Ožujak 29, 2024, 06:59:07 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Čišćenje discusa od crijevnih parazita  (Posjeta: 27562 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« u: Listopad 25, 2015, 08:57:32 prijepodne »
Koji su vaši tretmani za preventivno čišćenje i čišćenje crijevnih parazita kod discusa kad se razbuktaju? (Povišenje temperature, koncentrat češnjaka, metronidazole...)?

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #1 u: Listopad 25, 2015, 12:36:42 poslijepodne »
http://www.aquashop.hr/Product-Preis-Coly-250-ml_8126.aspx?gid=195
Provjereno za Diskuse...nista drugo ti netriba ako cjena nije vazna
Totalna Steta

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #2 u: Listopad 25, 2015, 13:44:50 poslijepodne »
Znam za to. Upravo sam završio kuru jer po kvartalima preventivno očistim sve ribe u akvariju. No sada vidim da mi jedan diskus nakon kure za sobom vuče podulji izmet bijele boje ali nije končast i tanak nego je onako pufast kao vata. Normalno jede ali kad se mora isprazniti onda se skriva i povlači.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #3 u: Listopad 26, 2015, 10:35:09 prijepodne »
http://www.aquashop.hr/Product-Preis-Coly-250-ml_8126.aspx?gid=195
Provjereno za Diskuse...nista drugo ti netriba ako cjena nije vazna

ovo ako je točno bilo bi dobro znati i odgovorno potvrditi...
zašto ovo pišem jer je jako interesantno za REEF akvarije kako se navodi u opisu lijeka da ne šteti beskralježnjacima,jer se u tom slučaju liječe paraziti u akvariju gdje su i jaja(inkubacija)....

No samo ču napomenuti također isproban lijek koji je u međuvremenu i povučen iz prodaje (osobno se pitam zašto!!)
radi se o EASYLIFE -haltparasite-koji ne djeluje na beskralježnjake ali stranci su ipak sve ribe pocrkale od ICHA !!!

ako da  bilo bi jako dobro znati da li ovaj ljek u tim uvjetima radi!!!

btw.
nigdje se ne spominje aktivna tvar kao što je npr. u
JBL Nedolu -Active ingredient: benzimidazole

koji radi ali ne i sa beskralježnjacima kao i svi drugi iz palete antiparazitika....

očekujem povratne info kao vjerujem i većina Reefera jer kako čujem u zadnje vrijeme vlada nekakva opaka costia ili cryptocorian u kombinaciji sa ICH-em  -?

mortalit je opaki-nekima i cijeli tankovi  :o

Treba se vidjeti od kuda je riba došla i upozoriti ostale da to imaju na umu !!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #4 u: Listopad 26, 2015, 16:00:23 poslijepodne »
Pitanje: koji sve crijevni paraziti napadaju Diskuse odnosno da li netko može po internetu potražiti fotografije i postati ih s nazivom bolesti/parazita s obzirom da nema šanse da poslikam svojeg diskusa a da se vidi što to iz njega viri. Hexamita ne bi trebala biti jer izmet nije onako končast, trakavica kakva možda jer je onako debeljuškasta :)

Da li paraziti iz akvarija mogu preći na ljude? Pitanje je preventivno radi djeteta jer ja ne stavljam prste u usta a dijete ponekad da dok čisti samnom akvarij....

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #5 u: Listopad 26, 2015, 16:27:23 poslijepodne »
Pitanje: koji sve crijevni paraziti napadaju Diskuse odnosno da li netko može po internetu potražiti fotografije i postati ih s nazivom bolesti/parazita s obzirom da nema šanse da poslikam svojeg diskusa a da se vidi što to iz njega viri. Hexamita ne bi trebala biti jer izmet nije onako končast, trakavica kakva možda jer je onako debeljuškasta :)

Da li paraziti iz akvarija mogu preći na ljude? Pitanje je preventivno radi djeteta jer ja ne stavljam prste u usta a dijete ponekad da dok čisti samnom akvarij....

Uglavnom je tu u "ponudi" više vrsta nematoda,trakavice i sl.
hair worms (Capillaridae), pinworms (Oxyuridae),
Camallanus cotti (Camallanidae) and other nematodes in aquarium fish
in fresh water or salt water.

Bez obzira koji je benzimidazole se pokazao jako uspješnim antiparazitikom koji se pokazao efikasan kako kod domaćih životinja tako i riba.
Dakle ako sumnjaš na nematode.

Od nematoda čovjek se koliko je meni poznato može zaraziti ribljom trakavicom jedući ne dovoljno termički obrađenu hranu (pastrva) poznato,ostalo mislim da ne osim ako ne uneseš jajašca u usta prilikom igre oko akvarija u kojeg sumnjaš da je zaražen nematodama...
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #6 u: Listopad 27, 2015, 09:36:29 prijepodne »
http://www.aquashop.hr/Product-Preis-Coly-250-ml_8126.aspx?gid=195
Provjereno za Diskuse...nista drugo ti netriba ako cjena nije vazna

ovo ako je točno bilo bi dobro znati i odgovorno potvrditi...
zašto ovo pišem jer je jako interesantno za REEF akvarije kako se navodi u opisu lijeka da ne šteti beskralježnjacima,jer se u tom slučaju liječe paraziti u akvariju gdje su i jaja(inkubacija)....

No samo ču napomenuti također isproban lijek koji je u međuvremenu i povučen iz prodaje (osobno se pitam zašto!!)
radi se o EASYLIFE -haltparasite-koji ne djeluje na beskralježnjake ali stranci su ipak sve ribe pocrkale od ICHA !!!

ako da  bilo bi jako dobro znati da li ovaj ljek u tim uvjetima radi!!!

btw.
nigdje se ne spominje aktivna tvar kao što je npr. u
JBL Nedolu -Active ingredient: benzimidazole

koji radi ali ne i sa beskralježnjacima kao i svi drugi iz palete antiparazitika....

očekujem povratne info kao vjerujem i većina Reefera jer kako čujem u zadnje vrijeme vlada nekakva opaka costia ili cryptocorian u kombinaciji sa ICH-em  -?

mortalit je opaki-nekima i cijeli tankovi  :o

Treba se vidjeti od kuda je riba došla i upozoriti ostale da to imaju na umu !!

Sastojci u Preis Coly:
Allium sativum
Malva silvestrum
Krizantema vulgare
AC Citricum
Dryopteris filix-mas
Voda

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #7 u: Listopad 27, 2015, 10:20:39 prijepodne »
http://www.aquashop.hr/Product-Preis-Coly-250-ml_8126.aspx?gid=195
Provjereno za Diskuse...nista drugo ti netriba ako cjena nije vazna

ovo ako je točno bilo bi dobro znati i odgovorno potvrditi...
zašto ovo pišem jer je jako interesantno za REEF akvarije kako se navodi u opisu lijeka da ne šteti beskralježnjacima,jer se u tom slučaju liječe paraziti u akvariju gdje su i jaja(inkubacija)....

No samo ču napomenuti također isproban lijek koji je u međuvremenu i povučen iz prodaje (osobno se pitam zašto!!)
radi se o EASYLIFE -haltparasite-koji ne djeluje na beskralježnjake ali stranci su ipak sve ribe pocrkale od ICHA !!!

ako da  bilo bi jako dobro znati da li ovaj ljek u tim uvjetima radi!!!

btw.
nigdje se ne spominje aktivna tvar kao što je npr. u
JBL Nedolu -Active ingredient: benzimidazole

koji radi ali ne i sa beskralježnjacima kao i svi drugi iz palete antiparazitika....

očekujem povratne info kao vjerujem i većina Reefera jer kako čujem u zadnje vrijeme vlada nekakva opaka costia ili cryptocorian u kombinaciji sa ICH-em  -?

mortalit je opaki-nekima i cijeli tankovi  :o

Treba se vidjeti od kuda je riba došla i upozoriti ostale da to imaju na umu !!

Sastojci u Preis Coly:
Allium sativum - ČEŠNJAK-ima samo preventivno djelovanje i to u hrani -
Malva silvestrum -SLJEZ-dobar je kod upala dišnih traktova-štiti sluznicu
Krizantema vulgare-ovo bi moglo imati efekta jer se koristi svestrano za sve vrste tegoba,bakterija,infekcija...-ljudi ga koriste u obliku čaja
AC Citricum-Citricum Acidum-homeopatski lijekovi....  -?slično lječiti sličnim...-nema potvrde učinkovitoszi..
Dryopteris filix-mas-(samo korijen paprati)u večoj koncentraciji otrovan za ljude u med. se koristi ali pod strogim nadzorom za unutarnja krvarenja,krvarenja maternice,zaušnjaci...
Voda

Dakle ovaj mix treba provjeriti kakav m je stvarni učinak,jer niti jedan sastav nema sam po sebi bitan učinak na parazite.....već se koristi kao alternativna medicina koja se prenosila..... da bi znali točne koncentracije i efekte pojedinog djelovanja neke biljke ....trebat će vremena osim za ono što se već zna i sl. no ljekovito bilje se uglavnom koristi u ljudskoj medicini i učinci na niže organizme nisu poznati pa je to pomalo kao čekati poziv iz svemira i obratno....kada,kako,zašto,koliko,kuda i sl....

No to je moje mišljenje ali ga treba isprobati i vidjeti rezultate....jer ljudi moraju stvarati nove vrijednosti i nove prilike ....

npr.
ja čekam da vidim da li ću uspjeti dobiti ovaj lijek......SICCE USA samo za USA :roll:
http://sicceus.com/fish_health.html

Ovaj program u SAD-u prolazi u EU je pod povečalom jer nije provjereno i dokazano djelovanje,nuspojave i efekt na okoliš.... tu se mi razlikujemo jer tražimo činjenice i dokaze,dok je u SAD-u dozvoljen oportunizam bez jasne brige za ljude i okoliš .....

Uglavnom ja ne volim exsperimentirati na svojem :D,a viška za igru baš i nemam....
tako da čekam povratne informacije

Zahvaljujem na sastavu
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #8 u: Listopad 27, 2015, 11:23:37 prijepodne »
http://www.aquashop.hr/Product-Preis-Coly-250-ml_8126.aspx?gid=195
Provjereno za Diskuse...nista drugo ti netriba ako cjena nije vazna

ovo ako je točno bilo bi dobro znati i odgovorno potvrditi...
zašto ovo pišem jer je jako interesantno za REEF akvarije kako se navodi u opisu lijeka da ne šteti beskralježnjacima,jer se u tom slučaju liječe paraziti u akvariju gdje su i jaja(inkubacija)....

No samo ču napomenuti također isproban lijek koji je u međuvremenu i povučen iz prodaje (osobno se pitam zašto!!)
radi se o EASYLIFE -haltparasite-koji ne djeluje na beskralježnjake ali stranci su ipak sve ribe pocrkale od ICHA !!!

ako da  bilo bi jako dobro znati da li ovaj ljek u tim uvjetima radi!!!

btw.
nigdje se ne spominje aktivna tvar kao što je npr. u
JBL Nedolu -Active ingredient: benzimidazole

koji radi ali ne i sa beskralježnjacima kao i svi drugi iz palete antiparazitika....

očekujem povratne info kao vjerujem i većina Reefera jer kako čujem u zadnje vrijeme vlada nekakva opaka costia ili cryptocorian u kombinaciji sa ICH-em  -?

mortalit je opaki-nekima i cijeli tankovi  :o

Treba se vidjeti od kuda je riba došla i upozoriti ostale da to imaju na umu !!

Sastojci u Preis Coly:
Allium sativum - ČEŠNJAK-ima samo preventivno djelovanje i to u hrani -
Malva silvestrum -SLJEZ-dobar je kod upala dišnih traktova-štiti sluznicu
Krizantema vulgare-ovo bi moglo imati efekta jer se koristi svestrano za sve vrste tegoba,bakterija,infekcija...-ljudi ga koriste u obliku čaja
AC Citricum-Citricum Acidum-homeopatski lijekovi....  -?slično lječiti sličnim...-nema potvrde učinkovitoszi..
Dryopteris filix-mas-(samo korijen paprati)u večoj koncentraciji otrovan za ljude u med. se koristi ali pod strogim nadzorom za unutarnja krvarenja,krvarenja maternice,zaušnjaci...
Voda

Dakle ovaj mix treba provjeriti kakav m je stvarni učinak,jer niti jedan sastav nema sam po sebi bitan učinak na parazite.....već se koristi kao alternativna medicina koja se prenosila..... da bi znali točne koncentracije i efekte pojedinog djelovanja neke biljke ....trebat će vremena osim za ono što se već zna i sl. no ljekovito bilje se uglavnom koristi u ljudskoj medicini i učinci na niže organizme nisu poznati pa je to pomalo kao čekati poziv iz svemira i obratno....kada,kako,zašto,koliko,kuda i sl....

No to je moje mišljenje ali ga treba isprobati i vidjeti rezultate....jer ljudi moraju stvarati nove vrijednosti i nove prilike ....

npr.
ja čekam da vidim da li ću uspjeti dobiti ovaj lijek......SICCE USA samo za USA :roll:
http://sicceus.com/fish_health.html

Ovaj program u SAD-u prolazi u EU je pod povečalom jer nije provjereno i dokazano djelovanje,nuspojave i efekt na okoliš.... tu se mi razlikujemo jer tražimo činjenice i dokaze,dok je u SAD-u dozvoljen oportunizam bez jasne brige za ljude i okoliš .....

Uglavnom ja ne volim exsperimentirati na svojem :D,a viška za igru baš i nemam....
tako da čekam povratne informacije

Zahvaljujem na sastavu
Kada već spominjemo US, ja sam jednom donio veliko pakiranje Parasiteclear od Jungle Labs-a. To su pojedinacno pakirane sumece tablete, ima vise sastojaka a jedna od aktivnih tvari je i medazol. Bile su uspjesne a negdje imam jos desetak tableta ako nisu vec odsumile u pakiranju :D

trpimirovich


Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #9 u: Listopad 27, 2015, 15:18:11 poslijepodne »
Dakle ovaj mix treba provjeriti kakav m je stvarni učinak,jer niti jedan sastav nema sam po sebi bitan učinak na parazite.....već se koristi kao alternativna medicina koja se prenosila..... da bi znali točne koncentracije i efekte pojedinog djelovanja neke biljke ....trebat će vremena osim za ono što se već zna i sl. no ljekovito bilje se uglavnom koristi u ljudskoj medicini i učinci na niže organizme nisu poznati pa je to pomalo kao čekati poziv iz svemira i obratno....kada,kako,zašto,koliko,kuda i sl....

No to je moje mišljenje ali ga treba isprobati i vidjeti rezultate....jer ljudi moraju stvarati nove vrijednosti i nove prilike ....

Slažem se, ali s obzirom da je taj kao prirodni lijek od Preisa na tržištu od 2002god. valjda ima i nekih povratnih informacija korisnika do sada...

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #10 u: Listopad 31, 2015, 18:48:00 poslijepodne »
Danas nikako da nađem petog diskusa i nađem ga konačno a njemu iz š... viri nekakav ''alien''
Ne mogu dobro vidjeti ali izgleda kao one skijaške kape koje znaju nositi klinci s čupavom perikom na vrhu.
Jesu li to neke gliste, crvi? Najviše mi sliči na Camallanus cotti... Ako je to to, imam doma eSHa-ndx ili metronidazol.
Pokušavam bolje poslikati ali ne mogu do ribe jer je daleko otraga...

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #11 u: Studeni 01, 2015, 15:02:34 poslijepodne »
Danas nikako da nađem petog diskusa i nađem ga konačno a njemu iz š... viri nekakav ''alien''
Ne mogu dobro vidjeti ali izgleda kao one skijaške kape koje znaju nositi klinci s čupavom perikom na vrhu.
Jesu li to neke gliste, crvi? Najviše mi sliči na Camallanus cotti... Ako je to to, imam doma eSHa-ndx ili metronidazol.
Pokušavam bolje poslikati ali ne mogu do ribe jer je daleko otraga...
na zalost previse je oslabio i nema mu pomoci...Hexamita (unutarnji parazit),cjeli akvarij ti je zarazen,pa predlazem generalno ciscenje i dezinfenkciju svega (staklo,filteri,podlioga...),mada cisto sumnjam da ces ista rijesiti,.nisi smio dozvoliti takvo stanje akvarija i riba...
« Zadnja izmjena: Studeni 01, 2015, 15:08:25 poslijepodne od dzems »
Totalna Steta

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #12 u: Studeni 02, 2015, 16:26:48 poslijepodne »
Da ovo je gadan stadij,ali krivac je vlasnik na žalost koji je dozvolio ovakvo stanje
PREHRANA
NO3
PO4......
filtracija ne znam što kako ali ovo je velika šteta i već dobrano uznapredovali stadij
ja jedino što mogu preporučiti
jbl spirohexol+ektol cristal
ALI KONDICIJA I UZNAPREDOVALOST bolesti RIBE govori da su šanse malene -?

ipak malo razmisliti o svemu prije nove avanture!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #13 u: Studeni 03, 2015, 06:03:20 prijepodne »
Nije to baš tako kao izgleda. Hexamita je uvijek prisutna u probavnom traktu riba no radi stresa se zna razbuktati (a discusi su u akvariju treći tjedan). Nema potrebe radikalno potamaniti, dezinficirati i sterilizirati akvarij jer je to suludo. Sve ostale ribe su u redu. Prvenstveno geophagusi koji su vrlo slični discusima. Filtracija je i vise nego dovoljna (sveukupno 4 filtera, odnosno dva vanjska i dva powerheada sa spužvama u akvariju), parametre vode ne mjerim a nisam to radio ni unazad pet godina koliko su geophagusi kod mene (a divljaci su) nego jednostavno gledam ribe i ako su ''vesele'' onda je sve OK. Ovaj discus i dalje normalno jede, nema više ništa da bi stršalo ili visilo iz njega, druge ribe su OK, temperatura je tenutno malo viša u akvariju da pokrepa hexamita ako je išta ostalo, a metronidazol je potamanio što je imao za ubiti uključujući i anaerobne bakterije u filteru pa su u iste dodane i starter kulture bakterija, reducirano hranjenje riba i tako to. Lako se može dogoditi da dicsus ugine, neće biti ni prva ni zadnja riba u tom akvariju i normalno da će mi biti žao, no neka događanja spadaju u ''opstanak''. Na primjer, u tom istom akvariju je i mystus leucophasis od 30cm koji će ovih dana preći 10 godina kolko je kod mene. Svaka vrsta riba ima svoju hranu a hrane se Tropicalom i smrznutom (goveđa srca mix, larve komaraca, tubifex...). Za ovog malca ćemo vidjeti da li će se izvući. Naravno da bi bilo lijepo da preživi.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #14 u: Studeni 03, 2015, 12:13:04 poslijepodne »
ovaj dio mi nije jasan i dalje no... i smrznutom (goveđa srca mix,-PO4,No3,mast,protein,rzgradivost....

inače samo za primjer bez uvrede ali moji diskusi 7 kom +60-ak tetri i čistača u 200 lit. 1 filter 1901i strogo i samo na
JBL GRANA DISCUS (hranilica 2* dnevno) 43%prot.-kompl. hrana
JBL artemia-suha naravno -prot.
JBL ubifex-suha naravno -prot.
JBL Krill listići-plankton suhi
JBL plankton pur-svježi plankton
JBL Novo Tab-kompl. hrana
SICCE HIPER KORAL 100 %astaxhantn+omega+kompl.vit.

ribe zdrave,stolica savršena,NO3 7 mg/L i PO4 -0.03 mg/l

evo da ne ispada da dijelim savjete olako......
u svakom slučaju kvalitetna i prilagođena hrana,te uravnotežen akvarij je zadovoljstvo i zaista priče koje kruže i dan danas o Diskusima meneu najmanju ruku s podsmjehom rastužuju... -? :'( uz sve što je dostupno i uz sve što se zna!!!!-jer Diskus e skupa riba 8)

evo par slika mojih koji s btw. uredno i mrijeste...-7 disusa,5 vrsta tetri cca. 60 kom,koria 20-ak,ancistrusa ne brojim (mladih) ko u priči i sve to u 200 litara... OK moji su hibridi :)

aliako m se da što trebaju,riba jednostavnija da ne može biti jednostavna...

u svakom mslučaju želim sreću i da ribe budu OK :up:


život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #15 u: Studeni 03, 2015, 12:17:57 poslijepodne »
Lijep je akvarij.
Kod mene je akvarij stabilan no diskusi su novi pa cemo vidjeti. Hrana kojom se hrane je ista kojom su hranjeni kod uzgajivaca.

trpimirovich


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #16 u: Studeni 03, 2015, 12:38:29 poslijepodne »
Lijep je akvarij.
Kod mene je akvarij stabilan no diskusi su novi pa cemo vidjeti. Hrana kojom se hrane je ista kojom su hranjeni kod uzgajivaca.

trpimirovich

Hvala,

no ovi diskusi su kod mene cca. 3 mjeseca akvarij je već u pogonu od 10.2014...no

citat
[color=red]Hrana kojom se hrane je ista kojom su hranjeni kod uzgajivaca.
[/color]
e tu je ključ

kad sam išao najviše radi dokazivanja -zato sam i uzeo diskuse....no
prvo pitanje čime su ih hranili -naravno svi ko iz topa-smrznuta hrana :up: :D :D
samo jedan koji me očito zna rekao je suha hrana i tu i tamo smrznuta :D :D
koliko i što još-tropical discus i to je to :up:

Ribe su bile u Ok formi i reko da vidimo što to i kako diskus nešto neće jesti ;)
2 ribe su od Ivice iz Osijeka
1 riba je od Cvetka
4 ribe su od stendekera-kupljene od kolege koji nije imao uspjeha i odstao :'(

dake tri različita dobavljača-uzgajivača

svu ponuđenu hranu koju sam im ponudio pojeli su isti 2 dan,
halapljivo su počeli jesti nako 4 dana,
a danas pošto mi je akvarij u blagavaoni ne smije se ni približit jer su svi na staklu i tjeraju jedan drugog i druge ribe jer im stisnem hranilicu ibera sa JBL Grana discusm   :D
njih 7 kad se sjuri od porcije na pod uspije pati možda 30%-o tome koliko su diskusi "anemični" kod hrane

Dakle opet kažem svima Heiko Bleher -BIOTOP-amen 8)

pustite se priča i kemije -čitati-proučvati-uživati:up:
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2015, 12:45:10 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #17 u: Studeni 03, 2015, 12:46:59 poslijepodne »
inače kao što vidite na slici discusi sam primjetio su na strani do morskog...tamo je i hanilica...no vidio sam kao ljubomorno promataju zebrasome flavescens i xanturum zebrasomu i valjda si misle jbm..mat... gle kak su ovi discusi žuti i plavi :D :D :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #18 u: Studeni 03, 2015, 13:17:43 poslijepodne »
još samo par kratkih savjeta;

diskus ne treba i ne smje izgledati ko "buldog"-tj napuhan stomak to znači da ne probavlja hranu,hrana fermentira i onda kreće "priča"
        -sluzava stolica
        -ne jede
        -pa krenu nematode
        -potamni i onda .....sve do rupa u ludari...nemojte to dozvoliti to nije normalno!!
diskus mora izgledati tako kad ga gledate frontalno kakav je od nosa gore-takav mora biti od nosa dole -SIMETRIČAN !

ne može prije narasti više i brže od onoga što mu je genetika predodredila!-niste ni vi -ja to mogli ;)

i na kraju zapamtite diskus je riba 70% carnivor-30% herbivor-dakle svežder sa naglaskom na "meso" ali koje ?! :D ;)
MESO
-riba,školjke,rakovi,plankton(bentoni)beskralježnjaci (od kad sam njih stavio otišle skoro sve kozice :D :D)
BILJE
plodovi i sjemenke

Diskus ima dugi probavni trakt i treba jesti stalno i po malo 8)

ako sam nekom pomogao ,bila mi -bit će mi pučka svečanost   :):up:

život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #19 u: Studeni 03, 2015, 14:26:51 poslijepodne »
Evo tek sad  da se ubacim,

trpimirovich - tvoj diskus nema hexamitu nego pretpostavljam nematode , da li mu to već crijeva vire kroz anus ? Njega pod hitno Van iz akvarija.


vidio sam i hexamitu i nematode , ali nikad da ovolko viri van iz ribe.

g.mizerak - sve ste točno rekli što se tiče prehrane , samo jedno niste

ako želite ribu DISKUS da bude DISKUS od suhe hrane će teško postati.

Vaši diskusi su nažalost svi kriplavi, zaostali u razvoju i nisu diskusi. Ako su kod Vas tri mjeseca znači da su ih prethodni vlasnici uništili.


Diskus će biti okrugli jedino ako ga se prvih 6 mjeseci tovi , ali baš tovi mesnom hranom. Glavno da je protein. Suhom hranom će te dobiti špičaste ribe.
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #20 u: Studeni 03, 2015, 14:31:13 poslijepodne »
I ja htjedoh reci da su ovi na slikama malo previse "zasiljeni"......

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #21 u: Studeni 03, 2015, 14:53:00 poslijepodne »
Evo tek sad  da se ubacim,

trpimirovich - tvoj diskus nema hexamitu nego pretpostavljam nematode , da li mu to već crijeva vire kroz anus ? Njega pod hitno Van iz akvarija.


vidio sam i hexamitu i nematode , ali nikad da ovolko viri van iz ribe.

g.mizerak - sve ste točno rekli što se tiče prehrane , samo jedno niste

ako želite ribu DISKUS da bude DISKUS od suhe hrane će teško postati.

Vaši diskusi su nažalost svi kriplavi, zaostali u razvoju i nisu diskusi. Ako su kod Vas tri mjeseca znači da su ih prethodni vlasnici uništili.


Diskus će biti okrugli jedino ako ga se prvih 6 mjeseci tovi , ali baš tovi mesnom hranom. Glavno da je protein. Suhom hranom će te dobiti špičaste ribe.

Zahvaljujem na mišljenju...no ...

samo jedno niste

ako želite ribu DISKUS da bude DISKUS od suhe hrane će teško postati.
meni jedno nije jasno kada se kaže suha i moka hrana ljudi odmah briju suho(nema masti -nema proteina),mokra puno masti -puno proteina) :) i kaj sad?!
Istina je ovkva i jedina;
"suha " pravilno termički obrađena-kompletna nutricionistička prehrana(naravno ovisi od proizvođača)
JBL Grana Discus ima u sebi ovo ;)
Analytical components

Crude protein  46.00 %
Crude fat  6.00 %
Crude fibre  1.80 %
Crude ash  9.50 %
moisture content  8.00 %
Additives
Colouring
Colorant Iron Oxide Red E172   
Astaxanthin E161j food colouring   
Antioxydants
E 306 (natural vitamin E extracts)   
Vitamins, provitamins and other chemically defined substances with a similar effect (per 1000 g)
Vitamin A  25000 I. E. 
Vitamin D3  2000 I. E. 
Vitamin E  330 mg 
Vitamin C(stable)  400 mg 
Composition
Molluscs and crustaceans 27.50 %
Cereals 25.99 %
Vegetables 12.50 %
Vegetable by-products 12.25 %
Oil and fats 1.00 %
Fish and fish by-products 20.76 %
Fish protein concentrate 

Sad ja molim nutricionistički i analitiki sastav tzv. mokre hrane ii smrznutog mesa!


Vaši diskusi su nažalost svi kriplavi, zaostali u razvoju i nisu diskusi. Ako su kod Vas tri mjeseca znači da su ih prethodni vlasnici uništili.

e sad što znači kriplav ?!
deformaciju blagu ima jedan na zapešću repne peraje (Osiječki) koji je izgleda spretno ovljen ko mali !
Zaostali u razvoju pa to su još uvijek mlade ribe procjena starosti cca. od 6 do 7-8 mjeseci ovisi kako koji
ne razumijem na što si mislio pod zaostali u razvoju i nisu diskusi ...altumi nisu sigurno :)
molim objašnjenje jer kako sam i rekao ribe su od tri dobavljača i jedino što su ovi stendekerovi puno ljepše obojani....
Oblik,uhranjenost,jer napominjem moje ribe su za diskuse koje viđam sprinteri i vrlo energični ,jedan par se već mrijesti..?!

mislim da bi kripl prije išao uz anemiju,statiku i konstantne boleštine ?!

ili griješim!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #22 u: Studeni 03, 2015, 15:02:35 poslijepodne »
Samo za primjer na slici se vidi i morski akvarij unutra plivaju ljepe palačinke neke i 3-4 godine 15-ak cm i više

sve su uhranjene ko da su soma pojele,nikad smrznuto vijele nisu; ;)
hranjene samo sa JBL hranom isključivo!
MarPerls-automat.hranilica 2*dnevno
Krill listići
Maris Listići-rijetko radi sitniša
Spirulina
Plankton Pur
Artemia
Gala 2% galic-samo radi novajlije leucosternona -povremeno-preventivno

ode oko 1 kg hrane mjesečno!!
NO3 -3 mg/L,nema PO4 ?!
izmjena vode kao i kod diskusa (biljnog)1 mj. samo 5%

a ribe ljepe ,obojane,nikad bolesne i rijetko viđene....nisu hibridi jer u moru još nema ljudskog faktora,kao u slatkoj pa da neko može pričati o standardu ;) :)

zahvaljujem

ps.danas je standard za Njemačkog ovčara valjda 35 kila,zaosto u razvoju,sad je Belgijaner za njega vuk...
Moj ovčar prije 20-ak i više godina je bio mrcina od 52 kg,a rebra si mu napipo -naziro?!

Što je to kripl,a što standrd ?! ;)
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2015, 15:06:48 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #23 u: Studeni 03, 2015, 15:19:12 poslijepodne »

Nebi htio ulaziti u sfere nutricionizma i što sve ima koja hrana.

Diskuse nemožete usporediti sa niti jednom drugom ribom , pogotovo ne sa morskim ribama.
Diskus je izvan svaki usporedba.

Ali diskuse imate tri mjeseca, ja ih držim nešto više od 5 godina ( i dalje jako malo znam )

Nešto sam se bavio i mrijestom i podizanjem malaca. Pa iz iskustva iz prve ruke mogu reči sljedeće :

 - mlade ribe u razvoju ( barem diskusi )  nemaju ovako izražene boje  ( vaši su skroz obojane ribe znači da su stare cca 8-9 mj )
 - oči diskusa moraju biti proporcionalne tijelu ( vaši ih nemaju , imaju ogromne izbuljene oči )
 - mlađ diskusa se počinje zobljivati već sa 3-4 tjedna  ( vaši su još uvijek špičasti )
 - kao što reko malce ako ne hranite 5-6 puta dnevno MESOM, neće biti ljepo okrugli i zaostajat će u rastu


O suhoj i mokroj hrani necu previše voditi polemiku jer bi onda svi uzgajivaći koristili suhu hranu ( listiće . granule ) a ne se patili sa mesom.

Što je kripl / što standard -  pa samo ime govori diskus, zar ne riba okruglog oblika.


Znam da je teško prihvatiti kritiku ali Vaši diskusi ne valjaju.

Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #24 u: Studeni 03, 2015, 15:30:04 poslijepodne »
I ja htjedoh reci da su ovi na slikama malo previse "zasiljeni"......

damire ti si meni baš simpa :up:

a kaj ti misliš da si bio ljepotan ko derište :D :D ;) ne znam kakav si sad ali koliko vidim razvijaš se ....
btw. nije ni merlinka sa 5 izgledala kao sa 18 :)
evo par slika diskusa po odrastanju i zaobljavanju.. :ying:

pa sd vi meni recite što je razvoj ,ašto standard ...iii se samo pravi primjerci kupuju -GDJE ? i kod koga !?
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica