Travanj 24, 2024, 12:25:44 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Autmatki dozatori  (Posjeta: 1942 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Autmatki dozatori
« u: Rujan 24, 2007, 20:14:00 poslijepodne »
Zanima me da li ko ima iskustva saAD spravamana kom principu rade, koja firma je good, kakve su cifre i da li već imaju integrirane kontrolere u sebi i sl.
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Autmatki dozatori
« Odgovori #1 u: Rujan 24, 2007, 22:03:00 poslijepodne »


imas od AM sa od 1 da 6 rade na principu perilasticnih pumpi


http://www.aqua-medic.de/seawater/en/15/reefdoser/

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Autmatki dozatori
« Odgovori #2 u: Rujan 25, 2007, 11:55:00 prijepodne »
Ja sam prije par dana stavio dve dozing pumpe od AM, mislim da je model 3000, nemaju timer i to uvelike pravi probleme jer kvalitetan tajmer kosta najmanje 100 eura!!! tako da je onda bolje ici na IKS ili Grotech. Jos jedna napomena da kvaliteta AM mi je malo sumnjiva, ovo je prvi dio tehnike od te firme i sa jednom pumpom imam problema jer rotor zna zastekati i valjci ne pokrivaju cijelu gumenu cijev kad se vrte na jednoj pumpi! Da ponovo idem kupovati definitivno bih okrenuo glavu od tih pumpi!
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Autmatki dozatori
« Odgovori #3 u: Rujan 25, 2007, 12:29:00 poslijepodne »
Reef, Bojan sa SLOreefa je rekao da je pumpa od AM načelno Ok i isplativa je za te novce, ali da bi funkcionirala kak se spada je potrebno tu i tamo je otvorit i podmazat.
Nadam se da će ti pomoć.


Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Autmatki dozatori
« Odgovori #4 u: Rujan 25, 2007, 14:16:00 poslijepodne »
da tako sam i ja cuo

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Autmatki dozatori
« Odgovori #5 u: Rujan 25, 2007, 15:18:00 poslijepodne »
i ja isto...od Stine

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Autmatki dozatori
« Odgovori #6 u: Rujan 25, 2007, 16:30:00 poslijepodne »
ja ih imam tek 4 dana u radu, jedna je malo stekala u pocetku ali sam zamijenio gumenu cijev i sad je OK. Za 65 eura po pumpi nema zaljenja jer grotech pumpe jednokanalne su oko 200 eura!
 

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Autmatki dozatori
« Odgovori #7 u: Rujan 25, 2007, 20:44:00 poslijepodne »


Citat: Reef
Ja sam prije par dana stavio dve dozing pumpe od AM, mislim da je model 3000, nemaju timer i to uvelike pravi probleme jer kvalitetan tajmer kosta najmanje 100 eura!!! tako da je onda bolje ici na IKS ili Grotech. Jos jedna napomena da kvaliteta AM mi je malo sumnjiva, ovo je prvi dio tehnike od te firme i sa jednom pumpom imam problema jer rotor zna zastekati i valjci ne pokrivaju cijelu gumenu cijev kad se vrte na jednoj pumpi! Da ponovo idem kupovati definitivno bih okrenuo glavu od tih pumpi!



Zahvaljujem na odgovoru ali mi nije jasno kažeš nema timer znači ti ga stavljaš na običan timer, što može u načelu raditi ali poanta svega ja mislim da bi te pumpe trebale ići preko nekog el. kontrolera koji očitava stanje vode te po potrebi i ubacuje nutriente, pretpostavljam bar!


mada setu onda vjerojatno dolazi do basnoslovne cifre, jedino ne razumijem kako pumpa crpi pretpostavljam tekučinu tj. el u tragovima vjerovatno samo u tekučem stanju, koju količinu i iz čega, dali ona ima rezervoar ili se iz orginalnog punjenja crpe nutrienti, taj dio mi nije baš jasan pa bi molio nekoga ko ima te uređaje ako nije problem poslikai malo bolje objasni ili ako već negdje ima link o tome sa slikama da prolukam.


Inače hvala na informacijama a što se AM tiče kad ga usporediš sa jačim firmama u tom segmentuje na dnu ljestvice a počeli su ga uredno proizvoditi u kini da uštede pa tako proizvodi koji inače nisu klasa u svom segmentu sad imaju još jednu boljku više po meni uvijek na prvom mijestu " KVALITETA"


jer što bi njemac rekao dok nisu gastarbajteri otišli u njemačku :


" nisam dvoljno bogat da kupujem jeftino "


Jer svi više manje znamo da je jeftino najskuplje jer prije ili kasnije nedostaci izađu na vidjelo zato je uvijek dobro izvagati omjer cijene i kvalitete.
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Autmatki dozatori
« Odgovori #8 u: Rujan 25, 2007, 20:51:00 poslijepodne »


Citat: Stina
Reef, Bojan sa SLOreefa je rekao da je pumpa od AM načelno Ok i isplativa je za te novce, ali da bi funkcionirala kak se spada je potrebno tu i tamo je otvorit i podmazat.
Nadam se da će ti pomoć.



Sory stina napodmazival sam se ko klinac stojki, dosta je bilo sa mazanjem bolje više para ako se može pa se voziš ko direktor naravno ako se može ja osobno u tom slučaju ništa pa nstavim rađe dalje ručno dok ne poludim pa se iskeširam naravno opet ako ide ako ne nek ide u p...... m......, tak ja to riješavam uglavnom sve osim familije i susjeda tu si čovjek nemre pomoći jer ima ona stara:


" što jedan blesav zasere tri pametna nemogu počistiti"


A ima još jedna good:


"bolje trbuh od pijače, nego grba od štihače"


život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Autmatki dozatori
« Odgovori #9 u: Rujan 25, 2007, 22:30:00 poslijepodne »
da ovi dozeri model 3000od AM nemaju timere u sebi zato i kostaju 65 eura svaki. Ja sam za njih narucio timer preko RS online kataloga koji ima mogucnost "tajmiranja" minimum 60 sekundi jer AM dozei u jednu minutu ubace pola decilitra. Sad je ovisno koje bufere u tekucem stanju ti zelis koristiti? npr ja koristim bufere u prahu od Kent Marina za Ca i Kh po uputama proizvodjaca. Imam dve kante od 10 litara u jednu ubacim Ca buffer u granulama i promijesam sa RO vodom a u drugu kantu Kh bufer u prahu i isto sa RO. Tajmer mi je namjesten da mi radi 2 min = 1 dcl u 10 ujutro i 2 min = 1dcl u 18 sati, svaki dan mjerim Ca i Kh sa salifert testerima i gledam dali treba u kantama biti jaca mjesavina ili slabija, tu je malo igra zivaca dok ne izvazes da ti dozeri drze konstantno iste parametre. Jedan solidan digitalni tajmer sa dva kanala ti je minimum 800kn, kad zbrojis dve pumpe koje svako toliko zastekaju i cifru tajmera vise se isplati ici na neki kvalitetniji dozer sa 2 ili 3 kanala!
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Autmatki dozatori
« Odgovori #10 u: Rujan 26, 2007, 11:06:00 prijepodne »
Miza koliko sam shvatio ovo što ti želiš nisam još nigdje naišao...
Ti bi da tebi sonde očitaju količinu Ca, Mg, trace elemenata pa da ti onda neki relej da struju na dozir pumpu i da ona dozira po potrebi.

Iskreno, isplativije ti je po mom mišljenju napravit ovo što je i Kris napravio, uzet dozir pumpe, uzet npr otopine Ballingovih soli i izračunat koliko ti čega treba pa dozirat dnevno po potrebi.

A što se tiče AM3000, ja samo govorim što je Bojan spomenuo, koji je ipak daleko kompetentniji u tom segmentu.
Naravno on je rekao ako želiš da ti pumpa doživi dug vijek... ako te boli briga netrebaš podmazivat
A i Kris ti je dao dobru komparaciju... 3 od aquamedic-e sa održavanjem ili jedna grotechova za koju češ isto možda trebat održavanje ali vjerojatnije je da nećeš


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Autmatki dozatori
« Odgovori #11 u: Rujan 26, 2007, 20:23:00 poslijepodne »
sve jasno ko dan zahvalan!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica