Travanj 16, 2024, 20:29:59 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: rasvjeta za bradonju  (Posjeta: 1736 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline poluteska

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: vinkovci
rasvjeta za bradonju
« u: Svibanj 02, 2015, 18:02:04 poslijepodne »
Pozdrav,
Napravio sam terarij i čekam bradonju. Potrazio sam po forumu moguci odgovor na moj problem ali nisam nasao, a i ni ne moze se sve procitati pa se unaprijed ispricavam ako je to vec negdje napisano.
Kolega mi je u Zagrebu kupio neonku 18w Arcada Classica natural day light, trgovac mu je rekao da je ta neonka dobrai i za terarije mada je na njoj slika kao da je za akvarij, ribice, trava i tako to. Na etiketi priljepljenoj na lampu pise da je to neonska lamoa za akvarij/terarij. Drzao sam akvarij i stavljao sam bas takve neonke tako da sam sad u dilemi da li je ona dobra za moj terarij i bradonju, uz nju imam i
FLAMINGO Daylight spot Daylight beam 50W. Sta raditi? Ostaviti tu neonku ili ne? Hvala
tko izgubi dobitak, taj dobije gubitak

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: rasvjeta za bradonju
« Odgovori #1 u: Svibanj 03, 2015, 19:25:24 poslijepodne »
Što se tiće samog osvjetljenja terarija ta lampa je dobra, ali uz nju obavezno moraš staviti neku UVA/UVB žarulju za pustinjske guštere u bilo kojem obliku (može cijev, one ko štedne, ili neka kvalitetnija i skuplja varijanta tipa solar glo ili nešto slično tome) i još jednu žarulju za stvaranje dovoljno velike topline na mijestu za sunčanje.

Također nemoj zaboravit guštera iznjet van na pravo sunce, jer je to najbolje što mu možeš dati!
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline poluteska

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: vinkovci
Odg: rasvjeta za bradonju
« Odgovori #2 u: Svibanj 03, 2015, 21:06:21 poslijepodne »
Hvala to me zanimalo, mada sam uzeo spoticu sa uv spektrom, mislis da to nije dovoljno?
Sto se tice pravog sunca cim se malo navikne na nas i temperature budu odgovarajuce bit ce vani vecinu dana
tko izgubi dobitak, taj dobije gubitak