Travanj 19, 2024, 06:16:41 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Aquaforest stone fix  (Posjeta: 1826 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Aquaforest stone fix
« u: Listopad 27, 2016, 14:39:33 poslijepodne »
Nije reklama, nazvat ćemo review-om neiskusnog ljepitelja :D

Ganjao sam po netu načine najefikasnijeg spajanja kamena, čitao o ovom onom, probao za fragove cijanoakrilate, za velike komade 2 komponentni epoksi od bizona i patexa.
Taj dvokomponentni epoksi mi nikad nije primio kak se spada ako sam lijepio pod vodom, no priznam da nisam probao ni ove "reef deklarirane" kao putty i sl.
Kako imam živi kamen kojeg definitivno želim poljepiti da ne mislim kad će mi koja živina šta pomaknut i srušit odlućio se probati cement od aquaforesta.

Na prvu izgleda kao i ostali slični proizvodi, no ne mogu napraviti dikretnu usporedbu s drugima.

Ono što mogu potvrditi jest da je proizvod full jednostavno koristiti, te da je idealan za spajanje na suhom i uz manji kompromis na mokrom.
Drži izuzetno čvrsto i vrlo brzo stvrdnjava.

Potrebno je zamješati s malo vode, podesiti do nekakve plastelin faze i utisnuti u kamen. Meni je to odprilike ispalo na jednu vrhom punu žlicu "cementa" žlica nepuna žlica vode. promješao sam u fangli i zatim umjesio u ruci.

Na suhom kroz koju minutu (ispod 5) stvrdne i poljepi do mjere da trgaš kamen koji eventualno puca tamo negdje dalje a ne na spoju.

Varijanta lijepljenja pod vodom funkcionira sukladno uputama no priča je malo "pipljiva".
OBAVEZNO je isključiti svu cirkulaciju jer će u suprotnom struja uredno odnjet materijal po cijelom tanku i eto problema.
U dodiru sa vodom vrlo brzo se topi vanjski sloj pa treba računati s time da se napravi čim tvrđe a opet da bude elastično, umetne na mjesto spoja i ne petlja više po njemu.
Stvrdnjava kroz 10 minuta (upute kažu 15).

Boja je sivkasta kad stvrdne i ne pika u oko naspram ostatka kamena. Navodno ga koralina dobro prekriva.

Piksa od 1.5kg je cca 80kn a ja sam odprilike pola poljepio : 2 kraja kamena koji radi most cca 5-6 cm cm debljine valjčić ljepila sa svake strane, 4-5 kuglice kavih 3-4cm koje drže veliki kamen (kod mene u temi skroz desni), jedna takva drži granu akropore, te grumen  od kakvih 5cm koji sam utisnuo u 2 veća kamena i manji u sve to skupa kako bi stvorio nekakav most.(lijevi greben u elos temi)

Eto, svaka preporuka zasad, relativno ekonomično a kvalitetno riješenje.
Koliko sam uspio objasniti neznam.. ako treba slikati slikam :D

p.s. neznam koliko bi mi bilo prvo riješenje za lijepiti fragove, evetnualno veće komade na kamenu , no to mu ionako nije svrha :)
diy-audio.com.hr

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Aquaforest stone fix
« Odgovori #1 u: Listopad 27, 2016, 15:13:03 poslijepodne »
Super rjesenje ako zelis na postojece stanje dodati koju platicu i jako dobar review

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Aquaforest stone fix
« Odgovori #2 u: Listopad 27, 2016, 23:06:21 poslijepodne »
Veče komade si tiplao ili samo kuglica u sendvič + zaglađivanje ?

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Aquaforest stone fix
« Odgovori #3 u: Listopad 28, 2016, 08:04:08 prijepodne »
Nisam tiplao. Kamen ispod desne "kugle" je osjetno najtezi u tanku a na njega sam sa svaje strane zaljepio jos dva. Cojeli greben sam prwselio u tank tako da sam ga drzao za tu kuglu i nije nis puklo,otpalo i sl pa vjerujem da ne bude ni u tanku
diy-audio.com.hr

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Aquaforest stone fix
« Odgovori #4 u: Listopad 28, 2016, 09:00:14 prijepodne »
ja sam koristio cement od nekog, prije par godina... u Viliju isto ima neka piksa cementa, ne znam točno koja firma..ali to je sve isti sistem... dobra je fora, kad treba složit greben kako se spada, odlična...

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Aquaforest stone fix
« Odgovori #5 u: Listopad 28, 2016, 09:12:47 prijepodne »
Ja sam koristija tenax ljepilo za mokri kamen.

Offline skolaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Aquaforest stone fix
« Odgovori #6 u: Listopad 31, 2016, 08:42:40 prijepodne »
ja koristim REEF Bond od AMA i fantazija je - cement veže kamen bez frke u par min pod morem i ne zagađuje tank.