Travanj 20, 2024, 02:57:38 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pet-centar i ostali shopovi  (Posjeta: 20991 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #25 u: Veljača 19, 2004, 00:54:00 prijepodne »
Žao mi je što mi je jučerašnji tekst pao skupa sa serverom pa mi se sada neda ponovo sve iz početka,no ukratko ću za razliku od jučerašnjeg teksta!
Leopolde ovo što si do sada ti iznašao jednostavno ne drži vodu da ne napišem koju ružniju!
Tko koga zna i zašto ima reklamu na prvoj stranici-HEJ!!!
Jesi li se možda zapitao dali je itko drugi pokazao interes prema entuzijazmu pojedinaca koji su htjeli podići akvaristiku na viši nivo pomoću ove strance i pomoći na bilo koji način od literature do savjeta,koliko znam nije!
Ovdje nitko nikoga ne nabija na križ ako to nije i zaslužio,a Pet centar (P.C.)to zaslužuje upravo zato jer se godinama ponaša upravo tako da se postavlja kao močan faktor (kapitalom i ucjenama), raznoraznim metodama dovode male dučane do kraha i naprosto gutaju njihova mala tržišta!
Spominješ kao su oni u P.C.u globalu dobri iako imaju katastrofalne ribe i često bolesne,a nisi se zapitao zašto kada imaju takav promet ne postave na svaki tank mrežicu i na taj način spriječe bak.bolesti-možda to nisu znali ili nisu uspjeli zapaziti i prekopirati!!!
Možda su škrti-tko zna!?
Spominješ kako dobijaju plaču redovito i ne žele se educirati iako im to poslodavac omogučava-ma sram ih bilo mrcine jedne treba ih za kaznu baciti krokodilima za hranu !!!
Btw.jesi li možda kontaktirao bar jednog bivšeg radnika iz P.C. pa da čuješ i drugu stranu ili kao svaki dobar novinar izvlačiš istinu samo iz jednog izvora od GAZDE!!?
Dali ti je taj isti to i potkrijepio kakvim dokumentima-je brus!
Spominješ kako si došao sa Drecenom i uvalio spiku kako si početnik i kako su te htjeli navuči i još ti prodati akvarij bez računa,daj molim te -zašto nisi tražio da ti daju račun ako je zaista tako bilo,do sada niti jedan dučan koji si ti gore naveo nije me zakinuo za račun tako da bi se o tome dalo popričati...
Jesi li se zapitao dali u P.C. znaju razliku između Drecene i Cabombe,vjeruj mi da 80% nezna niti ono što imaju ispred sebe u tanku!
Zašto nisi kupio ciklide u P.C. već kod Vilija kada oni muljaju ljude ja bi to napravio iz protesta ili ovi nemaju dovoljno dobru ribu za tvoj akvarij!
Misliš li da se kupci stječu na taj način da natrpaš police i busaš se kako imaš love ili odricanjem,znanjem i kvalitetom.
Dali je tebi tržišna politika poslati ljude sa letcima ispred drugih pet dučana i reklamirat se i davati donosiocu letka popust od 50 kuna ili možda nazivati ljude na telefon i davati isto tako 50 kuna popusta ako dođu kupiti kod njih a ne kod drugih malih pet dučana!!!
Nije li upravo to ciganija i Hrelić!!!!!
Nisu svi u mogučnosti dobiti robu na isti rok odgode plačanja ili rabat ili u krajnjem slučaju i kupiti ju pa je izlagati u dučanu,no to ne znači da ju nemogu po našim prohtjevima i nabaviti u najkračem roku i isporučiti ju nam!
Molim te navedi koje to tehničke proizvode ima P.C. a drugi nemaju
Belugo ima zastupstvo za masu teh.proizvoda pa kako P.C. može biti bolje opskrbljen teh.za akvaristiku ili biti  puno povoljniji,čekaj nema li tu puno masti za raznorazne inspekcije i službe!!!
Pišeš kako će se kupci podjeliti na one koji će kupovati u velikim pet centrima ,a po savjete o akvaristici odlaziti kod onih malih koji znaju ali nemaju dovoljno kapitala!!?
Savjete mogu dobiti na Orbiconu ili ovdje na Akvarij.netu i to besplatno samo se trebaju odlučiti hoče li biti prisutni samo na jednom ili na oba sajta-neće biti vrbovani niti letcima niti telefonom-BLJAK!
Pišeš kako tvoji urednici traže senzacionalizam-super ti češ im to i dati, no nema veze što nisi objektivan i ne razmišljaš kolike posljedice možeš uzrokovati sa svojim poluistinama.
1.jesi li se zapitao dali je kažnjivo tajno nekoga snimati i kasnije to koristiti kao matrijal za medije,jesi li bio toliko fer i nakon razgovora i svih tih nepravilnosti upozorio tog radnika kako se ponaša i da ćeš o tome možda i napisati članak!?
2.jesi li obavjestio njegovog gazdu-poslovođu o tim propustima
3.jesi li možda uzeo za mjerilo 10 nasumc

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #26 u: Veljača 19, 2004, 00:57:00 prijepodne »
Sax,bio si brži no ne preklapamo se previše!

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #27 u: Veljača 19, 2004, 01:06:00 prijepodne »
Ljudi neću više odgovarati na ovu temu bez obzira na daljne odgovore-ne osječam se baš najbolje, nekako mi ide na pov......

   Sorry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Vlado

  • Osnivač
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 474
    • http://www.akvarij.net
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #28 u: Veljača 19, 2004, 06:59:00 prijepodne »
Dakle, LEOPOLDE,
što se reklame tiče tu ja moram nešto reći jer sam ja zadužen na ovom site-u za oglašavanje, marketing i slično.
Svaki shop je za svoju reklamu, NEŠTO DAO  i niti jedna reklama (VILI ili LJUBIMAC) nije tu jer mi nekoga simpatiziramo već zato što su oni to na ovaj ili onaj način kompenzirali ili ZATO ŠTO ĆE POKRIVATI NAGRADE BUDUĆIH NAGRADNIH IGARA.
Iz Vilija i Ljubimca sam pozitivan odgovor za suradnju dobio u roku 24 sata!
Isto tako ja sam poslao NEKOLIKO mailova na adresu:
[email protected]
....i zamisli NITKO MI NIKADA NIJE ODGOVORIO?!?!
Isto tako nitko mi nikada nije odgovorio niti iz TUKANA na čiju sam adresu, također poslao nekoliko mailova.
Ako mailove ne brišu to se može vrlo lako provjeriti, pogotovo ako si novinar-istraživač!
Puno je truda uloženo u Akvarij NET (tisuće radnih sati na pisanju članaka i izradi foruma...mahom po noći) i moja je bila zadnja kada sam rekao "NITKO NA AKVARIJ NETU NEĆE IMATI REKLAMU BESPLATNO!"


Edited by: Vlado

Offline Neno_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #29 u: Veljača 19, 2004, 08:23:00 prijepodne »
Evo napokon i nekog iz Peta!
Ne znam od kud da počnem. Prije svega, kao i Tanja sam redovito pratio ovaj forum, ali se nikad nisam registrirao. Razlog? Pa ni sam ne znam. No, našao sam se prozvanim i htio bi neke stvari barem pokušati razjasniti.
Neki me od vas poznaju, neki ne. Starijoj ekipi akvarista sam možda bliži jer sam se počeo akvaristikom baviti dok su u Zagrebu bili samo Zoo Ribnjak, Ratkajec, Tuškanac, te potom u bivšoj Lenjigradskoj Hobby i u Maksimirskoj Kakadu. Prošao sam sve i svašta, imao nikad manje od dva tri akvarija pa do cijelih polica. U vrijeme rata sam na ribama takoreći i preživljavao. No, nisam se s tom namjerom javio.
Pojavio se na vašem forumu jedan akvarista - novinar, napisao neke stvari s kojima se i slažem i ne slažem, ali kad vas je piknuo, izgleda u bolno mjesto, krivac je Pet centar. Pet centar kojeg stvarno toliko spominjete, ali po lošem. Nitko nije napisao niti jednu dobru stvar, zar to znači da tamo ništa ne vrijedi, ne valja i štima. Pozivate se da imate prijatelje koji tamo rade i prenose vam stvari, ali zar nisu oni krivi ako u akvariju plivaju mrtve ribe koje je trebalo pokupiti prije otvaranja (kako se radi u drugim dućanima), zar nisu oni krivi zbog ne mijenjanja vode, čišćenja isl. Zadnjih nekoliko godina nije se javio niti jedan akvarista za posao. Doživjeli ste od njih laž, neistinu! Jeste li probali nazvati šefa, poslovođu, neku odgovornu osobu i pokušali spriječiti da takva neistina dođe i do početnika?
Tog sam čovjeka (Sinišu Leopolda) sreo par puta (prvi put kad je on mene potražio da mi se požali na neke nepravilnosti u radu sa ribama), a čuli smo se telefonski dva put. Prvi put prije par dana kad mi je skrenuo pažnju na temu, a drugi put, kasno sinoć kad me pitao za mišljenje o forumiranju, pisanju članka, kontaktima. Ja osobno ne volim novinare jer uvijek izvuku ono što ne treba tako da mi ni on s te strane nije drag. Sa strane akvariste, zanimljiv čovjek sa dosta iskustva, znanja. Znam da će se smijati dok čita ovo o sebi kao u trećem licu, ali mi je tako jednostavnije.
Osobno pokušavam, a u punoj podršci i vlasnika i direktora centra, osigurati životinjama što bolje uvijete.
Odgovorno tvrdim, a oni koji mi se jave preko privatne poruke dat ću i broj mobitela, da Pet centar nema ništa s njim.
Sad o Pet centru:
[list=1]
  • Prvo odgovor Dubravku: niti jedan radnik nije otišao zaslužene plaće, koja nije mala (ali je, recimo tajna) i svi su prijavljeni od prvog dana u skladu sa zakonom. Problem radne snage u tako specijaliziranim dućanima je dobro poznat – nema stručnih i dovoljno zainteresiranih ljudi. Ljudi koji su otišli ili su sami dali otkaz ili nisu zadovoljili pa i u segmentima koje vi ovdje spominjete

  • Postotak uginuća nije ništa veći nego u drugim dućanima, ako se uzme u obzir promet sa životinjama

  • Poklon bonovi i sam
  •  

    Offline Vlado

    • Osnivač
    • Počasni član
    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • *****
    • Postova: 474
      • http://www.akvarij.net
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #30 u: Veljača 19, 2004, 08:54:00 prijepodne »
    Ako ova tema rezultira time da se ljudi koji vode akvaristiku u pet shopovima pokrenu i više potrude (sve mi se čini da ide prema tome) uloga Akvarij NET-a je u potpunosti ispunjena jer svima nam je u interesu da ovaj hobby podignemo na viši nivo.

    Offline Neno_B

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • ***
    • Postova: 205
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #31 u: Veljača 19, 2004, 09:20:00 prijepodne »
    Hvala na podršci.
     

    Offline HRVOJE

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • ****
    • Postova: 921
    • Spol: Muški   Dob: 54
    • Lokacija: Osijek
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #32 u: Veljača 19, 2004, 09:24:00 prijepodne »
    Svaka kritika,ako je realna,uvijek je dobro došla,sa ciljem poboljšanja usluge i kvalitete.I sam sam bio vlasnik trgovine za kućne ljubimce u Osijeku i vjerujte,uopće nije lagan posao,a akvaristika je za mene uvijek bila strast,a manje biznis.Unatoč mom velikom iskustvu i trudu,gotovo je nemoguće zadovoljiti svakog kupca,uvijek će se pojaviti osoba sklona prigovorima i kritikama kojoj je teško udovoljiti...

    Offline Neno_B

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • ***
    • Postova: 205
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #33 u: Veljača 19, 2004, 09:35:00 prijepodne »


    Istina, najteže je raditi sa ljudima. neko vrijeme sam radio samo sa cvijećem i bio najsretniji.


    Akvaristika se može unaprijediti, s time da smo mi u Hrvatskoj malo uskračeni, ne toliko zbog ne dolaženja novih stvari, nego zbog svojih financijskih mogućnosti.
     

    Offline Seba

    • Administrator
    • Trade Count: (+3)
    • Punopravni član
    • *****
    • Postova: 1218
    • Spol: Muški   Dob: 44
    • Lokacija: Zagreb
      • http://www.akvarij.net
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #34 u: Veljača 19, 2004, 09:37:00 prijepodne »


    Da i ja bacim kratak osvrt za sve ovo..


    Kao što je već Vlado napomenio svrha ovog foruma je edukacija ljudi oko akvarističkog hobija, te uzdizanje ovog hobija na jedan viši nivo. Sve što je dobro i loše treba se spomenuti ovdije, a ono što je loše treba ispraviti. Ovo nije nikakav linč na pet centar, nego realno gledajući postoji dosta propusta koji bi se morali ispraviti. Eto, drago mi je da se je napokon netko sa vaše strane udostojio doći i pogledati na koje nedostatke su korisnici foruma ukazali, da bi se oni mogli ispraviti.
    If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

    Offline Neno_B

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • ***
    • Postova: 205
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #35 u: Veljača 19, 2004, 09:55:00 prijepodne »


    Dolazio sam je redovito (zašto ono UDOSTOJIO) na ove stranice, ali nisam nikad reagirao. Svoje akvarističko iskustvo sam skupljao godinama kada je to bilo puno teže, nekoliko knjiga, stranih ni od kuda. Među prvima sam u Jugoslaviji kupio Axelordov atlas. U mom malom muzeju je spremljena i Renina pumpica za zrak (Rena 100) iz 1977 godine (davno prošlo stoljećeDanas je to puno lakše, ali postoji problem da ljudi malo vole sami istraživati i tražiti podatke, vole da im se sve podastre kao na pladnju. često sam i kod vas vidio ponavljanje istih pitanja, a odgovor je dan nekoliko puta u topicima prije.


    Isto bi i ja mogao pitati: Zašto se nitko od vas nije UDOSTOJIO ništa konkretno poduzet. Nemojte da samo ova moja rečenica odnese raspravu u krivom smijeru. Volio bi jednu konstruktivnu raspravu.
     

    Offline Seba

    • Administrator
    • Trade Count: (+3)
    • Punopravni član
    • *****
    • Postova: 1218
    • Spol: Muški   Dob: 44
    • Lokacija: Zagreb
      • http://www.akvarij.net
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #36 u: Veljača 19, 2004, 10:22:00 prijepodne »


    Upravo to što si gore napomenio...


    "Svoje akvarističko iskustvo sam skupljao godinama"


    Osoba koja već radi u pet shopu mora imati iskustvo oko kućnih ljubimaca, a ne kad ja spomenem kruženje dušika u akvariju, on mene blijedo gleda i ono "a šta je to". To nije iskustvo koje se stekne za mjesec-dva raznim tečajevima ili obukama. Ako žele kvalitetnu osobu koja zna treba je platiti... Također bi htjeo spomenuti pozornost na još par stvari. Dakle prije prodaje ribe, treba se obavezno informirati potecijalni kupac kakva je to riba, kolika naraste, kakve prehranu zahtjeva itd. Kada sam prije par godina kupovao ancistruse u pet centru, na pitanje koliko naraste odgovor je bio "ne puno". Zar je toliko teško malo pročitati literaturu i makar za 50 najčešćih vrsta zapamrtiti makar odakle dolazi, kolika naraste i njeno ime.


    Za onaj dio zašto nismo ništa poduzeli.. Recimo da ja stvarno ne želim biti odgovoran da netko zbog mene dobije otkaz ili ima problema na poslu. Na vlasnicima pet shopova je da prate forum i neka uvide sve moguće probleme na koje im ljudi ukazuju. Više puta je stavljan letak akvarij.net-a na oglasni prostor pet centra koji je vrlo brzo nestao, tako da osoblje i vlasnici su sigurno bili upoznati sa ovom stranicom.


    If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

    Offline Vlado

    • Osnivač
    • Počasni član
    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • *****
    • Postova: 474
      • http://www.akvarij.net
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #37 u: Veljača 19, 2004, 10:34:00 prijepodne »
    Moje mišljanje je da bismo trebali prestati nabrajati loše stvari jer smo ih već svi ponovili po nekoliko puta.
    Idemo napraviti nešto konkretno.
    Molim prijedloge da se pokrenemo naprijed

    Offline Seba

    • Administrator
    • Trade Count: (+3)
    • Punopravni član
    • *****
    • Postova: 1218
    • Spol: Muški   Dob: 44
    • Lokacija: Zagreb
      • http://www.akvarij.net
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #38 u: Veljača 19, 2004, 10:35:00 prijepodne »


    Evo prijedlog 1.


    Trebalo bi uvesti praksu da jednostavno prodavači odbiju prodati ribicu ako potencijalni kupac nema uslove za nju. Ta riba je ipak živo biće a ne potrošna roba kako ih mnogi tretiraju, i ako nemaš uvijete za nju bolje ju je ne kupiti nego gledati kako se shark pati u akvariju u 30 litara što je bila ćesta praksa na forumu.. Edited by: Seba
    If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

    Offline Vlado

    • Osnivač
    • Počasni član
    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • *****
    • Postova: 474
      • http://www.akvarij.net
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #39 u: Veljača 19, 2004, 10:38:00 prijepodne »


    Za onaj dio zašto nismo ništa poduzeli.. Recimo da ja stvarno ne želim biti odgovoran da netko zbog mene dobije otkaz ili ima problema na poslu. Na vlasnicima pet shopova je da prate forum i neka uvide sve moguće probleme na koje im ljudi ukazuju.


     [/QUOTE]
    Slažem se sa Sebom...mislim da je ova stranica jako puno učinila za akvariste i akvaristiku u HR.

    Offline Neno_B

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • ***
    • Postova: 205
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #40 u: Veljača 19, 2004, 11:29:00 prijepodne »
    Citat: Seba



    Upravo to što si gore napomenio...


    "Svoje akvarističko iskustvo sam skupljao godinama"


    Osoba koja već radi u pet shopu mora imati iskustvo oko kućnih ljubimaca, a ne kad ja spomenem kruženje dušika u akvariju, on mene blijedo gleda i ono "a šta je to". To nije iskustvo koje se stekne za mjesec-dva raznim tečajevima ili obukama. Ako žele kvalitetnu osobu koja zna treba je platiti... Također bi htjeo spomenuti pozornost na još par stvari. Dakle prije prodaje ribe, treba se obavezno informirati potecijalni kupac kakva je to riba, kolika naraste, kakve prehranu zahtjeva itd. Kada sam prije par godina kupovao ancistruse u pet centru, na pitanje koliko naraste odgovor je bio "ne puno". Zar je toliko teško malo pročitati literaturu i makar za 50 najčešćih vrsta zapamrtiti makar odakle dolazi, kolika naraste i njeno ime.


    Za onaj dio zašto nismo ništa poduzeli.. Recimo da ja stvarno ne želim biti odgovoran da netko zbog mene dobije otkaz ili ima problema na poslu. Na vlasnicima pet shopova je da prate forum i neka uvide sve moguće probleme na koje im ljudi ukazuju. Više puta je stavljan letak akvarij.net-a na oglasni prostor pet centra koji je vrlo brzo nestao, tako da osoblje i vlasnici su sigurno bili upoznati sa ovom stranicom.








    Ako netko zbog neodgovornosti ili aljkavosti treba dobiti posao to je onda to. Nije nitko dobio otkaz uz jednu - dvije opomene, ili zato što je to nekome puhnulo. Primijenili su se ljudi koji se nisu snašli u nemalom sistemu, koji se nisu uklopili, koji nisu zadovoljili neke uvijete.


    Mene nećeta naći tamo u dućanu,osim ako se dogovorimo. To nije nikakv problem. Dakle nisam trgovac, ali jednako tako pokušavam što je više moguće educirati prodavače. ne mogu kontrolirati šta pričaju, ali bi bilo jednosatvnije kada bi me se upozorilo na pogrešn podatke. jesam, svoje iskustvo sam stjecao godinama, učeći se na svojim i tuđim greškama i da ja prodajem sigurno bi to svoje iskustvo podijelio sa kupcima.


    Letci su micani prilikom redovitog mijenjanja postave panoa, isto kao i svim ostalim oglašivačima. Oglašavanje nije dozvoljeno ostalim pet shopovima ili ustanovama koje se bave istom ili sličnom djelatnošču.


    Još jednom vas pozivam da me slobodno kontaktirate u vezi bilo kojeg pitanja u vezi držanja, prodaje riba. dakle primamo sve prijedloge, sugestije, kritike.





     

    Offline Seba

    • Administrator
    • Trade Count: (+3)
    • Punopravni član
    • *****
    • Postova: 1218
    • Spol: Muški   Dob: 44
    • Lokacija: Zagreb
      • http://www.akvarij.net
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #41 u: Veljača 19, 2004, 11:35:00 prijepodne »
    Citat: Neno_B



    Ako netko zbog neodgovornosti ili aljkavosti treba dobiti posao to je onda to.





    Sorry.. mislim da te ne kužim oko ove izjave.
    If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

    Offline Seba

    • Administrator
    • Trade Count: (+3)
    • Punopravni član
    • *****
    • Postova: 1218
    • Spol: Muški   Dob: 44
    • Lokacija: Zagreb
      • http://www.akvarij.net
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #42 u: Veljača 19, 2004, 11:40:00 prijepodne »


    Jedna sitnica.. kad smo već dotakli tu temu..


    Na koji naćin se bira osoblje koje rati u pet shopovima, koji su kriteriji, da li idu na nekavke tećajveve itd?
    If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

    Offline Neno_B

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • ***
    • Postova: 205
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #43 u: Veljača 19, 2004, 12:06:00 poslijepodne »
    Citat: Seba
    Citat: Neno_B



    Ako netko zbog neodgovornosti ili aljkavosti treba dobiti posao to je onda to.





    Sorry.. mislim da te ne kužim oko ove izjave.





    Ako je netko neodgovoran i ne trudi se popraviti (a akvaristika ne podnosi šlampavost) onda treba dobiti otkaz.


    radi se testiranje, gleda se koliko je upućen u taj posao, jako je bitno da voli životinje i da hoće učiti.


    treninzi i obuka kreću još malo.
     

    Offline sax

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • ***
    • Postova: 426
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #44 u: Veljača 19, 2004, 13:02:00 poslijepodne »
    Samo kratko.

    Znaci svjesni ste svojih problema (P.C.) a nista re radite na tom .

    Previse riba u akvariju opravdavas ako ih kupim manje odjednom onda necu toliko zaradit. Znaci znas da ribe pate ali ko ih j....  tako i tako su samo za prodaju. Drzat ribe u neadekvatnom prostoru nakon 25 ( ili koliko vec) godina akvaristike je skandal (dzaba ti atlas).

    A to sto se svaljuje krivica na radnike sto ne mjenjaju vodu ili ne ciste akvarije je smjesno. Netreba covjek zavrsit fakultet da mjenja vodu u tanku. To ovdje obicno rade skolarci koji si hoce prosirit dzeparac. Oni koji prodaju ribe njih trebate naucit sta i kako. Kriv je gazda ili poslovodja. Ovo pisem samo iz onoga sto sam mogao procitat iz ove teme i jos jednom naglasavam da nisam bio u ni jednom od navedenih shopova.

    BTW nemoj si besplatno reklamirat novu posiljku ribe. Ljepo ti stoji da nema besplatne reklame.
     

    Offline SandmanRI

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • *****
    • Postova: 1668
    • Spol: Muški   Dob: 47
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #45 u: Veljača 19, 2004, 13:54:00 poslijepodne »


    što se tiče neobrazovanih ili nespremnih prodavača...


    to je vrlo lako eliminirati sa dvije dobre knjige koje se stave na uzicu (ili u našem balkanskom slučaju lanac) negdje u blizini akvarija i zabuna i krivih informacija više nema. Akone znatrgovac,ZNA KNJIGA!
    Rijeka / Hrvatska
    ><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

    Offline chubby

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • *****
    • Postova: 1937
    • Lokacija: zg-kc
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #46 u: Veljača 19, 2004, 14:12:00 poslijepodne »


    hmm..rasprava se malo razvodnila,nisam se ukljucivao od svog prvog komentara,mada sam htio komentirati neke stvari,ali izgleda da nisam puno propustio i sad mi se cini da ova rasprava vodi ... nigdje.


    Pocelo je sa "sta mislite o ...",pa preslo na prepucavanja oko clanka i konacno naborbu svih protiv vanjskog suradnika pet centra. I sto je najgore barata se nekim polovicnim informacijama,te se naprecac zakljucuje i sudi. Ja znam vrlo mali dio price o pet centru,ali dobro znam kako izgledaju "audicije",kakvi su radni uvjeti i price mnogih koji su posustali i koji i dalje rade.Puno ljudi,puno prica,puno razloga.....ne znam visegdjesam stao.


    Neno je tamo da savjetuje i poboljsa situacija,ali ima i on direktivu- sta i kako,ako je to trgovina onda ce se tamo prodavati,nije to riblji ljetnikovac. Trude se da osiguraju sto bolje uvjete za zivotinje,svaka cast,ali tko to konkretno radi,npr.Neno je akvarist ... pa sta on zna o onim majmunima,krokodilima,tukanima,itd. Nek zaposle savjesnog i kompetentnog biologa,pa se onda moze reci "Mi brinemo za nase zivotinje",u krajnoj liniji to Zakon o zastiti zivotinja i nalaze ... kako trgovac moze znati sve potrebe svih zivotinja koje se tamo nalaze,to se uci godinama. A opet to je manje vise isti problem u svim shopovima.


    ...al nista od ove price ako se nesto konkretno ne napravi ... ali sta? Nista.Edited by: chubby

    Offline Annnnnchi

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • ***
    • Postova: 185
      • http://www.croatian-dream.com
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #47 u: Veljača 19, 2004, 18:07:00 poslijepodne »


    Ufff.... jeste se raspisali!! Stala sam negdje na prvoj stranici kod Vedranovih komentara.


    Dakle, pitanje je bilo jesmo li sto poduzeli! Osobno nisam poduzela nista posebno znacajno, osim sto sam 'nekad davno' napisala mail Pet centru s pitanjem kad ce vise krenuti taj on-line shop koji je mjesecima najavljivan na njihovom sajtu. Bilo jei nekih komentara prodavaca (s Drvinja); medjutim kako vidim, za razliku od vecine ljudi ovdje, oPet centruimam vecinom pozitivno misljenje.Pored Akvarij.net-a, uveli su me u akvaristiku i tamo sam provodiladoslovno sate u ispitivanju (uvijek, prema meni) ljubaznih prodavaca...nikad mi nisu nista 'uvalili', cak su me stovise i upozoravali na los izbor.


    PS: odgovor Pet centra nikad nisam dobila!
    Edited by: Annnnnchi

    Offline Annnnnchi

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • ***
    • Postova: 185
      • http://www.croatian-dream.com
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #48 u: Veljača 19, 2004, 18:20:00 poslijepodne »


    Sad vidjeh da ste dotakli temu edukacije radnika!


    Svi smo svjesni cinjenice da se, ne vecini, vec svim vlasnicima zoo shopova (vise manje) zivo j*** za zivotinje koje drze! Ipak, ako pogledamo s njihove perspektive, nekako je 'logicno' da samo zele zgrnuti lovu i gotovo.


    A sto se tice radnika: malo je tesko ocekivati od njih da nauce vise od najosnovnijih stvari o zivotinjama koje prodaju! Zasto, uopce nije bitno! Neki od njih ne vole uciti, neke to ne zanima i rade samo za placu, itd.
    Moj prijedlog je 'already seen' u jednom zoo shopu u Tratinskoj: da se uz svaki naziv vrste (ribe) napisu osnovni podaci o njoj: temperatura, pH, gH, kH, max. velicina, a mozda i karakter. Uostalom, zar je problem jednom zoo shopu staviti negdje neku enciklopediju riba?? Pa ni ja ne znam BAS SVE o artiklima koje osobno prodajem! A kako sam vidjela neki dan na Drvinju, postavili su racunalo pomocu kojega mozete provjeriti cijenu artikla. Zar je problem u isto staviti bazu riba?

    Offline Dubravko

    • Trade Count: (0)
    • Punopravni član
    • ****
    • Postova: 1323
    • Spol: Muški   Dob: 55
    • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
    Pet-centar i ostali shopovi
    « Odgovori #49 u: Veljača 19, 2004, 19:51:00 poslijepodne »

    >Prvo odgovor Dubravku: niti jedan radnik nije otišao zaslužene plaće, koja nije mala (ali je, recimo tajna) i svi su prijavljeni od prvog dana u skladu sa zakonom.
    *Pošto si mi se direktno obratio dat ću odgovor iako sam rekao da neću više o ovoj temi! Neznam zašto se svi ljudi odmah pozivaju na to -prijavljen je od prvoga dana-pa to je obaveza svih nas poslodavaca i o tome se nigdje ne raspravlja u E.U. već samo kod nas,da svi radimo propisno prisilili bi državu da povede računa o pojedincima koji to ne čine i tada bi shvatili da samo sebi čine zlo!(recimo velike kazne ili zabrana djelatnosti do kraja života-ima i toga vjerovali ili ne) Problem radne snage u tako specijaliziranim dućanima je dobro poznat – nema stručnih i dovoljno zainteresiranih ljudi. Ljudi koji su otišli ili su sami dali otkaz ili nisu zadovoljili pa i u segmentima koje vi ovdje  
     * Chuby ti je dao odgovor na ovo izlaganje-skoknite do faksa i pogledajte koliko ima budućih i naravno nezaposlenih biologa-naravno znanje treba platiti i više od 5.000 kuna jer takav čovjek čuva svojim znanjem životinje koje vi prodajete i podiže ime trgovačkog centra samo treba to platiti!
    Pet centar se nemože više svrstavati među zoo shopove,već u mali zoo vrt pa shodno tome Vi više nemožete imati prodavače već stručne osobe a to opet treba platiti!Postotak uginuća nije ništa veći nego u drugim dućanima, ako se uzme u obzir promet sa životinjama
    *Pusti taj promet,ako ga nemožete savladati onda ga nemojte ni  imati toliki,već se prilagodite svojim mogučnostima
    Poklon bonovi i sam marketing je dio promidžbe u cilju upoznavanja ljudi sa prodajnim centrima
    *Ne na taj način kako ste to počeli,sigurno to nisu kolporteri učinili sami na svoju ruku,to je podvala iz samog vrha Vaše firme-no njemu na čast,jasam napisao kako bi prošao da to meni napravi!Prenapučenost akvarija – istina, donekle uzrokovana velikom potražnjom jer nama ne predstavlja ništa recimo 20 gupija u akvariju koji vrlo brzo nestanu. U planu je povećanje kapaciteta, a time i bolji uvjeti držanja
    Mislim da Vas muči više kvaliteta ribe koju dobijate od uvoznika nego druge stvari,no i takva riba ima svoju cijenu(ispravite me ako griješim)
    Pa akvarista sam preko 25 godina i znam kolika sam uginuća prošao, sa kakvim sam se problemima borio. Oduvijek je u dućanima bilo riba ne liječenju, oduvijek je bilo problema, smrtnosti To se dešava kod svih.
    Slažem se nitko nije savršen i uvjek postoji viša sila samo to nesmije preći u naviku!
    Žao mi je što se toliko pljuje po jednima dok se hvale drugi, a kad se njih pikne, onda nastaje problem
    Treba piknuti sa argumentima i slažem se da nije uvjek tako crno,no tu je najviše zakuhao Leopold jer mu je prevagnula novinarska strana umjesto akvarističke koja je sigurno kvalitetnija!!! Mislim da ga je previše navukla senzacija!!!
     Reci mi kako očekujete bolje rezultate,ako ti nisi tamo iza svojih radnika(sam si to rekao da te se tamo nemože naći) da ih upučuješ i ispravljaš  njihove greške,tako se po meni postižu najbolji rezultati, ne vikanjem i otkazima,za svakog radnika ima posla samo mu ga Mi moramo nači!
    Ja za svakog svog radnika znam šta i kako razmišlja i tako ga usmjerujem i vjeruj mi njemu dobro,a meni još bolje i masu puta ja nemoram biti iza njih i sve je OK.,ali sam im dao i oni meni vračaju!
    Pozdrav!
    P.S.
    Leopold hočeš li doči u subotu na pivicu da se ispričamo kao akvaristi koji nisu ili jesu zadovoljni uslugama pa da tražimo od njih više!?