Travanj 18, 2024, 12:04:41 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: A Versicolor Sling Ne jede  (Posjeta: 1160 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tatamata

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
A Versicolor Sling Ne jede
« u: Lipanj 06, 2009, 02:43:59 prijepodne »
Bok!Novi sam ovdje da ne mogu bit noviji,kao i u svijetu teraristike.Prije tjedan dana kupio sam slinga versicolor.Upoznat sam sa svim osobinama te vrste.Uzgoj hrane za moju malecku ide poprilično dobro,njoj(ili njemu) je sve ok s vlagom i temperaturom.Dajem joj žive crve,žohare i to sve naravno manje veličine od pauka.Nije još smješten u terarij naravno,jer je velik oko 3cm...Prvo presvlačenje je bilo 14.05. a prvo hranjenje 16.05..Poanta je da ne jede tih 6,7 dana..Koliko sam shvatio čitajući po ovom forumu da bi slingovi trebali jesti dosta češće od odraslih tarantula..Moje pitanje je da li je moguće da već dolazi period drugog presvlačenja i ako je da li je normalno da moj pauk ne jede toliko dugo prije?Možda u nečemu griješim?Pomozite mi jer  :heart: tog malog smrada :)
p.s. shvatio sam da imate brdo ovakvih pitanja koja dolaze u panici i mislim da ovakva tema nije otvorena.Ako sam u krivu molim vas da mi tolerirate ili me usmjerite tamo gdje je otvorena.Hvala vam unaprijed!

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: A Versicolor Sling Ne jede
« Odgovori #1 u: Lipanj 06, 2009, 08:02:17 prijepodne »

osobno ne bih preporučio hranjenje tako brzo nakon presvlačenja... mladi pauci..pogotovo avicularie se brzo suše u novoj koži..i mogu jest čak isti dan kad su se i presvukli...ali bolje ih je ostavit 5-7 dana da se potpuno oprave...

kolko pauk često jede ovisi i o količini hrane koju dobije kod hranjenja..ako se je u jednom hranjenju najeo dovoljno... onda neće jest neko duže vrijeme... ili barem dok to ne izbaci iz sebe i ne ogladni ponovo...

nemaš razloga za brigu...provjeri temperaturu i vlagu.... i probaj ponudit nešto drugo od hrane...