Travanj 23, 2024, 10:33:31 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: molim savjet....  (Posjeta: 7702 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: molim savjet....
« Odgovori #25 u: Ožujak 11, 2014, 23:59:58 poslijepodne »
Kad smo vec kod kanister filtera i njegove ajme meni upotrebe u morskom akvariju vjerojatno niste čuli za Marko Haaga?

Evo copy and paste Marko Haaga informacija o njegovoj filtraciji

Citat:
This can really be all the technical equipment you need. The protein skimmer is totally unnecessary. In our setup we don't also need any heater. The temperature of the water is within 25-30 degree celcius if the room temperature is 21-24 degree celcius. In different setups you may need a heater or to cool your tank with ie. a fan directed to water surface. In the tank we have 5cm of coral sand (0-2mm) in the bottom. It is better if you get some live sand from matured tanks. There is about 8 kg fresh live rock in the tank.

The heart of this system is in the canister filter. In the lowest chamber there is good quality coarse activated carbon like Eheim Ehvi Aktiv and coarse iron based phosphate remover like Korellen-zucht Biophos 2. They are in passive circulation placed in the sparse filter bag so that the water can run freely passing them. When you first start your tank, you might but them in active circulation. We used about 2 dl carbon and 1 dl Biophos in our filter. We have changed them every 3-6 months. In the second chamber there is Seachem denitrate in also passive circulation. We have used about 0.5l in our filter. Seachem denitrate has high porosity to support both aerobic and anaerobic bacteria and it removes nitrates, nitrites and organics from water. More denitrate you use, more quickly they will drop, so be careful of that. You should exchange denitrate when the nitrates start to rise.

i njegovog katastrofa akvarija kojemu je glavna filtracija kanister filter



http://haaga.aqua-web.org/082006/index.htm

za vise informacija Google : Marko Haaga , sjecam se njegovih akvarija i diskusije o upotrebi kanister filtera, reef akvarij se moze napraviti sa bilo čime, nema pravila

BTW Mile koliko se sjecam kanister filter ti je ostao od slatkovodnog a ne da je posebno kupljen ili preporucen za morski akvarij, takoder ova ciano ti se pojavljuje od kada korsitis onu staru osmozu sto si kupio preko oglasa? ako to mozes povezati /da ti se cijano u ovoj kolicini počela pojavljivati pri upotrebi te osmoze/ to je nazalost sto je osmoza koju si uzeo prestara, koliko se sjecam koristio si je prije nego si promijenio prefiltere a onda ti je nazalost klor usao u membranu i rasturio je, klor nikada ne smije uci u  glavnu membranu jer je oksidira i stvara opasne i toksicne elemente.

Druga opcija ti je ako ti je akvarij jos uvijek vani u ulazu u kucu da su ti prevelike razlike u temperaturi rasturile bio filtraciju, po slikama jednostavno nemas nista zivoga u akvariju tj podlogi i tada se tu razvija cijano alga koja je prvi pokretac zivota u akvariju ako nema drugog, prevelike razlike u temperaturi uniste-krahiraju bio filtraciju i ona jednostavno nestane

sto se tice tropic marin kalcija, kh i magnezija koliko se sjecam pitao si da dodatke koje se dodaju u morski, savijet je bio da dodajes trecinu jednom tijedno, sto ce ti testovi? koji su ionako neprecizni, da ti jave da dodas kh ili kalcij ili mg koji su osnovni elementi koji se trose u akvariju kako god okrenes, dakle potrosices par sto kuna na testove koji ce ti javiti da doziras kh, kalcij i mg u akvarij??? Slobodno kupi ali po meni neces nista dobiti, sami testovi su vrlo neprecizni i nemoguce je znati je li tocan ili ne, da bi to znao trebas kupiti a barem od 2 provijerene marke i onda usporediti, problem je sto opet ne znas koji je kriv, testovi su vise manje, pogotovo za ovakve tipove akvarija bacanje novaca

u morskom akvariju se trosi kh, calcij i magnezij, to su osnovni elementi, ako bas zelis dozirati kako si javio kada si bio da ti trebaju osnovni elementi kao u biljnoj akvaristic onda tu ne mozes fulati pogotovo sa trecinom od preporucene doze, ja ne doziram nista godinama kao sto znas i sam jer smo sto put pricali o tome pa je sve ok, znaci da bi sa doziranjem minimalnih kolicina u najmanju ruku opet trebalo biti ok

takoder pogledaj za lampe, ne sjecam se kada si ih promijenio ali ako su original iz haqosa od moje rasvijete onda imaju vec par dobih godina,

sto se tice bio peletsa to je vrlo interesantno kada citam kako oni ne idu u novi akvarij, ako sam dobro razumio bio peletsi kao i svi vidovi filtracije i ugljicne filtracije, skidaju nitrate i fosfate, dakle korsiticemo sve medije da skinemo fosfate i nitrate osim bio pelletsa jer oni rade sto? Skidaju fosfate i nitrate i razvijaju bakterijsku filtraciju?? Hmm zbog cega onda koristimo filtere u morskom akvariju u pocetku? Trebali sacekati da se stvore nitrati i fosfati pa tek onda poceti koristit filtere?

Reef keramika? I dont think soo

 
 

Offline mile.Rab

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Rab
Odg: molim savjet....
« Odgovori #26 u: Ožujak 12, 2014, 23:08:08 poslijepodne »
E ovo se zove odgovor.. :klap: :klap:
Mislim da nije problem u temperaturi jer je konstantno 24
Prostorija je zatvorena..
Sta se tice osmoze nije problem sigurno u njoj jer je sve novo
I radio sam test kvalitete vode....
Za kanistar si u pravu...mislis da ga vratim??
Jucer sam sve usisao danas se vidi da se opet vraca...
Polit cu ga   benzinom i zapalit... >:(
A stvarno bi zelio slozit takav ak...