Ožujak 29, 2024, 11:25:17 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ctenochaetus binotatus  (Posjeta: 1990 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Ctenochaetus binotatus
« u: Siječanj 03, 2017, 18:41:19 poslijepodne »
Evo par rijeci iz prve ruke o ovom tangu. Postao sam ponosni vlasnik i 4-og roda tangova i sada svi sretno i veselo ( uz poneko hvatanje i tucu hehehe ) plivaju. Uglavnom dogovorili su se tko je gazda i sve ok. E sad mala prica i moja iskustva s ovom ribom. Posto sam prije njega vlasnik roda Zebrasoma, Achanturus i Parachanturus mogu reci da se svi manje vise isto ponasaju vezano za papanje alge s zadnjeg stakla. Dakle malo plivaju malo se ludiraju i onda malo papaju s straznjeg stakla i uvijek drze travnjak pod kontorom  :D. Sve sta sam do sada vidija kod njih je bilo super dok nisam upoznao ovog macana.

Prije svega kao sto imam Lavander tanga ( Acanthurus Nigrofuscus mislim da je tako ime ) koji nije onako sarena riba ni ovaj ne briljira u boji ali Nigrofuscus je prekrasna riba koje je pun tank i koja daje zivost i jako je agilna i meni jako jako ugodno iznenadenje, ni Ctenochaetus nije riba na koju ces ostati paf sta se tice boje ali oblik, drzanje i korisnost same zivotinje je malo reci reprezentativan. Prekrasna riba koja ne da na sebe i jako brzo odgovori svakome tko bi tija malo se potuci i koja kada rasiri svoje ledne peraje pokazuje svoju grandioznost i ljepotu na svoj poseban nacin.

Sve ove hvalospjeve za izgled koji je meni drag i poseban ( vecini nije lijep jer nema boju onako na prvu kad ga vidite vise baca na nekog crnog tanka s tockastim i nitastim uzorcima po cijelom tijelu ) cu stavit s strane i koncentrirat se na ono sta je mene najvise fasciniralo. Riba je doslovno masina za ciscenje stakla. Pod ovim mislim ja osobno ne diram zadnje staklo jer je po meni izvor hrane za organizme i moje tangove koje je obraduju na dnevnoj bazi ali ovaj radi kao kosilica. Doslovno je ocistija 1m2 u 2 dana u tanku. Pod ocistija mislim doslovno ocistija do stakla. Dakle svi ovi tangovi koje imam od prije papaju ali ne toliko jako i duboko i uvijek ostaje film alge na staklu ( meni osobno ne smeta i volim taj prirodni look ) ali Bristletooth je doslovno ocisti. Tocno ostavlja trag od ugriza kao salarius ( znate onaj efekt kod salariusa kao poljubac na staklu ) samo veci i jaci. Osobno sam odusevljen s ovim tangom koji je prije svega radnik i svatko ko zeli cista stakla i pozadinu preporucam

Sve receno je vezano je uz moje osobno iskustvo te samim time ne znaci da ce vas isto radit kao i moj ali eto tija san napisat pa ako je neko u dilemi i zanima ga ovaj tang ( kojeg jako rijetko vidam kod nas u trgovinama a u tankovima jos i manje ) moze bacit ovde pogled kao i upitat bilo sta vezano za njega a ja cu drage volje odgovorit.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Ctenochaetus binotatus
« Odgovori #1 u: Siječanj 03, 2017, 19:52:01 poslijepodne »
stavi sliku tog macana da ga vidimo i kakvu "štetu" radi !  ;)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Ctenochaetus binotatus
« Odgovori #2 u: Siječanj 03, 2017, 22:50:22 poslijepodne »
Pase li i po kamenju? Agresivnost prema drugim tangovima? Jede li svu suhu hranu?

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Ctenochaetus binotatus
« Odgovori #3 u: Siječanj 03, 2017, 22:55:45 poslijepodne »
Riba koju imam, po osobinama, pa čak i po izgledu me jako podsjetila na tvoju.
Moj Zebrasoma Scopas koji je neuništiv i imun na smrt. Možda je naj neugledniji u svojoj obitelji (ko BMW X3 :D). Šuti i radi, nije agresivan, a opet se neda zaj... hepatusu koji je skoro dvostruko veći od njega. Definitivno riba koja mi je promjenila dioptriju u smislu odabira organizama. Tako da nadalje organizme prvo kupujem mozgom, a ono mjesta i para što ostane sa srcem.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Ctenochaetus binotatus
« Odgovori #4 u: Siječanj 03, 2017, 23:10:52 poslijepodne »
Nije tema ta riba al ajde da se nadovežem na phrsaka... Zebrasoma Scopas je moja prva riba u reef akvariju, daleke 2007.  I danas imam Scopasa jer tank ne smije biti bez njega, to mi je najdraža i najljepša Zebrasoma... potpuno subjektivno! :D     Tako da, sve smeđe ili crne ribe (čitaj bezbojne i neatraktivne - ali samo na prvu!) su mi zanimljive jer imaju ono nešto. ;)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Ctenochaetus binotatus
« Odgovori #5 u: Siječanj 04, 2017, 12:19:23 poslijepodne »
stavi sliku tog macana da ga vidimo i kakvu "štetu" radi !  ;)

Ne mogu ga nikako uhvatit jer cim se priblizim on bjeg hehehe a sta se stete tice nemam ti sta slikat jer je vec pobrusija sve hahaha

Pase li i po kamenju? Agresivnost prema drugim tangovima? Jede li svu suhu hranu?

Po kamenju ga nisam vidija jer nemam po kamenju nista bar vidljivo i vecinu su prekrili zoanthusi. Sta se agresivnosti tice ponekad samo na dimidiatusa kada ga cisti pa ka malo jace ugrize na druge tangove jako rijetko ali isto tako kada zuti krene na njega ovaj ne ostaje duzan iako se podredi vladarau tanka Zebrasomi.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Ctenochaetus binotatus
« Odgovori #6 u: Siječanj 04, 2017, 14:26:46 poslijepodne »
Slika br 1. njegov rad nakon 1 dana sta je bija u tanku. Ako zumirate sliku i obratite pozornost na desnu stranu OF boxa vidit cete tzv. poljupce. Inace staklo je sada cisto.

Slika br 2. Macan u liniji s Zebrasomom pogled ispod obrva :D

Slika br.3 Taman isplivao ispod 2 sinularije desno. Posto je crna pozadina tesko se uoci

Eto to su najbolje slije sta san uspija uvatit prvi dan kad je stiga danas zbilja nisan uspija nista vidit jer je ovaj OF pokosija.