Ožujak 28, 2024, 11:55:26 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: america i biljke  (Posjeta: 3358 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mikica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 313
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Phnom Penh ,Cambodia
    • BH akvaristika online
america i biljke
« u: Kolovoz 29, 2006, 11:34:00 prijepodne »
koje biljke trebam nabaviti da bi mi se biotopski slagale uz ramireze i neonke ? koje su to biljke koje rastu u njihovom okruzenju ?

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
america i biljke
« Odgovori #1 u: Kolovoz 29, 2006, 19:01:00 poslijepodne »


ako ti je zelja sloziti strogi biotopski akvarij onda ti nebum mogo puno pomoci... informacije je tesko naci preko net-a, odnosno meni nije lako vjerovati u njihovu tocnost.. stavio sam par linkova pa pogledaj malo


ovako te ribe sigurno nisu rasprostranjene po citavom (polu)kontinetnu juzne amerike... ali evo biljkeiz juzne amerike i nema ih drugdje su; echinodorusi sp., Tonina sp., Altenathera sp. paHeteranthera zosterifolia, Hydrocotyle leucocephala i verticala (ima jos jedna koja je iz azije, vrlo slicna Hydrocotyle leucocephalai mislim da je bas ta na fotki pod opisom bilja na ovom sajtu). ... uglavnom prosurfaj malo... evo ti jedan link http://www.plantgeek.net/pa kad izaberes kaj ti se svidja daj popis.. naravno da su iz JA, bar kako oni vele pa cu ti ja reci koliko je to sigurno da je iz tog podrucja jer sam nalazio na razlicite informacije i to je jedan od razloga zasto sam skeptican kada se navodi porijeklo biljke..


pisi i sretno sa biotopom kojeg ne cine samo biljke i ribe... no ima vremena, citamo se
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Cuvitar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški  
america i biljke
« Odgovori #2 u: Kolovoz 30, 2006, 00:08:00 prijepodne »
Evo ti jedan dobarlink za biotopni akvarij. Stranice su opširne alise iz njih da dosta izvući.
Tino, Split-Stari plac
<font color=RED>Imam sat, ali neznam koje je ovo vrime došlo.</font>

Offline mikica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 313
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Phnom Penh ,Cambodia
    • BH akvaristika online
america i biljke
« Odgovori #3 u: Kolovoz 30, 2006, 12:46:00 poslijepodne »
hvala na likovima... ,divni ste!

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
america i biljke
« Odgovori #4 u: Kolovoz 30, 2006, 19:52:00 poslijepodne »


nemoj gledati samo jedan sajt... pogotovo ne mongobay... je jedan od boljih ali opet... neznam najsigurnije je otici na to podrucje koje te zaima i pogledati sta ima.. ostalo je sve vise manje reklakazala...


kad se veli biotop juzne amerike to nista ne znaci... biotop je podrucje koje ima odredjene karakteristike = biocenoza + biosfera ili tako nesto neznam sad tocno ali mozes naci osnove u udjbeniku osnovne skole .. sram me ali ja se ne sjecam... a eto pravim se pametan... nego htjedoh reci;


JA je mrcina od puno biotopa.. onda ljudi vele amazona... nista od toga treba probati naci neki pritok... nisam gledo ovaj zadnji dokumentarac ali sto sam do sada vidio amazona je mrcina mulja od vode podloge sa mrcinskim ribama... nikakve sitne tetrice i tome slicno... eto toliko..


uf sta bi znao da sam bio ili da otem tamo pa da mogu iz iskustva reci cega ima cega ne... ovako moram sam donositi zakljucke sto iz informacija sa neta sto od nekog znanja iz prirodnih znanosti


sretno, i kao sto rekoh bitno je da si zadovoljan ako ne ciljas na biotop u punom smislu slozi da akvarij funkcionira i to je to nek sve zivi i bude zdravo


amen
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline mikica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 313
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Phnom Penh ,Cambodia
    • BH akvaristika online
america i biljke
« Odgovori #5 u: Kolovoz 30, 2006, 20:37:00 poslijepodne »
hahaha nature ,sve si ti to meni lijepo napisao ...nemam namjeru ,niti iskustvo praviti neki strasni biotop ..samo sam bila zainteresirana da nabavim bilje koje uspjeva tamo gdje ima mojih ramirezica...citala sam po sajtovima ,a i gledala onaj dokumetarac ..nesto nisam vidjela jako puno riba i generalno taj dokumentarac i nije pokazao nesto specijalno ..dobila sam ja predstavu kako to tamo izgleda ..ne svidja mi se ni malo ...muljevita ,prljava voda ,par ogromnih muljara ,nesto malo diskusa ...jedna zmijurina i ogroooooomna kolicina vode.izgleda da u amazonu i nema nekih extra biljaka,vecina ih uspjeva u manjim pritokama....nisu se nesto proslavili s dokumentarcem ,bar po mojoj ocjeni ...nego da se vratimo na moju temu ...nasla sam popis biljaka i neke vec imam a da nisam znala da su sa tog dijela planete ,ostale je prilicno tesko nabaviti ,i neke je tesko i odrzati u zivotu u uvjetima koje ja mogu postici ... dakle ..hvala na trudu i ljubavi ...vidjecemo na kraju sta cu ja napraviti od toga svega ...

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
america i biljke
« Odgovori #6 u: Kolovoz 30, 2006, 21:46:00 poslijepodne »


nema na cemu .. no ima biljaka koje su jako slicne i tako dalje... nije dovoljan naziv .. pogotovo kad dodjes u shop a nitko nema i/ili nezna nazive


haha i tebi .. velis manjim pritocima.. ti pritoci nisu toliko mali .. cak ni u usporedbi sa amazonom... no nema veze vidjela si dokumentarac, znas kaj je amazona (no u gornjim tokovima mozda i nije tako losa, sta mislis)... kako sam reko amazona nije jedini biotop odnosno to nije sve sto JA "nudi".. ma nema veze... ionako ni sam neznam nis tocno,pa nema smisla da davim ljude...


sretno.. jedva cekam fotke
bogat je onaj koji malo daje ..