Travanj 25, 2024, 03:59:35 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Ugibanje Ancistrusa  (Posjeta: 1653 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Igoricus2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Ugibanje Ancistrusa
« u: Studeni 06, 2015, 13:20:08 poslijepodne »
Pozdrav ljudi treba mi mala pomoć. Naime ugibaju mi ancistrusi i to u roku od nekih mjesec do dva od stavljanja u akvarij. Ostale ribe i kozice su ok!

AKVARIJ:
-   litraža 300l
-   temperatura: 23-24
-   parametri vode: neznam
-   vrijeme od pokretanja akvarija 6mj
-   kad su nakon pokretanja akvarija useljene prve ribice: 30tak dana
-   koliko često i koliko mijenjate vode: Jednom tjedno 20-tak%
-   da li prilikom izmjene vode usisavate dno akvarija: da, ali ne kompletno dno nego po sektorima
 
FILTER:
-   2 vanjska filtera Tetra 700 l/h i Eheim 500l/h 
-   način i periodi čišćenja filter materijala: jednom mjesecno u akvarijskoj vodi
-   što imate od filter materijala u akvariju (spužva, aktivni ugljen, keramika, vata...): Spužva, keramika, plastične kuglice

OSTALA OPREMA: 
-   panjevi i kamenje te ima li sluzi na panju ili na kamenju i podlozi: Dva kamena izvučena iz rijeke (prokuhana i ostrugana) i jedna grana (Ne znam vrstu drveta, jer je izvučena iz korita rijeke) Nema sluzi, nesto končaste alge na drvetu ali malo. 
-   grijač: 300w
-   pumpa za zrak: da 150l/h
-   CO2 sustav – kakav: Ne
-   koju kemiju dodajete u akvarij? (Gnojiva za biljke, sredstva za pripremu vode i dr.): Aquatan i EasyCarbo(5ml dnevno)

STANOVNICI:
-   popis vrsta riba i broj pojedinih primjeraka: 15 rasbora, 8 zebrica, 4 amano kozice i Nerita i Helena puževi
-   starost ribica: cca 5mj u akvariju   
-   ima li potencijalnih „terorista“: Puževi barski
-   hranjenje – koliko često hranite ribe i kojom hranom (da li je prošao rok trajanja): 2x dnevno TetraMin 

BILJE I HRANJIVA PODLOGA
-   da li vam trunu (propadaju) neke biljke: poneki list pri dnu, ali ih vadim van.
-   da li imate alge i koje (obavezno napomenuti ako imate Cijano bakteriju): Nesto čupave alge
-   da li ste nedavno koristili neko kemijsko sredstvo za ubijanje algi: Ne
-   od čega se sastoji podloga: Zeolit i Sera podloga (ne znam ime) cca2-3cm i preko toga šljunak (1-1.5mm granulacija) 3cm
-   da li koristite tabletice za gnojenje bilja, koje i kako su stavljene u podlogu: Ne

PROMJENE:
-   promjene u akvariju u zadnja 2 – 3 tjedna (nove ribice, biljke, oprema): Ništa
-   promjena kvalitete vode (zamućenje, miris): Ništa nisam primjetio

SIMPTOMI:
-  Znači... Nakon puštanja u akvarij u roku 2 do 3 mjeseca uginula su mi 2 ancistrusa, ostale ribe koje sam stavljao postepeno i s odmakom su bile ok. Početkom 10. mjeseca ubacio sam 2 nova ancistrusa i sve je bilo ok do jutros kada sam nasao jednog uginulog na dnu. Drugi je za sada ziv i ponasa se normalno. Obada su se ponasala najnormalnije i obavljali "svakodnevne zadaće" po podlozi, staklima i bilju. Nikakvih simptoma i neobicnog ponašanja nije bilo. Svu ostali stanovnici su ok.
 

Offline gabriel1995

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Ugibanje Ancistrusa
« Odgovori #1 u: Siječanj 01, 2016, 16:46:07 poslijepodne »
Meni se to također desavalo neznam stvarno sto je uzrok

Offline Histri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
Odg: Ugibanje Ancistrusa
« Odgovori #2 u: Siječanj 01, 2016, 22:49:46 poslijepodne »
Ja bi provjerio NO2 i NO3

Offline Ivica07

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 317
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Ugibanje Ancistrusa
« Odgovori #3 u: Siječanj 03, 2016, 08:10:08 prijepodne »
Nabavljas ancije od istog lika/dobavljaca???

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Ugibanje Ancistrusa
« Odgovori #4 u: Veljača 17, 2016, 18:48:29 poslijepodne »
Sigurno ih nisi hranio kako treba pa su od gladi uginuli.Kupi nove ancije i davaj im grasak jednom sedmicno skuhaj i oljusti opnu.To je najbolja hrana za njih jer tad ne moze doc do bolesti i bit ce ti zdravi i vitalni.
volim ribice