje ribnjake a ti bi ga smanjio . Nije nužno da kupuješ sve novo (pumpe,UV itd.) , samo uzmi razliku koja ti treba . Možeš ti imati i nekoliko slabijih pumpi i nekoliko slabijih UV lampi , bitan je zbroj svega zajedno .

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #137 u: Kolovoz 26, 2016, 19:14:04 poslijepodne »
Pumpa gubi na visini, a ja necu imati veliku razliku oko 50cm tako da nije strasno da je 1m e tu vec gubi dosta, nazalost nemam sada graf jer pas mi je pojeo (izgrizao" taj dio skupa sa jamstvenim listom, ali svakako moram uzeti bar jos jednu takvu pumpu jer bio sam mjerio danas i malo sam se šokirao kada sam izracunao da mi bude oko 40 kubika jezero, vjerojatno malo i vise i onda posto sam planirao i mini jezero sa mocvarama, bude i 45 kubika.... 

Vidio sam te grafikone i niti jedan nije tocan tj. u stvarnom svijetu se to ne moze dobiti. Ali, cak i da moze, 3800 l/h je za jednu nulu premalo za kubikazu koju planiras.

Sad, planiras kupiti dvije takve pumpe a svaka ti trosi 50W a jedna ovakva od 20000 L/h trosi 85W:

http://www.koi-spirit.de/rohrpumpe-ecomax-hf-20000/teichpumpen/rohrpumpen/a-950115/

Nadalje, ona UV kucista za lampe su prepodimenzionirane za tvoju kubikazu, prostudiraj si temu, recimo ovu tablicu




Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #138 u: Kolovoz 26, 2016, 21:15:22 poslijepodne »
Ma za pumpe sam napisao 2 jer to bi mi onda bila ta kolicina, ali vjerojatno ce ici neka drugcija  vjerojatno jaca, a sto se tice lampi mislim da sam vidio da je potrebno za moje jezero oko 40w , ali ono cijena je turbo jeftina , mozda bolje bi stavio i 4 te lampe od 11w jer bi me izasle 600-tinjak kuna nego jednu pa dati 1500kn,jedino bi se morao patiti malo kod filtera i stavljati vise cijevi da ulazi u svaku voda kada ide iz jedne u drugu komoru...

Ali sutra imam zadatak viditi tocno koliko ce vode ici i nadati se da sam se zeznio.... iako velicina filtera mi odgovara sto sam planirao posto bi trebao samo on biti oko 4 kubika tako da je to ok, ali ono velicina jezera, uf nisam planirao da je tolika, ja se nadao da je duplo manje...

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #139 u: Kolovoz 26, 2016, 21:29:15 poslijepodne »
mozda bolje bi stavio i 4 te lampe od 11w jer bi me izasle 600-tinjak kuna nego jednu pa dati 1500kn,

Ma ne, pa neces nacickavat 4 uvc lampe, ovo sam platio 650kn

http://www.ebay.com/itm/UVC-clearer-36-Watt-for-Garden-Pond-and-Aquariums-/231996571659?hash=item360412c00b:g:a6kAAOSwv9hW2DbT

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #140 u: Kolovoz 26, 2016, 22:36:32 poslijepodne »
Iskreno vise mi odgovara vise komada, da ima veci protok , jer recimo stavim lampu u 1 komoru i recimo bude protok 5000l, automatski u 2 komori nemoze doci vise od 5000l i na kraju u zadnju komoru stavim pumpu i desi mi se da pumpa vuce 10000l i onda pumpa ostane na suhom.... a da stavljam lampu na izlazu, mi nema bas smisla jer onda mrtve alge se vracaju u jezero i tamo taloze a ne u filteru...  jedan od problema gravitacijskog filtera...

A ako stavim vise komada, sigurnije mi je da se nece isprazniti filter...., jer mislim da su sve lampe na velicini od 1 cola ulaz u njih, i tako bi dobio po 4 cola ulaz, a ovako bi imao 1 samo...

Sam si rekao da ti je lampa smanjila protok, a kod gravitacijskog filtera ti ne bi smanjila lampa protok ako stavis na ulazu, vec bi jednostavno izvukla vodu i onda na suhom radila...

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #141 u: Kolovoz 27, 2016, 09:01:17 prijepodne »
Apsolutno nisam nikad vidio takav design a nagledao sam ih se. Sa 4 lampe ces si samo zakomplicirat zivot.

Imas ovdje nacrte koje sam ja koristio pa pogledaj

http://www.lagunakoi.com/Filtration-Designs-c-9.html


Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #142 u: Kolovoz 28, 2016, 21:26:37 poslijepodne »
dali bi se UV lampa mogla  postaviti na posebnu slabiju pumpu koja bi vraćala vodu iz zadnje u prvu komoru ? time bi se jedan dio vode duze zadrzavao u filteru a te mrtve alge bi odma završile  u filteru  -?
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #143 u: Kolovoz 28, 2016, 22:14:44 poslijepodne »
Iskreno nisam o tome razmisljao, , jer ono radim 5 poslova od jednom tako da sam malo rekao odmor od jezera i razmisljanja.... ali nevidim sta bi sa time dobio, jer problem je u tome sto posto je gravitacijski filter i recimo da lampa propusta 5 kubika vode u filter, a pumpa iz njega izvlaci recimo 10 kubika, i onda kada pumpa izvuce svu vodu radi na suhom do ne nadoiđe nova voda...a filter bi treba biti 4 kubika, tako da vrijeme zadrzavanja nije problem, ono mogu ja njega napraviti i 8kubika, ali nema potrebe , a i tko bude skupio materijal za toliki filter....

Meni bi odgovaralo da je samo 1 lampa jer onda znam kako bi napravio filter, stavio bi je na ulaz u 1 komoru koja bi bila vortex.... ,ali tu mi je onda problem protok, pa sam cak razmisljao staviti 3-4 slabije ono 1 ispod druge, svaka bi imala svoj ulaz iz jezera  i vjerojatno bi onda dobijao dovoljnu kolicinu, ali onda opet.... problemi  hoce li iz najgornje lampe ici najvise vode a iz donje nista....
Tako da sam mislio mozda napraviti da mi prva komora budu lampe samo postavljene unutra i onda da 2 komora bude vortex, i to mi za sada izgleda najbolje rijesenje.... ali ono nisam bas se zamarao jer trenutno radim cijelo dvoriste, pa ono, jezero mi je cilj da bude gotovo slijedece godine, iako se ja nadam da bude ranije...

A vidio sam jos jednu foru, lik ima kao 2 plasticne kace 1 veca i jedna manja, dovod vode je spojen na vecu, manja je unutar vece i to recimo 10 cm odmaknuta od rubova vece, i ima ono milijun rupa (netko se nabusio) , i onda je izlaz stavljen na sredinu te male i kao to mu cisti vodu samo tako, i sto je najbolje ono slucajno ugasio stranicu i nisam vise uspio naci... :( ,ali uglavnom nesta kao vortex, samo sto ima 2 stijenke, i na kraju nisam skontao jer ima rupe na stijenkama , ili na dnu ili oboje...

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #144 u: Kolovoz 28, 2016, 23:03:36 poslijepodne »
da nje ovaj  :D
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #145 u: Kolovoz 29, 2016, 00:09:01 prijepodne »
Moguce je, ma kada sam klikao i zatvorio tako da nisam bas pogledao kako treba, ali mislim da je tako, ali mislim da je lik imao samo lampu i to i nista vise.... ili ja nisam stigao do toga dijela, cak sam gledao i filtere sa kamenjem itd.... bas ono gledam hrpu toga i sto vise gledam manje znam, ali ono ajde nauciti cu :) valjda, hahahaha :)

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #146 u: Rujan 08, 2016, 10:44:14 prijepodne »
Jesam dobro prosao jucer, pa to nemogu opisati,  idem hraniti ribe prije par dana mislim da je bio petak i skontam nemam hrane, i nista ajmo viditi di ima hrane za ribe u Osijeku i sve sto gledam mala pakiranja , ono za jedan dan,  i nazovem jedan centar u osijeku i pitam jer nema na netu cijene i kaze mi lik bas radi naruđbu i ok, posto nema velikih pakiranja on ce mi naruciti pa ce doci u utorak-srijedu i ja rekao ok, ono 3kg 205kn , ono super jos ga pitam koliko je to litara kaze on 650g je 10 litara i ono racunam nekih 40litara je to, i ajde dođe u srijedu  hrana i teta ode po nju, i ono šok, ono pakiranje nekih 5litara, neka hrana iz Česke...

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #147 u: Rujan 08, 2016, 15:09:59 poslijepodne »
Jesam dobro prosao jucer, pa to nemogu opisati,  idem hraniti ribe prije par dana mislim da je bio petak i skontam nemam hrane, i nista ajmo viditi di ima hrane za ribe u Osijeku i sve sto gledam mala pakiranja , ono za jedan dan,  i nazovem jedan centar u osijeku i pitam jer nema na netu cijene i kaze mi lik bas radi naruđbu i ok, posto nema velikih pakiranja on ce mi naruciti pa ce doci u utorak-srijedu i ja rekao ok, ono 3kg 205kn , ono super jos ga pitam koliko je to litara kaze on 650g je 10 litara i ono racunam nekih 40litara je to, i ajde dođe u srijedu  hrana i teta ode po nju, i ono šok, ono pakiranje nekih 5litara, neka hrana iz Česke...

pa valjda si mu reklamirao...dobio si nešto što nisi naručio. koju si hranu uzimao?
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2016, 15:15:10 poslijepodne od royalblue »

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #148 u: Rujan 08, 2016, 15:24:53 poslijepodne »
650g je 10 litara

pa to je negdje napuhano ko Smoki  :D. Inace imas hrane u Aquareji 1kg=4.2 eur

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Obnova i prosirenje
« Odgovori #149 u: Rujan 08, 2016, 15:28:57 poslijepodne »
Ma problem mi ono sto kod mene nema, svugdje nestalo velikih pakiranja, uzimao sam u petcentru 31,5l JBL 250 pa su digli na 300 i sada nema, a cuj naucio sam sada, dok nevidim litre i kilazu ne uzimam :)

Evo sada sam pogledao nema ni tamo toga vise....