Travanj 16, 2024, 09:00:27 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: akvarijum sadnja bilja sta i kako  (Posjeta: 12822 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline benin

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: akvarijum sadnja bilja sta i kako
« Odgovori #25 u: Rujan 13, 2009, 00:07:17 prijepodne »

 Zaboravio sam da kazem, ova kobinacija riba na slikama je katastrofa.

Offline misoo83

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Lokacija: Pancevo
    • Sanjalica
Odg: akvarijum sadnja bilja sta i kako
« Odgovori #26 u: Rujan 13, 2009, 07:13:22 prijepodne »
hehe sta im fali ? koliko znam nijedna drugu ne jede  :P a po temperaturi sve su slicne samo japanka  voli hladniju vodu mada i 26 stepeni joj nece nista smetati a ovim drugim ribama je to otprilike optimalna temperatura  :-[

Offline benin

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: akvarijum sadnja bilja sta i kako
« Odgovori #27 u: Rujan 14, 2009, 15:53:42 poslijepodne »

 Tu i tamo  ;).Ok tako se tebi svidja, mada to da japanke neće nikome ništa i ja sam mislio. Znaš da postoji pravilo da riba jede sve do veličine svog oka.
 Ja sam nekad davno imao kombinaciju japanki i živorotki. Pošto su se živorotke stalno kotile nisam obraćao pažnju na broj riba, koji je bio sve veći i veći. Poslije određenog vremena broj ostalih riba se smanjivao, dok su se japanke tovile i tovole. U jednom momentu, onako posmatrajući ribe, prvo sam se prepao, a onda pao na guzicu. Japanka koja je bila moja ljubimica do pola je progutala jednu ksifu koja ja bila veličine nekih 6 cm. Valjda se vremenom  osladila mladim koje su se kotile i kako je rasla apetiti su se povećavali  :'(
 Od tog momenta sam prestao na taj način da mješam ribe.

Offline misoo83

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Lokacija: Pancevo
    • Sanjalica
Odg: akvarijum sadnja bilja sta i kako
« Odgovori #28 u: Rujan 14, 2009, 20:08:11 poslijepodne »
Totalno si u pravu za japanku evo , meni bas jutros pojela zenskum gupiku  X-( ima da je se resim  sto pre il ce sve da ih pojede  ona ogromna prema njima sad cu postavim sliku da vidis kolka je azdaja :D