Ožujak 28, 2024, 20:20:07 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Anketa

Koristite li akt. ugljen morskoj akvaristici?

Da.
27 (100%)
Ne.
0 (0%)

Ukupno Glasova: 27

Autor Tema: Aktivni ugljen u našima aq  (Posjeta: 1904 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Aktivni ugljen u našima aq
« u: Rujan 04, 2012, 15:16:10 poslijepodne »
Ovako, zanima me nešto u vezi aktivnog ugljena u morskoj akvaristici.. Čitao sam dosta članaka o akt.ugljenu i dosta poucnih sto se tice toga, ali nikako da dodem do pravog odgovora. Kad upitam ljude koriste li akt. ugljen u morskom, netko kaže da, netko ne, pa me zanimaju vaša danasnja misljenja i iskustva sa akt. ugljenom, za sto tocno sluzi i treba li ga imati u nasim akvarijima..

Hvala!

p.s. Znam da ima dosta clanaka oko koristenja, ali volio bi cuti danasnja misljenja u vezi tog pitanja..

Lp

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Aktivni ugljen u našima aq
« Odgovori #1 u: Rujan 04, 2012, 16:08:34 poslijepodne »
Čitao sam dosta članaka o akt.ugljenu i dosta poucnih sto se tice toga,....... za sto tocno sluzi i treba li ga imati u nasim akvarijima..


Izdvojio sam gore u citatu jer mi upada u oči. :D  Pa ako si čitao puno članaka onda i ne treba objašnjavati čemu ugljen služi jel tako!  :)

Na pitanje treba li ga koristitii odgovor je treba. Kada? Stalno. Kako? SAMO U FLUID REAKTORU jer je svaki drugi način korištenje puno neefikasniji.
Kako ga ja koristim? Kako sam i savjetovao gore. Jesam li zadovoljan s takvim korištenjem? Jako. Kada ugljen mijenjam? Ugljen se mijenja svakih dva do tri mjeseca. Iako neki preporučuju od 4-6 tjedana, Sprung savjetuje u svojoj reef bibliji 2-3 mjeseca i ja se toga držim.

I to je to, ukratko odgovori na sva pitanja i nedoumice. :)
« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2012, 16:13:44 poslijepodne od Renta »

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Aktivni ugljen u našima aq
« Odgovori #2 u: Rujan 04, 2012, 17:54:18 poslijepodne »
da tako je, znam cemu sluzi, al zelio sam cuti malo trenutna misljenja tko sto misli. Ali uglavnom fala Renta na opsirnom odgovoru..

A sto se dogadja ako ga netko nekoristi?

Offline comino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Aktivni ugljen u našima aq
« Odgovori #3 u: Rujan 05, 2012, 11:51:17 prijepodne »

Na pitanje treba li ga koristitii odgovor je treba. Kada? Stalno. Kako? SAMO U FLUID REAKTORU jer je svaki drugi način korištenje puno neefikasniji.
Kako ga ja koristim? Kako sam i savjetovao gore. Jesam li zadovoljan s takvim korištenjem? Jako. Kada ugljen mijenjam? Ugljen se mijenja svakih dva do tri mjeseca. Iako neki preporučuju od 4-6 tjedana, Sprung savjetuje u svojoj reef bibliji 2-3 mjeseca i ja se toga držim.

I to je to, ukratko odgovori na sva pitanja i nedoumice. :)

Evo ja cu samo quotati Rentu jer AC koristim na identican nacin i zadovoljan sam  :up:
Htio bih ga i cesce mjenjati, ali zaboravim :D :D