Travanj 26, 2024, 01:09:41 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pajcolanka bolesna  (Posjeta: 2127 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline odmurijeburaz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški  
Pajcolanka bolesna
« u: Svibanj 13, 2016, 17:12:10 poslijepodne »
Bok ekipa.
molim vas za pomoc
akvarij 180 litara- 2 filtera( jedan orginal od juwela drugi swordfish 700l/h) +pumpa za zrak i ostala juwel oprema.
ribica je prethodno bila u 54 litre, tada se i razboljela.  ljuska su joj pocele opadati sa jedne strane.po savjet za ljecenje sam otisao u pet centar i tamo sam dobio preporuku za neki antibiotik plave boje. nakon 5 dana ljecenja antibioticima(zaplavi vodu) koje su mi u pet centru preporucili ribici se stanje popravilo ali jos uvijek nije do kraja. kako sam zbog te male glupace vec utuko 3000 kn na novi akvarij i postolje da bi joj napravio mjesta za plivanje volio bih da ju uspijem i izljeciti do kraja. molim vas savjete kako da je izljecim posto ovo sa antibiotikom nije do kraja obavilo posao.
unaprijed hvala

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pajcolanka bolesna
« Odgovori #1 u: Svibanj 13, 2016, 20:20:10 poslijepodne »
Zašto si stao sa liječenjem nakon 5 dana ?
Daj napiši kojim preparatom si liječio ribicu .

Offline odmurijeburaz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški  
Odg: Pajcolanka bolesna
« Odgovori #2 u: Svibanj 13, 2016, 21:04:24 poslijepodne »
Zašto si stao sa liječenjem nakon 5 dana ?
Daj napiši kojim preparatom si liječio ribicu .
tako mi Rekao u pet centru prodavač.
sutra odem u pet centar pogledat kako se zove preparat pa javim. dali sumnjaju na neku bolest?

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pajcolanka bolesna
« Odgovori #3 u: Svibanj 13, 2016, 22:25:58 poslijepodne »
Kada se zlatne ribice mrijeste dolazi vrlo često do mehaničkog oštečenja ljuskica odnosno ljuskice otpadnu prilikom te silne jurnjave po akvariju/ribnjaku . Ako imaju nekakvog parazita na sebi isto tako se vole očešati o neki predmet u akvariju i tada dolazi do ispadanja ljuskica . Na osnovu kojeg podatka si dobio preparat za ribicu ?

Offline odmurijeburaz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški  
Odg: Pajcolanka bolesna
« Odgovori #4 u: Svibanj 14, 2016, 00:47:30 prijepodne »
Kada se zlatne ribice mrijeste dolazi vrlo često do mehaničkog oštečenja ljuskica odnosno ljuskice otpadnu prilikom te silne jurnjave po akvariju/ribnjaku . Ako imaju nekakvog parazita na sebi isto tako se vole očešati o neki predmet u akvariju i tada dolazi do ispadanja ljuskica . Na osnovu kojeg podatka si dobio preparat za ribicu ?

slikao sam i pokazao prodavacu. sutra cu uglavnom do pet centra pa ti javim koji je antibiotik bio u pitanju.

Offline odmurijeburaz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški  
Odg: Pajcolanka bolesna
« Odgovori #5 u: Svibanj 14, 2016, 13:47:22 poslijepodne »
od tetre goldfish+ gold med

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pajcolanka bolesna
« Odgovori #6 u: Svibanj 14, 2016, 22:16:53 poslijepodne »
Prodali su ti lijek širokog spektra , drugim riječima on pokriva sve često prisutne boleštine koje se pojavljuju kod ribica . Hoču reći kako tip nema pojma koja je vrsta bolesti (ako je bolest) napala tvoju ribicu , tretman traje 5 dana kako si ti naveo a onda se trebaš konzultirati sa dotičnom osobom kako dalje .
Ja nisam imao takav slučaj pa ti nažalost ne mogu puno više pomoći , ali vidim da ni ovi iz trgovine nisu stručnjaci već trgovci .
Evo ti jedan link gdje imaš opisane bolesti kod zlatnih ribica pa si malo prouči , možda uspiješ pronači uzrok  :up:

http://weloveteaching.com/puregold/disease/disease.htm

Offline odmurijeburaz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški  
Odg: Pajcolanka bolesna
« Odgovori #7 u: Svibanj 16, 2016, 19:21:05 poslijepodne »
Prodali su ti lijek širokog spektra , drugim riječima on pokriva sve često prisutne boleštine koje se pojavljuju kod ribica . Hoču reći kako tip nema pojma koja je vrsta bolesti (ako je bolest) napala tvoju ribicu , tretman traje 5 dana kako si ti naveo a onda se trebaš konzultirati sa dotičnom osobom kako dalje .
Ja nisam imao takav slučaj pa ti nažalost ne mogu puno više pomoći , ali vidim da ni ovi iz trgovine nisu stručnjaci već trgovci .
Evo ti jedan link gdje imaš opisane bolesti kod zlatnih ribica pa si malo prouči , možda uspiješ pronači uzrok  :up:

http://weloveteaching.com/puregold/disease/disease.htm

prodavac mi rekao da ponovim sa istim antibiotikom jos dva dana. ribica se lagano oporavlja i vidim da se obnavlja taj dio. danas joj dao drugu dozu antibiotika a sutra izmjena vode i vracanje aktivnog ugljena pa se nadam da ce oporavak proci ok.
jos jedno pitanje koliko vode da promjenim 30 ili 50 %?