Ožujak 28, 2024, 20:38:39 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: amazona???  (Posjeta: 3329 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
amazona???
« u: Svibanj 25, 2005, 15:58:00 poslijepodne »


Imam u planu stvoriti kakav takav biotopski akvarij koji bi trebao biti slican amazoni.Sve je protiv mene i moje ideje.Akvarij imam 200l (75-60-60)prostora nije bilo za većeno sta je tu je, kupih fluval 204+grijac, rasvjeta 20W x2, nekakva debla za koje sam mislio da je mangrovina no nisam vise siguran jedni kazu da mangrovina pluta drugi da toneno sigurno ima toga u amazoni jer obavezno idu u akvarij (zato onoliko upitnika u naslovu), e sada sto se tice vode u roku od mjesec dana bum imo cca 150 litara destilirane vode (laboratorij) jel sam cuo da ona kupovna nije dobra, a bogami je i skupa, po preporuci stavljam u nutra jos 50 litara nase vitalne zagrebacke vode naravno ostajale.... e sad me zanima jel bu to donekle OK sto se tice tvrdoce i pH?


jos jedno taj misteriozni Mutacal, maloprije am procito na forumu da povisuje pH


OK to je to zasada, unaprijed hvala na odgovorima ili savjetima


bogat je onaj koji malo daje ..

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
amazona???
« Odgovori #1 u: Svibanj 25, 2005, 16:53:00 poslijepodne »


mislim da se ne bi trebao opterečivati detaljnim oponašanjem uvjeta vode u amazoni jer ribe koje mi nabavljamo ionako nisu iz tih krajeva..... sve u granicama normale i da ne pređe u bolesnoću


bolje probaj nabaviti drvo (savanah- imaš ga u Belugu još par panjeva koje ti je iz latino-amerike), bilje, vrste riba iz jednog dijela amazone pa na taj način slagati biotop-akvarij....


prouči malo ovaj site pa će ti biti neke stvari jasnije http://fish.mongabay.com/
Vraćam se odmah - Godot

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
amazona???
« Odgovori #2 u: Svibanj 25, 2005, 17:03:00 poslijepodne »


ma da, skuzio sam da nema previse smisla i jos manje para uzet komad amazone i dopeljat ga u stan, nego jel znas nekog ko ima ili mjesto di se moze kupit/narucit ova biljka Echinodorus amazonicus


ma bas sam zapeo za tu


a vec sam kupio nekakva debla pa sad mi kasno za promjene
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
amazona???
« Odgovori #3 u: Svibanj 25, 2005, 17:40:00 poslijepodne »


kupi drvo iz Latino-amerike, uzmi bilo koji echinodorus koji ti je distupan i sviđa ti se (kombinacija) i ostalo bilje iz tih krajeva..... ribu koja ti je dostupna po biotopui počni lagano slagati


na žalost drvo možeš jedino kupiti i to u Belugu....... odi pogledati i raspitati se


opet napominjem..... pogledaj site koji sam ti preporučio i malo istraži amazonu i pritoke (ribe, bilje), pa češ dobiti nekakvu sliku onoga što želiš i onoga što ti je dostupno kod nas....


pogledaj i www.tropica.comza bilje
Vraćam se odmah - Godot

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
amazona???
« Odgovori #4 u: Svibanj 25, 2005, 18:11:00 poslijepodne »


ma proucavao sam ja to mjesecima i pripremam sve skupa dva mjeseca, ali sam zapeo za tu biljku, ovo deblu bum zaljepio silikonom ak nis drugo, cudno je da je najmanji komad odmah potonuo...


imo sam prije akvarije i u njima onaj mislim da se zove mompani (smedje crno drvo) ono mi je odmah tonulo....


nebi htio zvucat nezahvalno, fala za link, samo sam htio cut iskustva i eventualno neke ideje kako pripremiti takav akvarij bez prevelike kemije, ono sto se prirodnije moze


jos jednom hvala
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
amazona???
« Odgovori #5 u: Svibanj 25, 2005, 21:01:00 poslijepodne »
na ovoj slici echinodorusa je zelena malo nabrijana...... to tak ne izgleda u prirodi...... bar mislim
Vraćam se odmah - Godot

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
amazona???
« Odgovori #6 u: Svibanj 31, 2005, 18:33:00 poslijepodne »
mislim da za amazonu treba dodavat ono neko redstvo ubimekaksezove za dizanje neceg u voidi, a ujedno i daje prirodno zuto-smedju boju vodi... kakva j e i u amazoni.. mislim.. nije da sam bio tamo :)
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
amazona???
« Odgovori #7 u: Lipanj 01, 2005, 17:16:00 poslijepodne »


mislim da ce ovi panjevi kaj ih mocim vec tjednima dati dovoljno boje, bojim se i previse no glavno da nu ribice sretne, samo cu poludit dok ne dobijem vodu... ...sta niko nema viska destilirane vode i par kanistera za posuditi, pih
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
amazona???
« Odgovori #8 u: Lipanj 02, 2005, 20:46:00 poslijepodne »
ne kuzim.. pa odi na benzisku i kupi 30 litara destilirane vode....toga bar ima za kupit
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
amazona???
« Odgovori #9 u: Lipanj 03, 2005, 17:39:00 poslijepodne »


da mi bar treba 30, treba mi 200l ali sve ok skemijao sam vecinu vode, jedino jedan panj se nije dao potopiti i tolko sam poludio da sam ga raskomadao golim rukama, sad mi zao sto ga nisam uslikao prvo stvarno je opak, nis lijepilo u ruke i krpati mozda bu dobar za paludarij ili terarij jednog dana, smrc a bio je tako lijep, uzas totalno mi je zahebo koncepciju aaaaa!!!


meni je zao ali vec sam nekoliko godina bez akvarija pa.......
bogat je onaj koji malo daje ..