Travanj 25, 2024, 22:39:44 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Gdje nabaviti _ Agalychnis_callidryas _Red eye tree frog  (Posjeta: 2748 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ancient Reptiles

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 45
    • Ancient Reptiles
Gdje nabaviti _ Agalychnis_callidryas _Red eye tree frog
« u: Lipanj 08, 2009, 16:41:28 poslijepodne »
Kao što naslov kaže gdje mogu kupiti red eye tree frog, je to po našem crvenooka gatalinka?

Ostao mi je nakon izrade večeg terarija za iguanu, manji akvarij 95 cm x 35 cm x 25 cm visine, pa bi iz toga napravio terarij u visinu.

Žabica mi je predivna oduvijek, najljepša žaba, ako se tko kuži, kaj zahtjeva za držanje, hrana, nabavka itd.

Unaprijed hvala
« Zadnja izmjena: Lipanj 08, 2009, 16:59:45 poslijepodne od sasam »

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Gdje nabaviti _ Agalychnis_callidryas _Red eye tree frog
« Odgovori #1 u: Lipanj 08, 2009, 18:03:03 poslijepodne »
Terarij tih dimenzija je puno premali za ovu vrstu. Svega nekoliko ljudi u svjetu imaju uspjeha s njenim uzgojem, i to ne u terarijskim uvjetima nego u prostranim staklenicima ili sl. Nažalost, 99% primjeraka ove vrste koji se nađu u prodaji su izuzeti iz prirode kao mlade žabice ili punoglavci. Iako je žaba predivna, nikako nije prikladna terarijskom uzgoju. Pogledaj malo pripadnike porodice Dendrobatidae (npr. Dendrobates leucomelas, Dendrobates auratus i sl.), možda se predomisliš. Ove male i prekrasno obojene žabice mogle bi lijepo uspjevati u tvom terariju navedenih dimenzija.

Offline Ancient Reptiles

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 45
    • Ancient Reptiles
Odg: Gdje nabaviti _ Agalychnis_callidryas _Red eye tree frog
« Odgovori #2 u: Lipanj 08, 2009, 22:13:39 poslijepodne »
Pa lijepe su i ove bez daljnjega ... nisu to otrovne žabe?

A koja veličina bi bila za "red eye tree frog"? Mogu ovaj 95x35 cm iskorititi kao bazen, a sve ostalo doradim kao terarij, ako bih išao u to naravno da joj osigurao dobar prostor, pretpostavljam da joj treba dosta u visinu?

Žabe me ne fasciniraju toliko da bih išao po ostale vrste, ova žabica mi je posebna oduvijek.

Može malo o stvarnim potrebama, iskustvima, ponašanju, cijeni, nabavci ... kak joj je ime na hrvatskom?

Hvala.

Offline Fily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Gdje nabaviti _ Agalychnis_callidryas _Red eye tree frog
« Odgovori #3 u: Lipanj 16, 2009, 11:50:06 prijepodne »
Za red eye treee frog neznam puno...to i nije baš zastupljena vrsta žaba,ali za porodicu Dendrobates možeš puno toga pronaći...treba im vivarij i ppuno vlage i bilja ;) To su 2 najvažnija pravila...malo pročačkaj po forumu i naći ćeš dosta korisnih informacija...ali nemoj nikako kupiti žabicu,ako nisi spremio terarij,u ovom slučaju vivarij ;)