Svibanj 27, 2018, 05:11:25 prijepodneNajnoviji Član: Aenai

Novi Postovi

Str: [1] 2 3 ... 10
1
Hladnovodne ribe / Odg: Pocetnik🤔
« Zadnji post od Lili u Jučer u 22:11:54 »
Pozz i dobrodošla.

54l je premalo za jednu a kamoli dvije zlatne. Vrti priča da je za jednu zlatnu potrebno 50l, no to je zbilja neki minimum... te ribe trpe svasta no doista im je najbolje u jezercu adekvatne veličine ili, za fancy varijante, veliki akvarij s adekvatnom filtracijom...
Na naslovnoj stranici je vodic za pocetnike kojeg nije lose prouciti.
U 54l se da sloziti lijep akvarij s toplovodnim ribicama, gupijima, platijima i sl manjim vrstama tropskih ribicama.

Dobre bakterije se mogu i nemoraju dodavati. Cikliranje bi ionako trebalo pustiti da odradi svojih mjesec dana.
Zlatne i bilje ponekad moze ici. Svaka je riba orica za sebe tako da treba provati.
Taj filter sigurno nece durat zlatne ali tropske bi mogao ako se ne pretjera sa brojem ribica.
sa zlatnima ljudi drze ancistruse i coridorase no te ribe isto mazu vodu i treba voditi racuna o filtraciji.

Za zlatne ti se najbolje isplati odmah kupiti akvarij koji bi im trebao biti stalan jer je i dugorocno naisplativije s novcane strane... neka te ne buni sto su u pocetku male, to su male bebe koje za mjese dana mogu duplo narasti. 😉
2
Nedjelja 17.6. 2018 jezero Bundek
AkvarijNET roštiljanje i druženje.
Tko se nije skrio, ciklid je bio!

Molim OBAVEZNU prethodnu najavu na mobitel ili mail, uz participaciju od 75 kn po glavi. Meso, cuga, ugljen, kaj već... Kad se popije i pojede, ježi ga, nema više...
AkvarijNET love više nema, jer je sa zadnjim ostatcima od oglasa pokrivao dugove zadnjeg AkTera, plus uplatismo čak i nešto klincima da ne ispadnemo zadnji papci...

Ali, kako je taj fletni zadnji AkTer još dužan oko 6000 kn, biti će upriličena i prigodna prodaja ostataka AkTer majica, šalica, terarija, akvarija i slične opreme po sistemu- vidi sliku, a sav prihod ide u pokrivanje tog duga...

No, na stranu to, hajde fino da se podružimo i izlaprdamo još jednom, jer dugo već nismo, a kako je ovo (vrlo)vjerojatno zadnja šansa ovog tipa, dođite...

Svjetsko prvenstvo u nogometu nije isprika za nedolazak.
Biti će rana faza, a i to je svake 4 godine...

Prijave i najave na :
0915376767
vedrancuncic@gmail.com

Ne zvati od 30.5. do 8.6. u tom periodu samo mail... na godišnjem sam i ne odgovaram na ništa...hvala

Pusa

Deda  :a045k:
3
Kornjače / Odg: Čančare
« Zadnji post od Lili u Svibanj 25, 2018, 21:41:43 poslijepodne »
Ako sam dobro skužila, kornjače su na lokalitetu gdje čančara i inače ima?
Ako su u Zagrebu onda ih svakako ne puštati u divljinu, ako su dolje n aototku, ako su te tri korjače koja zena ima podrijetlom (onda su i potomci) s tog područja gdje jesu, ne vidim razloga zasto ih se nebi smjelo pustiti u divljinu.
Ljudi dolje  na moru često imaju čančare u vrtu, što ograđeno, što neograđeno..
Za njih je i bolje da jedu travu i ostali šaš koji bi i inače jele u prirodi nego da ih se hrani xy stvarima kojim ih ljudi inače znaju hraniti. Isto tako one moraju piti vodu. Plitka lokva je ok, bitno da se nemogu utopiti u njoj jer nemogu plivati.

U svakom slučaju pričekaj još potvrdu od drugih članova, da ne bi bilo nismo znali ;).   
4
Novi u slatkovodnoj / Moj prvi akvarij - savjet iskusnih akvarista prije kupovine :)
« Zadnji post od Toms4ever u Svibanj 24, 2018, 19:38:55 poslijepodne »
Bok svima  :)

Nisam Vas još "gnjavio" na ovome forumu pa je vrijeme da počnem  :P šalim se... nekoliko osnovnih pitanja prije mog prvog akvarija ikad. Puno sam čitao, gledao, proučavao no dok ne dođe u praksu... nije to to  :)

Odlučio sam se za sljedeći izbor tehnikalija:

AKVARIJ: 100x50x50 250L (odma vam je jasno da znam da ne treba kupiti mali akvarij :P)

FILTER - dvoumim se između ova dva modela iako mi se više sviđa Eheim - Eheim Professionel 4+ 350 ili JBL CristalProfi e1501 greenline

POSTOLJE ZA AKVARIJ - samostalna izrada

GRIJAČ -  Jäger 300 W

Ono što mi je najveći problem je rasvjeta, biljke i ribe. Možda nekome jednostavan izbor, meni baš i ne. Tata mi je električar po struci pa bi znao sklepati rasvjetu, no koliko god čitam sve sam zbunjeniji. Koji spektar? Koja jačina?

Volio bih lijepi akvarij sa dosta bilja pa ako mi netko može preporučiti nešto što je dobro za početak (prednji srednji i zadnji plan) i da je dostupno te otprilike rasvjetu za moj akvarij jer planiram zasaditi ga da bude lijepo :D

I zadnje - ribice  :D :( od tolikog izbora - sve mi se sviđa - može mi netko samo reći koje skupine riba idu najbolje sa kojima?

Evo znam da sam zagnjavio i puno toga pisao ili napisao ali evo značila bi mi pomoć da ne napravim ogromne greške odmah na početku  :zagrljaj: hvala svima unaprijed

5
Kornjače / Čančare
« Zadnji post od Aenai u Svibanj 24, 2018, 19:36:24 poslijepodne »
Pozdrav!

Evo napravila sam profil samo da mogu pitati nešto.

Dakle, susjeda je mojoj sestri dala tri male čančare. Mama nije išla za tim da su zaštićene i dopustila je sestri da ih uzme, stavile su ih u vrt i sad žive tu. Ja kad sam došla doma (jer sam većinom u Zagrebu radi faksa) sam joj rekla da ih ne smije držat jer su zaštićene i otišla sam kod susjede da vidim kolko ona to ima kornjača, od kud joj i da joj kažem da ih ne smije imat. U biti žena ih ima dosta (tri su velike, druge su bebe koje su joj se izlegle prije nekoliko mjeseci). Rekla mi je da dvije velike ima oko 10 godina, treću je našla na cesti prije godinu dana, nije znala da ih ne smije držati i ove male su potomci od te tri velike. Pitala sam je s čim ih hrani i kaže da jedu to što je u vrtu. Nisam ekspert za kornjače, al tu di ih drži nije posađeno bilje nego prirodna šikara (poređena) kakva je inače na otoku, tako da kornjače hrane s onim s čim bi se valjda hranile da su u prirodi. Jedino je na nekim djelovima zasipala pijeska i zemlje i napravila umjetnu lokvu(?), ono, plitko jezerce. Žena je stara i ima puno životinja i jako ih voli, ja sam joj rekla što sam joj imala za reći na pristojno, ali nije na meni da joj naređujem da ih pusti (niti bi joj ikad zvala inspekciju ili šta ja znam šta jer je stara, slabog zdravlja i nema baš novaca, a mislim da bi joj kazna bila poveća).

U biti, što oću pitati je da li ove tri sestrine mogu pustit u divljinu pošto su se izlegle u zatočeništvu? Imaju oko 7cm svaka, ako je to uopće važno? Pročitala sam negdje na forumu sad da nebi smjela kao zbog parazita koje mogu imat jer su u zatočeništvu ili nešto takvo, al pošto su kornjačice praktički držane u prirodnom okolišu (minus zidovi i to jezerce) mislim da ne bi trebao biti problem? Kod nas su sad možda nešto manje od mjesec dana, u dijelu vrta u kojem nije zasađeno cvijeće nego samo raste divlja trava).

Ja sam svijesna situacije s čančarama u RH, tata bi uvijek vikao na mene dok sam bila mala da ih ne nosim doma (kod nas na otoku ih ima stvarno jako puno) jer da su zaštićene i da pripadaju prirodi (iako je bio veliki ljubitelj životinja nije baš volio kad sam donosila ozljeđene ptice i mačke i šta ja znam šta sve ne, jer se vodio politikom ''pusti da priroda ide svojim tokom'', čega se ja baš i ne držim, volim pomoći svakoj beštijici kojoj treba pomoć). Jedno 10min od doma je ogromna prirodna šikara i šumica di bi ih pustila ako mogu.

Hvala unaprijed na odgovorima!
6
Vaši morski akvariji / Odg: Još veći greben u Dubravi
« Zadnji post od Slim_okrug u Svibanj 24, 2018, 15:20:34 poslijepodne »
Bravo majstore  :klap:
7
Novi u slatkovodnoj / Odg: Nabava prvog akvarija - pitanje za komplet
« Zadnji post od Rybak u Svibanj 24, 2018, 14:15:06 poslijepodne »
Odredi si neki iznos kolko si spreman dati za vanjski filter, i onda trazi najveci koji mozes dobiti za te novce... nemoj se ogranicavat sa podacima od proizvodjaca da je to dovoljno za tvoj akvarij...

Sent from my Samsung Galaxy A8

8
Novi u slatkovodnoj / Odg: Nabava prvog akvarija - pitanje za komplet
« Zadnji post od mrki1976 u Svibanj 24, 2018, 13:49:16 poslijepodne »
Koji biste mi preporučili:

Eheim Ecco Pro 300

Fluval 206

JBL e700
9
« Zadnji post od bura2 u Svibanj 24, 2018, 13:40:14 poslijepodne »
Odlično izgleda Bura!
Jesi završio i s rasvjetom za akvarij ili još nekaj kemijaš?
Hvala Renta.
Rasvjetu nisam još završio. Bit će možda gotova za mjesec dana. Budem stavljao slike izrade rasvjete.
A što reči,kakvu posluku porati :up: pre pre dobro!
Zanima me je li klima ostaje unutra?
Klima ostaje unutra. Imam u planu stavljati klimu na suprotnu stranu od akvarija ali to budem stavljao novu jer je ova stara cca 15 godina.
Vrhunski... :klap:
Hvala
Mislim da ti ni telefon ne paše.  :zagrljaj:
Ide novi, ali ne budem baš sve detalje pisao  :D
10
« Zadnji post od Kizo 2 u Svibanj 24, 2018, 12:22:30 poslijepodne »
Mislim da ti ni telefon ne paše.  :zagrljaj:
 Str: [1] 2 3 ... 10