Travanj 25, 2024, 16:56:37 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: pjegavi dazdevnjak  (Posjeta: 2449 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
pjegavi dazdevnjak
« u: Listopad 13, 2009, 18:02:24 poslijepodne »
danas dodem u sk i vidim svi stoje u jednom djelu hodnika i uredno lupkaju po staklu i dodem tam i vidim akvarij i u njemu dva dazdevnjaka stavili im posudicu za vodu i nabrali trave i stavili ih unutra.akvarij nema poklopca rasvjete niceg.sad sta da radim jer sam ja vec reko nekim profesorima da je to zasticena ziv. i da ih moraju vratit u prirodu al nisu me bas dozivjeli i mislim da ih ne kane vratit nazad sad neko ako zna kakve uvjete treba o i kak da im se uredi terarij sta ima je sve potrebno, cim se hrane ma sve.... ili da ih jednostavno nekom prijavim i osvetim se sto su mi nedavno dali ukor  :D

Offline puska

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški  
Odg: pjegavi dazdevnjak
« Odgovori #1 u: Listopad 13, 2009, 18:05:36 poslijepodne »
danas dodem u sk i vidim svi stoje u jednom djelu hodnika i uredno lupkaju po staklu i dodem tam i vidim akvarij i u njemu dva dazdevnjaka stavili im posudicu za vodu i nabrali trave i stavili ih unutra.akvarij nema poklopca rasvjete niceg.sad sta da radim jer sam ja vec reko nekim profesorima da je to zasticena ziv. i da ih moraju vratit u prirodu al nisu me bas dozivjeli i mislim da ih ne kane vratit nazad sad neko ako zna kakve uvjete treba o i kak da im se uredi terarij sta ima je sve potrebno, cim se hrane ma sve.... ili da ih jednostavno nekom prijavim i osvetim se sto su mi nedavno dali ukor  :D
Osveta je najslada samo ti prijavi, mislis da oni tebe nebi da imaju priliku...

Offline balen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pjegavi dazdevnjak
« Odgovori #2 u: Listopad 13, 2009, 18:19:58 poslijepodne »
A di i kome

Offline puska

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški  
Odg: pjegavi dazdevnjak
« Odgovori #3 u: Listopad 13, 2009, 18:44:03 poslijepodne »
Ja neznam ali ima tu iskusnijih koji 100% znaju di se to moze prijavit...

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pjegavi dazdevnjak
« Odgovori #4 u: Listopad 13, 2009, 18:50:07 poslijepodne »
Problem je u tome što je tu vrstu (Salamnadra salamandra) zbog specifičnih uvjeta gotovo nemoguće držati u zarobljeništvu. Pogotovo je nezgodno jer je sada doba godine u kojem se daždevnjaci ubrzano hrane i pripremaju za period dugog zimskog mirovanja. Ukoliko ih se brzo (u idućih dan-dva) ne pusti u prirodu i to na isto mjesto gdje su i ulovljeni, bojim se da su osuđeni na smrt.
Prijava inspekciji/resornom ministarstvu može ti donijeti određenu moralnu satisfakciju, ali će za životinje, nažalost, u tom slučaju, ionako biti prekano. Probaj sutra razgovarati s profesorima i uvjeriti ih u to da je životinjama hitno puštanje u prirodu jedina šansa za opstanak.

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: pjegavi dazdevnjak
« Odgovori #5 u: Listopad 13, 2009, 18:52:51 poslijepodne »
pazi prof.a tako se retardirano ponašaju...kako ne razumiju da su to jako osjetljive životinje  >:(

Offline balen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 218
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pjegavi dazdevnjak
« Odgovori #6 u: Listopad 13, 2009, 19:04:48 poslijepodne »
da a sto je jos tuznije vecina njih su doktori veterinarske medicine

Offline puska

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški  
Odg: pjegavi dazdevnjak
« Odgovori #7 u: Listopad 13, 2009, 20:39:16 poslijepodne »
da a sto je jos tuznije vecina njih su doktori veterinarske medicine
Ma nije to nist cudno nisu ni moji nist puno bolji bili u srednjoj, nemoram ni spominjat da smo imali cancare u nekom extra malom terariju i to je njima bilo ok...