Travanj 16, 2024, 11:32:54 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Uginula zlatna ribica - bijeli izmet i kod ostalih  (Posjeta: 1990 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zingo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
Uginula zlatna ribica - bijeli izmet i kod ostalih
« u: Prosinac 03, 2015, 10:59:43 prijepodne »
AKVARIJ:
-   dimenzije/litraža - 60 l
-   temperatura - oko 20
-   parametri vode: ne znam
-   vrijeme od pokretanja akvarija - skoro 2mj.
-   kad su nakon pokretanja akvarija useljene prve ribice - nakon 18 dana
-   koliko često i koliko mijenjate vode - svakih 7 dana, 1/3 vode
-   da li prilikom izmjene vode usisavate dno akvarija - da
   
FILTER:
-   model filtera (unutrašnji ili vanjski) i koliki je protok (koliko litara/sat)   - unutrašnji Eccoflow 300l/h
-   način i periodi čišćenja filter materijala   - svakih 7 dana u akvarijskoj vodi
-   što imate od filter materijala u akvariju (spužva, aktivni ugljen, keramika, vata...)   - 1plava spužva, 1 zelena, 1 manja crna (ak.ugljen) i bijela vata
Vatu bacam svakih 7 dana, tj.zamijenim novom. Spužve su iste otkad je kupljen akvarij, treba li ih mijenjati? Izgledaju čisto.

OSTALA OPREMA:   
-   panjevi i kamenje te ima li sluzi na panju ili na kamenju i podlozi?   - kamnečići, postali su smeđi od alga. Treba li ih čistiti? Kako?
-   grijač - da
-   pumpa za zrak   - ne
-   CO2 sustav – ne
-   koju kemiju dodajete u akvarij? (Gnojiva za biljke, sredstva za pripremu vode i dr.) - trenutno, ništa

STANOVNICI:
-   popis vrsta riba i broj pojedinih primjeraka   - 1 pajčolanka, 1 teleskop i 1 manja crvena ribica (ne znam vrstu)
-   starost ribica    - pajčolanka i  teleskop oko 2.god (kod mene), a malu zlatnu imam od 10.mj 2015
-   ima li potencijalnih „terorista“   - mala zlatna u zadnje vrijeme ganja teleskopa po akvariju, ne uvijek (može li to biti igra ili je nasilje?
-   hranjenje – 1 dnevno, imam 3 vrste listića, pa im svaki dan dam drugu - Sera Goldy, Oliver, Tropical - supervit bets 1.3/1.6 glucan 

BILJE I HRANJIVA PODLOGA
-   da li vam trunu (propadaju) neke biljke - jedna biljka izgleda očajno, jer su smeđe alge na polovici lišća, druga biljka ima čvršće lišće i na njoj nema algi, ali je boja lišća posvijetlila
-   da li imate alge i koje (obavezno napomenuti ako imate Cijano bakteriju) - smeđe alge, po staklu, filteru, kamnečićima i biljkama
-   da li ste nedavno koristili neko kemijsko sredstvo za ubijanje algi - ne, iako sam kupila AlguMin (Tetra) ali još nisam stavila u akvarij
-   od čega se sastoji podloga i kako je rađena te koliko su debeli pojedini slojevi - rječni šljunak sitniji 3cm, prirodni substrat (Manada) i 1-2cm krupnijeg šljunka na vrhu
-   da li koristite tabletice za gnojenje bilja, koje i kako su stavljene u podlogu - trenutno ne koristim ništa, no kupila sam PlantaMin (Tetra)
Jučer sam kupila AlguMin i PlantaMin, pa me zanima mogu li staviti oba preparata u isto vrijeme?
PROMJENE:
-   promjene u akvariju u zadnja 2 – 3 tjedna (nove ribice, biljke, oprema)   - ne
-   promjena kvalitete vode (zamućenje, miris) - ne

SIMPTOMI:
-  detaljan opis simptoma - Bijeli nitasti izmet kod svih ribica
-  promjene na koži, na perajama ili škrgama, očima... - ne
-  da li uzima hranu, disanje, ponašanje (da li se sakriva...) - uzimaju hranu,povremeno se skrivaju iz bilja i nekoliko minuta stoje na istom mjestu
-  kakav izmet imaju ribe (normalan ili končasto sluzavi ili končasto zamučeno-bijeli ili...) - končasto sluzavi bijeli, kao da je ljepljiv taj izmet, jer ga vuku za sobom i jako je dug, ali tanak
-  kad su se simptomi prvi puta uočili   - prije mjesec i po kod jedne ribice koja je jučer uginula. A otprilike 2-3 tjedna, bijeli izmet imaju i ostale ribice, ali nisu napuhnute i živahne su
-  pokušaj liječenja, kojim lijekom/lijekovima   - najprije sam im 3 dana davala kuhani grašak - ništa, pa sam se obratila veterinarima u petshopu i 5 dana ih sve stavljala u gorku sol - bilo je više izmeta, bijeli tanki i sivi normalnije debljine; nakon nekog vremena, izmet je opet bijeli... u aquashopu su me savjetovali da stavljam -ndx, pa sam u roku od 20 dana, dvaput liječila s tim. Rezultata nema, izmet je i dalje bijeli, a jedna ribica je uginula.
-  koliko je ribica bolesno, da li je bilo uginuća?   - 3 ribice, da 1 ribica je uginula
-  stanje ostalih stanovnika - sve ribice imaju bijeli izmet

Molila bih vas za pomoć. Ne znam što činiti, ni kome se obratiti više.. :( Zna li netko što im je uopće i čime to lizliječiti?  -? -? :( :( :(

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Uginula zlatna ribica - bijeli izmet i kod ostalih
« Odgovori #1 u: Veljača 17, 2016, 20:18:44 poslijepodne »
Po tvom pisanju,vidi se da si pocetnik,pa ako se ne ljutis,dat cu ti par savjeta.
1. To je puno ribica za tu litrazu.Mogla bi samo jedna zlatna ali jedva.
2. Akvarij ti se nije ciklirao dovoljno.Treba 2 mjeseca a ne 18 dana.
3. To sto mala zlatna ganja teleskopa to je samo igra.
4. Zlatne ne treba hranit listicima jer ih tesko gutaju.
volim ribice