Ožujak 29, 2024, 09:41:20 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: A. Versicolor i posudice  (Posjeta: 3070 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: A. Versicolor i posudice
« Odgovori #25 u: Rujan 18, 2011, 00:07:53 prijepodne »
Makni vatu van i stavi treset... Brachypelme ne zahtjevaju veliku vlagu...dovoljno je da 2-3x tjedno malo kapneš..

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: A. Versicolor i posudice
« Odgovori #26 u: Rujan 18, 2011, 13:17:45 poslijepodne »
Makni vatu van i stavi treset... Brachypelme ne zahtjevaju veliku vlagu...dovoljno je da 2-3x tjedno malo kapneš..

Kakva je prednost kokosovog treseta pred vatom,dok su pauci ovako mali?

Ja npr promjenim  u svakoj od posudica vatu svaki drugi dan,eh sad zanima me zbog grinja i sličnig mogućih nametnika gljivica etc,koliko je kokosov treset u tom pitanju boliji,imam dojam da ću sa njega puno teže čistiti ostatke hrane što ostaju iza paukića.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: A. Versicolor i posudice
« Odgovori #27 u: Rujan 18, 2011, 13:38:30 poslijepodne »
Makni vatu van i stavi treset... Brachypelme ne zahtjevaju veliku vlagu...dovoljno je da 2-3x tjedno malo kapneš..

Kakva je prednost kokosovog treseta pred vatom,dok su pauci ovako mali?

Ja npr promjenim  u svakoj od posudica vatu svaki drugi dan,eh sad zanima me zbog grinja i sličnig mogućih nametnika gljivica etc,koliko je kokosov treset u tom pitanju boliji,imam dojam da ću sa njega puno teže čistiti ostatke hrane što ostaju iza paukića.
Nije ti to dobro sto menjas na svaki drugi dan, pauk lovi pomocu mreze pa samim tim mu unistavas sve i onda mora da pravi iz pocetka, a to je veliki stres za njega.
Treset koliko toliko sprecava pojavu grinja,plesni i slicnih stetocina ( ako je ventilacija odgovarajuca ) i ne menja se tako cesto.
Znaci stavis treset i ne menjas ga na svaka 2 dana,ne menjas ga nikad u koliko se on ne ubudja ili slicno.

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: A. Versicolor i posudice
« Odgovori #28 u: Rujan 18, 2011, 15:00:24 poslijepodne »
Makni vatu van i stavi treset... Brachypelme ne zahtjevaju veliku vlagu...dovoljno je da 2-3x tjedno malo kapneš..

Kakva je prednost kokosovog treseta pred vatom,dok su pauci ovako mali?

Ja npr promjenim  u svakoj od posudica vatu svaki drugi dan,eh sad zanima me zbog grinja i sličnig mogućih nametnika gljivica etc,koliko je kokosov treset u tom pitanju boliji,imam dojam da ću sa njega puno teže čistiti ostatke hrane što ostaju iza paukića.
Nije ti to dobro sto menjas na svaki drugi dan, pauk lovi pomocu mreze pa samim tim mu unistavas sve i onda mora da pravi iz pocetka, a to je veliki stres za njega.
Treset koliko toliko sprecava pojavu grinja,plesni i slicnih stetocina ( ako je ventilacija odgovarajuca ) i ne menja se tako cesto.
Znaci stavis treset i ne menjas ga na svaka 2 dana,ne menjas ga nikad u koliko se on ne ubudja ili slicno.

Versicoloru mrežu niti ne dotaknem jer ju je napravio u samom gornjem kutu,i ne dotičem ju uopće pri promjeni vate sa dna

A što se Smitihija i Chromatusa tiće,nisam vidio da su napravili ikakve mreže do sada.

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: A. Versicolor i posudice
« Odgovori #29 u: Rujan 18, 2011, 20:24:14 poslijepodne »
novi dom u koji će ići treset,u sredini za Versicolor i ovi sastrane za B.Smithi i Nhandu Chromatus  :up:

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: A. Versicolor i posudice
« Odgovori #30 u: Rujan 19, 2011, 08:29:19 prijepodne »
u šetnji  :D

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: A. Versicolor i posudice
« Odgovori #31 u: Rujan 19, 2011, 08:36:30 prijepodne »
Makni vatu van i stavi treset... Brachypelme ne zahtjevaju veliku vlagu...dovoljno je da 2-3x tjedno malo kapneš..

Kakva je prednost kokosovog treseta pred vatom,dok su pauci ovako mali?

Ja npr promjenim  u svakoj od posudica vatu svaki drugi dan,eh sad zanima me zbog grinja i sličnig mogućih nametnika gljivica etc,koliko je kokosov treset u tom pitanju boliji,imam dojam da ću sa njega puno teže čistiti ostatke hrane što ostaju iza paukića.
Nije ti to dobro sto menjas na svaki drugi dan, pauk lovi pomocu mreze pa samim tim mu unistavas sve i onda mora da pravi iz pocetka, a to je veliki stres za njega.
Treset koliko toliko sprecava pojavu grinja,plesni i slicnih stetocina ( ako je ventilacija odgovarajuca ) i ne menja se tako cesto.
Znaci stavis treset i ne menjas ga na svaka 2 dana,ne menjas ga nikad u koliko se on ne ubudja ili slicno.

Versicoloru mrežu niti ne dotaknem jer ju je napravio u samom gornjem kutu,i ne dotičem ju uopće pri promjeni vate sa dna

A što se Smitihija i Chromatusa tiće,nisam vidio da su napravili ikakve mreže do sada.
Nisi video da su je napravili zato sto im je mreza tanka i ne vidi se,tek dovoljna za njihove potrebe da osete plen.
Ako hoces da im obezbedis koliko toliko kvalitetniji zivot, nemoj da ih cackas tako cesto, znaci treset i cackanje posudice samo kad je hranjenje i davanje vode u pitanju, tarantule za drugo nisu ;)