Ožujak 28, 2024, 12:49:16 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Aquascaping  (Posjeta: 8460 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Aquascaping
« u: Lipanj 07, 2006, 01:02:00 prijepodne »
Gledam ovaj nas podforum i nije bas da sam nesto prezadovoljan. Puno tema kojima tu nije mjesto. Mislim da i ja tu snosim krivicu zbog navijanja da se zove Uredjenje akvarija, a ne Aquascaping. Osobno, jako mi se svidio Davorov izraz "Vodobraz". Sad ce netko reci da pretjerujem s upotrebom hrvatskog, ali ne bih se slozio, aquascape je isto izmisljena rijec koja ima porijeklo od landscape (krajobraz) i kad Ameri nesto takvo smisle onda to preuzmemo bez razmisljanja, a nase nam izgleda jadno. Da ne duljim, mislim da bi se ovom podforumu trebalo promijeniti ime u Aquascape ili Vodobraz (svejedno mi je... skoro... ) ili da netko od zaduzenih za to seli teme u odgovarajuce podforume. Kvaliteta, a ne kvantiteta! Ako tu bude 5 tema, ali nek to bude 5 pravih tema. Ovaj podforum zamisljam kao puno tema u kojima ce ljudi stavljati slike crtane rukom ili u paintu ili cemu-vec i gdje ce svi davati sugestije sto i kako bi oni i mislim da bismo svi tu mogli nesto nauciti jedni od drugih! I tako... jedan je ujutro, nemojte kaj zamjeriti.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Aquascaping
« Odgovori #1 u: Lipanj 07, 2006, 01:18:00 prijepodne »
Dobra ideja... iako je sitni sat..

vidi se da si student pa ti mozak radi i ovako kasno


Split / Hrvatska

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Aquascaping
« Odgovori #2 u: Lipanj 07, 2006, 06:23:00 prijepodne »


a eto..Rukibalde, moram se teske duse ovaj puta sloziti s tobom, ali ipak nisam za izraz vodobraz čisto iz praktičnih razloga(što ga ljudi ne poznaju i teško bi ga definirali(iako mi se sviđa)..


Ja mislim da je sve na nama, da podforum zazivi... vodio sam se tvojom mišlju da se stavi neka skica akvarija pa da ljudi komentiraju. Inace, na specializiranim stranim forumima, to ide ovako. U ovaj podforum bi isle recimo slike pocetka akvarija ili recimo hardscapea(samo stjenje i kamenje) odnosno razmještaja. Pa ljudi daju prijedloge..itd..itd...A konačne slike akvarija idu u galeriju. A kod nas je malo drugačije...


Netko napuni akvarij vodom, stavi unutra jednu biljku i jedan kamen i stavi 10 slika u bazu akvarija...takve teme bi trebale ici u ovaj potforum...
ZG,Vrapče

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
Aquascaping
« Odgovori #3 u: Lipanj 07, 2006, 11:41:00 prijepodne »


dobre ideje... no nazalost ne ovise samo o volji nas nekolicine... no valjda ce ljudi sa vremenom shvatiti ...
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Maro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1466
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik
Aquascaping
« Odgovori #4 u: Lipanj 07, 2006, 11:42:00 prijepodne »
potpunoi se slažem s krajtenom.Inače mislio sam preseliti neke teme iz ovog podforuma jer tu ne spadaju ali ovdje ne mogu moderirati
Dubrovnik

Offline Kive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zg
Aquascaping
« Odgovori #5 u: Lipanj 07, 2006, 12:10:00 poslijepodne »


Po meni u ovom podforumu bitrebalo biti slike, opisi, crtezi znaci od prvog dana pocetkajednog biljnog akvarija do kraja sa svim opisima podloge,gnojiva,nacina sadnje,rasporeda bilja,vrsta bilja itd. tako da pocetnici imaju uvid u sve.


Mozda i grijesim ali eo to je moj prijedlog
zg.centar

Sve bi cure htjele spavati sa mnom, ali ja nikad nisam pospan

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
Aquascaping
« Odgovori #6 u: Lipanj 07, 2006, 12:20:00 poslijepodne »
ja nebi ogranicio podforum na "biljne"... radje bi da bude u stilu uredjenja akvarija, kako zasto izgleda.... kako dobiti dubinu.. kako uskladiti i tome slicno.... samo da nema plastike
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Aquascaping
« Odgovori #7 u: Lipanj 07, 2006, 12:31:00 poslijepodne »


Treba i podforum plastično-keramički turboaquascape


Dajte Maru ovlasti da ovdje moderira! Vlastodršci! Pa njemu možemo vjerovati!


Ruki, samo jer mi spominješ ime slažem se s tobom

Offline Kive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zg
Aquascaping
« Odgovori #8 u: Lipanj 07, 2006, 12:36:00 poslijepodne »
Da pardon meni je samo biljni u glavi sadanormalno i sva druge vrste uređenja akvar.
zg.centar

Sve bi cure htjele spavati sa mnom, ali ja nikad nisam pospan

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Aquascaping
« Odgovori #9 u: Lipanj 07, 2006, 14:50:00 poslijepodne »
Mislim da nema bolje osobe da ovo moderira od Mara! Evo i ja sam si dao malo truda i pogledao sve teme i prema mojem misljenju...:

Novo uredjenje, Pirane -> Ribe
Rotala, glossa, hemianthus, Pocetak biljnog -> Biljke
Tanini -> Kemija
Silikoniranje kamenja -> DIY ili ostale akvaristicke teme
Ostaju: Samo za Rukija, Ankete obje, Moduliranje, Mala pomoc,
Kako sam ja sredio svoj akvarij

Nadam se da se ovaj post nece shvatiti kao soljenje pameti ni moderatorima ni autorima tema jer on to nije.



Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Maro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1466
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik
Aquascaping
« Odgovori #10 u: Lipanj 07, 2006, 15:09:00 poslijepodne »
Ma nisam ja jedini moderator ovdje ali jednostavno bi trebalo urediti neke stvari.Edited by: Maro
Dubrovnik

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Aquascaping
« Odgovori #11 u: Lipanj 07, 2006, 15:13:00 poslijepodne »
Zašto Maro ovdje ne može moderirati? ...hmm...zato jer je VEDRAN otvarao ovaj FORUM, što neke stvari objašnjava .... Seba..pomozi plavuši

Offline Kive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zg
Aquascaping
« Odgovori #12 u: Lipanj 07, 2006, 15:35:00 poslijepodne »
Slazem se sa Rukijem ali ne u svemu ,skoro pa niti jedna tema mi nije za ovaj pod forum po meni bi se ovdje trebalo nalaziti gore navedeno slike, opisi, crtezi,podloge,gnojiva,nacina sadnje,rasporeda bilja,kako dobiti dubinu.. kako uskladiti i tome slicno
zg.centar

Sve bi cure htjele spavati sa mnom, ali ja nikad nisam pospan

Offline Maro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1466
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik
Aquascaping
« Odgovori #13 u: Lipanj 07, 2006, 16:08:00 poslijepodne »
 
Citat: Vedran
Zašto Maro ovdje ne može moderirati? ...hmm...zato jer je VEDRAN otvarao ovaj FORUM, što neke stvari objašnjava .... Seba..pomozi plavuši


eee plava ženo
Dubrovnik

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Aquascaping
« Odgovori #14 u: Lipanj 07, 2006, 17:25:00 poslijepodne »

Citat: Kive
Slazem se sa Rukijem ali ne u svemu ,skoro pa niti jedna tema mi nije za ovaj pod forum po meni bi se ovdje trebalo nalaziti gore navedeno slike, opisi, crtezi,podloge,gnojiva,nacina sadnje,rasporeda bilja,kako dobiti dubinu.. kako uskladiti i tome slicno

Podloge i gnojiva definitivno nisu za ovaj podforum. Sljunak recimo da. Gledaj, slazem se ja djelomicno s tobom, ali ne bi nam onda bas nista ostalo! Malo po malo i biti ce ovdje korisnih stvari!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
Aquascaping
« Odgovori #15 u: Lipanj 07, 2006, 18:32:00 poslijepodne »


kad krene ovaj podforum... ce se neko ubacit bar povremeno u biotope ... ... samo pitam... jasam otvorio i neke ne bas biotopske teme .. no bez uspijeha... slobodno ih mozete maknuti.. mislim onu nova riba na tajlandu ili tako nesto... ma zaletio sam se jel sam ih otvarao jednu za rugom cini mi se...


bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Aquascaping
« Odgovori #16 u: Lipanj 07, 2006, 23:49:00 poslijepodne »


Ma Ruki, slabo će nam sama promjena imena pomoći da ovaj dio foruma zaživi u punom smislu riječi! Ime je po meni manje važno. Moramo shvatiti da još kod velike većine članova foruma nije glavna preokupacija uređenje iliti aquascaping, odnosno igranje, razmještanje i uopće razmišljanje kako stvoriti nešto posebno što tvoj susjed nema... Mislim da treba dati vremena ovom dijelu foruma da se ljudi zainteresiraju, obrazuju, da bi malo po malo bilo sve više tema. Ruki, nije potrebno forsiranje jer to nejde tako. Nemreš na silu stvorit teme i postove. Ovaj forum je novi pa polako, sve će doći na svoje


Druga je priča što neke teme sa drugih dijelova foruma (a i obrnuto) možda pripadaju ovome i to npr. iz biotopa, biljaka ili Vaših slatkovodnih odnosno morskih akvarija. Dakle,neke teme se preklapaju odnosno dijelovi foruma su vrlo blizu jedan drugome po tematici. O tome, preciznije, premještanju takvih tema moraju brinuti moderatori i admini


Dakle, ne treba se pitati zašto ima malo tema nego osobno pridonijeti istom. To je svačiji mea culpa


Dakle, Ruki easy, ak imaš kaj podijelit sa svima nama u vezi uređenja daj, pucaj... Ne brini, sa vremenom bu i ostali! Sto posto.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Aquascaping
« Odgovori #17 u: Lipanj 08, 2006, 15:55:00 poslijepodne »
Nisi ti mene skuzio, nista je ne forsiram. Neka je tu jedna tema, ali da je o aquascapeu. Ne smeta meni mali broj tema, to pogotovo. Skroz si me krivo skuzio. Sto se preklapanja tice, to isto mislim da ne stoji, zna se sto je aquascape, steta sto te nije bilo u Splitu, imali su Elena i Davor super prezentaciju, dogovorite se pa nek ti ju mailnu ako te zanima, mislim da nece biti problema. Ne da ja mislim da ti ne znas sto je aquascape, znam da znas, nego je lijepo napravljeno pa zato!





Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Aquascaping
« Odgovori #18 u: Lipanj 08, 2006, 21:36:00 poslijepodne »


Ruki ne forsira. Mislim da zbori mudro. Ne zato jer mu se sviđa ono što je prezentirano u Splitu (još uvijek stojim kod mišljenja da je to bila prezentacija totalnog početnika), makar godi kad ti netko puni ego, nego jednostavno zato jer teme vezane uz uređenje akvarija jesu upravo te koje Ruki spominje - možda malo rigorozno odbacuje teme vezane uz bilje, ali djelomično se slažem jer bi trebalo o bilju ovdje govoriti u smjeru iskorištavanja bilja za sređivanje izgleda akvarija.


Evo, obećajem da će danas-sutra ovdje osvanuti tema o reaquascapingu našeg početničkog mješanog u američki (ne strogo biotopski, tipa amazona) sa skicama, idejama itd.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Aquascaping
« Odgovori #19 u: Lipanj 08, 2006, 22:06:00 poslijepodne »


Ok Ruki, valjda sam krivo skužio. Onda da se vratim na tvoj prvi post; slažem se kvaliteta a ne kvantiteta a i sa tim da moderatori i admini naravno paze što ide u uređenje a što ne. Međutim, baš izraz vodobraz mi onak, hm.. ne leži u uhu, opet bu ljude dovodio u zabunu kao i možda sadašnji naziv uređenje akvarija. Možda je ipak iako strani, najsretniji naziv aquascaping jer priznali mi to ili ne taj naziv na najjednostavniji i razumljivi način objašnjava ono o čemu želimo pisati. Ima u tom engleskom nešto zašto je tako popularan i raširen - jednostavnost i prilagodljivost novome. To hrvatski nema.



Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Aquascaping
« Odgovori #20 u: Lipanj 08, 2006, 22:17:00 poslijepodne »
Khm. Kao učitelj hrvatskog jezika moram reagirati. Hrvatski je podložan anglicizmima. Zez svakog manjeg jezika. Vodobraz je novotvorenica i ustvari prevedenica analogna prevedenici krajobraz koja je prihvaćena i lijepa. Ne namećem (a mislim niti Ruki) riječvodobraz, to mi je dobro došlo da 'Rvatima objasnim na 'rvatskom što se misli pod izrazom aquascaping (koji je u biti kovanica latinskih riječi). Slažem se s pojmom aquascaping isto kao i s rječju traperice. A mislim i većina ostalih...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Aquascaping
« Odgovori #21 u: Lipanj 08, 2006, 22:35:00 poslijepodne »
Opet se ja s Rentom ne slazem, nije problem u hrvatskom, problem je u nama. Kad Ameri nesto sloze (npr. motherfucker), nama to ok zvuci... kad doslovno prevedemo onda se osjecamo ko idioti, a bez razloga.
A sto se tema o biljkama tice, njima mislim da tu nije mjesto jer je svaka biljka dobra za aquascaping, i sve sto se o njima ima pricati se moze u temi o biljkama.
I rekao sam vec da mislim da sam fulao kad sam predlozio da se ovaj podforum zove uredjenje akvarija, ljudi to krivo shvacaju.

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Aquascaping
« Odgovori #22 u: Lipanj 08, 2006, 22:42:00 poslijepodne »


Citat: Ruki
jer je svaka biljka dobra za aquascaping



Slažem se. I svaki kamen i svaki šljunak i svako drvo, a sve na svoj način. I ukomponirano pametno. I kombinirano pametno.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Aquascaping
« Odgovori #23 u: Lipanj 08, 2006, 23:24:00 poslijepodne »
E viš, ja se Ruki opet slažem sa tobomIstina je da se kad prevedemo engleski na hrvatski ponekad osjećamo bedasto ali to je druga tema(kompleksi malog naroda i štošta još drugoga). Francuzi si npr. tako nešto ne dopuštajuIako sam prvenstveno za hrvatske izraze ima izuzetaka kad engleski, možda zbog praktičnih razloga (da ljudi ne stavljaju pogrešne teme ovdje), više leži nazivu podforuma...Eto, samo toliko a ljudi nek odluče kak bu se kaj zvalo. Meni osobno je više manje svejedno, samo nek se piše... Aj Ruki pliz daj se složi samnom, bum se počel vređat

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Aquascaping
« Odgovori #24 u: Lipanj 09, 2006, 00:24:00 prijepodne »
Slazem se s tobom!
Ako pitas koji su moji motivi neslaganja s tobom mozda je to zato sto svaki dan cetkicom skupljam alge po akvariju!!!

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...