Ožujak 28, 2024, 14:58:02 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Vrisak  (Posjeta: 7688 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Vrisak
« u: Studeni 24, 2014, 11:42:39 prijepodne »
Petak, Subota, Nedelja od 00 do 24 h: non-stop aquascaping.

Sulud akvaskejperski vikend, u kome se u gluvo doba noći u zemunskoj izmaglici prolomio:

VRISAK!!!  :icon3:  :icon3:  :icon3:




...nastavak sledi...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Vrisak
« Odgovori #1 u: Studeni 24, 2014, 12:40:33 poslijepodne »
koji teaser  :D

bit će zanimljivo :D

Offline ivekzg

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb, Maximir
Odg: Vrisak
« Odgovori #2 u: Studeni 24, 2014, 13:02:07 poslijepodne »
Pratio sam akciju na fb i osto bez riječi  :klap:

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #3 u: Studeni 24, 2014, 17:55:11 poslijepodne »
Lagano zagrevanje učesnika ovog produženom aquascaping ultimate fight weekend-a počelo je već u Petak u toku dana. Malo se bildovalo u kamenolomu i međ` balvanima, a "mi matoriji" (to jest ja) smo se pridružili u poslepodnevnim satima pred sam ulazak u aquascaping octagon.







Domaći zadatak je bio jednostavan - pomagali smo Coi da uredi akvarijume u izložbenom salonu. "Eve vam neograničena količina raznovrsnog kamenja, natopljene drvenarije, raznorazanih podloga, biljaka to što vidite i jedno 15-20 stakala po izboru od nanića do polutonaca - pa izvolte slažite...

Konačno u sumračak prvoga dana u aquascapeski octagon ušli su Coa, Mandić i moja malenkost i započeli neverovatnu aquascapersku avanturu...

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Vrisak
« Odgovori #4 u: Studeni 24, 2014, 18:03:43 poslijepodne »
Ma kakva arena biobio... To se zove raj!   :up:
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Vrisak
« Odgovori #5 u: Studeni 24, 2014, 18:54:24 poslijepodne »
vikend iz snova! nadam se da cemo vidjeti i sto ste napravili!

Offline ZDmarinero

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 268
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
Odg: Vrisak
« Odgovori #6 u: Studeni 24, 2014, 19:36:05 poslijepodne »
ovo mora biti dobro!!!

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #7 u: Studeni 24, 2014, 20:47:27 poslijepodne »
Ma ovo je tek, tek mali deo gomile harda koja nam je bila na raspolaganju...
I kao što rekoh moglo se birati ko će, šta će gde će i kako će raditi. Ja se nekako odmah uhvatih za 2 prazna i suva stakla u "podrumu" najveće akvarističke police 3x3 i jednog akvarijuma ispod plafona na istoj polici. Bavio sam se osmišljavanjem sva 3 akvarijuma, ali sam nekako na Vrisak trošio najviše vremena. Kada je ekipa u već neko pozno doba shvatila da mi kolena svaki put zaškripe kada čučnem pored ovog akvarijuma učinili su mi plezir i prebacili su mi ovaj akvarijum u srednji red - sve sa gomilom podloge, kamenja i korenja koji su se već nalazili u njemu.





Mandić je brzinski slagao odlične skejpovo naokolo i da ne bih baš ispao papak počeo sam da mu ubacujem moje sudijske aquascaperske buve u glavu: a ovo je moglo ovako, ono onako, ovo malo popravi, ovde malo razmisli, hmmm,....
Upalilo je !!! Od ultra produktivnog slagača i želeći da ispoštuje moja zakeranja zapeo je mulju sa jednim Dragon stone iwagumijem.
Mala šala, ali tako se slagalo i svako svoje, pa i zajednički akvarijumi, prepakivali su se oni koji su već u pogonu, kad neko zapne drugi su mu savetima, pa i rukama pomagali, ali i odmagali (kao ja Mandiću)...  ;)

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Vrisak
« Odgovori #8 u: Studeni 24, 2014, 20:50:31 poslijepodne »
Ovaj skroz gore lijevo akvarij izgleda zanimljiv.
Stvarno lijep asortiman harda.
Pratim.

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #9 u: Studeni 24, 2014, 22:43:58 poslijepodne »
Panjeve sam relativno brzo izabrao, za sva 3 akvarijuma: čim sam ih spazio - odmah sam ih videoo. Ipak već tu sam shvatio da mi to veče podsvest radi na neki čudan način. Birao sam one sa pravim granama, sa ravnim presecima i rezovima, ultra debele masive... Sve ono što godinama govorim i pišem ljudima da izbegavaju.... :whistle:

Sa kamenjem i podlogama sam hteo da svaki bude drugačiji i da u svakom panjevi leže na drugom tipu kamenjara. "Vrisku" (onom u sredini) se zalomio dragon, "Prasku" (onom pod plafonom - što prašti u nebo i gleda se odozdo) neki crnkasti prošaran belim, a "Tresku" (onom što je tresnuo na donju policu i gleda se odozgo) zalomio se seiryu stone.

Prasku (gornjem) i Tresku (donjem) bazični hard je sklepan i spakovan za po 15 minuta, a Vrisak se slagao i slagao sve onako po pravilu, pratila se linija teksture, zidalo se onako po nature stilu i sve je skoro bilo tip - top i samo je još jednom duguljastom kamenu falilo da se nadje dobro mesto i položaj i baš taj dugajlija promenio je ceo tok postavke: nije mu se dalo da se spakuje po šablonu... :k022:


Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #10 u: Studeni 25, 2014, 13:11:29 poslijepodne »
Pa tu negde na prelasku iz Petka u Subotu napustila nas aquascaperska muza. Mene je mučio onaj dragon dugajlija i nije mi se dalo da u Vrisak stavim i taj završni kamen. Čak sam zapeo i u Tresku sa slaganjem Seiryu stona, koji sam do tada toliko puta koristio i provlačio kroz prste. Motali su mi se po glavi samo ovi Dragon - Zmajevi. Mandić zapeo na dragon iwagumiju. Tu uskoči Coa i presloži ga majstorski za petnestak minuta (onaj srednji desni akvarijum na gornjoj fotki).

Bogu fala da nam ovako umornim ispražnjenim, gladnim i bez pljuga baš u to vreme stiže doping. Napunismo želudce, bešike i nozdrve, sa zvučnika krenu neka bizar muzika. Krv se iz mozga povuče u unutrašnje organe ostavivši ga u nekoj čudnoj izmaglici, a ceo Zemun, krećući se kroz vaseljenu, upade u neko ekspresionističko antigravitaciono polje koje poče da deluje na stene u akvarijumima. U nekim akvarijumima vhovi grana i stena počeše da lebde, odlepljuju se i dižu od podloge bodljikavo se okrećući ka nama i nebu kao da vrište na nas i prostor.

 :abducted:

Od tog trenutka pa sve do pred zoru aquascapeska priča je opet tekla relativno glatko. Moje ruke iskoristiše blagodeti antigravitacije. Jedan kamen je pratio drugi kamen i očas posla "Vrisak" zapara prostor. Isto se desilo i u "Tresku". Mandić preuze prepakivanje kamena u njemu te i oni pogledaše ka nebu i nakloniše se bogovima. I drugi akvarijumi dobiše neke mistične oreole, a Prasak je već sam po sebi granama i šiljcima cepao nebo i izgledao kao fakirska daska za spavanje...
Kad pomenuh spavanje: i nama je bilo vreme za kratku dremku pred nastavak ovog aquascaperskog maratona... :lazy2:

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #11 u: Studeni 25, 2014, 13:28:22 poslijepodne »
Ostao sam dužan i fotku Vriska koji te čudne noći, onako na suvo i grubo, još uvek sirov i nedoradjen izleteo iz mene. Dorada, potapanje i sadnja su sledili u narednim danima, ali već te pomalo bizarne noći rodila se i ideja o biljkama koje će ići u njega. Reći ću samo dve reči:

Ništa zeleno!  ;)


Offline Pscydad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 134
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Vrisak
« Odgovori #12 u: Studeni 25, 2014, 15:25:29 poslijepodne »
Nemoj stati...

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #13 u: Studeni 25, 2014, 16:37:05 poslijepodne »
Ovde malo ubrzavam priču jer su dani počeli da liče jedni na druge. Od trenutka kada se ujutro osvestimo - pa do zore sledećeg dana kada se obeznanimo. A izmedju dva kratka sna slagalo se, preslagivalo, slagalo na novo, raskopavali se stari akvarijumi, punili se novi, pravile se poplave, dodatno se prale podloge i kamenčuge, lovile se koze i ribe i po akvarijumima i po patosu. Pomagalo se sapatniku koji slaže akvarijum pored, a kada okrene ledja mažnjavao mu se hard koji je već stavio u postavku... Neverovatno je kako se i pored neograničene količine harda koja nam je stajala na raspolaganju dve ruke od dva čoveka uhvate u istom trenutku za isti panj ili stenu. I kao za inat uvek ti treba baš taj kamen koji je neko upravo uklopio u neku svoju postavku, pa vrebaš da mazneš, ili sipaš komentare da kod njega to tu baš i ne leži najbolje i moliš se da crv koga si mu pustio u glavu urodi plodom...

Svo ovo vreme nismo bili sami. Tokom ova tri dana dolazili su i prolazili i pomagači i odmagači i smarači i zabavljači,... Pa onda kibiceri i šaceri, komentatori, podrška i kritizeri, i svi oni koji su bili upoznati da su radovi u toku i bili su zainteresovani da malo virnu. I naravno redovno dostavljači pizza i ostale brze i spore hrane, o čemu je Coa besprekorno vodio računa...

Šta reći: Mandić je iz Novog Sada došao na par dana, pa ostao tri, pa četiri, a bojim se da ako ih i danas zovnem da ću ih i dalje zateći tamo... Ja sam u Nedelju duboko u noć konačno utekao potpuno fizički i emocionalno ispražnjen, ali blažen kao dete koje je vikend provelo zaključano u robnoj kući na odeljenju igračaka.

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #14 u: Studeni 25, 2014, 17:29:31 poslijepodne »
Što se tiče Vriska u Subotu, drugog dana maratona, ovaj akvarijum je povremeno doradjivan, odlazio sam na druge akvarijume, pa mu se vraćao, picanio sam neke detalje i vasceli dan sam kukao da mi naliju vodu i da ga konačno poteramo. Dočekah i taj trenutak. I jopet u neko gluvo doba noći ona toliko pominjana zemunska izmaglica se ispod vrata uvukla u prostoriju i nalegla na hard tek potopljenog Vriska. Delovalo je nestvarno, brutalno i mistično, a akvarijum i ja smo vrištali jedan na drugog!
 :icon3: :icon3: :icon3:






Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Vrisak
« Odgovori #15 u: Studeni 25, 2014, 18:55:15 poslijepodne »
akcija za svaku pohvalu... vidim harda kakvog bi rado udomio i u svojem akvariju :) mislim da Vam nije bilo lako uopće, previše je toga bilo za birati...

a vrisak mi izgleda baš nekako zao, dobra kombinacija dragon stonea i ovog drvlja daje baš neku drugačiju atmosferu, zanima me izbor bilja... neka ostane zao  :devil:

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Vrisak
« Odgovori #16 u: Studeni 25, 2014, 21:06:53 poslijepodne »
ovaj vrisak vristi od snage i ljepote.... kazes, nista zeleno? bas nista?

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Vrisak
« Odgovori #17 u: Studeni 25, 2014, 23:40:02 poslijepodne »
Sve super, priča, zezancija, trud, akvariji! :122:

Jedino, ako smijem, kod Vriska mi nikako ne sjeda kombinacija zapravo dva postava. Možda je drvo na kamenje ubačeno u trenutku psihičke i fizičke iscrpljenosti...u tom slučaju je oprošteno. ;-)

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #18 u: Studeni 26, 2014, 11:32:57 prijepodne »
Renta hvala na komentaru.  :up: Vratiću se na njega nešto kasnije čim odradim ovaj tehnički deo predstavljanja akvarijuma... ;)

Što se tiče tehničkog biljnog dela Nedelja, ili ti dan treći, je bio namenjen za salatu u Vrisku. Ipak koliko u Subotu noć isprobavala se ona inicijalna ideja: "Ništa zeleno".
Izbor je pao na alternathere što mini, što midi. Već to veče par saksijica se šetalo po akvarijumu (kao što se vidi sa fotke) kako bi se sagledalo kako se uklapaju oblikom lista, prljavo zeleno-žućkastom bojom gornje strane lista i crvenom bojom donje, kao i krunastom formom koju prave žbunovi i koja ponavlja na mikro nivou forme definisane kamenom i granama na makro nivou.


Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #19 u: Studeni 26, 2014, 12:49:28 poslijepodne »
Na predhodnoj fotki se vidi da sam malo eksperimentisao sa rasvetom koja bi trebala da ide iznad akvarijuma kao i atmosferom kojom daju svetla različitih boja i topline. Šaralo se i plavim i crvenim i žutim svetlom, pa je na fotki kamenje po dubini akvarijuma drugačijih boja u zavisnosti pod kojim se neonkama nalazi. Generalno je pod prirodnim osvetljenjm birano da bude svo istoe šrafure i žućkasto - crvenkastog kolorita. Ovo napominjem pošto smo se sretali i sa dragonima koji više vuku na žućkasto, ali ih je bilo i sa sivkastim nijansama, što naravno u aquascaperskim koloritnim igrarijama otvara više mogućnosti za kombinovanje.

I konačno u Nedelju su iznabadane biljke. Sam akvarijum je na inertnoj podlozi, pa su u džepove gde su biljke sadjene u podlogu dodavane hranjive tablete, a one alternatere u centralni kamenjaru su, ustvari, sadjene u mrežice napunjene aquasoilom koje su uglavljivane u procepe izmedju stena i korenja. U zadnjem delu koji nije u prvom planu i koji nije direktno vidljiv dodavano je još po malo aquasoila (ali minimalno, minimalno). Neke alternathere su ubacivane i u slobodan prostor izmedju kamenja i korenja i bez vidljivog kontakta sa podlogom, pošto su se meni u nekim akvarijumima pokazale kao biljka koja može da raste i samo na prihrani iz vodene kolone bez kontakta sa podlogom - pa reko da probnemo taj fazon i ovde.

Inače ova inertna tamno braon Coina podloga pokazala mi se izvrsno. Tamna je i nije onako terakot svetla kao, recimo, Manado. Dobra granulacija, laka za bockanje biljaka, boja slična aquasoilu (pa mogu i da se mešaju), sipa se direktno iz kese i uopšte ne muti vodu. Na žalost za Dragon se to nemože reći, ali vredi truda i muke njegovo beskonačno ispiranje i opet naknadnih zamena vode i čekanja da se nečistoće slegnu, jer je kamen čudesne strukture i kolorita i izuzetno je zahvalan za obradu i oblikovanje. Lomi se maltene rukom ili laganim čvrkanjem čekićem.

Što se tiče biljaka, kada su raspoložive količine alternathera rasporedjene po postavci ukazala se potreba da se još malo prošara biljkom slične boje i šiljatog oblika lista i forme žbuna. Izbor je pao na braokaste i prljavo zelenkaste kriptice koje kao bonus imaju i blago talasaste ivice lista i koje su u jednom Coinom akvarijumu rasle poleglo, pa su bile vizuelno idealne i za prednji plan. Nadam se samo da će i u ovom akvarijumu nastaviti da rastu poleglo.

Obrni-okreni, to je to što se tiče vriska u ovoj početnoj fazi. Akvarijum je približne zapremine nešto preko 130litara, širine skoro 90cm, visine oko 35cm dubine nešto manje od 50cm.

I sve to tako spakovano u tri opisana luda dana i sada ostavljeno da se ciklira i istinski zaživi izgleda kao na donjoj fotki... ;)


Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #20 u: Studeni 26, 2014, 15:21:42 poslijepodne »
Detalji nekada govore više od reči, pa evo par fotki...
Inače izvinjavam se za siromašan kvalitet istih obzirom da su sve snimane mobilnim telefonima u toku radova u zamućenoj vodi, kroz poprilično musava stakla...


Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #21 u: Studeni 26, 2014, 17:19:48 poslijepodne »
Evo još i ovo, pa neko vreme neću više da davim fotkama.
Kao i detalji i različiti uglovi posmatranja uvek pokazuju ponešto novo u odnosu na frontalno slepljivanje akvarijuma u dvodimenzijonalnu fotku.


Gore, dole, levo desno...


Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Vrisak
« Odgovori #22 u: Studeni 27, 2014, 14:53:25 poslijepodne »
Renta vraćam se tvom komentaru.

Ovo drvo neprirodno ravnih preseka i ravnih grana sa jedne strane i čupavih sitnih grančica sa druge je svakako bezobrazno zaselo na ovaj kameni cvet. Kako, zašto i u kom stanju duha i tela se tu stvorilo još uvek nemam odgovor, ali mnogo atipičnog provokativnog, nescaperskog i nelogičnog ima u ovoj postavci.

Svakako i ja tragam za odgovorom, a možda se on nalazi i negde izmedju redova baš ovog posta.

Da priča i na ovom mestu ne ostane krnja i samo moje vidjenje dogadjaja moram da sa fb-a prenesem jedan Coin komentar koji mi toliko puno znači, a ujedno i fantastično oslikava "Vrisak" i neko kreativno ludilo i atmosferu u koju smo svi mi u toku tog nezaboravnog vikenda uronili.


Citat:
Coa na fb-u:

Ovaj akvarijum je totalni promasaj za nase potrebe i tezak je ko crna zemlja za gledanje, ali te tera da ga analiziras .. mislim i da musterije nece traziti nesto slicno (na srecu jer ne bih voleo da slazem slicno)... ali licno mi je na neki nacin i najbolji jer nije besmislen, a nema slicnog da se nadje na netu... po meni ima i najjacu umetnicku vrednost... a ocigledni nedostaci i nepravilnosti u kompletu ga jos vise cine posebnim.. . Eto tako nekako se definise ambivalentnost Ipak, tu je satisfakcija jer sam podjednako odusevljen kao i moj drugar autor, a ima i dosta komercijalnijih varijanti unaokolo. Na kraju svega poseban je jer ga prati fenomenalna priča kakve volim da čitam u moru površnosti na svakom koraku. Prati ga i posebna emocija sa kojom je Boško došao taj dan kod mene (privatno)... U jednom trenutku mi je Boško rekao onako iz čista mira i iz duše u ponedeljak kad je sve završio: "Hvala ti", što mi je bilo dovoljno da ga razumem kako je celu akciju duboko doživeo... kao što bih mogao i ja njemu da kažem koliko uživam u njegovim nesvakidašnjim pričama... to sve napisano i jos vise nenapisano prevazilazi akvaristiku ili tzv. aquascaping... koji tu dodje vise kao sredstvo za praznjenje i samoispoljavanje nego kao cilj samom sebi...


Daweed me potsećanjem na jedan davni Gligin akvarijum uveo u totalnu zonu sumraka i naveo na razmišljanje o samom kreativnom procesu, o tome koliko podsvest utiče na naše postupke i kreacije i kako je potreban trenutak u kome se neke kockice slože, pa da iz nje ispliva nešto jako duboko zakopano.
Inače ja se odlično sećam Gliginog "Kamenog srca". I tada kada je složio taj hard za mene je bio (a i ostao je) jedan od najjačih kamenih scapeova. Čuči on u mojoj podsvesti već godinama i mnogo elemenata tog harda izašlo je iz nje kroz ovaj Vrisak. Čak sam se i ja sam, pošto sam složi Vrisak, prisetio tog akvarijuma i kako imaju zajedničkih crta, pa sam ga Coi i Mandiću pokazivao na netu. Ima u Vrisku i Glige i Diega Sandovala i mene staroga, pa i Pepijevog najnovijeg algavog biotopa, kao i još mnogo onoga dobroga što sam video i što mi se godinama taloži negde tamo u malom mozgu.

Vredi se prisetiti Gliginog "kamenog srca", a neka ovo bude i omaž tom izvanrednom hardu.
Evo fotke:



Tražeći ovu Gliginu fotku naleteo sam i na temu na aqua-artu i nije me mrzelo da je isčitam celu od početka do kraja."Laganih" je 5 godina prošlo od tada kada je aquascapersko nebo nad Balkanom još uvek bilo koliko - toliko ujedinjeno. I tada sam u toj temi bio jedan od najglasnijih, a čitajući te svoje praistorijske postove vidim da su skoro sve ideje koje sam utrpao u Vrisak već tada bile definisane u mojoj glavi, svakako pokrenute i inspirisane Gliginim fantastičnim hardom: i ništa zeleno, i surovi kamenjar i prljavo zelenkaste i braonkaste kripte, i kameni cvet i minimalizam biljaka,... - sve sam to rekao već tada, a mislio sa da sam zaboravio...
Eto, čučalo je negde duboko u meni, krčkalo se svih tih godina, potonulo negde duboko - skoro u zaborav, preko svega se lepile godine aquascapinga i neki drugi tudji vrhunski skejpovi nastali u medjuvremenu. Čučalo je čekalo i sačekalo me iza ćoška. I onda nenajavljeno i bez upozorenja kao plamen tek upaljene šibice eruptiralo iz mene. A ja najvno mislio da je "Vrisak" nastao kao rezultat momentuma, kao moj trenutni duhovni krik...

Jeste, jeste - samo što nije...

On je i prošlost i sadašnjost i budućnost.

Prošlost je jer je i nostalgično potsećanje na neka davna lepa aquascaperska vremena. On je rezultat naše kolektivne aquascaperske svesti. On je konglomerat već vidjenog i moja potraga za nevidjenim.

Sadašnjost je jer je nastao kao Vrisak ovog trenutka i time je sam sebi nadenuo ime.

Budućnost je jer se nadam da će se i on zalepiti u nečiju podsvest i iz nje se ponovo roditi kao tica Feniks u nekim dalekim vremenima...

Kao što rekoh: zona sumraka... :lud:


PS
Evo linka ka ovoj prastaroj temi. http://www.aqua-art.org/forum/Predstavljanje-va%C5%A1ih-biljnih-akvarijuma-26/-Heart-Of-Stone--1943.html
Da je malo izvadimo iz aquascaperskih arhiva i oduvamo prašinu koja se na njoj godinama skupljala. Odlična tema, dobro zezanje i puno učesnika i starih aquascaperskih majstora na jednom mestu, a koji su sada rasuti po vascelom virtuelnom aquascaperskom nebu iznad Balkana...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Vrisak
« Odgovori #23 u: Studeni 27, 2014, 20:47:52 poslijepodne »
Stara dobra pionirska aquascape vremena, aqua-art... Nostalgija..

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Vrisak
« Odgovori #24 u: Studeni 30, 2014, 08:28:45 prijepodne »
Odlično izgleda, očekujemo daljnje fotke i praćenje razvoja skejpa. :klap: