Travanj 17, 2024, 01:22:46 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D  (Posjeta: 4948 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« u: Ožujak 21, 2011, 17:48:29 poslijepodne »
Zdravo ljudi, evo mene i u ovom dijelu foruma  8)
Oduvijek mi je bila zelja imat zmiju al eto, do sad nista a mozda je tak i bolje ;) Mislim da sam sad vec u godinama kad znam sta zelim (iako ne znam koju tocno zmiju zelim jer se dvoumim :D ) i da se mogu brinut o gmazu  :)
Trenutno razmisljam o k. pitonu ili kraljevskoj kalifornijskoj zmiji  -? Ako imate neku drugu prigodnu, predlozite.. Za sad sam se samo o ove dvije informirao  ;) Mislim da sam za kalifornijsku procitao da je dnevna zmija.. A za pitona da je nocna, pa jel to znaci da ga po danu necu vidjet, hranit ga i hendlat tu i tamo ili?
Terarij bi bio 100x50xnezz koju visinu da stavim.. Stavio bi onaj digitalni termometar i higrometar, ako to sta valja?
Nije mi jasno kak se temperatura odrzava pomocu lampi i grijaca? Jel grijac ima termostat pa se kao akvarijski iskljuci kad se postigne temperatura ili? Kod lampi kuzim to da se one zagrijavaju, al opet ne kuzim kak se postigne određena temperatura?  :nerd:
Hvala puno dobroj duši koja mi pomogne  :-[  :zagrljaj:

ps: naslov je samo zbog imena obje zmije, bas me briga jel zmija kraljevska il kakva, ako je moja voljet cu je takvu kakvu je :) da nebi bilo krivih dojmova ili nesporazuma  :D
« Zadnja izmjena: Ožujak 21, 2011, 18:03:36 poslijepodne od Dentex »
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #1 u: Ožujak 22, 2011, 00:14:06 prijepodne »
Pozdrav.. :up:
Sto se tice odabira zmije, to moras sam odlucit...
Ja osobno volim malo krupnije zmije..:D , al opet da nisu prevelike i zato mi se svidaju kraljevski pitoni (a da ne pricam kakvih sve morfova ima itd..)...


Mislim da sam za kalifornijsku procitao da je dnevna zmija.. A za pitona da je nocna, pa jel to znaci da ga po danu necu vidjet, hranit ga i hendlat tu i tamo ili?

Opet zavisi od zmije do zmije...al uglavnom da...pitoni vecinu svog vremena provode  u skrovistu i nocu su nesto aktivniji...
Hendlat ga mozes kad god ti hoces...a ovo za hraniti ga nisam bas skuzio.. :) (govorim u vezi KP )


Nije mi jasno kak se temperatura odrzava pomocu lampi i grijaca? Jel grijac ima termostat pa se kao akvarijski iskljuci kad se postigne temperatura ili? Kod lampi kuzim to da se one zagrijavaju, al opet ne kuzim kak se postigne određena temperatura?  :nerd:

Prvo bi trebao odlucit pomocu cega bi ti htio grijati svoj terarij, lampom ili grijacem...
Za KP bi ti preporucio podni grijac koji se stavi na 1/3 terarija i preko njega izolator da zmija nebi dosla u izravni doticaj sa grijacem..( to bi bila hot spot strana terarija )
...grijac mozes stavit gusce (bit ce malo veca temp.) ili rijede ( manja temp.) i tako isprobavas dok ne dodes do zeljene temp..ili mozes spojiti grijac na termometar pa da on regulira temp..
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=49867.0

Nadam se  da sam bar malo pomogao...(a iskusniji ce me ispraviti ako sam nesto krivo napisao)... :up:
LP Luka
sta je tu je!

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #2 u: Ožujak 22, 2011, 11:35:25 prijepodne »
Pravilnu temperaturu mozes postic jedino putem grijaca prikljucenog na termostat koji kosta oko 500 kuna...bez termostata temperatura jako varira i uglavnom ce ti bit previsoka ili preniska... po ljeti ce grijac prakticki trebat bit iskljucen a preko zime ti nece moc zagrijat...moj grijac recimo tokom kisnog dana u ljeti nije osiguravo optimalnu temperaturu....

Ovo ne vrijedi jedino za prostorije koje konstantno imaju istu temperaturu...recimo ljudi s vise zmija griju prostoriju na 25 stupnjeva i onda samo s jednom žaruljom podizu temperaturu u terariju.
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #3 u: Ožujak 22, 2011, 15:06:23 poslijepodne »
hmmm.. polako shvacam vec neke stvari  :up:. a ako se terarij grije sa zaruljom, kak onda preko noći?  -?
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline vzlosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Nasice
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #4 u: Ožujak 22, 2011, 15:19:46 poslijepodne »
hmmm.. polako shvacam vec neke stvari  :up:. a ako se terarij grije sa zaruljom, kak onda preko noći?  -?
...temperatura preko noci ce biti koji stupanj veci od temp. prostorije

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #5 u: Ožujak 22, 2011, 15:24:36 poslijepodne »
hmmm.. polako shvacam vec neke stvari  :up:. a ako se terarij grije sa zaruljom, kak onda preko noći?  -?
...temperatura preko noci ce biti koji stupanj veci od temp. prostorije

sad sam se zbunio opet :D ako sa zaruljom grijem terarij, jel ona onda mora i preko noci svjetlit? to znaci da ce cijeli dan bit svjetlo u terariju?
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #6 u: Ožujak 22, 2011, 18:43:35 poslijepodne »
Postoje Infra red ili ti po naški infra crvene žarulje koje gmazovi ne kuze...to sluzi za grijanje po noci
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #7 u: Ožujak 22, 2011, 18:48:23 poslijepodne »
Zavisi, pozeljno je da uvece teperatura padne na oko 23 stepeni, a za neke vrste i jos nize.....tako je i u prirodi!

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #8 u: Ožujak 22, 2011, 18:58:03 poslijepodne »
tnx  ;)
sad je pitanje sta sa terarijem.. koje dimenzije predlazete? ja sam mislio negdje oko 100x50x50, to bi trebalo bit oke? gdje da stavim otvore za prozračivanje?  -? rasvjetu bi stavio neonku posto ona ne grije baš puno, grijač podni i nešto na njega u jednom djelu terarija pošto mi je ovo sa lampama sumnjivo  :D
znam da je bilo jso nesto sta me zanimalo al se vis ene sjecam sta  :D
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #9 u: Ožujak 22, 2011, 19:41:55 poslijepodne »
tnx  ;)
sad je pitanje sta sa terarijem.. koje dimenzije predlazete? ja sam mislio negdje oko 100x50x50, to bi trebalo bit oke? gdje da stavim otvore za prozračivanje?  -? rasvjetu bi stavio neonku posto ona ne grije baš puno, grijač podni i nešto na njega u jednom djelu terarija pošto mi je ovo sa lampama sumnjivo  :D
znam da je bilo jso nesto sta me zanimalo al se vis ene sjecam sta  :D

Super su ti dimenzije terarijuma, a za ventilaciju, najbolja je dijagonalna ventilacija terarijuma i to je to :) ! Samo kad bude gotov terarijum, stavi sve u pogon i testiraj kako se krecu temperature 2-3 dana, ako je sve ok i stabilno, onda stavi zmiju!

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #10 u: Ožujak 22, 2011, 19:49:05 poslijepodne »
kao podloga može treset?  :)
i zanimljivo mi je što nigdje ne piše kako se čisti terarij.. Kako ga vi čistite? Jel si zmija odredi mjesto za ostavljanje fekalija ili ih ostavlja gdje stigne? Iii kak to izgleda?  :D :D :D
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #11 u: Ožujak 22, 2011, 23:11:08 poslijepodne »
Da treset je odlicna podloga,
Terarij prakticki nemas kaj cistit, stakla operes kad se zamusaju a drekiće vadiš odma cim ih uočiš jer strašno smrdi, to ti je otprilike 3 dana nakon hranjenja...Izgleda ti ko i pasji samo ima dlake i nakon par sati je tvrdi, i zadivil buš se kak tako mala životinja može izbacit tako ogroman drek :D

I naravno ostavlja di stigne..obicno pogodi mjesto di je najteze ocistit xD
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #12 u: Ožujak 23, 2011, 00:41:24 prijepodne »
Da treset je odlicna podloga,
Terarij prakticki nemas kaj cistit, stakla operes kad se zamusaju a drekiće vadiš odma cim ih uočiš jer strašno smrdi, to ti je otprilike 3 dana nakon hranjenja...Izgleda ti ko i pasji samo ima dlake i nakon par sati je tvrdi, i zadivil buš se kak tako mala životinja može izbacit tako ogroman drek :D

I naravno ostavlja di stigne..obicno pogodi mjesto di je najteze ocistit xD

I nemoj odma da ga uzimas, ostavi malo da se posusi i stvrdne i posle zajedno sa malo treseta ispod njega uzimas ga i bacis i to je sve.......

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #13 u: Ožujak 23, 2011, 20:19:44 poslijepodne »
evo jos jedno pitanje.. Kolko jako ugrize kraljevski piton? Znam da rijetko kad ugrize, al kad ugrize s cim bi to usporedili?  :D
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #14 u: Ožujak 24, 2011, 14:25:17 poslijepodne »
evo jos jedno pitanje.. Kolko jako ugrize kraljevski piton? Znam da rijetko kad ugrize, al kad ugrize s cim bi to usporedili?  :D

Kad se kao beba privikne jaaaako retko da neko dozivi ugriz od kraljevskog pitona. Ako se to desi, onda nije to pas, pa da se pita koliko jako grize :), on nema vilice da ti otkine "meso", kod zmija "problem" su zubi i ubode od njih. Ako se to desi, onda nikom nista :) jos se nikom nije desilo da se takva ranica iskomplicira :) (ne pricam o velikim zmijama). Ima zasto se komplikacije i infekcije ne desavaju pri ugriza zmija, ali da te ne zamaram stim...u glavnom nemas brige oko toga  :up:!

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #15 u: Ožujak 24, 2011, 15:06:20 poslijepodne »
Pravilnu temperaturu mozes postic jedino putem grijaca prikljucenog na termostat koji kosta oko 500 kuna...bez termostata temperatura jako varira i uglavnom ce ti bit previsoka ili preniska... po ljeti ce grijac prakticki trebat bit iskljucen a preko zime ti nece moc zagrijat...moj grijac recimo tokom kisnog dana u ljeti nije osiguravo optimalnu temperaturu....

Ovo ne vrijedi jedino za prostorije koje konstantno imaju istu temperaturu...recimo ljudi s vise zmija griju prostoriju na 25 stupnjeva i onda samo s jednom žaruljom podizu temperaturu u terariju.

Nebi se baš složil sa ovim od 500kn. Malo plašiš dečka. Ne znam kolko ljudi ima priključene grijače na termostate od 500kn. Grijač može i bez termostata naravno ne jaki grijač.

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #16 u: Ožujak 24, 2011, 15:20:07 poslijepodne »
Pravilnu temperaturu mozes postic jedino putem grijaca prikljucenog na termostat koji kosta oko 500 kuna...bez termostata temperatura jako varira i uglavnom ce ti bit previsoka ili preniska... po ljeti ce grijac prakticki trebat bit iskljucen a preko zime ti nece moc zagrijat...moj grijac recimo tokom kisnog dana u ljeti nije osiguravo optimalnu temperaturu....

Ovo ne vrijedi jedino za prostorije koje konstantno imaju istu temperaturu...recimo ljudi s vise zmija griju prostoriju na 25 stupnjeva i onda samo s jednom žaruljom podizu temperaturu u terariju.

Nebi se baš složil sa ovim od 500kn. Malo plašiš dečka. Ne znam kolko ljudi ima priključene grijače na termostate od 500kn. Grijač može i bez termostata naravno ne jaki grijač.

jel bi ovaj grijać bio oke? terarij bi trebao bit dimenzija 100x50x50 ;) http://www.teraristika.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=49&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=71&vmcchk=1&Itemid=71
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #17 u: Ožujak 24, 2011, 17:54:26 poslijepodne »

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #18 u: Ožujak 24, 2011, 18:06:36 poslijepodne »
jel bi ovaj grijać bio oke? terarij bi trebao bit dimenzija 100x50x50 ;) http://www.teraristika.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=49&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=71&vmcchk=1&Itemid=71

Pa uzmi si radije ovo: http://www.teraristika.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=517&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=71

Fino ga samo podmetneš pod terarij, pruža blagu toplinu homogeno po čitavoj površini i ne moraš se zezati s pričvršćivanjem kabla.

a zar nije da bi jedan dio terarija trebao bit hladniji?  -?
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #19 u: Ožujak 24, 2011, 19:59:29 poslijepodne »
Pravilnu temperaturu mozes postic jedino putem grijaca prikljucenog na termostat koji kosta oko 500 kuna...bez termostata temperatura jako varira i uglavnom ce ti bit previsoka ili preniska... po ljeti ce grijac prakticki trebat bit iskljucen a preko zime ti nece moc zagrijat...moj grijac recimo tokom kisnog dana u ljeti nije osiguravo optimalnu temperaturu....

Ovo ne vrijedi jedino za prostorije koje konstantno imaju istu temperaturu...recimo ljudi s vise zmija griju prostoriju na 25 stupnjeva i onda samo s jednom žaruljom podizu temperaturu u terariju.

Nebi se baš složil sa ovim od 500kn. Malo plašiš dečka. Ne znam kolko ljudi ima priključene grijače na termostate od 500kn. Grijač može i bez termostata naravno ne jaki grijač.

Pa kaj postoji i jeftiniji termostat od 500 kuna? Mislim da vani nema jeftinije od negdje 350...A bez termostata je moguce kak sam i napiso ali pod odredjenim uvjetima...sve ostalo je po meni kockanje, iako naravno da ima i ljudi koji drže zmije bez termostata ali zaista ne razumijem kak regulirat temperaturu kad je vani npr 35 po danu a 18 po noći, ili zimi kad je 20 po danu a po noći manje.
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #20 u: Ožujak 25, 2011, 23:24:18 poslijepodne »
Pravilnu temperaturu mozes postic jedino putem grijaca prikljucenog na termostat koji kosta oko 500 kuna...bez termostata temperatura jako varira i uglavnom ce ti bit previsoka ili preniska... po ljeti ce grijac prakticki trebat bit iskljucen a preko zime ti nece moc zagrijat...moj grijac recimo tokom kisnog dana u ljeti nije osiguravo optimalnu temperaturu....

Ovo ne vrijedi jedino za prostorije koje konstantno imaju istu temperaturu...recimo ljudi s vise zmija griju prostoriju na 25 stupnjeva i onda samo s jednom žaruljom podizu temperaturu u terariju.

Nebi se baš složil sa ovim od 500kn. Malo plašiš dečka. Ne znam kolko ljudi ima priključene grijače na termostate od 500kn. Grijač može i bez termostata naravno ne jaki grijač.

Pa kaj postoji i jeftiniji termostat od 500 kuna? Mislim da vani nema jeftinije od negdje 350...A bez termostata je moguce kak sam i napiso ali pod odredjenim uvjetima...sve ostalo je po meni kockanje, iako naravno da ima i ljudi koji drže zmije bez termostata ali zaista ne razumijem kak regulirat temperaturu kad je vani npr 35 po danu a 18 po noći, ili zimi kad je 20 po danu a po noći manje.

Ja poznam 2 čovjeka koji to imaju. A ostali po ljeti gase grijače a po zimi pale . I nemaju nikakvih problema isto kak niti ja. Ako gledaš SnakeBytesTV, Prehistoric Pets   oni griju cijeli prostoriju tako da nema topli i hladni dio tak da ne vidim u čemu je problem u temperaturi ;).

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #21 u: Ožujak 26, 2011, 02:47:26 prijepodne »
Pa kaj postoji i jeftiniji termostat od 500 kuna? Mislim da vani nema jeftinije od negdje 350...

Imaš vrhunskih termostata za sitne pare...
Ja trenutno koristim dvije vrste: jedan je namijenjen isključivo za grijače tipa heat mat, kabelske itd....Dok drugi radi na malo drugačijem principu i na njega možeš spojiti i žarulju što je jeftinija varijanta, jer su heat mat grijači od  45w 190kn.
Uglavnom radi se o najkvalitetnijem Europskom proizvođaču termostata, a cifra je bila 260 kn.


a poznam 2 čovjeka koji to imaju. A ostali po ljeti gase grijače a po zimi pale . I nemaju nikakvih problema isto kak niti ja. Ako gledaš SnakeBytesTV, Prehistoric Pets   oni griju cijeli prostoriju tako da nema topli i hladni dio tak da ne vidim u čemu je problem u temperaturi ;).

Snakebytes TV :) prave si našao....Brian Barczyk je jedan od većih zlostavljača zmijurina koji zanemaruje apsolutno sve "propisane" uvjete držanja!
Samo paree! ;)

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #22 u: Ožujak 26, 2011, 09:22:41 prijepodne »


a poznam 2 čovjeka koji to imaju. A ostali po ljeti gase grijače a po zimi pale . I nemaju nikakvih problema isto kak niti ja. Ako gledaš SnakeBytesTV, Prehistoric Pets   oni griju cijeli prostoriju tako da nema topli i hladni dio tak da ne vidim u čemu je problem u temperaturi ;).

Snakebytes TV :) prave si našao....Brian Barczyk je jedan od većih zlostavljača zmijurina koji zanemaruje apsolutno sve "propisane" uvjete držanja!
Samo paree! ;)


Parisopolis kaj ti imaš doma u svakom terariju poseban termostat onda svaka čast? Ako je jedan termostat za više terarija onda to isto nije dobro. A snakebites sam navel jer je u prostoriji tisuče zmija i da svaka ima svoj termostat kam bi došli? To kaj je on kak ti veliš zlostavljač o tome tu ne govorimo govorimo o temperaturi u terariju. Ja imam doma 3 terarija sa zmijama znam puno ljudi koji imaju terarije sa zmijama i nemaju termostate, i zmije su ljepe i zdrave. Isto tak i za arborealne zmije koje ljudi griju žaruljama. Pa kak bi to zgledalo da ti se žarulje pale i gase svakih par minuta u sobi? pogotovo imaš tri terarija i u svakom ti se različito pale i gase svijetla.. Jedino ako imaš zmije negdi u podrumu di se ne vidi.

 Da nebi krivo mislili dečko ako ima para nek si kupi termostat daleko od toga da to nije dobra stvar. Ja samo govorim da ne treba termostat u terariju osim ako nije unutra neki abnormalno jaki grijač. Ja imam 25 w grijače u terarijima, i po ljeti dok su velike vručine onda ga ugasim i to je to.

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #23 u: Ožujak 26, 2011, 12:22:48 poslijepodne »
Parisopolis kaj ti imaš doma u svakom terariju poseban termostat onda svaka čast? Ako je jedan termostat za više terarija onda to isto nije dobro. A snakebites sam navel jer je u prostoriji tisuče zmija i da svaka ima svoj termostat kam bi došli? To kaj je on kak ti veliš zlostavljač o tome tu ne govorimo govorimo o temperaturi u terariju. Ja imam doma 3 terarija sa zmijama znam puno ljudi koji imaju terarije sa zmijama i nemaju termostate, i zmije su ljepe i zdrave. Isto tak i za arborealne zmije koje ljudi griju žaruljama.  

Trenutno nemam, al vjeruj mi bolje više terarija sa jednim termostatom nego grijat žaruljom kada su tropske vrste u pitanju.Na kraju krajeva i ljudi koje si spomenuo koriste također...jedan termostat.
Mislim da ne treba posebno govorit koliko žarulja isušuje zrak, i samim time kako to djeluje na respiratorni sustav i  opčenito zdravlje zmije.
 
Masa ljudi grije žaruljama, uključujuči i mene. Neki imaju više uspijeha neki manje, ali ja recimo previše guštam u ovom hobiju i zato ću  zmiji priuštit najbolje moguće uvjete i neću ništa prepuštat slučaju.
Zadužio sam se na tri strane kako bi skupio za zmije, a sad se zadužujem na četvrtoj kako bi im nabavio svu potrebnu opemu.

Svako drži svoje živine kako on misli da je najbolje i u to uopće ne ulazim niti me zanima, al jednom kada nabaviš vrijedniju zmiju od cenchrie  shvatit ćeš o čemu ti pričam.

Pa kak bi to zgledalo da ti se žarulje pale i gase svakih par minuta u sobi? pogotovo imaš tri terarija i u svakom ti se različito pale i gase svijetla.. Jedino ako imaš zmije negdi u podrumu di se ne vidi.


Taj termostat ne radi na on/off principu.


« Zadnja izmjena: Ožujak 26, 2011, 12:27:35 poslijepodne od Parisopolis »

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #24 u: Ožujak 26, 2011, 13:10:59 poslijepodne »

Svako drži svoje živine kako on misli da je najbolje i u to uopće ne ulazim niti me zanima, al jednom kada nabaviš vrijedniju zmiju od cenchrie  shvatit ćeš o čemu ti pričam.



Ovo je jako glupo napisano: jednom kada nabaviš vrijedniju zmiju od cenchrie  shvatit ćeš o čemu ti pričam. 
Ja nemam čak niti duginu bou koja je za tebe bezvredna , a za mene je i zmija koju sam dobil na poklon jako vrijedna i nema cijene. Stari moj nije sve u novcima nekaj je i u ljubavi i ja imam samo manje vrijedne zmije od napred spomenute cenchrie i jako sam zadovoljan sa njima i ne patim na nekaj skupo. Opet ideš u skroz drugom pravcu i to da se pohvališ da imaš skupe zmije. Ne kužim zakaj tu na forumu baš ništa ne može biti jednostavno
.
U pravu si sve kaj pišeš ali tvrdim da ne treba dečko iči u takve izdatke.

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #25 u: Ožujak 26, 2011, 13:59:51 poslijepodne »
Svako drži svoje živine kako on misli da je najbolje i u to uopće ne ulazim niti me zanima, al jednom kada nabaviš vrijedniju zmiju od cenchrie  shvatit ćeš o čemu ti pričam.

Ovo je jako glupo napisano: jednom kada nabaviš vrijedniju zmiju od cenchrie  shvatit ćeš o čemu ti pričam. 
Ja nemam čak niti duginu bou koja je za tebe bezvredna , a za mene je i zmija koju sam dobil na poklon jako vrijedna i nema cijene. Stari moj nije sve u novcima nekaj je i u ljubavi i ja imam samo manje vrijedne zmije od napred spomenute cenchrie i jako sam zadovoljan sa njima i ne patim na nekaj skupo. Opet ideš u skroz drugom pravcu i to da se pohvališ da imaš skupe zmije. Ne kužim zakaj tu na forumu baš ništa ne može biti jednostavno
.
U pravu si sve kaj pišeš ali tvrdim da ne treba dečko iči u takve izdatke.

Ne glupo je ovo kaj si ti sebi preveo u toj glavi.
I glupo je da ti ženka izbaci jaja a nemaš inkubator spreman itd...Tu si pokazao  veliku ljubav i odgovornost prema hobiju.Nije sve u ljubavi Dragane, moraš nešto i znati.

Nego kaj sam ja tebi htio reči u predhodnom postu, a krivo se protumačilo...
Ljudi ulete u hobi i za malo para nabave životinju te smatraju kako je i briga o njoj jednostavna i povoljna...A ako se malo potrudiš i "pogineš" kako bi ju nabavio, onda si nećeš dopustit nikakva opuštanja u tom pogledu.A ovaj primjer se može primjenit na puno stvari u životu.

Da se vratim na inkubator, ti da imaš gravidnu ženku vrijedniju od kuruze i da si se potrgo da ju nabaviš nebi ti se desio takav propust!
Ili možda i bi...Kad si ti tako skroman i živiš očito samo od ljubavi.

Opet ideš u skroz drugom pravcu i to da se pohvališ da imaš skupe zmije. Ne kužim zakaj tu na forumu baš ništa ne može biti jednostavno

Ovo se može pročitat samo na akvarij.net-u!
Vrlo bistro...Gledaj, moja kolekcija je toliko skromna da se mogu sakrit pred svim ozbiljnim domaćim teraristima od kojih neki također dolaze na forum, stave slike svoje kolekcije te podjele iskustva i zapažanja.
Ako ti to smatraš hvaljenjem onda ok...Hvalim se.

U pravu si sve kaj pišeš ali tvrdim da ne treba dečko iči u takve izdatke.

I ova ti je također na mjestu!
Zakaj ulagat u opremu kad kraljevski piton može živjeti u kutiji od cipela na sobnoj temperaturi!


 

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #26 u: Ožujak 26, 2011, 14:19:11 poslijepodne »
Svako drži svoje živine kako on misli da je najbolje i u to uopće ne ulazim niti me zanima, al jednom kada nabaviš vrijedniju zmiju od cenchrie  shvatit ćeš o čemu ti pričam.

Ovo je jako glupo napisano: jednom kada nabaviš vrijedniju zmiju od cenchrie  shvatit ćeš o čemu ti pričam. 
Ja nemam čak niti duginu bou koja je za tebe bezvredna , a za mene je i zmija koju sam dobil na poklon jako vrijedna i nema cijene. Stari moj nije sve u novcima nekaj je i u ljubavi i ja imam samo manje vrijedne zmije od napred spomenute cenchrie i jako sam zadovoljan sa njima i ne patim na nekaj skupo. Opet ideš u skroz drugom pravcu i to da se pohvališ da imaš skupe zmije. Ne kužim zakaj tu na forumu baš ništa ne može biti jednostavno
.
U pravu si sve kaj pišeš ali tvrdim da ne treba dečko iči u takve izdatke.

Ne glupo je ovo kaj si ti sebi preveo u toj glavi.
I glupo je da ti ženka izbaci jaja a nemaš inkubator spreman itd...Tu si pokazao  veliku ljubav i odgovornost prema hobiju.Nije sve u ljubavi Dragane, moraš nešto i znati.

Nego kaj sam ja tebi htio reči u predhodnom postu, a krivo se protumačilo...
Ljudi ulete u hobi i za malo para nabave životinju te smatraju kako je i briga o njoj jednostavna i povoljna...A ako se malo potrudiš i "pogineš" kako bi ju nabavio, onda si nećeš dopustit nikakva opuštanja u tom pogledu.A ovaj primjer se može primjenit na puno stvari u životu.

Da se vratim na inkubator, ti da imaš gravidnu ženku vrijedniju od kuruze i da si se potrgo da ju nabaviš nebi ti se desio takav propust!
Ili možda i bi...Kad si ti tako skroman i živiš očito samo od ljubavi.

Opet ideš u skroz drugom pravcu i to da se pohvališ da imaš skupe zmije. Ne kužim zakaj tu na forumu baš ništa ne može biti jednostavno

Ovo se može pročitat samo na akvarij.net-u!
Vrlo bistro...Gledaj, moja kolekcija je toliko skromna da se mogu sakrit pred svim ozbiljnim domaćim teraristima od kojih neki također dolaze na forum, stave slike svoje kolekcije te podjele iskustva i zapažanja.
Ako ti to smatraš hvaljenjem onda ok...Hvalim se.

U pravu si sve kaj pišeš ali tvrdim da ne treba dečko iči u takve izdatke.

I ova ti je također na mjestu!
Zakaj ulagat u opremu kad kraljevski piton može živjeti u kutiji od cipela na sobnoj temperaturi!


 

Stari vidim da si prepametan za mene opet pišeš o svemu samo ne o temi. Kakve veze ima moj inkubator sa temom daj mi molim te objasni? Ako očeš  kaj znati inkubator je opremljeni  ali nije bil u pogonu. Ja bar imam 11 zdravih jaja u inkubatoru koji radi savršeno ;) samo kaj nije bil iztestiran.

A nisam na pisal da mu ne treba grijač nego da mu ne treba termostat pa koji ti je klinac.
I daj još malo oftopika nema ga dosta :up:.

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #27 u: Ožujak 26, 2011, 14:42:38 poslijepodne »
 Svaka čast Dragane.
Ja možda loše objašnjavam, al ti ne povezuješ ništa! :D
Pročitaj još jednom moj prvi post, pa mi reci ko je zalutao u off!
Ili neka ti netko pomogne.

Aj bok

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #28 u: Ožujak 26, 2011, 14:43:57 poslijepodne »
Zadužio sam se na tri strane kako bi skupio za zmije, a sad se zadužujem na četvrtoj kako bi im nabavio svu potrebnu opemu



Govoriš o nekoj odgovornosti a zadužuješ se za zmije na tri strane, a onda se tek kasnije zadužuješ na četvrtoj da nabaviš opremu :up:  prijatelju pa nisi ništa bolji od mene

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #29 u: Ožujak 26, 2011, 14:50:17 poslijepodne »
Svaka čast Dragane.
Ja možda loše objašnjavam, al ti ne povezuješ ništa! :D
Pročitaj još jednom moj prvi post, pa mi reci ko je zalutao u off!
Ili neka ti netko pomogne.

Aj bok


Kao prvo ja nisam Dragan nego Saša ;)
A i nisam ja spominjal moj inkubator nego ti.

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #30 u: Ožujak 26, 2011, 16:37:59 poslijepodne »
Uskoro se kreće u izradu terarija, za pocetak cu stavit samo grijać pošto uskoro dolaze vrućine ;) a do zime ako uštedim nabavit cu i termostat, probat cu iz vana za manje para nac.. Koju watažu grijača preporučate? :)
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #31 u: Ožujak 26, 2011, 17:43:37 poslijepodne »
Uskoro se kreće u izradu terarija, za pocetak cu stavit samo grijać pošto uskoro dolaze vrućine ;) a do zime ako uštedim nabavit cu i termostat, probat cu iz vana za manje para nac.. Koju watažu grijača preporučate? :)

25w

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #32 u: Ožujak 26, 2011, 17:46:22 poslijepodne »
Uskoro se kreće u izradu terarija, za pocetak cu stavit samo grijać pošto uskoro dolaze vrućine ;) a do zime ako uštedim nabavit cu i termostat, probat cu iz vana za manje para nac.. Koju watažu grijača preporučate? :)

25w

Oke, hvala :)
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline rudios

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Lokacija: osijek
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #33 u: Ožujak 31, 2011, 19:17:50 poslijepodne »
u baumaxu kupio prije dva dana termostat sa sondom za 260 kn.kad zagrije jedan stupanj iznad namještene temperature isključuje a dva ispod uključuje.nije baš vrhunska tehnologija ali radi za malo novaca.

Offline tia

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: A nešto "kraljevsko" uglavnom :D
« Odgovori #34 u: Travanj 07, 2011, 20:14:40 poslijepodne »
pozdrav!
vidim da možda kupujete kraljevskog pitona. ja imam kraljevskog pitona doma i,nažalost sam dovedena u situaciju da mu moram naći novi dom. neznam jel primjereno da pišem tu ali mu želim nać dom kod nekoga,ko bi ga volio. ima 2,5 god i 1.2 m...
pozz