Ožujak 28, 2024, 20:33:44 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pozadina  (Posjeta: 1122 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline orcalator

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Pozadina
« u: Listopad 29, 2017, 18:15:54 poslijepodne »
Pozdrav.. Evo konacno sam napravio komodu za akvarij pa je sve spremno za iduci korak. A iduci korak je staviti akvarij na komodu i rijesiti pozadinu. Htio bi da je akvarij sto prirodnji pa nisam bas siguran u one 3D, 2D pozadine i dzidze midze.. Mislim se da stavim samo onu crnu foliju za stakla. Da li je to ok i gdje ima za kupiti ako neko zna? Vidim da ima nesto u Bauhausu, ali nisam siguran je li to ok. Hvala.

Offline DeanB

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 130
Odg: Pozadina
« Odgovori #1 u: Listopad 30, 2017, 07:24:35 prijepodne »
Svaka folija koja se želi zaljepiti za staklo bez upotrebe tipli i vijaka, je za staklo!  :P
Pitanje je samo dali ćeš je znati zaljepiti.

Offline orcalator

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Odg: Pozadina
« Odgovori #2 u: Listopad 30, 2017, 12:59:59 poslijepodne »
Ove iz Bauhausa nisu samo za staklo, nego za namjestaj bla bla.. https://www.bauhaus.hr/uredenje-doma/tapete-i-dekoracije/samoljepljive-folije.html. Trazim one sta se na staklo nanose tako da se staklo posprica vodom pa se stavi folija i onda lopaticom izgura zrak. Gdje ima toga u ZG? Thx.

Offline orcalator

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Odg: Pozadina
« Odgovori #3 u: Listopad 30, 2017, 14:29:43 poslijepodne »
Sad vidim da se ove u Bauhausu zovu samoljepljive, ali imaju i samoprijanjajuce (a to su ove s vodom). Jos da imaju jednobojnu crnu :-)

Offline DeanB

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 130
Odg: Pozadina
« Odgovori #4 u: Listopad 31, 2017, 20:48:52 poslijepodne »
Ako želiš zaljepiti foliju trajno na staklo i uredno, koristi vodu i lopaticu. Još bolje filcani rakl..
Na taj način će se zaljepiti svaka folija na glatku povšinu. Na hrapavu ljepiš bez vode.
Fora "za namještaj" je vjerojatno trgovačka fora. Jer naprimjer, moj namještaj je visoki sjaj i gladak. Ima li razlike od stakla? Nema...
uguglaj samoljepljive folije i naći ćeš pun kufer firmi koje prodaju folije...

Offline orcalator

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Odg: Pozadina
« Odgovori #5 u: Listopad 31, 2017, 22:11:33 poslijepodne »
Ma evo bio danas u bauhausu i imaju te dvije vrste.. Ove koje idu na staklo, zovu ih STATIC (lijepe se tako da se staklo namoci) i ove druge koje se lijepe vec nekako, ali ocito ne s vodom.. Jedini je problem sto ovih STATIC nema crnih, vecinom su to varijacije bijele.. Googleao sam vec i nisam bas nasao nesto pametno..