Travanj 18, 2024, 10:36:14 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pet-centar i ostali shopovi  (Posjeta: 20985 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline leopold

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Pet-centar i ostali shopovi
« u: Siječanj 31, 2004, 17:10:00 poslijepodne »


Poštovani akvaristi i ljubitelji akvaristike!


Kao prvo, iskrene čestitke na sajtu. nedavno sam doselio iz Njemačke i preko prijatelja saznao za ovu web adresu. Mogu Vam samo reći da je stvarno jedna od najboljih i stvarno vrijedna. Malo kaskate za svjetskim trendovima, ali to je zbog opčenite situacije u Hr.


No, da se vratim na temu koju bi i započeo.


Pročitao sam vaše mnoge kritike na račun i Pet-centra, ali i ostalih shopova u Hr i u mnogočemu ste u pravu. Stanje je dosta loše, ali ni u dučanima koje ste spomenuli nije toliko bolje da bi se hvalili na sva usta. Osim toga, i u jednom od tih dućana (zoo Vili) sam naišao na jako neljubaznog prodavača, pravio sam se neznalica i doslovce mi je htio uvaliti hrpu riba koje jednostavno ne mogu zajedno. Nisam ovu temu pokrenuo zbog toga. zanima me da li ste ikada, iko od vas, pokušali stupiti u kontakt sa odgovornima u tim dučanima koje spominjete? ne mislim pri tpme na prodavače nego na više novoe? Ako nije išlo verbalnim putem, da li ste pokušali napisati pismo direktorima uz sve zamjerke, primjedbe i prijedloge koje imate. Ja se nisam libio to napraviti i u jednom dućanu su poslušali moj savijet (nakon razgovora sa big bossom) i u tjedan dana razmjestili ribe kako spada.


Jer ako niste to napravili, onda ste podjednako krivi za njihovo loše stanje kao i oni. Sve ribe dolaze u Hr i cijelu europu iz skoro istih izvora, stvar je sve samo njihovog prijema i držanja. Mislim da vi akvaristi iz hrvatske možete tu jako doprinjeti i ne zadržavati se samo na rekla kazala- Treba djelovati jer je to i u vašem interesu. Objavljivanja prljavog veša može svima puno naštetiti. radim kao novinar, tim poslom am se i vratio u Hr i vjerujte da sam mogao i o Viliju, i o Tukanu (tamo pogotovo cure ništa neznaju) i o Pet centru napisati zanimljive i sa strane znalca zanimljive opaske. Najbolje se predstaviti kao početnik i tu nastaje priča. Meni to nije cilj, ali ne volim gledati kada priče kruže a nitko ništa ne poduzima.


Ja se bacam dalje u istraživanja, možda jednog dana i izađe nekakva takva priča, ali biti će argumentirana i ne pod uticajem niti jednog vlasnika ili njegovog prijatelja, nego full objektivna, a do tada svi vi ljubitelji akvaristike probajte učiniti "nešto". Ja sam u kontaktu sa nekoliko ljudi, a kroz koji dan Vam možda i pošaljem koju email adrsu na koju se možete obratiti.


Sa poštovanjem


Siniša Leopold
 

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #1 u: Siječanj 31, 2004, 19:51:00 poslijepodne »


Jako dobra primjedba koju je tesko komentirati u cjelini,pa da probamo po malo ...


Pet centar, masina koja radi i guta-"kapitalisticki gigant". Najvazniji im je profit,neumorno povecavaju ponudu,a kvaliteta usluge im je nikakva. Zasto je losa usluga? Prvo,imaju kronicni nedostatak ljudi koji moraju raditi sto poslova u isto vrijeme ( da se ustedi ),drugo,ti ljudi nisu tamo da budu pametni nego da prodaju(stimulacija na placu),trece,oni nemaju znanja ni iskustva za posao koji rade(niti se to trazi od njih pri zaposljavanju - bar ne onako kako neki od nas to zamisljaju),niti su potaknuti da uce.Cast iznimkama, onima koji se trude,ali oni nazalost ne mjenjaju ukupni dojam. Zasto nekoga kontaktirati kad im je najvaznija kost-benefitarna bilanca,koja je kako vidimo dobra,to je sizifov posao(probao pa znam).


Zoo Vili,mali ducani,obiteljska atmosfera-mozda je to moj osobni dojam. A mozda se varam.Otvoreni su za savjete,ako nesto ne znaju pitaju i do sad sve ok. Mozda nekom i uvale ..... , evo prilike da se i takvi jave,sto bi zapravo bilo dobro, jer oni bi to ubrzo saznali,pa bi takvih stvari bilo sve manje.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #2 u: Siječanj 31, 2004, 20:36:00 poslijepodne »
Dobro došao Siniša!
Započeo si jednu super temu o kojoj će mnogi imati podosta napisati.
O Pet centru ja više nebi pisao više ništa jer šteta prostora na sajtu!
Moram ti priznati da sam jedan od onih kojemu je jako važan prvi dojam i poslije to jako utiče na moj izbor,a tako je bilo i sa zoo-Vilijem.
Oni su (i dučan Samoboru)do sada u Zagrebu po meni jedini uz Belugo koji mogu reći da imaju kvalitetnu ribu i da ju drže u adekvatnim uvjetima-istina je da Belugo ima dobru ribu jer ju u većini slučajeva nabavlja preko Vilija,no ni to mu nebi puno značilo da nema kao što sam rekao dobre uvjete za držanje riba!!!!
Drugi dučani koji pokušavaju prodavati ribu u svojim dučanima,a osnovu svojih prihoda baziraju na psećoj hrani neću niti komentirati,a ima ih jako puno tj.po meni su to svi ostali koji postoje uz prije dva navedena(zoo-Vili,Belugo).
U svakom dučanu se može nabasati na biser ali ako to postaje praksa to je onda lopovluk!
Nije mi problem neki puta platiti i skuplje ribu koju želim, ali znam da je to-to i da neće riknuti za par mjeseci!
Najveći problem naših dučana je taj što je jako skup prostor u kojem bi se oni trebali nalaziti,tako da se sve to svede na par kvadrata i samim time i ograničavaju svoju ponudu i još da neki nisu pohlepni i da smanje svoje marže svima bi bilo bolje,jer bi se ja ili ti odlućili za još jedan 300 litraš pa bi ostavili
pokoju kunicu i svi bi zaradili i bili zadovoljni!
Vili ima jednu jako dobru zamisao ali ju nesmijem iznositi dok to čovjek i ne realizira,nebi bilo fer od mene jer konkurencija ne spava!!!!
Npr.jako mi se je dopao dučan u Austriji kod Graza,mjesto Tobelbad dučan Vogelfarm (neznam jesam li točno napisao ime-manje bitno svi znate o kojem dučkasu se radi).
Nisu opterečeni time da moraju biti u strogom centru Graza pa da bi mogli reči eh sada ćemo zgrnuti paru,naprotiv povukli su se u jedan predivan mirni krajolik 15-tak kilometara od Graza i napravili ogroman kompleks koji su ukomponirali u prirodnu idilu i pružili ponudu kupcima tako da mogu birati od crva do orla(naravno i riba).
Znači pružili su veliki izbor životinja i veliki izbor tehnike za sve naše ljubimce i to im se toliko vraća da sam u par sati boravka u tom dučanu vidio više kupaca (naglašavam kupaca ,a ne ljudi)nego u nekim našim dučanima godišnje,a ako govorite i njemački dobit ćete i sve informacije čak su jednom mjerili nekoj ženi parametre vode koju je donjela iz svojeg akvarija od kuče i nikome ne smeta što moraju busom do tamo ili automobilom,a mi samo u centar pa makar i u 10 kvadrata i onda još naletiš na "biserka" i veselju nema kraja!!!
Za sada kod nas je i veliki problem i kupovna moč ali i to će se popraviti tako da ćemo za svoju lovu tražiti i adekvatnu uslugu a do tada morat ćemo pokoji puta i progutat neki biser!!!

Offline leopold

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #3 u: Siječanj 31, 2004, 21:45:00 poslijepodne »


Bravo dečki, slažem se sa svime navedenim.


osobno sam bio prekonekoliko puta na voegelfarm i prilično sam zadovoljan njihovim pristupom. Najviše me smeta neurednost koja izvire iz svakog čoška, ali drugo je sve više ili manje ok.


Temu sam započeo, a nije mi još odgovoreno, da li ste šta poduzeli po pitanju popravljanja stanja u Hr dučenima. Moji takstovi, a ponegdje sam imao i diktafone se polako pripremaju. Vjerujte, ima zanimljivih stvari, priča sama krene, ali ja bi više volio da priča i kreče usmijeru popravljanja kvalitete držanja riba. Ne kužim se u ptice i ostale životinje, ali mi se čini da ni one nisu u boljem stanju od riba. Jedino čime sam zadovoljan u hr je cijena riba, a donekle i opreme, koja sve više i više puni dučanske police.


To je i jedna od dobrih stvari pet-centra, kojeg možda treba početi doživljavati kao samoposlugu. Ja koji znam šta hoću, stvarno kod njih imam najbolji izbor, a i cijene su korektne. Importane (jedan i drugi) su bezobrazno skupi, belugo se orijentirao samo na Hagen, a Vili po opremi nije bog zna šta, a nekad i sa cijenama pretjeraju.


Tukano je priča za sebe, niti informacije, niti usluga. Ponekad zablistaju sa ponekom ribom (neki dan sam tamo kupio nekoliko prekrasnih severuma) o kojima prodavačica nije znala ništa, a da ne kažem kako ih je izmaltretirala loveći ih)


Skrenuo sam sa teme, pardon.


Stvarno bi volio da se malo potrudite, dođete do ključnih ljudi i njima prenesete zamjerke koje imate glede držanja, u našem slučaju riba.


 

Offline jasenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #4 u: Veljača 02, 2004, 14:09:00 poslijepodne »
He, leopold...kada bi to bilo tako lako i jednostavno, uputiti te prodavaće, vlasnike takvih dućana da poduzmu nešto....Nažalost, stanje je kakvo je i takvo će vjerojatno još neko vrijeme ostati. Osim što su uvijeti držanja tih životinjica dosta loši, izbor je isto dosta slab, pogotovo za akvariste koji žele držati nešto malo drugačije, ili koji kvalitetniji primjerak...., a o morskoj akvaristici, tj. ponudi nećupuno komentirati, jer niti se ne može puno reći osim: nemaju ništa, osim jednog dućana, a to što taj i ima, bolje je ne uzimati, jer uvijeti u kojima drže morske ribe su ravni 0! Tehnika za morsku = 0, kao i sve ostalo što ide uz pojam morske akvaristike. S toga me i ne čudi što u Hrvatskoj ima svega nekoliko nadobudnih ljudi spremnih hvatati se u koštac s problemom da je praktićki nemoguće ili jako teško bilo što nabaviti, a pogotovo nešto kvalitetnije. S toga, morska u Hrvata je na jadnoj i nikakvoj razini, i nema baš skorog naziranja da će se popraviti. Dok ne bude dostupnija, barem upola na razini tropskih-slatkovodnih ribica, neće biti niti potražnje, a to znaći, ostajemo ovdje gdje i jesmo..."snađi se kako znaš i umiješ"!
 

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #5 u: Veljača 02, 2004, 14:38:00 poslijepodne »
Zoo Vili i Belugo odskaču od ostalih trgovina iz razloga što se razumiju u tropske ribe,njihove zahtjeve,temp.pH itd,u akvaristiku uopće,za razliku od trgovina čiji vlasnici imaju kapital za poslovanje,ali nemaju stručno osoblje.Po meni je to i najveći problem naših specijaliziranih trgovina,jer stručnih osoba(sa iskustvom) kod nas ima vrlo malo(a stručnu osobu treba i više platiti),a one su već uglavnom zauzete na svojim radnim mjestima koji nemaju veze sa akvaristikom ili se bave sa kućnim uzgojem riba.Dakle,uspješna trgovina akvarijskim ribama i biljem polazi od stručne osobe koja bi takav posao vodila.Primjedbe kupaca,kojih u pravilu ima dosta,teško da će biti usvojene od strane trgovca jer im u principu nije stalo do nekakve urednosti i preglednosti vlastitih akvarija,gdje bi sve trebalo biti na svom mjestu(ribe nisu roba koju slažemo po policama),već samo do što brže prodaje,do profita.Dobro,zarada i je smisao i krajnji cilj trgovine,ali mislim da bi se,baš zato što se radi o živim bićima,moglo malo više potruditi oko toga da budu svi zadovoljni,i kupci i vlasnici.

Offline Branko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1010
  • Dob: 56 Lokacija: Zagreb
    • http://još.nemam
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #6 u: Veljača 02, 2004, 21:17:00 poslijepodne »
Ja ne znam što su po struci ovi naši prodavači i vlasnici trgovina ribama. Međutim, u Trstu ima dućan Bestiario, vlasnica kojega je jedna simpatična gospođa koja prilično dobro govori i hrvatski/slovenski, a ima prilično dobar izbor svega za morsku akvaristiku (odlazim tamo povremeno zadnjih 9-10 godina). Prije koju godinu sam uočio na zidu ima diplomu: žena je diplomirani biolog, a osim toga još nekoliko diploma da je prošla razne edukacije koje organiziraju akvarističke firme i udruženja. Eto to je akvaristika na nivou. Jedan od poznatih evropskih morskih akvarista Svein Fosaa, koji je napisao The modern reefaquarium zajedno sa Nilsenom, je po struci morski biolog, koji se aktivno bavio proučavanjem koralja i o tome je objavio dosta radova u poznatim časopisima, a sada radi isključivo kao savjetnik raznih akvarističkih firmi i trgovina po Europi (osobito po Njemačkoj). Zbog toga vani akvaristika može stvarno biti na nivou.
Nonsense ist der Sieg des Geistes über die Vernunft!

Offline darac_zg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #7 u: Veljača 14, 2004, 17:41:00 poslijepodne »
Ja mislim da je Pet-centar najbolji. Oni najmanje muljaju
 

Offline zmadaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
    • http://gameroom.com/h2o
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #8 u: Veljača 14, 2004, 18:05:00 poslijepodne »
Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu....

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #9 u: Veljača 14, 2004, 22:54:00 poslijepodne »


malo sam šutio jer kao , trebao bi zbog kao neke etike...ali etika slabo drži vodu kad moraš nešto reći o neetičnim ljudima...


što se njih tiče, tamo ne odlazim često jer ne volim takve ogromne centre...smrde mi na konzumerizam, korporaciju, liberalni kapitalizam i sličnegluposti, ali to sam japa mi je jasno da ima ljudi koji vole kupovat u širokim prostorima di im niko ne gleda preko ramena..ok..ali ono što ne volim je kad čujem da se je početnicima prodavao akvarij,biljke i ribe(hrpa) u istom dana, odma ljekovi i glupi savjeti-potpuno krivi- da se je ljudima prodavalo plasstično bilje i tekuće gnojivo za isto, da im se konstantno uvaljuju terarijske biljke pod akvarijske...


na kraju krajeva da se studenti i ljudi koji rade tamo zaposle, nešto ih se obuči, nakon 4 mjeseca im se da otkaz,a plati im se 2 mjeseca pa im se bahato odgovori da ih se tuži ako hoće..( a s kojom lovom) ...


Mislim , ne znam kako Vas ali mene prokleto boli nepravda, laž, uvaljivanje, muljaža, krađa...cijeli ovaj novo-kapitalistički sistem zarađivanja love na brzinu preko leđa malih ljudi...tranzicija? liberalni kapitalizam? ma nazovite to kak hoćete ali ja za to želudac nemam...


..naravno moram naglasiti da ja za ovo dokaza nemam , da sam većinu stvari samo čuo iz prve ili druge ruke te da nisam 100% siguran da je sve točno...ali gdje ima dima...


Također bi se osvrnuo na neke navode iz prethodnih postova- iskusnim akvaristima nije problem bilo gdje kupovat jernam niko nemre prodat muda pod bubrege, al kad čovjek uleti sa spikom " ja sam početnik" ... mislim...sve je jasno...






Offline zmadaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
    • http://gameroom.com/h2o
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #10 u: Veljača 15, 2004, 07:35:00 prijepodne »
Slažem se s Vedranom!
Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu....

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #11 u: Veljača 15, 2004, 13:05:00 poslijepodne »
Pet-centar-bljak,tamo u 85% slučajeva nema zdrave ribe,a hranu za pese možeš kupiti gdje god hočeš svuda je ista!
Ljudi padate na mega prostore i tobože članske kartice sa popustom ,a u samom startu kupujete sve 25% skuplje pa ko tu koga je**!!!?
Mene NE!!!

Offline leopold

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #12 u: Veljača 15, 2004, 21:14:00 poslijepodne »


Citat: DUBRAVKO
Pet-centar-bljak,tamo u 85% slučajeva nema zdrave ribe,a hranu za pese možeš kupiti gdje god hočeš svuda je ista!
Ljudi padate na mega prostore i tobože članske kartice sa popustom ,a u samom startu kupujete sve 25% skuplje pa ko tu koga je**!!!?
Mene NE!!!



Mislim da si totalno nepravedan i iznosiš krive stvari. Novinarski sam skupljao informacije i cijene i Pet centar nije izuzetak niti u jednom. Svugdje je nešto više, a nešto manje cijenjeno. Istina, hrane ima svuda, ali toliko vrsta i uvijek dostupno? Gdje god pitaš za neku veću vreču, vele: "Ostavite broj, pa čemo javiti kad stigne!!"


Osim toga, kad smo kod ostale opreme, koji se dućan može pohvaliti takvim izborom?? U svemu: ptive, ribe, mačke, psi, glodavci.


Da si ograničen i samo na akvaristiku, ne možeš tvrditi da im izbor nije više nego dobar, sa stalnim izborom opreme koju nema niti jedan drugi shop u Hr. Promatrao sam malo sa strane i gotovo da nisam mogao vjerovati koliko puta u akvariju uđu sa mrežicom i kolika im je cirkulacija riba. Za razliku od toga, u Viliju sam bio skoro dva sata, a prodavač je samo meni prodao par ciklida?? Pa naravno da će i mogučnost zaraze u Petu biti veći, mada je situacija puno bolja nego prošle godine. Mislim da se i ekipa tamo ustabilila.


I mene tamo neke stvari silno smetaju, ali ja sam bio tamo na sastanku i probao bar nešto riješiti. Velik im je problem kadar koji nije voljan učiti, a plaća (koja je provijereno redovita) i nije mala. nitko od zaposlenih ne dobija ispod 3.500 kn, a priznajte da to nije malo, a nakon godine rada još ne znaju osnovne vrste riba.


Palite se na truli kapitalizam, a šta je onda nuđenje robe u nekim dučanima "ispod tezge" i bez računa (Vili, Zoo Zeba, Lory). Zar to nije balkanizam?? a i podmetanje koje nema veze sa trgovinom!!!


Npr, neki dan u Viliju pitam za jedan veliki akvarij, cijenu i to. Naravno, nema ga na lageru ali se može nabaviti. Velim da idem u Pet centar jer ga tamo imaju, a on mi veli da će mi dati jeftinije nego u Petu. Pa zar u Hr ne postoji kodeks kupovanja i standardna marža. Osjećao sam se gore nego na Hreliću, a došao sam u dučan, firm, a ne kod cige!!!!


Ako ikad objavim tekst koji pripremam, vjerujte, više će stradati manji dučani nego Pet-centar. Ima tu puno masti za sve inspekcije i službe!!!!Edited by: leopold
 

Offline leopold

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #13 u: Veljača 15, 2004, 21:20:00 poslijepodne »
Citat: Vedran



malo sam šutio jer kao , trebao bi zbog kao neke etike...ali etika slabo drži vodu kad moraš nešto reći o neetičnim ljudima...


što se njih tiče, tamo ne odlazim često jer ne volim takve ogromne centre...smrde mi na konzumerizam, korporaciju, liberalni kapitalizam i sličnegluposti, ali to sam japa mi je jasno da ima ljudi koji vole kupovat u širokim prostorima di im niko ne gleda preko ramena..ok..ali ono što ne volim je kad čujem da se je početnicima prodavao akvarij,biljke i ribe(hrpa) u istom dana, odma ljekovi i glupi savjeti-potpuno krivi- da se je ljudima prodavalo plasstično bilje i tekuće gnojivo za isto, da im se konstantno uvaljuju terarijske biljke pod akvarijske...





Sory Vedran, ali ja sam baš takvo nešto doživio u Viliju, toliko hvaljenom na ovom forumu. Neću sve objavljivati jer čuvam neke stvai i za, možda jednog dana i članak u novinama, ali ispalo je da bi me akvarij kojih 80-ak litara došao 3-4 puta skuplje nego da je ponuda bila korektna. Istina, sve su mi cijene bile spuštene, ali osim što su mi odobrile i sve ribe koje su se meni "svidjele" ( a sve po par: skalari, barbusi, tetre.......na spisak je stavljen i od svakog lijeka po jedna (jer su ribe jako boležljive i bolje je to imati u pričuvi) dvije mrežice, hrpa nekakvih dodataka. Na pitanje dali mogu staviti i ovu biljku (imao sam pripremljenu sliku Dracene fragrens) koju sam navodno vidio u nekom dučanu, rečeno je: o da, svakako, ona će vam dugo trajati, jer su ostale mekše i ribe ih brzo pojedeu pa se moraju mijenjati.......itd, itd.


To je korektno???
 

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #14 u: Veljača 16, 2004, 00:13:00 prijepodne »
Citat: leopold


Citat: DUBRAVKO
Pet-centar-bljak,tamo u 85% slučajeva nema zdrave ribe,a hranu za pese možeš kupiti gdje god hočeš svuda je ista!
Ljudi padate na mega prostore i tobože članske kartice sa popustom ,a u samom startu kupujete sve 25% skuplje pa ko tu koga je**!!!?
Mene NE!!!



Mislim da si totalno nepravedan i iznosiš krive stvari. Novinarski sam skupljao informacije i cijene i Pet centar nije izuzetak niti u jednom. Svugdje je nešto više, a nešto manje cijenjeno. Istina, hrane ima svuda, ali toliko vrsta i uvijek dostupno? Gdje god pitaš za neku veću vreču, vele: "Ostavite broj, pa čemo javiti kad stigne!!"
= Što se toga tiče Pet-centar tu nastupa isključivo sa sistemom zatrpaj kupca masom proizvoda pa će već nešto kupiti-to kako su došli do kapitala i kako su orobljavali konkurenciju neću sada tu iznašati ,ali mislim da bi ti te informacije bile veći BUM za tvoj članak nego bilo što u trgovini oko i u samom biznisu Pet-centara opčenito!


Osim toga, kad smo kod ostale opreme, koji se dućan može pohvaliti takvim izborom?? U svemu: ptive, ribe, mačke, psi, glodavci.
=Koja oprema!!? Po tri puta većoj cijeni od nabavne cijene,to ja ne kupujem!!!
Na taj način si mogu priuštiti da na police postave od svakog artikla po tri komada i čekaju naivca koji će platiti preostala dva koji će tamo stajati narednih 5 mjeseci!  Uostalom da bi opet i to mogli treba imati kapital koji će uložiti i pustiti ga da čući tamo par mjeseci- ah da reko sam da neću o tome!
Da ne govorim da sam ih jedno vrijeme testirao sa hranilicom za ribe-trajalo je to cca.2 mjeseca!


Da si ograničen i samo na akvaristiku, ne možeš tvrditi da im izbor nije više nego dobar, sa stalnim izborom opreme koju nema niti jedan drugi shop u Hr. Promatrao sam malo sa strane i gotovo da nisam mogao vjerovati koliko puta u akvariju uđu sa mrežicom i kolika im je cirkulacija riba. Za razliku od toga, u Viliju sam bio skoro dva sata, a prodavač je samo meni prodao par ciklida?? Pa naravno da će i mogučnost zaraze u Petu biti veći, mada je situacija puno bolja nego prošle godine. Mislim da se i ekipa tamo ustabilila.

 =Sorry,ali molit ću te da mi navedeš proizvod koji to oni imaju ,a nema ga Belugo ili Vili,neznam dali je taj dan osoblje bilo na nekakvom spidu ili već nečemu (obično su okretni samo ako je ublizini jedan od trojice vlasnika) ali tamo uvjek kada dođem ili je to slika: društvo mrtvih riba ili liječimo se ribe, a i mi!!!


I mene tamo neke stvari silno smetaju, ali ja sam bio tamo na sastanku i probao bar nešto riješiti. Velik im je problem kadar koji nije voljan učiti, a plaća (koja je provijereno redovita) i nije mala. nitko od zaposlenih ne dobija ispod 3.500 kn, a priznajte da to nije malo, a nakon godine rada još ne znaju osnovne vrste riba.
=Za kadar koji nije voljan učiti isključivo je kriv onaj tko ih zapošljava,a dobija upravo onakvu strukturu kadra koliko ju plača,a vjeruj mi da i "AKO" dobijaju 3.500 kuna da je to još uvijek premalo za njihov 10 satni rad (nerad) 6 dana u tjednu + poneko dežurstvo nedjeljom zato jer tako gazda kaže-kome ćeš se žaliti!!?
Taj isti kadar koji ti kažeš da nema pojima i nije voljan učiti i da ne poznaje vrste riba nudi svoje usluge formiranja akvarija u svoje slobodno vrijeme pa tko je tu LUD!!!
Uostalom kada kažeš da su toliko loši po pitanju kadra kako možeš biti zadovoljan sa njima!!!


Palite se na truli kapitalizam, a šta je onda nuđenje robe u nekim dučanima "ispod tezge" i bez računa (Vili, Zoo Zeba, Lory). Zar to nije balkanizam?? a i podmetanje koje nema veze sa trgovinom!!!
 =O robi ispod tezge sam ti već odgovorio, a što se tiče svih navedenih dučana za robu koju sam kupio u tim dučanima dobio sam i račun (Vili,Pet,Belugo)


Npr, neki dan u Viliju pitam za jedan veliki akvarij, cijenu i to. Naravno, nema ga na lageru ali se može nabaviti. Velim da idem u Pet centar jer ga tamo imaju, a on mi veli da će mi dati jeftinije nego u Petu. Pa zar u Hr ne

Offline Vlado

  • Osnivač
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 474
    • http://www.akvarij.net
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #15 u: Veljača 16, 2004, 06:55:00 prijepodne »
Evo da i ja kažem koju riječ:
Dakle, mene baš briga kakav je međusobni odnos pojedinih PET SHOPOVA, a da se svi ne vole i "ratuju" to je očito, ali NIJE MOJ PROBLEM! Isto tako, kakva je poslovna politika i poslovni moral pojedinog shopa mene nije briga. Za to postoje razni mehanizmi kontrole od strane države pa nek' zarade plaću.

Meni je važno kada dođem u trgovinu da su :

1. Prodavači ljubazni, susretljivi i stručni
2. Ponuda dobra i kvalitetna
3. Cijene prihvatljive

To bi trebali biti kriteriji ocjenjivanja trgovine, a to jel' neko drži nešto u dućanu, lageru ili otrči u skladište uvoznika pa mi donese me baš briga ako ću platiti manje.

Offline maratonac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1193
    • http://www.maraton.hr
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #16 u: Veljača 16, 2004, 08:09:00 prijepodne »


Slažem se s Vladom, iako mislim da smo oba idealisti-utopisti.
Split/Hrvatska
* Festina lente! *

Offline leopold

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #17 u: Veljača 17, 2004, 12:58:00 poslijepodne »


Meni je i žao i drago da sam započeo ovu temu.


Namjere su mi bile potpuno čiste, kao promatraču sa strane, osobi koja je živjela dugo vani i pokušala to usporediti sa stanjem u Hr.


Iskreno, jako me zasmetalo stalno isticanje "kvalitete" Vilija, a "pljuvanje " po Pet centru.


Kao promatrača me to jako iritira, posebice zato što sam i sam neke stvari istraživao, ispitivao i kao iskusnom akvarista nisam u tolikoj mjeri primjetio nedostatke jednih, a kvalitetu drugih. Što se ponude tiče, preglednosti daleko prednjači Pet centar uz veliki nedostatk nedovoljne informiranosti prodajnog kadra o proizvodima na policama. Zdravstveno stanje je takvo kakvo je, nekad bolje, nekad lošije, što se dešava u svim većim europskim centrima gdje je cirkulacija riba velika. Možda kod Vilija u trenutku ima veći izbor i po nekoliko riba, ali onda tih istih riba nema nekoliko mjeseci.


Nemojte ovo shvatiti kao ogovaranja, ali ističem ta dva dućana pošto su oni i najčešće spominjani na ovom forumu.


Jednako tako sam u oba dućana znao sretati istu ekipu akvarista, koji se, iako "nezadovoljni" uslugom Peta ne libe u njemu i dalje kupovati artikle kojih drugdje nema, ili su skuplji.


Iskreno bi volio da svi više doprinesemo da se u svim dućanima kvaliteta usluge poveća, a kupce će naći i jedni i drugi; jedni na osnovu ponude, a drugi zbog razgovora i informacija.


Razgovarao sam sa svojim urednicima i dobio sam zeleno svjetlo pripreme članka. Naravno da oni traže senzacionalizam. Mislim da im ga i mogu ponuditi, ali bi radije spustio loptu i ne drugu stranu puhnuo vjetar. Slijedi mi još malo istraživanja, uređivanja, a razmatram i o dvije teme....o tom potom!
 

Offline tanja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #18 u: Veljača 17, 2004, 17:28:00 poslijepodne »
leopolde! sve što sam naućila o akvaristici naučila sam na ovom saitu, no nisam se nikada registrirala nego sam kao gost čitala forume i ostale priloge! No tvoj članak me je ponukao da se nakon dvije godine i registriram jer više ne mogu šutjeti! Ja i moj suprug imamo dva akvarija (120 i 240l) sto znači da smo prošli sve dučane grada zagreba kako bi ih formirali! Tako da nekakav uvid u ponudu tehnike, riba, bilja i znanja u shopovima imamo kao i 90% forumovaca! Pa se stoga osudim reći da tvoj način pisanja na nije realan, a najmanje neutralan. Čini mi se da si vrlo prisan sa ljudima iz Pet centra i da cijelo vrijeme vučeš vodu na njihov mlin. Jer kao ne valjaju oni ali ni nitko drugi! Ma čak mi se čini da je to nekakav trik Pet centra tvoje angažiranje ili si pak ti iz njihova tabora!? Jer kaj ima loše u tome kaj ti je gore spomenuti čovjek ponudio jeftiniji akvarij nego u drugom shopu? Pa to je normalno. Ja radim u takvom fahu gdje ponekad tražimo ponude od desetak raznih dobavljča! I normalno da izaberemo onu koja nam je naj povoljnija! A kaj se tiče diktafona to je toliko ogavno da to ni nebi komentirala! Ma kako te nije sram nekog prisluškivati i možda namjerno navoditi na grešku pato ovako "koristiti"???? Da stvarno di je tu tvoja korist koliko možeš dobiti love za takav članak i koliko će to stvarno promjeniti kako ti kažeš! Zato mi se čini da ti nisi neutralan nego ..............

Tanja Bizic
bit će i boljih dana!!!!

Offline leopold

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #19 u: Veljača 18, 2004, 22:00:00 poslijepodne »


Citat: tanja
leopolde! sve što sam naućila o akvaristici naučila sam na ovom saitu, no nisam se nikada registrirala nego sam kao gost čitala forume i ostale priloge! No tvoj članak me je ponukao da se nakon dvije godine i registriram jer više ne mogu šutjeti! Ja i moj suprug imamo dva akvarija (120 i 240l) sto znači da smo prošli sve dučane grada zagreba kako bi ih formirali! Tako da nekakav uvid u ponudu tehnike, riba, bilja i znanja u shopovima imamo kao i 90% forumovaca! Pa se stoga osudim reći da tvoj način pisanja na nije realan, a najmanje neutralan. Čini mi se da si vrlo prisan sa ljudima iz Pet centra i da cijelo vrijeme vučeš vodu na njihov mlin. Jer kao ne valjaju oni ali ni nitko drugi! Ma čak mi se čini da je to nekakav trik Pet centra tvoje angažiranje ili si pak ti iz njihova tabora!? Jer kaj ima loše u tome kaj ti je gore spomenuti čovjek ponudio jeftiniji akvarij nego u drugom shopu? Pa to je normalno. Ja radim u takvom fahu gdje ponekad tražimo ponude od desetak raznih dobavljča! I normalno da izaberemo onu koja nam je naj povoljnija! A kaj se tiče diktafona to je toliko ogavno da to ni nebi komentirala! Ma kako te nije sram nekog prisluškivati i možda namjerno navoditi na grešku pato ovako "koristiti"???? Da stvarno di je tu tvoja korist koliko možeš dobiti love za takav članak i koliko će to stvarno promjeniti kako ti kažeš! Zato mi se čini da ti nisi neutralan nego ..............

Tanja Bizic



Ne Tanja, krivo si shvatila i na kraju na mene ostavila dojam da te jedino zasmetao moj "napad" na Vilija, a ne osnovna poanta ovog topika.


Nisam prisan ni sa nikim posebno, ali poznajem nekoliko ljudi iz raznih shopova (jedan od njih, i to iz Pet centra ti je i prezimenjak), ali samo površno. Vjerojatno me većina prodavača i zna po izgledu jer kad god stignem naletim i što iz akvarističkih, što iz novinarskih pobuda snimim situaciju.


A u njihovu sam obranu stao jer na svakom koraku, inače jako lijepog i dobro osmišljenog foruma, nalazim na pljuvanje po njima, a da se ne dira u srce nikog drugog. Više mi se čini da ste vi prisni sa Vilijem, da vas boli njihov razvoj, možda? Njegova reklama na prvoj strani je slučajna?


Ja sam Pet i Vilija izabraoo jer su oni i najviše spominjani na ovom forumu. Zar od vas nitko nije vidio ni u Viliju, ni u belugu, Tukanu, bolesnu ribu, lošu ribu. To se kod njih ne dešava? Zašto se realno, akvaristički ne pokuša prodrijet u problem prodaje riba u dućanima. Akvaristica si, veliš, pa onda i znaš koliko unošenje novih organizama može značiti za stabinlost biotopa.


I ja sam se neko vrijeme u Njemačkoj ljutio na jedan veliki dućan, ali u koji sam i dalje redovito odlazio. Uvijek je nešto liječeno, nešto je ugibalo, dok je u jednom malom sve bilo Ok. Kad si čovijek malo razmisli o uzrocima takve pojave, onda shvati zašto je to tako.


Ne možeš tvrditi da je ponuda svugdje ista i da je izbor toliki kao u Petu, te redom u Belugu, Viliju, Tukanu.........ali Pet je sigurno na prvom mjestu.


Od kud odjednom ja mogu nekog navesti da mi proba uvaliti robu, da mi krivo objašnjava isl.


Akvarij koji mi je ponuđen, ponuđen je bez računa.


Očito ne poznaješ osnove novinarskog posla, a vjerojatno i sama gutaš žutu štampu. Ja nisam nikog prisluškivao, nego sam vodio otvorenu konverzaciju.


Već sam rekao da članak, ako ga i objavim neće biti senzacionalistički i bez argumenata. Šta te tu ima smetati, ako se objave realne i dokazima potvđene stvari??? Prošao sam previše toga da neke stvari ne bi shvatio.


p.s još jedna preporuka moderatorima. Ja sam dobrano pročitao upute o forumiranju na ovom forumu, ali neki očito nisu.
 

Offline leopold

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #20 u: Veljača 18, 2004, 22:09:00 poslijepodne »


Ispričavam se ako sam nekog uvrijedio. Nemam proti nikog ništa jednosatvo sam htio malo potaknuti raspravu da svi zajedno probate doprinjeti razvoju akvaristike u svim segmentima.


Neću više iznositi niti jedno ime niti trgovinu.


Najviše bi volio kad bi se stvari pomakle na bolje
 

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #21 u: Veljača 18, 2004, 22:10:00 poslijepodne »


evo,na kraju se nadam da cu taj clanak i procitati negdje u tisku,da ce bit realan i neutralan,a onda me zivo zanima reakcija prozvanih i konacni rezultat...


...nece li nakon malo prasine biti sve po starom?

Offline tanja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #22 u: Veljača 18, 2004, 22:39:00 poslijepodne »
nije me zasmetao tvoj napad na nikoga, nego tvoj način napada Leopolde! Kupovala sam i kupujem u Pet centru isto tako u drugim shopovima gdje imaju u ponudi akvaristiku. Nisam te mislila uvrijediti nego sam osjetila da ideš sa đonom prema nekom nepotrebno, pa sam reagirati morala. Na to me navelo i to da nisi napisao da si sa bilo kim kontaktirao(razgovarao) osim sa ljudima iz Pet centra! Na kraju krajeva zašto se ja opće živciram kad ljudi iz prozvanih trgovina ne reagiraju! A sigurno su čuli za teme koje se ovdje vode.

zato poruka njima: HALO VLASNICI POPLJUVANJIH PET SHOPOVA OBRIŠITE HRAČAK S LICA!!!!


 
bit će i boljih dana!!!!

Offline tomi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #23 u: Veljača 18, 2004, 23:33:00 poslijepodne »


ma ni u viliju nisu sveci zapravo prodavači jer gazda me je par puta odgovarao od kupnje nekih riba dok ostala dvojica koji tam rade samo gledaju kak će više prodat, i to skupljih, a dok sam kupovao ribe za gornji dio htio mi je svašta prodati metodom ma to su sve lijepe ribice, da odličan izbor, meni najdraže, mrak riba, (serpe, barbuse, neke ciklide ,za akvarij s neonkama i skalarima, uglavnom bi ga i pretrpao) -i tražim npr. mucutal i kaže da ga nema dosta ga je to ljudi tražilo pa sam si ja sam našao na polici (2kom na vidljivom mjestu)


dok u pet centru imaju hrpu mrtvih riba jer jednostavno im se neda čistit kad rade po cijeli dan puneći police, rade prekovremeno neplaćeno pod nekim izlikama šefa da su im to kazne (prijatelj mi tam radi), pa su ribe tek usputne , sad su i prerijske pse strpali u male kaveze kad je došao atraktivniji tukano i skuplji 15000kn!! i tako konstantno pa i nije za očekivati da će itko imati živce za kupce, no to je opći stav prema radnicima u hrvatskoj i druga tema o njihovim pravima


a mi ćemo i dalje kupovati gdje je jeftinije
 

Offline sax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 426
Pet-centar i ostali shopovi
« Odgovori #24 u: Veljača 18, 2004, 23:59:00 poslijepodne »
Leopolde uopce te kuzim. Ides okolo po pet shopovima da bi im nasao sto ne valja?. Dali ti je to posao ili hobi. Ja nisam bio ni u jednom od navedenih ducana i neznam kakva je situacija i ko kome podvaljuje. Imati diktafon u depu i snimati razgovor ne da nije eticno nego je protuzakonito ( bar u Danskoj).
To sto ti je tip spustio cjenu kad si rekao da ides u drgi ducan ti je normalna stvar. U Danskoj se to zove "garancija cjene". Znaci kazes trgovcu otvoreno da mislis da je preskup i da njegov konkurent ima bolju cjenu u velikoj vecina slucajeva ces dobiti po konkurentovoj cjeni bez da provjeri ili ce ti za tu razliku dati nesto drugo, npr biljke ili ako kupujes tehniku mozes dobit neku produzenu garanciju, besplatan prevoz, montazu i sl.
 To sto opravdavas da ribe smiju biti bolesne jer je velika cirkulacija bla bla. Svako ko drzi do ugleda svog ducan mora stavit ribe u karantenu. Ti sto imaju tako velik prostor njima bi trebalo i imat najlakse da stave friske ribe u posebne akvarije a ne da i uvaljuju drugim u nadi da ce oni poslje doc jos i po ljek.

Ovo je mozda malo previse licno ali ti moram napisat.
Dosao iz Njemacke i nemas o nicem pametnijem pisat nego pljuvat po petshopovima. I ne samo po njima nego i po svim ljudima koji tamo kupuju. Ono svi ste vi slabici zato jer se ne bunite. Fino je to da ljudima hoces otvorit oci ali mislim da ides krivim putem. Bio si u masu shopva i svi su losi. Pa onda si im mogao napisat  primjedbe i ta pisma postat ovdje, pa da ljudi vide kao se to radi.
Inace tako kako je u petshopovima tako je vjerovatno u vecini ducana. Tako je kako je. Ako ti se nesvidja mjenjaj, ako nemozes promjenit njih promjeni sebe.

Inace sretan povratak u Hrvatsku.