Ožujak 28, 2024, 15:37:28 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moje nadzemno jezerce  (Posjeta: 35711 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Moje nadzemno jezerce
« u: Veljača 29, 2012, 16:01:32 poslijepodne »
Sve je počelo prije kojih 5 godina kada su kornjače prerasle svoj akvarij. Odluka je pala na jezerce, no kako baš i nisam imala gdje kopati, morala sam se zadovoljiti sa polusjenovitim komadičem zemlje gdje je nekoć bila stara kuća.
Kako je deka bila već na 10cm dubine, a ispod deke podrum odlučila sam taj problem rješiti sa ciglama  i podigla "dubinu" na 50cm. Kako su godine prolazile, tako sam stalno nesto mjenjala, proširivala i to se moje jezerce stalno mijenjalo...
   
   

Nije to bog zna kak izgledalo ali je sluzilo svrsi... no odkad mi je nesto uzelo kornjace proslo ljeto, ostali su mi samo karasi i odlučila sam da vise necu imati kornjace i da cu slozit posteno jezerce za ribice.
Nemam novijih slika a baterije su mi crkle, pa nemogu slikat kako to izgleda sad, no plan je kroz mjesec dva spojit postojecu povrsinu jezerca sa sa onim malim sredisnjim djelom (zadnja slika). Odnosno dobila bih ovo:

Što bi bilo nešto više od 2000litara (2116l). E sad dolazi dio gdje trebam pomoć...
Jezerce ću puniti vodom iz bunara i kišnicom. Ta se kombinacija pokazala odličnom jer je voda bila bistra i alga (osim malo zelene cupave koja se lako makne) nije bilo. ja sretna i zadovoljna i nemislim radit filter jer nemam love za to i nema potrebe kad je voda čista. Vodovodna voda ne dolazi u obzir, jer nakon mjesec dana necu vidjet ribe.

Koliko bi me otprilike došla folija za tu povrsinu? Barem da znam ugrubo...bilo bi idealno kad bi se to zbletoniralo, ali to isto nije opcija za sada...

Od bilja imam lopoče i neku travu koju sam uzela iz obližnjeg potoka (tata veli da se zove rogoz)koje je zasadeno u obične tegle za cvijeće. No kako je jezerce plitko i voda bistra, mene te  tegle užasno bodu u oči... Da li je ikako moguće to bilje zasaditi direktno u jezerce? znači, kao u akvariju, da stavim zemlju, zasadim biljku i na to neki krupni šljunak ili nešto da zemlja ne farba vodu i zlatice ne dižu talog? Ili neka druga solucija koja če koliko toliko izgledat bolje od tegli za cvijeće. Postoje li kakve specijalne tegle za vodeno bilje? I jos bitnije, dal bi lopoči preživjeli u plitkoj vodi zimu? Pogotovo kad je cijelo jezerce  iznad zemlje, da je u dubini još možda nekako... Također planiram još kupiti koju biljku kad će bit vrijeme.. Jezerce ima jednu dubinu, al nebi bio problem smanjit dubinu na nekim mjestima za neke biljke koje rastu u plićaku- koje bi to biljke bile i dal bi mogle prezimit vani? Ako i nebi mogle , lako se nekako tegle zakamufliraju, pa izvade van u jesen....

Što staviti na dno jezerca? Do sada sam imala oblutke koji su sprjecavali da zlatice dignu talog, al ako cu sadit biljke u jezerce trebat ce mi nesto sitnije, jer nece biljke moć rast zbog kamenja. Možda mogu doč do kakvog riječnog sljunka, no to moram pitat svoje, dal ima šta u blizini.. U početku nije bilo ničeg, no to se zbog dubine nije pokazalo bog zna kak ljepo, pogotovo kad su tu zlatice  ;)

Ispred i iza jezerca (zadnja slika) je dio sa zemljom u koje mislim zasadit neko cvijeće. Kako folija ne trpi direktno sunce, htjela bi zasadit neko bilje koje bi štitilo rubnu foliju.Trebat ću gornji red cigli malo prepraviti tako da bude što manja površina folije na suncu. Vidjela sam tu na forumu neko grmovito cvijeće koje se krasno širi koje su ljudi stavljali u svoja jezerca al neznam kako se zove... morat ću malo po netu potražiti...

Sve je sad tu nekako nabacano al ono sto zapravo zelim dobiti je oku ugodno i prvenstveno funkcionalno jezerce. Znači, kad bi se bilje nesmetano širilo, trošilo bi , osim zemlje i ono korisno što mogu iskoristiti od smeća kojeg će zlatice radit. Naravno ostat ce mulja, ali to neće bit problem očistit kad će za to bit vrijeme. Biljke će rast i tako će radit sjenu i onemogučavat nastanak ono malo algi koje mogu nastat. Jezerce je plitko i nebi mi bilo problem razrijedit biljke kad će to trebati. To mi je bar želja i plan, da li je to moguće izvest će te mi vi reći  :)
« Zadnja izmjena: Veljača 29, 2012, 16:07:20 poslijepodne od Lili »

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #1 u: Veljača 29, 2012, 16:33:56 poslijepodne »
Cekaj tebi je ispod jezerca pdorum koliko sam shvatio ? Ocel to drzat  -?

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #2 u: Veljača 29, 2012, 16:58:47 poslijepodne »
Jezerce je iznad jako malog djela, kojih desetak cm ak i toliko, ali je na dnu jezerca deka zbog koje nisam mogla ići u dubinu....

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #3 u: Veljača 29, 2012, 17:32:13 poslijepodne »
Jer 2000L vode nije 200 pa da to drzi , ako je ispod podrum hmmm , neznam al valjda ce drzat ...

Offline brle

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Vrbovec
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #4 u: Ožujak 01, 2012, 16:36:51 poslijepodne »
super zamisao samo pazi na deku da ne pukne ako nisi s lovom imaš u graminei(poljoprivredna apoteka) jeftine folije durat će ti 2-3 god  oni je prodaju na kile. kila je 16 kuna tj ja sam pitao za dimenziju 15m puta 7 m i ispalo mi 290kuna
091/3852348

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #5 u: Ožujak 01, 2012, 21:36:44 poslijepodne »
ma neda mi se zezat s obicnom folijom... nekako sam sigurnija s onom za jezerca....
Jel itko zna odgovore na moja pitanja -?

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #6 u: Ožujak 01, 2012, 21:54:35 poslijepodne »
Biljke rade posadi u pitare , kasnije je to lako i izvadit ocistit , kad trebas posisat ... Podlogu ne trebas cijelu pokriti , ostavi samo foliju mozda tu i tamo koji kamen , a u krajevima jezerca stvati neke oblutke kamencice , ne moras sad bas rijecni sljunak . Od bilja rekla si da vec imas lopoce i rogoz msm da je to dosta , ima tu jos nesto biljcica al to ces sama s vremenom utvrditi . Okolo mozes stavit cvijeca koje ti srce zeli , od grmolikog meni je osobno lijepa i gusta lavanda a ima tu jos puuuno bilja  ;)

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #7 u: Ožujak 21, 2012, 13:35:55 poslijepodne »
Ovako to izgleda sada...


Najprije trebam očistit i izvadit kamenje koje je prije bilo unutra i maknut višak cigli.
Planiram napravit dublji i plići dio, čisto zbog bilja koje raste u plićaku. Kada to bude gotovo put baumax po novu foliju  :)
Bilje će najvjerojatnije u teglice ić... bit će jednostavnije u jesen vadit van.
S radovima počinjem nadam se uskoro... s obzirom na obaveze, nadam se da će ribice nutra plivat več u 5 mjesecu...

Kad smo već kod bilja, ko je rekao da lopoč nemože bit u akvariju? cak i cvjeta  :D :D

Dal da odrežem cvijet, da ne crpi biljku bezveze?  -?

Offline Brigita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: kod Vinkovaca
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #8 u: Ožujak 21, 2012, 15:14:54 poslijepodne »
Vidim da se trudiš oko tog jezerca, pošto imaš volju, moram ti reći.  ;)
Meni sve to skupa sa tim ciglama izgleda malo neprirodno i malo neuredno. Zašto cigle nebi stavila u dio koji pokriva folija, a preko folije složila kamenje (bar kamenja ima svugdje) tako če ti izgledati puno prirodnije i puno bolje če se uklopiti sa biljkama koje misliš saditi.
Mislim da ako ostaviš te cigle okolo nikad nečeš biti zadovoljna izgledom jezerca.  ;)

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #9 u: Ožujak 21, 2012, 15:35:07 poslijepodne »
Vidim da se trudiš oko tog jezerca, pošto imaš volju, moram ti reći.  ;)
Meni sve to skupa sa tim ciglama izgleda malo neprirodno i malo neuredno. Zašto cigle nebi stavila u dio koji pokriva folija, a preko folije složila kamenje (bar kamenja ima svugdje) tako če ti izgledati puno prirodnije i puno bolje če se uklopiti sa biljkama koje misliš saditi.
Mislim da ako ostaviš te cigle okolo nikad nečeš biti zadovoljna izgledom jezerca.  ;)

Slazem se. U takvim uvjetima ja bih radio ribnjak koji je pola u zemlji a pola izvan. Ovako nesto

http://www.google.hr/search?q=half+dug+in+pond&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=en&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=peZpT7OMINDrsga7numjCA&biw=1149&bih=827&sei=p-ZpT-PxKYrjtQa1h5WhCA#um=1&hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&tbm=isch&sa=X&ei=t-ZpT77wPOGm4gTj3KG4CQ&ved=0CDkQvwUoAQ&q=raised+pond&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=5fb989a2e7c2edeb&biw=1149&bih=827

Offline brle

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Vrbovec
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #10 u: Ožujak 21, 2012, 16:32:28 poslijepodne »
sve u svemo moglo bi lijepo izgledat  :up:
091/3852348

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #11 u: Ožujak 21, 2012, 20:01:00 poslijepodne »
Brigita-- Oprosti, ali baš te nisam razumijela što si željela reći? pokriti cigle s folijom i na to kamenje ili??

majstor-- problem je što nemogu ići u dubinu, mogu samo u visinu. odmah ispod folije je betonska deka od stare kuće.

Bilo bi idealno kad bi mogla premjestit jezerce ali nemam gdje, a bojim se da se kamenje nebi dobro uklopilo. a i previše je to kamenja  :dead:- treba tih 50cm visine sakrit sa kamenjem. Ma kad i bolje razmislim, dalo bi se tu nes sredit ali nemam sredstva za takvo nesto realizirat....

Meni te cigle i ne smetaju, zapravo su mi bas zgodne  :), više me muče te biljke -?. Nebi ih htjela imat u teglama, a neznam kako bi funkcioniralo da to slozim po principu slaganja akvarija (Zemlja-šljunak). A i tu je problem prezimljavanja, tj vadenja van. Htjela bi dobit prirodno jezerce od cigle  :D.

Svaki dan malo po malo čistim i pripremam, ovisi kako imam vremena i nadam se da će bit napunjen poslje uskrsa, najkasnije do 5 mjeseca...
Kad nadem kabel od fotica stavim kako to izgleda iz blizine

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #12 u: Ožujak 21, 2012, 20:57:23 poslijepodne »

majstor-- problem je što nemogu ići u dubinu, mogu samo u visinu. odmah ispod folije je betonska deka od stare kuće.


Nema veze, napravis onda da ti je cijeli iznad zemlje. Betonsku podlogu vec imas i onda samo nastavis sa zidovima od drveta ili bolje betonskih blokova  ispunjenih betonom i armaturom. Ovako nesto:



Unutra ide folija i to je to. Ovak kak ti je sad sa tim poslaganim ciglama i nije neko rjesenje, ni vizualno ni prakticno ni dugotrajno.
Sto se tice posuda, one nisu problem ako se ne isticu previse. Znaci , trebaju ti posude koje se uklapaju sa bojom folije.

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #13 u: Ožujak 21, 2012, 21:20:33 poslijepodne »
 O da, takvo nešto bi bilo super... kad bi to bilo moguće izvesti, što zbog recesije, nezainteresiranosti od strane svih ostalis osim mene :). Ali tko znam, možda jednog dana....

Problem s tim posudama je to što mi se je pokazalo jako loše ako na dnu nemam ničeg- zlatice bi stalno dizale mulj/zmazanoću. Od kad sam stavila kamencice, voda je bila bistra. Naravno, kad je dno relativno bijelo/sivo smeđe tegle za cvijeće se vide iz aviona.  Sve bi bilo drugacije kad bi imala novaca za filter- sto nemam, nit ću imat tak uskoro. Treba iz ničega napraviti nešto :)

Jel bi lopoći i iris mogli prezimit u jezercu?
« Zadnja izmjena: Ožujak 21, 2012, 21:25:42 poslijepodne od Lili »

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #14 u: Ožujak 21, 2012, 21:31:28 poslijepodne »
pa oblijepi tegle sa kamenjem kojeg misliš staviti kao podlogu  :)

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #15 u: Ožujak 21, 2012, 21:34:08 poslijepodne »
pa oblijepi tegle sa kamenjem kojeg misliš staviti kao podlogu  :)

vidiš ovo mi uopće nije palo napamet.  :) S čim lijepit, silikonom?

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #16 u: Ožujak 21, 2012, 21:36:59 poslijepodne »
O da, takvo nešto bi bilo super... kad bi to bilo moguće izvesti, što zbog recesije, nezainteresiranosti od strane svih ostalis osim mene :). Ali tko znam, možda jednog dana....

Problem s tim posudama je to što mi se je pokazalo jako loše ako na dnu nemam ničeg- zlatice bi stalno dizale mulj/zmazanoću. Od kad sam stavila kamencice, voda je bila bistra. Naravno, kad je dno relativno bijelo/sivo smeđe tegle za cvijeće se vide iz aviona.  Sve bi bilo drugacije kad bi imala novaca za filter- sto nemam, nit ću imat tak uskoro. Treba iz ničega napraviti nešto :)

Jel bi lopoći i iris mogli prezimit u jezercu?

Mogu, samo treba pripaziti da lopoc ne smrzne.
Trenutno je nekakva uobicajena praksa da na dnu ribnjaka nema nista a bilje je u posudama napunjenih zemljom i na vrhu kakvi sitni kamencici da ribe ne ruju po zemlji. To osigurava nezamucenu vodu i lako aranziranje pozicije bilje i eventualno prenasanje.
Sto se tice boje posude za bilje ona se lako pofarba sa recimo Renco sprejevima da se fino stopi sa pozadinom


Offline fishman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #17 u: Travanj 18, 2012, 15:38:08 poslijepodne »
Samo jedan savjet, ako nemaš u tom podrumu odličnu hidroizolaciju, a pretpostavljam da nemaš, mogla bi imati velikih problema sa vlagom u podrumu.

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #18 u: Travanj 26, 2012, 22:37:59 poslijepodne »
fishman- vlaga u tom podrumu nije problem... zapravo ispod je izvor vode.  :nerd:.

Ovaj ce vikent jezerce biti gotovo!
Bili smo danas u baumaxu i kupili foliju, koja bi trebala bit postavljena u subotu. Jezerce budemo punili sa bunarskom vodom (prosle godine se  je pokazala izvrsnom).
Velicina jezerca je 289x146x50 (dxsxv)- 2116 litara...
za sada to izgleda ovako:
 
posto imam nesto bilja koje vole plici dio, jedan dio cu napravit plici. namjeravala sam to napraviti sa ciglama ( a s cim drugim  :D) i kasnije zagladiti rubove sa zemljom ili sto ce mi vec doci pod ruku. Na kraju na to ide neka stara deka, tako da cijela stvar bude sigurna po novu foliju. Takoder planiram ostavit onu staru foliju koja je bila prije (probusena).imam jos neke sitnice koje trebam rijesiti prije stavljanja nove folije...
Bilje sam na kraju odlucila posaditi u prozirne, 6-litarske flase za vodu, tj budem, ali ko da jesam. Mislim na ovo: http://www.jamnica.hr/novosti/goda-%E2%80%93-novost-na-hrvatskom-trzistu-voda/1-1-36/?lang=  Imamo doma tih flasa na tone, sto autotski znaci da ja imam tonu tegla za jezerce  :D. Vidla sam u baumaxu da imaju posebne tegle, ali nisu mi bile "usput".
 jedino me zanima dal da napravim nekoliko rupa da se korjenje moze sirit van posude ili ne? Nema veze ako ce se na taj nacin bilje prosirit- to je i cilj.

e da, ako nekog zanima... foliju sam platila 308kn... 0.5mm debljina i dimenzija 450x400, ako se ne varam...  

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #19 u: Travanj 27, 2012, 15:33:13 poslijepodne »

 jedino me zanima dal da napravim nekoliko rupa da se korjenje moze sirit van posude ili ne? Nema veze ako ce se na taj nacin bilje prosirit- to je i cilj.


Ne, nemoj nista busit, ali svake sezone napravi inventuru bilja.
Nadam se da ce ti taj zidic drzati, to je ipak 2 tone vode

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #20 u: Travanj 27, 2012, 17:28:56 poslijepodne »
i ja isto neznam dali ce ti zid izdrzati toliku kolicinu vode....mislim da bi to moglo biti preopterecenje za njega,da bi ga voda mogla srusiti,a pogotovo zbog toga sto zid nije s nicim pojacan.......pogotovo ako nisi nigdje ostavila mjesto gdje ce ti visak oborinske vode otjecati,a da ti ne dize razinu vode u jezercu...da se ne skuplja vec da otjece....
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #21 u: Travanj 27, 2012, 21:29:34 poslijepodne »
Nema straha za zid, jer ga drži dio zida od stare kuće sa strane a na svakom kraju je zemlja koja sprjecava da to sve otece+ dvostruki zid od cigli. Ne bi trebalo biti problema...
a niti ga ni ne mislim punit do kraja... tako da nema straha od izlijevanja vode (cisto sumljam da bi je i bilo s ovakvim vremenom  -?, pogotovo kad pravo ljeto dode)

Folija je stavljena i polako smo poceli puniti. punimo rucno, tako da malo sporije ide (dobra tjelovjezba :) )- negdje smo na cetvrtini sad...
nemam najnoviju sliku, ali imam onu prije stavljanja folije... jedino fali deka s kojom sam prekrila plici dio.

   

Stavim slike kad ce biti napunjeno

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #22 u: Travanj 27, 2012, 22:05:00 poslijepodne »
Nema straha za zid, jer ga drži dio zida od stare kuće sa strane a na svakom kraju je zemlja koja sprjecava da to sve otece+ dvostruki zid od cigli. Ne bi trebalo biti problema...
a niti ga ni ne mislim punit do kraja... tako da nema straha od izlijevanja vode (cisto sumljam da bi je i bilo s ovakvim vremenom  -?, pogotovo kad pravo ljeto dode)

Folija je stavljena i polako smo poceli puniti. punimo rucno, tako da malo sporije ide (dobra tjelovjezba :) )- negdje smo na cetvrtini sad...
nemam najnoviju sliku, ali imam onu prije stavljanja folije... jedino fali deka s kojom sam prekrila plici dio.

   

Stavim slike kad ce biti napunjeno
dobro vidjet cemo kad se napuni...
a ako vec pravis jezero,radis ga dugorocno...i gledas na sve sto bi te kad tad moglo snaci...a i nije ti problem to napraviti...
uzmes komad cijevi,stavis malo u koso..znaci jedan kraj van,drugi u jezero...i kad voda dodje do te cijevi u bazenu...odrzava ti se razina vode koju imas,a visak ti istjece van...naravno na kraj koji je u jezeru stavis mrezicu da kroz otvor nebi eventualno male pobjegle...
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #23 u: Travanj 30, 2012, 15:22:21 poslijepodne »
Ma držat će milijun posto, vec 3-4 godine drži, nema tu straha . Glede viška vode, savila sam jedan dio folije, tako da ce visak oticat u veći cvjetnjak.  ;)

Bazen smo napunili prekojucer, ali nisam imala vremena stavit slike.... znam da ribe nesmiju u novonapunjeno jezerce, ali morala sam isprazniti njihovo zimovalište. Koliko vidim, ribice ne pokazuju nikakve znakove nelagode- veselo istrazuju  svoj veeliki dom. 6 ribica, od kojih je najveci muški crveni karas od kojih 13cm. ostali su manji.
 


Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Moje nadzemno jezerce
« Odgovori #24 u: Travanj 30, 2012, 15:31:47 poslijepodne »
mene zanima na prvoj slici..jel ostalo sta u bacvi.. :D :D
bilo bi ti najbolje kad bi rubove od folije zastitila s necim da nisu u izravnom doticaju sa suncem...
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek