Ožujak 28, 2024, 16:17:26 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Dugi, končasti izmet. guppy  (Posjeta: 8754 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nela

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Dugi, končasti izmet. guppy
« u: Lipanj 03, 2014, 10:12:35 prijepodne »
Pozdrav svima,


AKVARIJ:
-   dimenzije/litraža,  63 l
-   temperatura,  25
-   parametri vode: pH, NO2, NO3, GH i KH -ne znam
-   vrijeme od pokretanja akvarija,  1 i pol mjeseci
-   kad su nakon pokretanja akvarija useljene prve ribice,    nakom 3 tj.
-   koliko često i koliko mijenjate vode  -  jednom tjedno, 30%
-   da li prilikom izmjene vode usisavate dno akvarija - da
 
FILTER:
-   model filtera (unutrašnji ili vanjski) i koliki je protok (koliko litara/sat)    eheim 2010 (unutrašnji) 500l
-   način i periodi čišćenja filter materijala  - jednom mjesčno, u akvarijskoj vodi
-   što imate od filter materijala u akvariju (spužva, aktivni ugljen, keramika, vata...)   - zelena spužva

OSTALA OPREMA:
-   panjevi i kamenje te ima li sluzi na panju ili na kamenju i podlozi?   - jedan panja, sluzi nema
-   grijač - da
-   pumpa za zrak  -da
-   CO2 sustav – ne 
-   koju kemiju dodajete u akvarij? (Gnojiva za biljke, sredstva za pripremu vode i dr.) - do sada ništa

STANOVNICI:
-   popis vrsta riba i broj pojedinih primjeraka  -5 coridorasa i desetak guppija i 1 ancistrus
-   starost ribica - imam dosta mladih ribica
-   ima li potencijalnih „terorista“ -  nema
-   hranjenje – koliko često hranite ribe i kojom hranom (da li je prošao rok trajanja)  - 2-3 puta vrlo malo sa jbl hranom za guppije, nije prošao rok trajanja

PROMJENE:
-   promjene u akvariju u zadnja 2 – 3 tjedna (nove ribice, biljke, oprema)  - ništa
-   promjena kvalitete vode (zamućenje, miris) - ne, voda izgeda u redu
-   da li vam trunu (propadaju) neke biljke - sada da jer mi je krepala rasvjeta, 5 dana je bez poklopca koji je na popravku

SIMPTOMI:
-  detaljan opis simptoma - Guppiji imaju dugačak izmet, normalno jedu ali se znaju ić gore dolje po staklu, onako plivati prema staklu.
-  promjene na koži, na perajama ili škrgama, očima... - ne mogu reći da sam bilo šta drugo primjetila
-  da li uzima hranu, disanje, ponašanje (da li se sakriva...) -  uzima hranu, živahne, muški stalno napadaju ženke
-  kakav izmet imaju ribe (normalan ili končasto sluzavi ili končasto zamučeno-bijeli ili...) - dugi, končasti, bijeli
-  kad su se simptomi prvi puta uočili  - prije tjedan dana na gupiju
-  pokušaj liječenja, kojim lijekom/lijekovima  - kompletan akvarij sa Tetra Medica Contralck
-  koliko je ribica bolesno, da li je bilo uginuća?   - ne
-  stanje ostalih stanovnika - svi guppiji imaju problema sa izmetom a kod coridorasa nisam vidjela


Evo nova sam u akvaristici i trebam Vašu pomoć.
Dakle akvarij je pokrenut prije 40 dana, nakon 3 tj. stavila sam oko 10 guppy-ja.
Kako se još učim koliko hraniti nakon par dana sam stavila 5 corydorasa.
Problem je u tome da ribice imaju dugi končasti izmet bijele boje.
Za sada mi još nije nitko uginuo. Krenula sam im davati Tetra Medica contralck, na preporuku ljudi iz trgovine.
Danas mi je 5 dan liječenja ali ribice i dalje imaju izmet dug, bijeli koji im visi.
Što da dalje radim...
Hvala

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #1 u: Lipanj 03, 2014, 13:57:08 poslijepodne »
Ribe misle da im je svaki dan posljednji pa jedu koliko ima.Smanji hranu, hrani ih jednom dnevno,jedan dan u tjednu post.Hrane im daj samo onoliko koliko mogu pojesti u minuti.Gupiji su inače skloni prežderavanju.Jedu i ispuštaju končiće. Zabrinjavajuće će biti kada ženke počnu naganjati muške.Tada moraš razmisliti o promjeni muških.Sve ove ostale parametre  zanemari jer o je sve u redu.Najvažnije je da paziš na ženke.

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #2 u: Lipanj 03, 2014, 13:59:41 poslijepodne »
I da, promjenu vode sada možeš pojačati na 1 tjedno oko 15-20 %Sa usisavanjem dna jer ti se od prevelikog hranjenja i kakanja stvara amonijak koji se uglavnom taloži na dnu.Mada bi višak primjetila po coriićima.Oni u tom slučaju prvi stradaju.
« Zadnja izmjena: Lipanj 03, 2014, 14:09:00 poslijepodne od Čiča »

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #3 u: Lipanj 03, 2014, 19:17:39 poslijepodne »
Pozdrav Nela, odmah na početku pohvala jer sve radiš kako treba pa tako i nastavi.

Bijeli dugački izmet se javlja u 2 slućaja i to ili kada su ribe zbog nekog razloga pod stresom ili kada su zaraženi crijevnim parazitima tipa Nematode.

Žao mi je što si bez prethodne konzultacije sa nama započela liječenje sa lošim lijekom koji ovdje nikako ne može pomoći već si sa njime napravila puno štete...

Ptedlažem da prekineš liječenje te da uz usisavanje podloge promijeniš cca 80% vode i opeteš filter materijal te potom ulij u svježu vodu duplu dozu Easy life FFM i po jednu čajnu žličicu soli na svakih 50 litara vode te Dobre bakterije Easy life arasyStart ili neke druge. Slijedeći dan dodaj duplu dozu vitamina za ribe na hranu i u vodu.

Također predlažem da iscijediš dva mala češera češnjaka na hranu i daš ribama da pojedu i tako po jedan obrok recimo tri dana ako su ribe ok. ( to bi ztebalo poubijati crijevne parazite a ako se stanje ne popravi nakon dva tjedna javi se u vezi dogovora oko liječenja)

S obzirom da si ovim lijekom poubijala dobre bakterije trebat češ 4 tjedna dodavati dobre bakzerije te vodu mijenjati svaki 5-ti dan po cca 35%.

Lijep pozdrav.

Offline Nela

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #4 u: Lipanj 03, 2014, 19:30:43 poslijepodne »
Hvala svima na odgovorima...
Evo kako i dalje poklopac nije popravljen izvadila sam svo bilje koje je polako krenulo truniti i shvatila da mi je panj koji sam dobila s akvarijem isto je otišal da ne velim kam, ono kada sam ga vadila van s obzirom da sam imala mahovinu samo mi se otkinuo komad...
I tako sve je to za treniranje živaca...
Evo budem napravila kako kažeš 985plavi, samo koje soli da stavim ima neka posebna ili...
Mogu li uliti vodu svu novu u akvarij pa onda dodati sredstvo.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #5 u: Lipanj 03, 2014, 21:17:00 poslijepodne »
Jednokratno može kuhinjska sol a najbolja je asera Ectopur.

Ako je voda odstajala 24 sata može u akvarij pa onda FFM a ako nije FFM se pomješa u vodi u kanti pa onda u akvarij.

Offline Nela

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #6 u: Lipanj 04, 2014, 23:30:16 poslijepodne »
Evo novosti, stavila sam 80 % nove vode sa duplom dozom ffm i stavila sam ovo za dobre bakterije.
Jedan guppy nažalost uginuo, ribice su ga malo izgrizle, pri kraju je imao rozi izmet koji nikako da padne.
Ostale ribice imaju dalje bijeli končasti izmet, crvene škrge i rekla bih malo oči onako vani.
Plivaju i jedu...nadam se da bude bolje

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #7 u: Lipanj 05, 2014, 10:43:27 prijepodne »
Jesi li stavila sol?
Jesi li usisala podlogu?
Jesi li dodala vitamine slijedeći dan?
Jesi li ih nahranila sa hranom natopljenom u sou češnjaka a ostatak soka jesi li ulila u akvarij?

Offline Nela

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #8 u: Lipanj 05, 2014, 17:57:40 poslijepodne »
Sol nisam mislim da budu odmah koridorasi krepali ako se ja upustim u to sa soli...
Usisala sam podlogu.
Vitamine ću staviti danas kada ugasim svijetlo i na hranu ću im pokapati.
Češnjak im nisam još dala jer nisam stigla kupiti onaj pravi ovaj kaj kupim tu u trgovini je totalno nikakav ništ nema soka.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #9 u: Lipanj 05, 2014, 18:32:39 poslijepodne »
Ova količina soli koju sam preporučio ne utječe na corydorase niti na biljke pa ga ulij što prijr.

Najviše soka ima mladi češnjak kupljen na tržnici.

Offline Nela

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #10 u: Lipanj 06, 2014, 13:52:17 poslijepodne »
Ribice i dalje imaju izmet končasti sada je rozi koji visi stalno, idu gore dolje po staklu. Hranu sa sokom od češnjaka ne žele jesti.
Kaj da sada radi.


Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #11 u: Lipanj 06, 2014, 22:04:37 poslijepodne »
Moraš biti strpljiva. Kada budu gladni jest će tu hranu natopljenu u češnjak a u međuvremenu im ništa nemoj davati za jelo a naveče ponudi samo tu hranu sa češnjakom.

Javi nam kada počnu jesti.

Offline Nela

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #12 u: Lipanj 07, 2014, 19:07:56 poslijepodne »
Evo danas su pojele, stvarno sam kupila brdo češnjaka da dobijem dvije kapi soka.
Mužjak sada ima prozirno sluzav sa malo bijelim izmet, ženka i neki mali gupići rozi koji visi a drugi mužjak čisti bijeli dugi.
Ribice su živahne još su im škrge crvene. Sutra planiram opet počistiti dno i dodati normalnu dozu ffm.
Danas još vitamine.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #13 u: Lipanj 07, 2014, 21:31:56 poslijepodne »
Hrani ih još dva do tri dans tako a onda normalna hrana.

Nadam se da će se stanje stabilizirati i da nećeš morati liječiti cijeli akvarij.

Guppy ribe žive u boćatim vodama tako da im stalno moraš dodavati sol (sera ectopur).

Također ih moraš hraniti sitno isjeckanim glistama za pecanje, larvama, krvavim crvima, artemijom, kuhanim graškom bez ljuske, žumanjcetom i dr.

Offline Nela

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #14 u: Lipanj 07, 2014, 22:06:37 poslijepodne »
Hvala na odgovoru. vidim da mi jedna ribica ima i mutno oko
nadam se da je to samo zato kaj joj fali vitamina...danas sam ih isto stavila

Offline Nela

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #15 u: Lipanj 08, 2014, 10:05:21 prijepodne »
Evo novosti...ribice i dalje bolesne.. :'(
Stavrno nije za mene akvaristika...joj...
Dakle dva mužjaka stalno im visi bijeli končasti izmet, ženka ima jedno oko zamučeno, onako zlatno izgleda :down:
Moram sve rastaviti jer sam prodala ormar na kojem stoji akvarij ali imaju osigurani novi dom...pa bi ih dok ne ozdrave držala u drugom akvariju ali bez podloge sa ovom vodom i opremom...
Kako mogu ubiti puževe one male koji su mi nekako došli u akvarij.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #16 u: Lipanj 08, 2014, 11:04:29 prijepodne »
Nela, polako, treba strpljenja.

Naime, zamučenje očiju se javlja kada se ribe drže u vodi loše kvalitete i nakon liječenja agresivnim lijekovima.

Ja sam ti gore napisao da tvoja voda više nije dobra (nije isciklirana) i da MORAŠ vodu naredna tjedna mijenjati po cca 35% svakih PET DANA uz detaljno usisavanje podloge a potom uliti FFM a slijedeći dan vitamine.

DA li si napravila promjenu nakon 5 dana?

Da li si usula sol kako sam ti napisao?

Što se tiće bijelog izmeta:

1. ako je uzrok stres (liječenje agresivnim lijekom, prejako svijetlo, uplašenost i dr.) tada će izmet postati normalan nakon cca 7 dana uz pridržavanje savjeta koje sam napisao gore.

2. Ako je uzrok takvom izmetu parazitarna infekcija tada će izmet postati normalan nakon cca 5 do 7 dana hranjenja samo sa hranom koja je dobro natopljena u soku od češnjaka. Ako nestane u to vrijeme tada se cijeli akvarij mora liječiti sa antiparazitikom koji ubija crijevne parazite tipa Nematoda (crvi).

Offline zloco01

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #17 u: Siječanj 27, 2016, 18:38:34 poslijepodne »
Pozdrav ekipa...nisam htio nacimat bez veze novu temu, al mislim da imam slican problem s ribicama, pa dajte da definiramo vi sa vise iskustva.

AKVARIJ:
-   dimenzije/litraža - 100l
-   temperatura - raspon od 23,8 - 25,5
-   parametri vode: pH, NO2, NO3, GH i KH  po testeru je sve ok
-   vrijeme od pokretanja akvarija - 40 dana
-   kad su nakon pokretanja akvarija useljene prve ribice, nakon 27 dana prve ribice   
-   koliko često i koliko mijenjate vode, jednom u 7-10 dana 25-30l
-   da li prilikom izmjene vode usisavate dno akvarija - otprilike 1/3 akvarija
 
FILTER:
-   model filtera (unutrašnji ili vanjski) i koliki je protok (koliko litara/sat)    shark - 400l/h
-   način i periodi čišćenja filter materijala  kad se mijenja dio vode vodom iz akvarija
-   što imate od filter materijala u akvariju (spužva, aktivni ugljen, keramika, vata...)  spuzva/keramika

OSTALA OPREMA: 
-   panjevi i kamenje te ima li sluzi na panju ili na kamenju i podlozi?  panj loze, bilo plijesni, ali su je aymonieri i cory sredili gotovo svu
-   grijač 150w
-   pumpa za zrak  upaljena na minimum jer je bilje jos maleno
-   CO2 sustav – kakav 
-   koju kemiju dodajete u akvarij? (Gnojiva za biljke, sredstva za pripremu vode i dr.) od jbl-a Biotopol i Denitrol, biljke jos nisam poceo gnojiti

STANOVNICI:
-   popis vrsta riba i broj pojedinih primjeraka prvi stanovnici - 1 aymonieri, 2 cory-a,nakon 4 dana dodano 7 neonki, nakon par dana 4 plati-a i sad prije nekoliko dana 4 guppy-a
-   starost ribica   ?
-   ima li potencijalnih „terorista“  ne
-   hranjenje – koliko često hranite ribe i kojom hranom (da li je prošao rok trajanja)  1 dnevno, supervit 8 mix,vrijedi do 2017

BILJE I HRANJIVA PODLOGA
-   da li vam trunu (propadaju) neke biljke ne
-   da li imate alge i koje (obavezno napomenuti ako imate Cijano bakteriju) nije primjeceno nista osim bijele plijesni na panju
-   da li ste nedavno koristili neko kemijsko sredstvo za ubijanje algi ne
-   od čega se sastoji podloga i kako je rađena te koliko su debeli pojedini slojevi jbl- ov gotov supstrar cca 2-3 cm, preko tog sljunak granulacije 3-4mm debljine cca 3-4cm
-   da li koristite tabletice za gnojenje bilja, koje i kako su stavljene u podlogu ne

PROMJENE:
-   promjene u akvariju u zadnja 2 – 3 tjedna (nove ribice, biljke, oprema)  samo ribice
-   promjena kvalitete vode (zamućenje, miris) zamucenja nema, voda uobicajeno malo daje na "baru"

SIMPTOMI:
-  detaljan opis simptoma izmet? kod guppy-a i plati-a se vuce za njima, a mislim da sam vidio i jednu neonku
-  promjene na koži, na perajama ili škrgama, očima...nisam primjetio
-  da li uzima hranu, disanje, ponašanje (da li se sakriva...) uzimaju hranu, a i sve ostalo izgleda normalno..barem meni
-  kakav izmet imaju ribe (normalan ili končasto sluzavi ili končasto zamučeno-bijeli ili...)
-  kad su se simptomi prvi puta uočili  2 dan nakon donosenja iz pet shopa
-  pokušaj liječenja, kojim lijekom/lijekovima  ne jos
-  koliko je ribica bolesno, da li je bilo uginuća?  ne jos,a nadam se i nece
-  stanje ostalih stanovnika ok

evo stavit cu i fotku pa mi pomozite detektirat je li bolest ili samo nesto s hranom ne valja


Offline zloco01

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #18 u: Siječanj 29, 2016, 12:24:46 poslijepodne »
Baš nitko nema ideju što je u pitanju?

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Dugi, končasti izmet. guppy
« Odgovori #19 u: Veljača 20, 2016, 17:33:57 poslijepodne »
Nije bolest,sigurno se prezderala.Smanji im hranu na 1 dnevno.
volim ribice