Travanj 24, 2024, 17:46:59 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?  (Posjeta: 12797 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« u: Svibanj 17, 2011, 17:06:39 poslijepodne »
Na svim internetnim stranicama je veliko govora o tome kako su garra rufe dobre za lječenje i pedikuru, a nigde baš nigde nemogu nači ništa o tome kako se garra rufe razmnožavaju na prirodan način.

Najviše što sam našao je ovaj  video[url] na kojem je prikazano kako se razmnožava pomoču hipofiziranja.Ali kako to ide na prirodan način, znam da polaže ikru kao karcinidi, znam da mora imat visoku temperaturu od 28 - 30......uglavnom ako je več ko razmnožio ovu ribu, ga molim ako mi može malo opisat kako to ide.

Još čarobne riječi  MOLIM.
« Zadnja izmjena: Svibanj 17, 2011, 17:16:44 poslijepodne od noktopus »

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #1 u: Svibanj 17, 2011, 18:15:24 poslijepodne »
odvojiti mrijesni par u akvarij koji na dnu ima mrežicu da oplođena ikra propadne da je ne pojednu akvarij držati u polutamnom prostoru...
dobra aeracija vode i općenito garra rufe vole tvrđu vodu npr. sa nekog arteškog izvora bi im bila najbolja tj. najsličnija njihovom staništu u Turskoj
izlegnuta mlađ se prihranjuje kalsično kao kod većine tropskih ribica...

to je ono ukratno što mogu reći o razmnožavanju u akvariju

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #2 u: Svibanj 17, 2011, 20:10:07 poslijepodne »
Tako sam i mislio i uradit, ali negde sam zasledio, da se drste na svakih pet dana, jeli to moguče?
Problem postoji kad odvojiš jedan par u novi akvarij - nekoliko dana su vrlo plahe, zatu ču pokušet stavit mrežicu u akvariju gde imam svih 6 več velikih primerka, jer se jim i spol vrlo težko doluči.
Jeli je ikra osetljiva na pljesan?
Jer kot vsih karcinida protif plesni upotrebljavam listove catape, i posle mrijesta dodajem micopur od sere, tako preprečim da ikre napadne pljesan koja je glavni uzrok da se ikre ne izvale, zato me zanima ako su ikre od garra rufe isto osetljive jer če to malo zakomplikovati drst u skupnome akvariju.hipofizacija garra rufe

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #3 u: Svibanj 17, 2011, 22:40:47 poslijepodne »
Jeli je ikra osetljiva na pljesan?

Gledajući ovaj filmić na youtube kako ovi na istoku to razmnožavaju rekao bih da njihova ikra nije foto osjetljiva niti osjetljiva na plijesan jer ih prebacuju iz jedne posude u drugu mješaju rukama i sl. radnje što nisu niako uvjeti koji ne bi doveli do pojave plijesni...

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #4 u: Svibanj 24, 2011, 13:27:57 poslijepodne »
Došao sam do zaključka, da razmnožavanje ove ribe neče biti neka znanstvena fantastika, jer mi je u nedelju proplivalo oko  50 malih garra rufa.

Imam samo 4 primerke odraslih riba, i u četvrtak sam primetio ikru, jer jih držim u akvariju bez podlage, pokupio sam jih sa cevčicom i stavio u drugi manji akvarij, filtracija na L filtar, malo jača areracija i u nedelju su več proplivale.
Mislim, da sa nadaljnim uzgojom neče biti nekakvih večih problema jer su odmah počele jesti frišku izlegnuto artremiju.

E sad me zanima zaštu su onda ove ribe doktori tako skupe, jer u prvome centru  za lečenje psorijaze u Umagu INTERMEDICA[url] dodžeju od 20 -25€

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #5 u: Svibanj 24, 2011, 14:09:33 poslijepodne »
Skupe su kod tih ljudi u Umagu jer su ih oni prvi prije nekoliko godina uvezli u hrvatsku i nije bilo nigdje za kupit ih u slobodnoj prodaji...

Dok npr. danas ih uvozi Zoo-Vili iz Zagreba iz njemačke i koštaju 5-6€ po komadu.

A imaš još jako puno ljudi sa psorijazom koji neznaju da se te ribe mogu kupiti jeftino u dućanu, pa još uvijek plaćaju te ribice kao suho zlato po 25€.

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #6 u: Svibanj 24, 2011, 17:03:28 poslijepodne »
Znači ako jih namnožim u nekih sto komada moram samo pronači potencijalne kupce koji imaju poteškoče sa ovom bolesčom i prodati jim po 5€ kom, što znači, da čejo proči pet puta jeftinije i meni če se uzgoj više nego isplatit.

Ali kako pronači ovakve kupce?

Offline Picek23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 190
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #7 u: Svibanj 24, 2011, 20:20:49 poslijepodne »
trebalo bi ponudu dat kozmetickim/pedikerskim salonima, jer malo ko ce htjet uz ribice imat doma i akvarij, samo zato sto ima psorijazu.
al zato informirat populaciju o prednostima i lijekovitim svojstvima tih ribica i upoznat salone da bi mogli jako lijepo zaraditi s takvom ponudom (ekskluzivom), i onda im ti prodas ribice po toj cijeni (cak 10 eura komad).
upravo sam danas razmiljala kak to treba napravit, slusala sam seminar o ribicama i kozmetickom salonu, pa mi palo na pamet. i bas sa Iris raspravljalal o tome  :up:
ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije nista uradio, i shvatit ce kat-tad da ne zna sto je HLAD...

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #8 u: Svibanj 24, 2011, 21:32:52 poslijepodne »
trebalo bi ponudu dat kozmetickim/pedikerskim salonima, jer malo ko ce htjet uz ribice imat doma i akvarij, samo zato sto ima psorijazu.
al zato informirat populaciju o prednostima i lijekovitim svojstvima tih ribica i upoznat salone da bi mogli jako lijepo zaraditi s takvom ponudom (ekskluzivom), i onda im ti prodas ribice po toj cijeni (cak 10 eura komad).
upravo sam danas razmiljala kak to treba napravit, slusala sam seminar o ribicama i kozmetickom salonu, pa mi palo na pamet. i bas sa Iris raspravljalal o tome  :up:

Yup.

Spomenula si da neki salon u Rovinju njih ima. Jesi li provjerila kako i zašto su ih u Kanadi zabranili? Taj dio mi nije jasan...  -?

Offline Picek23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 190
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #9 u: Svibanj 24, 2011, 22:41:04 poslijepodne »
u Umagu, da.
ne znam, budem malo pronjuskala, zabranili su ih u par zemalja! kad saznam, javim zakaj....
al fora, naravno, uzmes ih 50 komada, stavis u kadu i uzivancija  :up:
ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije nista uradio, i shvatit ce kat-tad da ne zna sto je HLAD...

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #10 u: Svibanj 25, 2011, 01:23:42 prijepodne »
Ovdje ima malo više informacija http://www.drfish888.com/ (oprez, slijeva se pali neka glasna animacija)

Ovo je s drugih stranica:

"Most government health concerns center on communal pedicure tanks which become mixed foot germ cocktails. Most Spas give each customer separate fish tubs, and will not use the same fish twice in one day. These personal tanks are also cleaned with hot water and bleach in between each use."

Također se spominje da se ribice ne koriste ukoliko ima kakvih rana ili porezotina na koži jer krv jako smeta ribicama i može ih ubiti (ovo mi je sumnjivo..?)

Spominje se i da su sada skoro po cijeloj Americi zabranjeni "riblji spa saloni" jer su mudraci počeli kupovati jeftine ribe nalik rufama koje imaju zubiće i gricnu i više no što bi trebalo što može dovesti do prenošenja bolesti između klijenata.

Nezgodno je tim ribicama kad ih tako sele iz akvarija u akvarij i šopaju ih lijekovima svakodnevno... Uf.. Smislenije mi ih je koristiti za privatne potrebe jer sam jako gadljiva pa ni  škarice za nokte ni rašpice ne volim posuđivati, kamoli ribice.. Khm..  :dead:

   Neki jedu ribe, neki ih hrane sa samima sobom, neki love pa puste... Svakom njegovo. ;) Prosječnog Indijca bi herc strefil da me vidi kak' tamanim govedinu.  :D

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #11 u: Svibanj 25, 2011, 21:46:26 poslijepodne »
Znači ako jih namnožim u nekih sto komada moram samo pronači potencijalne kupce koji imaju poteškoče sa ovom bolesčom i prodati jim po 5€ kom, što znači, da čejo proči pet puta jeftinije i meni če se uzgoj više nego isplatit.

Ali kako pronači ovakve kupce?

Znam ti ja masu ljudi s psorijazi jer imam ujaka koji ima tu bolest i za njega sam nabavljao te ribce za kućnu upotrebu...
Odeš na neki forum sa tematikom psorijaze i naći češ dosta ljudi koji se raspituju za te ribice :up:

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #12 u: Svibanj 25, 2011, 21:50:00 poslijepodne »
trebalo bi ponudu dat kozmetickim/pedikerskim salonima, jer malo ko ce htjet uz ribice imat doma i akvarij, samo zato sto ima psorijazu.
al zato informirat populaciju o prednostima i lijekovitim svojstvima tih ribica i upoznat salone da bi mogli jako lijepo zaraditi s takvom ponudom (ekskluzivom), i onda im ti prodas ribice po toj cijeni (cak 10 eura komad).
upravo sam danas razmiljala kak to treba napravit, slusala sam seminar o ribicama i kozmetickom salonu, pa mi palo na pamet. i bas sa Iris raspravljalal o tome  :up:

na istoku skoro svaki salon poedikerski ima tretman garra rufa ribicama

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #13 u: Svibanj 25, 2011, 21:52:23 poslijepodne »

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #14 u: Svibanj 25, 2011, 22:01:42 poslijepodne »
U Njemačkoj Garra rufa ribice naručiš u ljekarnoj i to na račun njemačkog ministrastva zdravstva koje te ribice plaća kao i svaki drugi lijek...

Preuzmeš u ljekarnoj kutiju s ribicama dobiješ certifikat da su zdrave i da su iz posebnog uzgoja gdje ih uzgajaju samo za oboljele od psorijaze.

Inače one dok ti skidaju bolesnu i oštećenu kožu luče Dithrinol koji pospješuje oporavak i zarastanje kože zahvaceno psorijazom.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #15 u: Svibanj 26, 2011, 09:35:35 prijepodne »
Bila je nedavno i reportaža o kozmetičkim salonima u francuskoj sa ribekima.

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #16 u: Svibanj 29, 2011, 17:46:41 poslijepodne »
Ako si nabavljao garra rufe za svog ujaka, po koliko su ti jih nudili?
Jer vidim,da razmnožavanje neče biti neki problem, me interesuje po koliko bi jih mogao prodavat, ovako za kučno upotrebu.Jer ona cijena što jih imaju u Umagu se mi čini sasvim luda (20 -25€).

Mladi su sad stari devet dana i vrlo brzu rastu, dosad još nisam video akvarijske ribe koja bi ovako brzo rasla, jer su u devet dana narasle iz cca 1-2mm - tako velike več dodžu iz ikre, do veličine 1 cm, i kad staviš ruku u akvarij več počinju sa svojim poslom, i to stare tek 9 dana.
Verovatno tako brzo rastu zbok visoke temperature - 30 stepeni.

Offline medica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: zg-city B-)
Odg: Garra rufa - jeli ko pozna kako se razmnožava ?
« Odgovori #17 u: Ožujak 30, 2015, 16:02:17 poslijepodne »
Bok ekipa!
Evo vratija se šime. Bila jučer u aqua terri i vidila garra rufe, osim što su ljekovite su mi i jako ljepe. Razmišljam da oformim jedan aq s njima. Dali ste uspjeli razmnožiti ih? Kako razlikujemo mužjake od ženki?
 Zanima me dali bi one mogle biti sa mojim toplovodnim endlerima, ili baš moraju biti same??
Sorry što pokrećem temu, ali tko pita ne skita  :-[
 :zagrljaj:
Tko se zadnji smije,nije skuzio vic :-)