Travanj 24, 2024, 14:03:39 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Preciscavanje vode dijalizatorom  (Posjeta: 792 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline acme386

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Preciscavanje vode dijalizatorom
« u: Listopad 28, 2009, 09:25:21 prijepodne »
Pozdrav svim clanovima! Imam jedno mozda malo glupo pitanje. Mogu doci do nekoliko komada dijalizatora, pa me zanima kako bi se pokazao u preciscavanju vode( za krv je vise nego dobar)
Ispunjen je sa puno elasticnih niti koje imaju propustljivist.Sa jedne strane voda ulazi sa druge izlazi sa srane ima dve lulice koje inace sluze da neki rastvor spira necistoce. Ako je ikome palo na pamet kao meni bio bih zahvalan na iskustvima
« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2009, 16:01:46 poslijepodne od Maxim »

Offline Fenix

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Preciscavanje vide dijalizatorom
« Odgovori #1 u: Studeni 12, 2009, 22:18:23 poslijepodne »
Pozdrav
Svakako bi trebala sterilizacija uređaja...
Osobno nemam iskustva s dijalizom krvi ali trebao bi pogledati koju membranu uređaj ima.
Za što je propusna a za što ne?
Mislim da nećeš moći ga koristiti za vodu jer nema svojstvo separacije soli od vode.
Ali ako možeš doći do uređaja- sam si možeš zamjeniti membrane kojih imaš u komercijalnoj prodaji.
Ako se upustiš u sve to potrebno će ti biti i mjerenje vodljivosti (problem ako nemaš pristup instrumentu) i tek tada ćeš moći odrediti koliki protok je moguće postići i koliki kapacitet možeš postići te uz koju potrošnju struje.
Na kraju moguće da ćeš ostati razočaran.
Elektrodijaliza kada se spominje za vodu najćešće se misli na desolinizaciju vode. -ti uređaji su ogromni. Investicije ne opravdavaju i rađe bacaju vodu :punch: (jeftinija je)

pozz

Zagreb/Malešnica

Offline acme386

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Preciscavanje vide dijalizatorom
« Odgovori #2 u: Studeni 27, 2009, 15:30:19 poslijepodne »
Slika koju sam stavio na post je skinuta sa neta, sam filter tako i izgleda.(Nisam mislio na celu skalameriju) samo na filter. Posto sam dobio nekoliko komada i probao da propustim vodu kroz njega unutra je ostalo svasta nesto od taloga. Sad posto ja nisam profi akvarista,i  nemam nista od uredjaja za proveru kvaliteta vode pa nemogu da kazem sta se u vodi zadrzalo od stetnih stvari. Tu sam vodu iskoristio u akvarijumu sa kozicama i primetio sam da se ponasaju bolje i nekako veselije nego u cesmovaci.