Travanj 19, 2024, 19:55:25 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moji Multići (a uskoro i Julići s njima! )  (Posjeta: 1262 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Moji Multići (a uskoro i Julići s njima! )
« u: Rujan 13, 2016, 19:47:27 poslijepodne »
Eto tako, i ja sam se nakon tri prijašnja propala iskustva s biljnim akvarije bacio na ciklide.
Akvarij je 96l, dimenzija 80x30x40. Za podlogu sam stavio pijesak granulacije od 1mm na manje, ispod toga je stiropor. Filter je AllPondSollutions 1000l/h. Sutra ću uslikati ciječi akvarij, ali tak i tak je samo lijeva strana trenutačno zanimljiva, tamo su se multići utaborili. Na lijevu ću uskoro staviti još koji kamen, nešto anubiasa i, ako se sve poklopi, tamo bi trebalo živjet dva-tri Julidochromisa transcriptusa.
Što se tiče malaca, odlični su mi. Možda najzanimljivije ribe koje sam ikad imo. Još su malo neki od njih plahi, ali se navikavaju. Jedu normalno, naganjaju se, ruju po pijesku, već su mi pol substrate prerondali, buldožeri mali  :D. Unutra je jedan veliki mužjak, ili ti Gazda ak pitate mog starog, tri ženke i cca 7 mladunaca. Svi su zdravi, osim jednoga koji mi je malo čudan, mislim da se ozlijedio dok je putovo, ali jede i aktivan je, tako da mi se čini da bude ok. Hvala kolegi Dhorasu na ribama.
Pa eto, evo malo slika. Nisu baš idealne, sutra ću probati to malo bolje izvesti. Ispričavam se na blitzu, malo se bolje kuže ribe s njim.


Offline mirko77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 257
  • Lokacija: Split
Odg: Moji Multići (a uskoro i Julići s njima! )
« Odgovori #1 u: Rujan 18, 2016, 20:02:04 poslijepodne »
bravo, napokon je nešto zaplivalo unutra....  :up: