Travanj 19, 2024, 20:40:18 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ormaric za terarij  (Posjeta: 3739 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
ormaric za terarij
« u: Svibanj 15, 2006, 22:24:00 poslijepodne »


Ne znam da li je dobro napravljen ali trudio sam se da ispadne najbolje sto sam mogao, mogu reci da nije lako radit sve sam...







na ormaric sam stavio vratasca koja su sada otvorena,


ono sto mi je bilo potrebno je:


1) vijci za kriznom glavom velicine M5 za drvo, 30 kom do 50 kom


2) daske: 40 sirina x 100 duzina x 2 debljina, 2x


3) L profili za daske: da budu pod 90 stup. 15-20 kom


4) sarkice za vrata:, 4 kom ako se radi dva vrata


5) krizni izvijac:, moze i kriket sa nastavcima kriznog izvijaca,


6) ubodna pila* ali oprez da ne bi netko ostao bez prstiju ako ne zna radit s tim, nisam ni ja nista bolji ja sam danas skoro ostao bez ruke...


7) busilica i svrdlo 2 ili 3 za drvo


8) metar,


9) daske za vertikalne nosace dim: 40 duzina x 30 sirina ja nisam imao pa sam morao rezat sa ubodnom pilom


10) nacrt * ja sam napravio nacrt ali nisam radio po nacrtu jer nisam imao neke daske odredjene duzine tako da sam morao otic do prijatelja i pitat ga da li ima kakav ormaric samo da ga snimim i da mogu ja takav napravit i eto sta ispada...


eto to bi bilo to od pribora


koristio sam sperploce, mahagoni koji je dosta skup, iverice sve i svasta samo da napravim nesto kvalitetno a na kraju sam testirao cvrstocu kutije , lijepo sam sjeo na tu kutiju i htjeo sam vidjet da li ce me izdrzat i cudno da je super izdrzalo , visina cijelog ormarica je 32 cm tako da je meni ostalo jos dva cm slobodnog da mogu izvuc terarij kada ga budem cistio ili ako budem mjenjao zemlju i sl.


Svaka daska je debljine 2 do 3 cm pa nije ni cudno da me izdrzala kutija ali ima jedan problem sto je na daskama cest slucaj a to je da se znaju pojavljivat cvorovi, pazite kako rezete dasku sa ubodnom pilom da vam ubodna pilane pobjegne ako rezete blizu cvora.


 

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
ormaric za terarij
« Odgovori #1 u: Svibanj 15, 2006, 22:28:00 poslijepodne »
† BLACK RAIN †

Offline wollf

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: BiH
ormaric za terarij
« Odgovori #2 u: Svibanj 15, 2006, 23:38:00 poslijepodne »
Dobro je ispalo

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
ormaric za terarij
« Odgovori #3 u: Svibanj 16, 2006, 08:57:00 prijepodne »
meni je uvijek zelja bila crne police to mi nekako bas fino izgleda ili boja tresnjihog drveta onako tamno crvena to mi je kazem super smao ko ce prasinu brisat svaki dan daj bjezi hehehe pa je najbolje neki metalni rešetkasti stalak ja imam jedan al mu je cijena uzasna. naravno da vrijedi al ne ako mislis kupovat sad njih 15....
† BLACK RAIN †

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
ormaric za terarij
« Odgovori #4 u: Svibanj 16, 2006, 11:02:00 prijepodne »


Mozda imas pravo u vezi ciscenja ni meni se to ne da pa cu stavit neki tapecir na kutiju, ne znam da li je tepih dobar (tepison),ili je najbolje je da pustim kutiju takvu kakvu sam napravio i na miru sam dok se ne raspadne , idem jos slikat i drugog kuta pa cu opet stavit na forum da se bolje vidi
 

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
ormaric za terarij
« Odgovori #5 u: Svibanj 16, 2006, 12:51:00 poslijepodne »






































eto to bi bile sve slike ali fali jedna a ta je kada je terarij unutra

 

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
ormaric za terarij
« Odgovori #6 u: Svibanj 17, 2006, 17:37:00 poslijepodne »



hehe sada slijedi terarij u ormaricu ali bez bestije...










eto sredio sam ventilaciju i okrenuo terarij naopako, zasto?! pa upravo zato sto sam sezeznuokada sam dao mjere u staklarni a nisam isao za tim da mi ventilacija mora biti na vrhu, trebala je biti gore kao sto je ovdje ali se ne vidi, vidi se samo deblja vodilica koja je trebala biti navrhu itanja vodilica koja je trebala bitina dnu, meni ne smeta, za sada je ok ali kada pauk naraste morat cu mu nabavit novi a za to cu se ja morat potrudit da napravim sam terarij, prvi sam kupio i drugi cu sam napravit. Ventilacija se nalazi gore desno, ova plastika sto je unutar terarija to je mala pregrada za zemlju da ne ispada zemlja van i da mi ne ulazi u vodilicu (duboku)jer da sam bio rekao na vrijeme da mi ne stave vodilicu odmah na dno terarija nego da mi puste 10 ili 15 cm stakla i na njega stave vodilicu sada se ne bi morao mucit oko pleksiglasa da ga smjestim unutra i da ne zaprljam staklo sa silikonom, ali i to se da skinut, nije problem, malo izgleda smjesno ali sta cu kada nemam izbora, vise nemam ni love za popravak terarija a i da sam rekao da mi naprave kao sto sam napisao gore doslo bi me puno skuplje. Edited by: Strichek Matija
 

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
ormaric za terarij
« Odgovori #7 u: Svibanj 17, 2006, 18:35:00 poslijepodne »
a zašt ne staviš terarij na ormar nego u ormar kao da ga skrivaš od nekoga?

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
ormaric za terarij
« Odgovori #8 u: Svibanj 17, 2006, 20:05:00 poslijepodne »


Bok svima,


Pa da to je tocno da ga skrivam, a skrivam ga od starog jer ako sazna da imam bestiju koja nije obican pauk izbacit ce i mene i pauka zajedno sa terarijem, zato je bolje ovako, ja sam se dogovorio sa starom da cu ga nabavit i da cu nabavit terarij ali da starom nista ne govori ali za sada tako stoji a kada se vrati uffff bit ce svega i svaceg. I zaboravio sam napisat da ga nemam kamodrzat u sobi pa sam napravio ormaric zbog sigurnosti samog terarija da mi se ne razbije ili da ga netko ne razbije. Moj stari je jakooooo protiv da se zmije skorpije i ostale bestije drze u kuci zato sam na silu odlucio napravit ormar za taj terarij, ma neka mi stari sazna, ja sam svima u obitelji rekao da to zelim jer svako voli nesto, kao sto moja bracavole motore i aute tako ja volim paukove i skorpije a zmije nesto manje, svako ima svoje zanimanje zar ne?????? Ne znam sta bih rekao starom kada bi vidio terarij sa paukom, necu smjet drzat u kuci vec cu morat u konobi a u medjuvremenu se moram dogovorit sa susjedima da bi drzao taj ormaric sa paukom u konobi, ako se svi susjedi sloze sa tim da ga mogu drzat onda sa starim necu imat problema... na kraju da skratim pricu neki bi rekli isto kao i moji roditelji a to je: "dok si pod mojim krovom radit ces ono sto ti kazem a kada budes sam zivio radi sta te volja... " ne znam da li me razumijes? eto zato ja radim taj ormaric. Ako netko ima koji dobar savjet sta da kazem starome kada se vrati iz Caira prije nego me zakolje kada vidi pauka, neka slobodno napise jer ne bi volio ostat bez tog ljubimca za kojeg su mi oci zapele.... a ima jos par razloga zasto mi stari zabranjuje da to imam u kuci, prvo moze mi pobjec, hahahha (znaju matija i ozzy) onda imam psa Chivava koji ne smije nikako doci u kontakt s paukom jer bi pauk ugrizao psa i otrovao ga a mozda bi mu i bacio dlake u oci, sada ces reci da ne drzim pauka blizu ali opet kako god okrenes pas je pas i on ima neki svoj instinkt i moze nanjusit ono sto mi ne mozemo... i treci razlog je istinit a taj je da nitko od ukucana ne zeli vidjet pauka pogotovo tarantulu a i bilo koju drugu zvijer u kuci... imam ja bolju ideju stavit cu ja ovaj ormar na zid i bit ce po lokotom tako da nitko osim mene nece imat pristupa pauku i mislim da je to ok, jer moze i ugrist a i svi susjedi ulaze u tu konobu koja je " zajednicki " priostor. ja cu upozorit sve susjede i to je najmanji problem jer vecina njih zna ali nisu vidjeli. dobro sada je malen pa mi ne bi vjerovali da je to tarantula ali dok je malen mogu ga sakrit ispod kreveta ali... jao meni ako opet zbrise, nadam se da nece... hahahahah, da cujem vase komentare, napisite mi vase misljenje i vase reakcije, hvala
Edited by: Scorpion 467
 

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
ormaric za terarij
« Odgovori #9 u: Svibanj 17, 2006, 21:08:00 poslijepodne »
 Pa probaj sa starim nekak polako kroz razgovor.Na sreču ja nikad nisam imal takvih problema kaj sam htel to sam i napravil, a kasnije smo to nekak i izgladili. Kaj se tiče psa moraš pazit. pa nisi valjda te sreče da dva puta pauk pobjegne.Ako nejde drugačije onda ga skrivaj i obavezno pod ključ ako susjedi mogu unutra da nekome nebi palo na pamet vadit ga van.

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
ormaric za terarij
« Odgovori #10 u: Svibanj 17, 2006, 22:21:00 poslijepodne »


Razgovarat cu sa starim da vidim sta ce reci..


Hvala jos jednom