Travanj 25, 2024, 20:01:55 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: "biljni" akvarij  (Posjeta: 1123 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
"biljni" akvarij
« u: Kolovoz 08, 2011, 22:05:37 poslijepodne »
Pozdrav!

Mozda sam fulao rubriku, nadam se da je ok da postam ovdje...

Dakle, ideja je sljedeca....

imam "viska" jedan mali akvarij, stajaznam, nekih 40-tak litara, malo izgreban, malo prljav, malo svakakav, uglavnom, nije bas za pokazivanje, a ni renoviranje mi nije bas blisko... pa sam ga mislio sloziti u jednoj sporednoj prostoriji, dakle, nebi bio izlozen pogledima.

A u njega sam mislio potrpati svo bilje koje imam viska a sada se nalazi po kojekakvim posudama, kantama, improviziranim akvarijima i slicno. Nasao se tu i jedan mali grijac, kao i filter viska, dakle imao bih sve u kompletu. Svijetlo takodjer imam....

E sad ono sto me zanima, dali bi akvarij mogao funkcionirati ovako, odnosno dali bi bilje moglo napredovati i rasti bez one "zive" komponente (riba i ostalog) u akvariju, jasno stavio bih i podlogu, mozda sklepao kakav prirucni co2......eventualno ubacio jednog ancistrusa....tek toliko da je nesto zivo unutra?

I jos pitanje, s obzirom da ce ovakav akvarij imati grijac i filter, znaci kad tad ce se prirodnim putem zaciklirati, mogu li onda taj akvarij koristiti i kao karantenski, ako nedajboze zatreba?

Glupa pitanja, znam, ali eto..... bolje da to slozim tako nego da bilje drzim po kojekakvim prirucnim posudama, a nikakav karantenski akvarij nemam spreman, u slucaju potrebe... dali to moze tako?

Hvala!

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: "biljni" akvarij
« Odgovori #1 u: Kolovoz 13, 2011, 14:22:26 poslijepodne »
Pozdrav!

Mozda sam fulao rubriku, nadam se da je ok da postam ovdje...

Dakle, ideja je sljedeca....

imam "viska" jedan mali akvarij, stajaznam, nekih 40-tak litara, malo izgreban, malo prljav, malo svakakav, uglavnom, nije bas za pokazivanje, a ni renoviranje mi nije bas blisko... pa sam ga mislio sloziti u jednoj sporednoj prostoriji, dakle, nebi bio izlozen pogledima.

A u njega sam mislio potrpati svo bilje koje imam viska a sada se nalazi po kojekakvim posudama, kantama, improviziranim akvarijima i slicno. Nasao se tu i jedan mali grijac, kao i filter viska, dakle imao bih sve u kompletu. Svijetlo takodjer imam....

E sad ono sto me zanima, dali bi akvarij mogao funkcionirati ovako, odnosno dali bi bilje moglo napredovati i rasti bez one "zive" komponente (riba i ostalog) u akvariju, jasno stavio bih i podlogu, mozda sklepao kakav prirucni co2......eventualno ubacio jednog ancistrusa....tek toliko da je nesto zivo unutra?

I jos pitanje, s obzirom da ce ovakav akvarij imati grijac i filter, znaci kad tad ce se prirodnim putem zaciklirati, mogu li onda taj akvarij koristiti i kao karantenski, ako nedajboze zatreba?

Glupa pitanja, znam, ali eto..... bolje da to slozim tako nego da bilje drzim po kojekakvim prirucnim posudama, a nikakav karantenski akvarij nemam spreman, u slucaju potrebe... dali to moze tako?

Hvala!

Apsolutno na sva pitanja, odgovor je potvrdan, može.

Offline zekonja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: split
  • moj cilj je bit dobar akvarist i uzgajat ribice
Odg: "biljni" akvarij
« Odgovori #2 u: Kolovoz 13, 2011, 16:00:18 poslijepodne »
toćno sve je dobro i kad staviš sve u ak stavi slike htjeli bi ih vidit  :up:
:) :P

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: "biljni" akvarij
« Odgovori #3 u: Kolovoz 13, 2011, 16:02:39 poslijepodne »
hvala vam

ma nece se tu imati sto vidjeti, malo vode, pozabadane biljke, i velika nada da ce rasti.... ;)