Ožujak 28, 2024, 16:21:19 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: mini jezerce za biljke  (Posjeta: 1522 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
mini jezerce za biljke
« u: Svibanj 21, 2017, 21:47:43 poslijepodne »
Ideja o manjem jezeru  koje bi trebalo biti mud pond je nestala čim sam naletio na cijevi od septičke koje su nekad davno postavljene   , uglavnom to su one drenažne izbušene cijevi kroz koje bi mi voda odlazila ili dolazila  :D  od mud ponda sam morao odustati  :'(  sad je obično jezerce  , postavio sam građevinsku foliju jer mi je ta opcija bila najjeftinija  1 kg folije košta oko 2 €  :D  u slučaju da budem proširivao neće me mnogo koštati .  Jezerce je namjenjeno za biljke , dublji dio je oko 80 cm plići je oko 50 cm ne znam još tačnu dubinu jer ću nasipati zemlju oko jezera da mi voda s vana ne ulazi pa ću i time malo podići nivo vode .


Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: mini jezerce za biljke
« Odgovori #1 u: Svibanj 21, 2017, 22:24:52 poslijepodne »
Ta folija ti je OK sve dok je pod vodom , onaj dio koji ostane na suhom odnosno izložen suncu će do jeseni popucati i raspasti se . Probaj taj dio koji ti ostane izvan vode sa nečim zaštititi .

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: mini jezerce za biljke
« Odgovori #2 u: Svibanj 21, 2017, 22:31:42 poslijepodne »
sutra bi trebao dobiti neku  foliju što se postavlja kad se radi krov , nešto paropropusno i vodonepropusno ..ne mogu se sjetiti imena to ću korist na rubovima da zaštitim od sunca  i najvjerovatnije ide još par komada neke slične folije na dno da ne probijem  dno kad nešto spuštam i sl.  i bit će ograđeno da mi lutalice ne ulaze
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: mini jezerce za biljke
« Odgovori #3 u: Siječanj 03, 2018, 15:42:18 poslijepodne »
izvršile grupni suicid iz nepoznatih razloga , pokrile dno ovog manjeg jezera sa svojim tankim tjelima  :D :D
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.