Rujan 25, 2017, 08:14:51 prijepodneNajnoviji Član: mihaelamikec

Autor Tema: RedSea MAX NANO  (Pročitano: 5020 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dostepan

• Broj trgovanja: (0)
  • Novi član
  • *
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #200 u: Rujan 10, 2017, 20:14:45 poslijepodne »
Frende na tvom mjestu ja bi raskopao taj akvarij i krenuo ispocetka jer ovo mi se po izgledu cini kao totalno rasulo u akvariju...novi sam u morskoj akvaristici jer tek par mj imam nano akvarij ali meni se cini da si ti prenaglo krenuo sa svime time u akvariju i da ti se prvo nista nije zacikliralo niti ustabililo a vec si ga nakrcao... kdo mene je 5tjedana na prazno radio zatim svaki mjesec po 1-2 koralja ubacivao i jednu kozicu i tek sad zadnje sam uzeo 2 nemaca, diatoma je normalna stvar ali kod tebe je tepih a to ne moze biti normalno... umjesto probiotic preporucijem reef salt jer ja ju koristim 5mj i sve je savršeno... komponenete 1+2+3+ ako nisi siguran jesi stavio ili nisi radije nemoj stavit jer ne bude ništa dok ako predoziraš bude kaos. ja sam te elemente dodavao 12 dana i prvi i zadnji dan sam napravio testiranje vode, sad su mi mg,ca i kh kako treba i ne doziram više. to su mali akvariji i nema potrebe ko na velikima dnevna baza unedogled doziranje tih komponenti barem kaj se mene i mog akvarija tice. Moj savjet raskopaj, zdrave koralje u neki drugi akvac i kreni ispocetka ali polako  :)

Offline trpimirovich

• Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • 091 9840 233
    • trpimirovich design studio
« Odgovori #201 u: Rujan 10, 2017, 20:33:55 poslijepodne »
Nema potrebe rasturiti akvarij. U tanku je sve OK. Nervoza je bila radi ljeta i sve se vratilo u normalu. Duncan je krepao jer se skuhao (naknadno sam saznao da je dva put za redom preko noći bilo 31C u tanku). Kozica je otišla radi nagle promjene kemizma vode mojom krivnjom. A možda i nije :) Ribe su zdrave i debele, koralji rastu, algi nema. Sve skupa, problemi su trajali tjedan dana. Previše probiotika je stvaralo previše hrane i alge su bujale. Nakrcao sve najednom nisam, mjesecima se akvarij puni. Zaciklirao se dobro i dovoljno dugo. I sad ide sve u pravom smjeru i očekujem do kraja godine da će krenuti istim putem kao i pico tank.
Doziranje je u pogonu, DP4, Component 1+2+3, sol i dalje Probiotic, dodatni suplementi izbačeni osim češnjaka i vitamina za ribe. U prilogu i par fotki sad poslikanih. Kako se gasi rasvjeta i koralji se zatvaraju....

Trpimirovich Design Studio

Offline trpimirovich

• Punopravni član
  • 091 9840 233
« Odgovori #202 u: Rujan 13, 2017, 14:55:35 poslijepodne »
Pitanje: koliko su Acani zahtjevni i kompatibilni s ostalim koraljima? Čitam kontradiktorne opise po netu. Neki pišu da teba paziti gdje i kako ih pozicionirati u tanku da ne budu preblizu drugih koralja. Neki pišu da čak ne smiju biti ni blizu drugih Acana. Treći pišu da su jako izdržljivi, da rastu k'o blesavi ali da ih treba hraniti planktonom... Pitnje je u kontekstu mog tanka odnosno veličine tanka koji imam.

Offline Marko Jurković

• Broj trgovanja: (+1)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 22
« Odgovori #203 u: Rujan 14, 2017, 00:23:33 prijepodne »
Iz mog iskustva mozes ih staviti blizu drugih koralja bez problema, neznam jel se misli na to da drugi koralji mogu nastetiti acanu ili obrnuto ali sta se tice acana oni ti ne pustaju nikakve pipke s kojima bi mogli prziti oko sebe. Bez problema mozes staviti vise vrsta acana blizu jedan drugome. Ja ih imam vise vrsta jedan do drugoga i bez problema. Mozes ih hraniti ali i nije pod obavezno. Ja ih hranim kad vidim da otvore pipke da su gladni, lps food ili misisi, skamp, sve jedu. U prosjeku hranim svaka dva tjedna

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Offline trpimirovich

• Punopravni član
  • 091 9840 233
« Odgovori #204 u: Rujan 14, 2017, 07:55:12 prijepodne »
Iz mog iskustva mozes ih staviti blizu drugih koralja bez problema, neznam jel se misli na to da drugi koralji mogu nastetiti acanu ili obrnuto ali sta se tice acana oni ti ne pustaju nikakve pipke s kojima bi mogli prziti oko sebe. Bez problema mozes staviti vise vrsta acana blizu jedan drugome. Ja ih imam vise vrsta jedan do drugoga i bez problema. Mozes ih hraniti ali i nije pod obavezno. Ja ih hranim kad vidim da otvore pipke da su gladni, lps food ili misisi, skamp, sve jedu. U prosjeku hranim svaka dva tjedna

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

OK, hvala na informacijama. Ja hranim tank dva puta tjedno + što ostane od riba...