Travanj 16, 2024, 19:36:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Azija?  (Posjeta: 2778 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Azija?
« u: Ožujak 28, 2013, 12:05:06 poslijepodne »
Pozdrav! :up:

Vec duze vrijeme planiram sloziti nekakav biotop u 54 litre...U biti imam manje vise spremno sve, grane prokuhane i natopljene...cak imam i hrastova lisca kojeg sam nakupio prosle godine...
Moja prvotna ideja je bila sloziti jedan apisto-biotop...nisam u potpunosti odustao od juzne amerika, ali me u zadnje vrijeme kopka azija...Po pitanju juzne amerike vec sve imam u glavi, ali sto se tice azije dobro bi mi dola pomoc...
Prvenstveno me zanima fauna...Htio bih cuti prijedloge po pitanju stanovnika...Posto je akvarij od 54 litre, vrste moraju biti male...Posebno me zanimaju neke azijske ribe dna koje bi mogle biti svojevrsni ekvivalent corydorasima...Znaci treba mi neka mala riba dna koja bi nastanila i unjela zivost u donji dio akvarija...Ako uopce postoji takva ribica :)
Razmisljao sam i o barbusima kao recimo to tako, dominantnoj vrsti u akvariju, ali ne znam dali ce im postav odgovarati posto ne planiram saditi bilje, eventualno koju kriptu, cisto iz estetskih razloga...a i to bih uklonio ako se nebi uklapalo...Tu ce mi definitivno trebati vasa pomoc posto sam cuo da se za barbuse preporuca dobro ubiljen postav...Naravno, moze i neki drugi prijedlog, neka druga riba koja bi mogla odigrati tu ulogu...
Na kraju ostane samo da mi pomognete oko malih jatnih vrsta...Zebrice su mi pale na pamet...Mozda cak i gupi, ali naravno ukoliko barbus ispadne iz plana, jer smatram da bi ta kombinacija bila pogubna za gupie...
Svi ispravci mojih razmisljanja kao i prijedlozi su dobrodosli!

P.S. Osim sto je bitno da su vrste relativno male, zbog velicine akvarija...Bitno je i da se mogu nabaviti u nasim prodavaonicama :)
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2013, 12:34:23 poslijepodne od Zoomba »
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Azija?
« Odgovori #1 u: Ožujak 29, 2013, 20:29:30 poslijepodne »
pa nije moguce da nema ni jednog biotop majstora sa malo dobre volje i zeljom da podjeli znanje! ;)
TikaTaka, MadaFaka

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Azija?
« Odgovori #2 u: Ožujak 29, 2013, 20:36:54 poslijepodne »
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=61446.0
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=69093.0
dobro ovi aq veći su od tvog aq ali imaš i malih vrsta riba unutra i bilja na pretek ,a da ne govorim o izgledu ;)

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Azija?
« Odgovori #3 u: Ožujak 29, 2013, 21:46:57 poslijepodne »
pa nije moguce da nema ni jednog biotop majstora sa malo dobre volje i zeljom da podjeli znanje! ;)

Ima, samo nema baš vremena ;)

Kao paralelu coryima bi se mogle navesti botie. E sad, kako imaš mali akvarij, većina botia i "kvazi botia" (kako ih ja zovem) otpada. Na pamet mi pada samo A. sidthimunki ali i to je jako nategnuto za ovu litražu i bi bilo dobro da bude u jatu.
Probaj pogledati što ti je dobavljivo (i što bi moglo ići u tvoj akvarij) od Schistura sp., zna se dogoditi da zalutaju u dućane pod drugim imenom.
Ako nemožeš doći do tih riba, onda bi ti svakako preporučila par komada Pangio sp kao komunalce.

Gupiji su iz CA/JA tako da i oni ne pašu u biotop. Kao jatne ribe ja nebi stavila zebrice jer su dosta aktivne i nekako mi se čini da bi im duži akvarij više odgovarao. Pogledaj si neke od rasbora, Trigonostigma hengeli ili espei ili heteromorpha.. čak bi još bolje izledalo veliko jato dwarf razbora poput Boraras maculatus ili Boraras brigittae.


Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Azija?
« Odgovori #4 u: Ožujak 29, 2013, 22:45:27 poslijepodne »
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=61446.0
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=69093.0
dobro ovi aq veći su od tvog aq ali imaš i malih vrsta riba unutra i bilja na pretek ,a da ne govorim o izgledu ;)

tenks! :)
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Azija?
« Odgovori #5 u: Ožujak 29, 2013, 22:48:34 poslijepodne »
pa nije moguce da nema ni jednog biotop majstora sa malo dobre volje i zeljom da podjeli znanje! ;)

Ima, samo nema baš vremena ;)

Kao paralelu coryima bi se mogle navesti botie. E sad, kako imaš mali akvarij, većina botia i "kvazi botia" (kako ih ja zovem) otpada. Na pamet mi pada samo A. sidthimunki ali i to je jako nategnuto za ovu litražu i bi bilo dobro da bude u jatu.
Probaj pogledati što ti je dobavljivo (i što bi moglo ići u tvoj akvarij) od Schistura sp., zna se dogoditi da zalutaju u dućane pod drugim imenom.
Ako nemožeš doći do tih riba, onda bi ti svakako preporučila par komada Pangio sp kao komunalce.

Gupiji su iz CA/JA tako da i oni ne pašu u biotop. Kao jatne ribe ja nebi stavila zebrice jer su dosta aktivne i nekako mi se čini da bi im duži akvarij više odgovarao. Pogledaj si neke od rasbora, Trigonostigma hengeli ili espei ili heteromorpha.. čak bi još bolje izledalo veliko jato dwarf razbora poput Boraras maculatus ili Boraras brigittae.



vec sam mislio da cu ti morati slati poruku u inbox! ;)
hvala na savjetima! :)
odoh traziti informacije o ribama koje si navela!
TikaTaka, MadaFaka