Ožujak 29, 2024, 01:23:03 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: dodaci za DIY CO2  (Posjeta: 2211 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mimo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Varaždin
dodaci za DIY CO2
« u: Prosinac 07, 2014, 22:30:47 poslijepodne »
Pozdrav!
Nakon dižeg razmišljanja sam odlucio napraviti DIY CO2, koristio bi bocu od 10L (jer pretpostavljam da ce mjesavina kvasca i šećera duže trajati), dali netko od vas jos k tome dodaje nekakve stabilizatore ili hranu za kvasce te ima li to velik utjecaj na to koliko ce digo trajati jedna mjesavina, koristio bi vinski kvasac

Offline miki255

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Borovo Naselje
Odg: dodaci za DIY CO2
« Odgovori #1 u: Prosinac 08, 2014, 00:21:27 prijepodne »
Mislim da ćeš sa 10L bocom dobiti jaču količinu Co2, koliki ti je akvarij, pazi da nepredoziraš sa Co2.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: dodaci za DIY CO2
« Odgovori #2 u: Prosinac 08, 2014, 00:27:35 prijepodne »
IMO, sve preko 2l je bzvz. Stvar je u tome da za reakciju trebas odredjeni omjer secera i kvasca. Ako to radis sa kolicinama za 2l bocu onda ce ti tlak biti toliko mali da vjerojatno nece 5 dana probiti difuzor. Ako te kolicine povecas 5x onda ces dobiti isto kao i sa 2l bocom. E sad, prema mojim iskustvima, neovisno o velicini boce, to trajanje smjese je odprilike tu negdje. Odnosno, sa 5x vecem bocom neces dobiti 5x dulje trajanje smjese. Postoji razlika ali ona ne opravdava toliko vecu potrosnju secera. Ja sam se na kraju vratio na nutrafin bocu koja nema niti 1l i sa njom imam nekih 7 dana.
Mislim da ćeš sa 10L bocom dobiti jaču količinu Co2, koliki ti je akvarij, pazi da nepredoziraš sa Co2.
nece, osim ako ne stavi bitno vecu kolicinu kvasca koja onda inicijalno daje jacu reakciju ali se i puno prije potrosi. A to vrijedi i za 0,5l bocu.

Offline mimo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Varaždin
Odg: dodaci za DIY CO2
« Odgovori #3 u: Prosinac 08, 2014, 02:12:41 prijepodne »
ok hvala na odgovoru  :) nisam nikad radio DIY CO2 stavljam onda 1L bocu akvarij je 54 L ali je dosta zabiljen, ako mi moze netko dati recept koji koristi da je provjeren da daje dobre rezultate