Travanj 19, 2024, 13:55:36 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: --rogolist--  (Posjeta: 1657 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cos994

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Dob: 29 Lokacija: Nova Gradiška
--rogolist--
« u: Lipanj 14, 2013, 21:54:37 poslijepodne »
bok ekipa. ovako netko mi je rekao ( nemrem se sjetit tko obriso sam poruke) da je dobro stavit rogolista u jezerce, da ga ono održava "čistim"  i da usporava barenje vode.. pa sad 1.jel ovo rogolist? i 2.koliko ga stavi? jer ovdje pokraj mene na kanalu ga ima tona, pa ono koliko i gdje, posadit ga u zemlju, ili pjesak? pozz :) iii da, vidio sam da u kanalu ima hrpaa puževa, čemu oni služe u jezercima i bili bilo dobro stavit ih?? lijep pozdrav :)

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: --rogolist--
« Odgovori #1 u: Lipanj 14, 2013, 22:04:44 poslijepodne »
Da, to je rogolist.
On je plutajuca biljka, pa ga mozes samo ubaciti u vodu.

Puzevi su po meni uvek OK, jer su cistaci.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline cos994

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Dob: 29 Lokacija: Nova Gradiška
Odg: --rogolist--
« Odgovori #2 u: Lipanj 14, 2013, 22:06:44 poslijepodne »
ovdje gdje sam ga ja isčupo ima korijen u mulju.. :/ ili sam krivo vidio dok sam mepso ;) nego jel on poželjan u jezercu?  i koliko ga stavit? jel ga moze bit previše ako ne, budem 2 prstena unutar jezera stavio

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: --rogolist--
« Odgovori #3 u: Lipanj 15, 2013, 07:38:14 prijepodne »
On ima korijen koji je dosta krhak. U prirodi se razmnožava tako da preko zime postane težak i padne na tlo. U proljeće pošto je na tlu pusti korjenčiće i počme terati prema površini. Nakon toga doslovno buja prekrivajući vodene površine.
Možeš ga posaditi tako da uzmeš snop biljaka privežeš gumicom na kamen i baciš ga na dno. Ali i ne moraš, jednostavno ga samo baciš da pluta na površini.
Pustiš ga da prekrije dobar dio površine i tada će se voda početi bistriti, jer spriječava ulazak direktne svijetlosti u jezerce i najbitnije troši hranjiva iz vode pri čemu nestanu zelene alge koje su odgovorne za zelenu vodu.
Ako ti je voda zelena znači da nemaš dovoljno rogolista. Ako je bistra to je onda to.

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: --rogolist--
« Odgovori #4 u: Lipanj 15, 2013, 08:58:10 prijepodne »
Količinski ga možeš staviti dosta, s vremenom ćeš ga ionako morati izbacivati zbog ogromnog bujanja same biljke. Ja sam prošle godine donijela sa potoka pola manje vrečice, do jeseni je prekrila cijelu površinu jezera. Prezimila je na dnu jezerca, a u proljeće kad je krenula na površinu trebala sam pola toga izbaciti da bih vidjela ribe.
 Dobra je i za zaštitu mladim ribicama da ostanu nepojedene, služi im kao skrovište.
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154