Travanj 23, 2024, 14:35:09 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice  (Posjeta: 1795 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« u: Kolovoz 31, 2009, 22:22:32 poslijepodne »
Dakle, niti nakon osam mjeseci što mi je propala limnophila aromatica i što sam uspio u par navrata nabaviti par grančica i što sam promijenio podlogu, svaki pokušaj njenog uzgoja je propao. Svijetla ima dovoljno, gnojim makro mikro i co2, sve uspijeva, limnophila ni pod razno.  X-( ako je prije u istim uvjetima uspijevala, nije mi jasno zašto poslije neće...

Da li su to topline, da li je osjetljiva na par dana trasporta, da li bih trebao nabaviti skroz zdrave stabljike sviježe odrezane i ne ispaćene od transporta? Ne znam, nemam pojma, limnophila me vodi u depresiju  :o ne mogu ju nikako nabaviti, a ako uspijem doći do par grančica s drugog kraja lijepe naše nemam sreće jer propadne.

Ali neću odustati, još ću ju tražiti, po mogućnosti od nekog tko je iz mojih krajeva...

No, pitanje ostaje, što je toj ludoj limnophili da tvrdoglavo ne uspijeva?  :-X

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #1 u: Kolovoz 31, 2009, 22:31:41 poslijepodne »
Sad će se javiti kolega Faber da nas baci u još veći bed.Znam to.Ali nek likuje i nek mu bude. ;)
Ja tebe shvaćam u potpunosti tj. znam kako ti je.Ja ću je probati uzgojiti na suho,ali ni komadićka nemam.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #2 u: Kolovoz 31, 2009, 23:24:37 poslijepodne »
ama ja bih odustao  :D
šta da vas bacim u bed? spržio sam si vrhove mladih limnophila...ja sam sam sebe bacio u bed  :D i umjesto da bude fino roza sad imam bijele vrhove X-( predozirao sam malo duže dana sa EC radi crne alge....i eto mi sad na..otopio sve živo skoro......Limnophila se oporavlja,baš ću poslikat ako te zanima...spržen vrh ali iz njega sastrane niču dvije male :) i naravno biljke su mi postale blijede....sad ću baš vidit ali izgleda da sam ih ubio :D
ali narast će opet....valjda....


e sad...ne znam jel koljega stavlja taj EC...ja ne bi stavljao..ili bih manju količinu stavljao.
Sarita??kak ni komadićka nemaš??? -? -?
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #3 u: Rujan 01, 2009, 07:33:18 prijepodne »
Gle Faber...n e m a m.Imala sam one 3,4.Držale se pa srozavale i tako u krug.Sve do godišnjeg.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #4 u: Rujan 01, 2009, 22:20:36 poslijepodne »
Čudni su putevi limnophilini  X-(

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #5 u: Rujan 02, 2009, 09:11:21 prijepodne »
Stvarno nemam pojma zasto imate problema sa limnophillom...meni je odlicno rasla i na suhom, a pod vodom mi trenutno sasvim ok raste u low light. Kad kazem sasvim ok mislim na to da su boje kakve trebaju biti, stabiljke narastu ogromne i mesnate, jedino sto sporo raste.
Voda je pipovaca bez ikakvih dodataka, CO2 je diy i otapa se preko ljestava, podloga je zemlja za cvijece, a svjetla ima 36W T8 + reflektori na 110l, gnojenje jednom tjedno sa EasyLife profito i 2 ml tekuceg zeljeza za kucno bilje.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #6 u: Rujan 02, 2009, 22:09:26 poslijepodne »
kakve boje trebaju bit? ništa tu ne treba biti,može vama biti i zelena i da je lijepa i zdrava a može kao i kod mene crvena i roza i da je zdrava biljka....


e da,koje željezo koristiš?
36w na dimenziju tanka 110 litara?

N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #7 u: Rujan 03, 2009, 01:31:08 prijepodne »
Ma da, ono, roza je sa gornje strane listova, na to sam mislio. To sa bojama dolazi od reefera, oni se uvijek raspravljaju o bojama... :)

Zeljezo je tekuce, Plantella, mislim da je bilo 14 kn 250 ml. To je 6% otopina zeljeza u necemu.

2X18W T8 svjetla, na shirinu tanka 80 cm...ako si me to pitao?
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #8 u: Rujan 03, 2009, 01:48:58 prijepodne »
eh, šta da ti kažem? Moja je propala valjda 95%, što zbog ljeta, temperatura i to, a i čini mi se da sam je malo sje... sa EC, kao i stargrass. Ali eto, ostala jedna skroz skroz jadna i brižna stabljika i zadnih par dana podivljala! Raste ko blesava... Držite mi fige, vidjet ćemo!

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #9 u: Rujan 03, 2009, 18:25:57 poslijepodne »
Ma da, ono, roza je sa gornje strane listova, na to sam mislio. To sa bojama dolazi od reefera, oni se uvijek raspravljaju o bojama... :)

Zeljezo je tekuce, Plantella, mislim da je bilo 14 kn 250 ml. To je 6% otopina zeljeza u necemu.

2X18W T8 svjetla, na shirinu tanka 80 cm...ako si me to pitao?
a ti si i refer? :) :klap: ja ti o tome pojma nemam a volio bih jednom nešto mini složit eis!


reci mi..to željezo kapneš direktno u akvarij ili pomješaš sa destiliranom pa onda dodaješ?
fali mi željeza meni se čini pa bi nešto kemijao
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #10 u: Rujan 03, 2009, 22:10:08 poslijepodne »
Svijetlim, gnojim, puštam mjehuriće CO2, sadim u zemlju a ona neće pa neće  :dead:  vidjet ćemo tko će prije popustiti  :devil: naravno, ako ju uspijem ponovno nabaviti  :clown:

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #11 u: Rujan 03, 2009, 23:11:24 poslijepodne »
a ti si i refer? :) :klap: ja ti o tome pojma nemam a volio bih jednom nešto mini složit eis!

reci mi..to željezo kapneš direktno u akvarij ili pomješaš sa destiliranom pa onda dodaješ?
fali mi željeza meni se čini pa bi nešto kemijao

Evo ti mog malog....reef tanka u mom potpisu. :D

Zeljezo ide direkt u akvarij, akvarij bude poslije toga bijel nekih pet sest sati ali nakon toga je ok. Ima i neki recept sto je tuljan napisao kak se to dodaje na dnevnoj bazi, al meni se to stvarno ne da, pa ja to samo bubnem unutra


Svijetlim, gnojim, puštam mjehuriće CO2, sadim u zemlju a ona neće pa neće  :dead:  vidjet ćemo tko će prije popustiti  :devil: naravno, ako ju uspijem ponovno nabaviti  :clown:

A mogu ti ja opet poslati, kad cu imati, al velim: to kod mene full sporo raste, pa se moras malo strpiti.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Zagonetno neuspjevanje limnophile aromatice
« Odgovori #12 u: Rujan 04, 2009, 07:01:36 prijepodne »
Svijetlim, gnojim, puštam mjehuriće CO2, sadim u zemlju a ona neće pa neće  :dead:  vidjet ćemo tko će prije popustiti  :devil: naravno, ako ju uspijem ponovno nabaviti  :clown:

A mogu ti ja opet poslati, kad cu imati, al velim: to kod mene full sporo raste, pa se moras malo strpiti.

Hvala, ma probat ću nabaviti ako uspijem od nekoga tko mi je blizu jer očito da dan dva putovanja ju iscrpi i onda propadne. Ako ne uspijem ću te užicati kad bude bilo viška  :-[