Ožujak 29, 2024, 09:09:05 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?  (Posjeta: 5992 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Triput

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava / Dubai
Odg: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?
« Odgovori #25 u: Svibanj 18, 2014, 16:20:39 poslijepodne »
@Damir_Sl

I ja bih radije isao na opciju sa probusenom rupom u pozadini, ali s obzirom da je ovak kak je budem isprobao, proguglo i vidio kaj cu. Mislim da mi se opet isplati cak i ako ga posaljem nekom da ga busi.

@sterymar

Nema druge nego u spavacu sobu, ali si mi dao misliti. U kojem smislu nije zdravo, jel mozes specifirati? Ili netko iskusniji....

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?
« Odgovori #26 u: Svibanj 18, 2014, 16:50:12 poslijepodne »
mozda i steti, ali ljekovitost isparavanja morske vode je vec davno dokazana.

samo je pitanje, sto u akvariju isparava, pored morske vode....ja npr. nikakvih problema nemam, cak naprotiv, od kada imam morski, nikakvih problema sa sinusima i zacepljenim nosom....

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?
« Odgovori #27 u: Svibanj 18, 2014, 18:14:19 poslijepodne »
mozda i steti, ali ljekovitost isparavanja morske vode je vec davno dokazana.

samo je pitanje, sto u akvariju isparava, pored morske vode....ja npr. nikakvih problema nemam, cak naprotiv, od kada imam morski, nikakvih problema sa sinusima i zacepljenim nosom....
isparavanje morske vode sigurno koristi ali ako se unutra dodaju razni " A, B ,C"  :question: a i organizmi moraju nešto ispuštati,volio bi i ja čuti druga mišljenja.kolega spominje HO overflow,uz njega nečeš spavati od buke,možda i hočeš ali žena sigurno neče i eto ti rata u kuci  :punch:

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?
« Odgovori #28 u: Svibanj 18, 2014, 23:00:11 poslijepodne »
RSM 250 bi trebao biti gotov sistem sa sumpom otraga i svim pregradama i mjestom za skimmer koje ti trebaju, ne razumijem zašto je montiran OF ako je tvornički, u suprotnom akvarij koji nema pregrade i ima vanjski OF se z ataj novac neisplati, prednost RSM- i je u tome da je kompaktan i ima sve što treba, pokolopac će spriječiti neželjeno hlapljenje vode i moguča isparavanja u max mjeri. :nerd:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?
« Odgovori #29 u: Svibanj 19, 2014, 01:13:40 prijepodne »
Nisam liječnik ali pretpostavljam da učinak isparavanja vode iz morskog akvarija ima učinak ljekovite "slane sobe"...za koju mnogi daju novce kako bi ju si priuštili.

Offline Triput

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava / Dubai
Odg: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?
« Odgovori #30 u: Svibanj 19, 2014, 19:00:33 poslijepodne »
Ima sve kao standardni rsm plus ekstra overflow i sump od nekih 35litara. Meni je sump bio bitan jer zelim refugium. Kad akvarij stigne poslikam pa bu bilo jasnije.

Offline Triput

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava / Dubai
Odg: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?
« Odgovori #31 u: Svibanj 19, 2014, 19:11:07 poslijepodne »
Ja stvarno ne vidim zasto bi isparavanja bila stetna. Ovako i onako isparava cista voda i s obzirom da je zrak dosta suh kod mene, mislim da moze samo koristit. E sad to sto ja ne vidim zasto bi bilo stetno ne znaci da nije stetno pa ako ima neko jos sta o tome, slobodno. Ipak zdravlje na prvom mjestu.

Glasnoca sustava je drugi par cipela. Meni se to cinilo dosta tiho, ali druga je stvar usred noci kad pokusavas zaspat a akvarij ti maltene kraj glave. Sto se tice zene morat cu preventivno maknuti valjak i sve ostre predmete iz kuhinje dok se ne navikne  :D

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?
« Odgovori #32 u: Svibanj 19, 2014, 20:04:11 poslijepodne »
najbolje probaj  ;) pa ces vidjeti jel smeta ili ne,mene sad kao amatera zanima zasto RSM funkcionira s poklopcem a svi drugi preferiraju otvoreni tank?sigurno RSM ima troduplo manja isparavanja.dosta američkih sistema bar oni prvi su bili zatvoreni,ne razumijem u cemu je bit otvorenog tanka?podučite me  :) OK kužim da nečeš zatvarati tank od 500-700 litara ali ove manje što nije logičnije zatvoriti nego se zezat s nadolijevanjem jer uz jaku cjelodnevnu rasvijetu isparava ko lud!
« Zadnja izmjena: Svibanj 19, 2014, 20:08:47 poslijepodne od sterymar »

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?
« Odgovori #33 u: Svibanj 19, 2014, 20:33:00 poslijepodne »
Pri otvorenim tankovima povrsina se jace aerizira (nadam se da sam se dobro izrazio) samim time u vodu ulazi vise kisika.

Po mom bi jedina stetnost radi isparavanja vodo mogla biti povisena vlaznost zraka, ne vidim sta bi drugo moglo stetiti. Studiram zaštitu na radu i sjecam se jednog predavanja gdje cuo da pre vlazan zrak moze biti stetniji od suhog zraka. Vaznost preko 50% sigurno je stetna, ali mislim da bi trebo bazen za tako nesto.
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline Triput

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava / Dubai
Odg: More, more.... Red Sea Max 250 ili Diy sa Sumpom?
« Odgovori #34 u: Svibanj 20, 2014, 06:25:47 prijepodne »
Otvoreni tank ima bolju izmjenu plinova i manje zagrijava, ali vise vode ispari pa je potrebno cesce nadolijevanje Ro vode. Zatvoreni ima jos jednu prednost koja je meni bitna. Kod mene bude jako puno prasine, a ponekad i pijeska tako da trebam brisati prasinu svaka dva, tri dana. Bolje da to padne na poklopac nego u akvarij gdje moze utjecati na parametre vode.