Ožujak 28, 2024, 09:09:46 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Diy filter u podlozi  (Posjeta: 2014 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LekyLuu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar BiH
Diy filter u podlozi
« u: Veljača 24, 2017, 15:02:49 poslijepodne »
Pozdrav,
Uzeo sam jednu pravokutnu plasticnu kutiju koja je potpuno otvorena odozgo. Na dno sam stavio izbuseno crijevo od zracne pumpe i preko toga spuzve i stavio na dno akvarija u jedan kut. Te spuzve sam prekrio pijeskom/ sljunkom.
Znaci zrak ide odozdo prema gore kroz spuzve i sljunak.
Zanima me ima li to ikakvog smisla drzat ukljuceno jer nisam siguran da li to radi ikakvu bilosku filtraciju?

Poslano sa mog Lead 1i koristeći Tapatalk


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Diy filter u podlozi
« Odgovori #1 u: Veljača 24, 2017, 16:21:38 poslijepodne »
Radi i to dobru kroz podlogu
Iako spuzva nije trebala ici jer se brzo zacepi

Offline LekyLuu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar BiH
Odg: Diy filter u podlozi
« Odgovori #2 u: Veljača 27, 2017, 18:54:01 poslijepodne »
Preko spuzvi sam stavio mrezicu za komarce pa preko toga sjunak.. Tako da mogu uvijek skloniti sljunak pa ocistiti spuzve i vratiti sve kako treba
Hocu li onda izbaciti ili ostaviti spuzve?

Poslano sa mog Lead 1i koristeći Tapatalk


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Diy filter u podlozi
« Odgovori #3 u: Veljača 27, 2017, 19:21:04 poslijepodne »
A gle,nakon par mjeseci skupljanja otpada tako u podlozi kad krenes micati šljunak i dignes sve smece ces morati napraviti generalku
Tako da ces sa tim spuzva u jednom trenutku morati sve rastaviti

Mislim tu ima svakakvih prijedloga da spojis crijevo pa kroz izlaznu cijev od tog podnog filtera povuces necistoce i tako to

Ali iskreno takva filtracija max nekih godinu dana moze raditi pa ce traziti generalku cijelog akvarija

Jedino u slucaju npr gusto zasađenog akvarija di biljna masa trosi sve smece a akvarij nema puno stanovnika takav sistem moze trajati onda duze,u tom slucaju bolje da nema spuzvi jer ces sve morati razbacati da ih operes

Inace se kod tog tipa filtera prvo slaze krupniji sljunak koji je  propusniji,pa se moze staviti mrezica za komarce preko njega i onda na vrh staviti neki 3cm debljine sitniji sljunak
Onda se taj sitniji moze usisavati i tako sprijeciti prljavstinu da dode do dna pa i tako odrzavati i odgoditi generalku

Da ne ispadne da sam pricam,imam tako slozenih 5 akvarija koji radena na tom principu,ali kad krenem rastavljati samo sto nema mrtvi ljudi u podlozi nakon skoro godinu dana akvarija u funkciji
Mislim ima svoji prednosti i mana,al u nijednom slucaju nebi koristio spuzvu bas zbog zacepljenja i prisilne onda generalke
« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2017, 19:25:29 poslijepodne od Tiii »

Offline LekyLuu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar BiH
Odg: Diy filter u podlozi
« Odgovori #4 u: Ožujak 03, 2017, 00:32:21 prijepodne »
Ma postavio sam pitanje da mi netko objasni tako da slobodno pisi... Inace sto se tice tih generalki, uradim ih uvijek nakon godinu dana jer mi se u akvariju svaki put dogodi neka havarija. Ja onda poludim izbacim sve i podjem ispocetka. Dosad sam imao toplovodne ribe al nemam ih vise zivaca drzat jer nemam srece sa njima.
Sad cu nabavit zlatnu ribicu koja inace previse prlja akvarij. I zbog nje sam dosao na ideju da uz 2 unutarnja filtera dodam taj i u podlozi ali nisam uspio bas naci konkretne informacije sta i kako se treba odraditi da bi to uopce i radilo biolosku filtraciju.
Znaci spuzva ide van cim budem cistio akvarij

Poslano sa mog Lead 1i koristeći Tapatalk