Ožujak 29, 2024, 14:16:39 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: podloga, pitanja, prijedlozi, razmišljanja  (Posjeta: 1487 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
podloga, pitanja, prijedlozi, razmišljanja
« u: Siječanj 23, 2011, 15:27:41 poslijepodne »
opet ja, nisam dugo ali bez brige, smiren sam nakon mjesec dana pauze, i eto trebam savjete, razmišljanja, preporuke..
ovaj trenutni postav odlazi ča, hm mi radi prevelike probleme sa rastom a i krivo sam rasporedio bilje, jer je bilo eksperimentiranje u pitanju..
sljedeće što mislim radit je nešto slično sa biljem, osim microsorum koji je izletio van..
bilje: hm, echinodorus, valisneria nana..možda anubias nana, možda

podlogu mislim stavit isto ko i prije, prokuhat zemljuu na jedno 10 minuta (pobit sve živo u njoj i ostavit ju 99% sterilnom), do sada sa njom nisam imao problema..
koliko je kolega gastartz radio testiranja uočljiv je manjak kalija, mikroelemenata i fosfata, znači trebat ću dodavat preko vode..
mislio sam ić ovaj puta samo sa easycarbom, bez plinovitog co2, pa sad malo "cvikam" da ne popušim algurine..
išao bih sa kno3 u početku sa cca 15ppm, kh2po4 0,5 ppm, 0,5 ppm csm+b tjedno i 1 ml easy carba dnevno..
što vi mislite o tome? eto trebam malo pomoći il diskutiranja ako vam se da u ovoj temi, ibanez osvrni se malo da doziranje ako imaš vremena, cigo zemlja i svjetlo, karlo znam da si protiv zemlje :D i naravno tuljan ako nešto možeš napisat oko prihrane, i naravno svi ostali kaj mislite o načinu gnojenja..
hvala vam na postovima  :)

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: podloga, pitanja, prijedlozi, razmišljanja
« Odgovori #1 u: Siječanj 23, 2011, 15:47:15 poslijepodne »
Ja mislim da u prvi mjesec nemaš što gnojiti preko vode. Koja zemlja je u pitanju?? Meni se od jučer florabella namače. Vidim na sastavu da ima NKP i mikroelemente, tako da na početku ne planiram dodatno prignojavati. Čak sam aktivni ugljen mislio stavit prvih mjesec dana zbog viška otopljenih makroelemenata u vodi.
« Zadnja izmjena: Siječanj 23, 2011, 16:20:49 poslijepodne od Nuclear »

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: podloga, pitanja, prijedlozi, razmišljanja
« Odgovori #2 u: Siječanj 23, 2011, 15:51:41 poslijepodne »
Ne znam šta bi ti pametno predložio, probaj pa ćeš vidjet :D
Ja bi pokušao stavit što manje svijetla , tek toliko da bilje može rast , ajd dobro ćeš ić na bilje koje ne traži puno.
Možda  bi  na tvom mjestu išao na neku Walstad šemu sa zemljom (ne na lešo nego sirovom :D) pa bez jakog ''mrdanja'' površine i bez izmjena vode, znaš i sam za tu metodu.
Sa ''sirovom'' zemljom nebi ja ni gnojio vodu, možda malo ako budu anubijasi ili ako bude potrebe , kod slabog svijetla i bez co2 bilo kakav deficit dolazi polako pa imaš vremena uočit i reagirat.
Ajd baš me zanima kako ćeš napravit

Offline sifra100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
  • život je bajka !!!!!!!!!
Odg: podloga, pitanja, prijedlozi, razmišljanja
« Odgovori #3 u: Siječanj 23, 2011, 16:13:23 poslijepodne »
ja bi išao na varijantu zemlja drito iz vreče u akvarij . nečeš morat gnojit koji prvih dva tijedna onda češ morat počet prignojavat preko vode . sa samim EC  neznam dali češ uspjet šta se tiče hm . jer na ovu kombinaciju sporo rastučih biljki (osim hm-a) bez co2 po meni = alge.
a od koliko če bit litara akvarij ?
ma život je lijep ???????

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: podloga, pitanja, prijedlozi, razmišljanja
« Odgovori #4 u: Siječanj 23, 2011, 16:15:05 poslijepodne »
zanimljivo svakako ibanez, i ja sam pomišljao na sirovu zemlju, al ne da mi je se namakati, a opet du probam samo isprat i stavit unutra, pa što bude neka bude? :D
svjetlo će bit slabo 11w na 20 litara 8 sati dnevno u početku, možda čak i 7..išo sam na valisneriju da mi dodatno pokrije površinu vode i da mi "ubije" višak svjetlosti u početku..
ajde pucaj dalje :D
ja bi išao na varijantu zemlja drito iz vreče u akvarij . nečeš morat gnojit koji prvih dva tijedna onda češ morat počet prignojavat preko vode . sa samim EC  neznam dali češ uspjet šta se tiče hm . jer na ovu kombinaciju sporo rastučih biljki (osim hm-a) bez co2 po meni = alge.
a od koliko če bit litara akvarij ?
za tebe znam šifra da si sa svakim postavom išo bez namakanja i bez problema si odradio, al kao što rekoh premalo ltara u pitanju, pa nemam vremena za neki duži manevar :D