Ožujak 29, 2024, 16:24:03 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Zelena voda  (Posjeta: 2617 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brankotomic1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Lokacija: Srbija- Nis
Zelena voda
« u: Listopad 19, 2014, 17:22:24 poslijepodne »
 zelio bi da pitam i ako se neki nece sloziti u vezi zelene vode. Video sam plavu boju uz pomoc LED osvetljenja za morsku akvaristiku ali zanima me zelena voda u slatkovodnim akvarijumima ?

Ja sam video kod nekih zelenu vodu tek onoliko da daje neki lep ambijent uz crnu pozadinu i prelepe biljke, pa me zanima kako to postici naravno odrzavao bi ja vodu da ne pozeleni mnogo vec samo malo svetlo zeleno tek da bude, video sam na neke americke sajtove po akvarijumima ljudi prave crnu vodu  Black Water, zatim zelenu vodu Green Water, i video sam kod nekog iz ex YU da je to uradio i da je pisalo da je potrebno odrzavanje kako voda nebi dobila veliku zelenu boju vec samo malo. Pitao sam po nekim sajtovima za zelenu vodu rekli su mi da nece mi pomoci jer za njih zelena voda predstavlja gubitak lepog ambijenta u kristalnom akvarijumu , a kad sam ih pitao za Black Water objasnili mi kako se radi, no ja ne zelim black water mnogo je nekako puno lisca i debelog granja, dok zelena voda green water moze imati biljke i zelenu vodu kao sto sam spomenuo kao morski akvarijumi koji su nebo plava boja uz ambijent....

Zaista vas molim ko zna kako postici zelenu vodu ? Ja bi je odrzavao svetlo zelenu , jesu li to alge u pitanju ili akvarium okrenut ka suncu? Ako je u pitanju sunce onda nema nista od zelene vode jer akvarium je stavljen na mesto gde ima slabo sunca a i nebi mogao sad da ga premestam . Pa me zanima vase misljenje u vezi zelene vode....
 :'(

Offline brankotomic1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Lokacija: Srbija- Nis
Odg: Zelena voda
« Odgovori #1 u: Listopad 19, 2014, 21:30:07 poslijepodne »
da dodam sad sam citao prevodio sa elngleskog neki sajt.
Kazu vadi se casa od 2dl vode iz akvarium-a ostavi se na suncu i to traje 2 nedelje, a brze se radi ako ima zeleno lisce koje je opalo izmuti se mikserom u vodi koja je izvucena casom iz akvariuma od 2 dl i ostavi se na suncu dva dana zatim se iscedi u providnu flasicu od 0.05L i sipa se 5ml u akvarium od 50Litara . Ja cu probat sa 2ml u moj od 50 litara pa cu javiti ali naravno moram nabaviti neke nerite za svaki slucaj ....

Offline DavorT

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Martinovka
Odg: Zelena voda
« Odgovori #2 u: Listopad 20, 2014, 12:01:07 poslijepodne »
Nemoj to radit, napravit ces probleme.

Zelena voda nije nešto poželjno niti dobro. Zelena voda je indikacija narušene ravnoteže vode, a svaki disbalance vode je loš i stvara probleme.

Blackwater je sasvim druga stvar, iako može biti stvar estetike, ipak se večinom radi ne zbog vizualnog dojma, već zbog dobrobiti riba i simuliranja staništa.


Offline deank

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Zelena voda
« Odgovori #3 u: Listopad 20, 2014, 19:05:03 poslijepodne »
I sam si konstatirao da se u morskim akvarijima plava boja postiže dodatnim plavim LEDicama, pa zasto ne probaš isto sa zelenim?

To bi bilo puno bolje i sigurnije rješenje nego mijenjati boju vode kašom od lišća ili kemijom. :)

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Zelena voda
« Odgovori #4 u: Listopad 21, 2014, 19:37:21 poslijepodne »
Zelenu boju vode mozes postici sa biljkama na povrsini, pa kad svjetlo prolazi kroz listove akvarij dobije lijepu zelenkastu nijansu. Imao sam pistiu, ali vjerovatno moze i sa lecom.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Zelena voda
« Odgovori #5 u: Listopad 21, 2014, 22:16:25 poslijepodne »
Ovo o čemu ti pričaš je jednostavna varijanta razvijanja fito planktona,malo nutrijenata,staviti vodu na sunce,lagano vrtloženje i voda ko u ribnjaku :up:nakon cca . 15-ak dana
Takva je u mom ribnjaku,6 kubika nema filtracije,a ribe ko zmaj,ima ih cca 50-ak od zlatnih,šarana,linjaka i sve funkcionira ,
dakle fitoplankton kao takav nema ništa loše osim što je hrana za sve bentonske, i druge micro organizme(plankton i sl) :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline brankotomic1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Lokacija: Srbija- Nis
Odg: Zelena voda
« Odgovori #6 u: Listopad 24, 2014, 09:03:47 prijepodne »
I sam si konstatirao da se u morskim akvarijima plava boja postiže dodatnim plavim LEDicama, pa zasto ne probaš isto sa zelenim?

To bi bilo puno bolje i sigurnije rješenje nego mijenjati boju vode kašom od lišća ili kemijom. :)

Da lisce ali od akvarijumskog porekla ne ovo vanjsko.
Zelene LED lampice su dobre ali ne svetle po celom akvariju, spustaju svetlost tek onoliko malo, meni bi za akvarium od 50litra trebalo oko 30 LED lampica deset zadnji plan deset srednji i 10 prednji plan , za te novce koje bi dao za LED zelene lampice u srbiju bi kupio Najbolje Neonke Osvetljenja dok sa obicnim osvetljenjem belim sto imam daje dobro svetlo...

Offline brankotomic1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Lokacija: Srbija- Nis
Odg: Zelena voda
« Odgovori #7 u: Listopad 24, 2014, 09:08:52 prijepodne »
Zelenu boju vode mozes postici sa biljkama na povrsini, pa kad svjetlo prolazi kroz listove akvarij dobije lijepu zelenkastu nijansu. Imao sam pistiu, ali vjerovatno moze i sa lecom.
nabavio sam , povrsinsko bilje za akvarium , i unistio jednu crvenu biljku koja trazila svjetlost a ovo povrsinsko stvaralo senku. Znaci povrsinsko jeste lepo ali za moj akvarium u kom cu nabaviti jos bilja koje traze kao svetlo nesmem imati jer je akvarium od 50 litra , da je veci akvarijum tada bi mogao

Offline brankotomic1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Lokacija: Srbija- Nis
Odg: Zelena voda
« Odgovori #8 u: Listopad 24, 2014, 09:10:20 prijepodne »
Ovo o čemu ti pričaš je jednostavna varijanta razvijanja fito planktona,malo nutrijenata,staviti vodu na sunce,lagano vrtloženje i voda ko u ribnjaku :up:nakon cca . 15-ak dana
Takva je u mom ribnjaku,6 kubika nema filtracije,a ribe ko zmaj,ima ih cca 50-ak od zlatnih,šarana,linjaka i sve funkcionira ,
dakle fitoplankton kao takav nema ništa loše osim što je hrana za sve bentonske, i druge micro organizme(plankton i sl) :)
taj fito plankton jel stetan za riblji svet recimo kao molly ksifo i slicnim ribama?

Offline brankotomic1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Lokacija: Srbija- Nis
Odg: Zelena voda
« Odgovori #9 u: Listopad 24, 2014, 17:38:27 poslijepodne »
voda malo smrdi :-p

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Zelena voda
« Odgovori #10 u: Listopad 28, 2014, 15:22:51 poslijepodne »
Ovo o čemu ti pričaš je jednostavna varijanta razvijanja fito planktona,malo nutrijenata,staviti vodu na sunce,lagano vrtloženje i voda ko u ribnjaku :up:nakon cca . 15-ak dana
Takva je u mom ribnjaku,6 kubika nema filtracije,a ribe ko zmaj,ima ih cca 50-ak od zlatnih,šarana,linjaka i sve funkcionira ,
dakle fitoplankton kao takav nema ništa loše osim što je hrana za sve bentonske, i druge micro organizme(plankton i sl) :)
taj fito plankton jel stetan za riblji svet recimo kao molly ksifo i slicnim ribama?
Bez fito planktona nema života ;)
fito plankton je alfa i omega prehrane animalnog planktona,a ovi cijelog vodenog svijeta ;)

E sad da li se želiš igrati sa time baš na taj način to ostavljam tebi,no kao što si sam rekao što ćet zelena voda koja ne propušta dovoljno svjetla za ostale biljke -?

Mislim da ti to eksperimentiranje neće polučiti ništa drugo osim vode pune fitoplanktona,a ako nemaš populaciju koja će ih brstiti mogu samo izazvati bum algi i dr.

Savjet ostavi se igre i uživaj u akvariju bilju i ribicama :)

Lp
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Zelena voda
« Odgovori #11 u: Listopad 28, 2014, 16:38:58 poslijepodne »
zelio bi da pitam i ako se neki nece sloziti u vezi zelene vode. Video sam plavu boju uz pomoc LED osvetljenja za morsku akvaristiku ali zanima me zelena voda u slatkovodnim akvarijumima ?


malo previše filozofiranja u ovoj temi..kolega astralis (kojeg nažalost dugo nisam vidio na forumu), je koristio i mi se čini da još koristi ada na lampe, koje su deklarirane kao lampe od 8000K, no u stvarnosti one daju zeleno svjetlo i to podosta..sjećam par njegovih fotki akvarija, to je full zeleno bilo..
velim, šteta što ga nema da baci svoje iskustvo, al po viđenom, sve je super raslo..
evo s adaine stranice

ADA NA Lamp MH-150w

The NA Lamp MH-150W is a metal halide lamp, HQI with a 'cool' color temperature (8000K°). Furthermore its lighting spectrum has a high green color value, which is typical of all ADA lamps.

Depending on the type of layout or particular aquascape of your aquarium (i.e. plant species used), and also your particular maintenance regimen, it is advisible to limit the total photoperiod (lights-on period) of HQI halogen bulbs.

Due to their brightness, intensity, and exceptional penetration, a period between 6-8 hours maximum is suggested.

Many HQI light fixtures also incorporate power compact fluorescents, and a common practice is to run the power compact fluorescents for a full 10 hours (the average suggested total photoperiod) and have HQI halogens run for only the 6-8 hour recommnded period.