Travanj 19, 2024, 17:28:32 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Mrijest ancistrusa  (Posjeta: 2178 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Mrijest ancistrusa
« u: Listopad 20, 2015, 19:51:45 poslijepodne »
Evo danas dođem doma i dočeka me grupica jajašaca u akvariju pored drveta. Budući da sam već pretpostavljao da se ženka ancistrusa omrijestila, jer mužjak već nekoliko dana čuri ispod panja i vrijedno mlatara.

E sad, iz nekog razloga je izbacio jaja van, jedno 25 komada, koliko sam uspio nabrojati (bilo je i više, al ove druge strvinarke su se pobrinule za to). Sad više nisam siguran jel izbacio sva jaja van ili je izbacio dio, jer još uvijek mlatara ispod panja svim silama. Pretpostavio bih da ih ima još, ali ne mogu biti siguran jer ne znam koliko je bilo u originalu.

Jel moguće da je izbacio sam dio jaja van?

Stavio sam ta jajašca u mrijestilicu da ih ne pojedu, ali ne znam koliko će moći preživjeti same tako. BTW, već su se počele izlijegat, vidim malce kako mrdaju u jajima, a neki i van njih.

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Mrijest ancistrusa
« Odgovori #1 u: Listopad 21, 2015, 08:14:30 prijepodne »
...ako je mužjak još uvijek na istom mjestu ispod panja,onda sigurno još ima ikre,ili već možda i ličinki...zna se ponekad dogoditi da u "prevelikoj brizi" za oplođena jajašca mužjak nehotice izbaci jedan dio koji se odlijepi zbog ventiliranja perajama,ali to ne znači da mu je nestao roditeljski nagon...u mrijestilici će se iz jajašaca izleći ličinke,ali ne vjerujem da će preživjeti jer zahtjevaju svježu i jako čistu vodu,a to je ipak premali prostor i nedovoljno strujanje svježe vode

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Mrijest ancistrusa
« Odgovori #2 u: Listopad 21, 2015, 09:51:04 prijepodne »
Da, mislim da si u pravo što se tiče mrijestilice, evo broj se sveo na 20ak malaca koji su se izlegli, neki su jednostavno umrli, jedan je izašao kroz rešetku u zube guppy ženke, a ostali se zasad drže.

Okrenuo sam izlaz filtra prema mrijestilici da ima barem nekakav protok vode kroz nju, pa ćemo vidjeti kako će se stvari odvijati.

Mužjaka sam danas našao zaljepljenog na njegovo staro mjesto, a "pećina" kao da mu se urušila. Nekako mi se čini da je ipak odustao, no vrijeme će pokazati.

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Mrijest ancistrusa
« Odgovori #3 u: Listopad 22, 2015, 19:47:00 poslijepodne »
Zadnji headcount je 15. :( Smanjuje se, ali ovo troje su izgleda isto prošli kroz rešetke i postali hrana ribicama.

Nadam se da će ih ostati neš dok ne odrastu.  :'(

Offline sidsloth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 137
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Mihovljan-Čakovec
Odg: Mrijest ancistrusa
« Odgovori #4 u: Listopad 23, 2015, 07:24:32 prijepodne »
Ako je napravio pećinu u podlozi ispod panja ili čega može biti da je došlo do propadanja jaja-pljesan pa je sve izbacil van, a ako je prvi mrijest je to normalno. Nije još skužil sve-muškarci ko muškarci :-):-)

Poslano sa mog GT-I9100 koristeći Tapatalk


Offline mgalant

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški   Lokacija: Pazin
Odg: Mrijest ancistrusa
« Odgovori #5 u: Listopad 23, 2015, 10:00:34 prijepodne »
Pozdrav, isti problem imao prije nekih dva mj, ja sam malce pokupio iz zajedničkog akvarija cca nekih 50 kom, i premjestio u mali 10 l, svaki dan mijenjam trećinu vode i hranim ih tabletama za ribe dna, rastu ko ludi i svi živi i zdravi :up:

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Mrijest ancistrusa
« Odgovori #6 u: Listopad 24, 2015, 09:34:41 prijepodne »
Uf, 50 :D Nice.

Moj broj je spao na 11 trenutno. Nije mi jasno kako se s tolikim žumanjkom pod nosom uspiju provuć kroz tako male rešetke. Sad sam napravio malo drastičnije mjere, pa stavio mrežicu na rešetke. Neću da izgubim više nijednog.

Ali rastu naočigled, mislim da će biti svi u redu dok god ne budu bježali van iz mrijestilice. Ali čovjek uči na greškama, za sljedeći mrijest ću biti spreman.

Offline ante78

  • Trade Count: (+12)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 458
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: NOVA GRADIŠKA
Odg: Mrijest ancistrusa
« Odgovori #7 u: Listopad 24, 2015, 09:45:37 prijepodne »
prerežeš dno na onoj večoj kantici od jogurta ili nekoj posudi s poklopcem uglavnom prerežes dno navuces neku zensku najlonku na dno navuces na kanticu stavis unutra jaja ,a ispod stavis zracnu pumpu da ventilira i zatvoris poklopac,kanticu zavezes da je fiksna da ne leti po akvariju.
uglavnom provjereno i funkcionira