Ožujak 28, 2024, 19:13:43 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ares,kraljevski piton  (Posjeta: 11148 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vera

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Makarska
Ares,kraljevski piton
« u: Ožujak 27, 2016, 13:26:38 poslijepodne »
Pozdrav svima...nakon godina i godina bavljenja ribuljama i akvaristikom,evo me i u teraristici..najveći dio svega što sam naučila o ribama,biljkama i ostalim bitnim sitnicama vezanima za to područje,naučila sam upravo na ovim forumima. Iako sama nisam bila previše aktivna,učila sam na iskustvima drugih akvarista.
Obično klinci,i oni koji više nisu klinci,jauču i bune se jer im starci ne dozvoljavaju gmazolika stvorenja u stanovima,kućama,sobama..e pa kod nas nema tih problema i kada se zgodila prilika,došao nam je Ares,super pastel het clown,star 8,9 mjeseci,oko 50 cm dug...
Za početak ga moram pohvaliti da je smazao dva miša,prethodno smrznuta,bez problema,i sada iščekujemo ostale radosti...prva kakica,prvo presvlačenje...
Budući da sam prelistala i pročitala cijeli forum o teraristici i držanju kraljevića i još dodatnu literaturu,osnove imamo,pa ako negdje zapne,drago mi je da ima mjesto gdje se mogu obratiti za pomoć.
A evo i par fotki da se predstavimo...

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #1 u: Ožujak 27, 2016, 20:21:26 poslijepodne »
Dobrodosla!

Slobodno pitaj sve sto te zanima!
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #2 u: Ožujak 27, 2016, 20:26:57 poslijepodne »
Kolko vidim na slikama nemas nikakvo sktoviste za pitona. Isto je izuzetno bitno kod kraljevskih pitona pa bih ti zelio savjetovati da mu svakako priustis. To moze bit obicna tegla za cvijece s rupom ili neko fancy skroviste, bitno da se moze zavus u skuceno mracno mjesto na kojem se osjeca "sigurno" i ono uvelike smanjuje stres kod zivotinje
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline x-mot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #3 u: Lipanj 18, 2016, 10:01:42 prijepodne »
dobrodošla  :zagrljaj:

Offline ivoonche

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski   Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #4 u: Srpanj 11, 2016, 20:45:41 poslijepodne »
Pozdrav drustvo! Ovdje Vera s cerkinog profila se javljam... Imam problem s prijavom na svoj profil. Jos veci problem od toga je to sto je nas Ares pobjegao! Uspio se provuci izmedju dva stakla I sinoc isceznuo. Pretrazili smo sva mjesta na kojima bi se mogao sakrit. Svaki komad namjestaja smo pretresli. Jeo je prije dva tjedna i u fazi je presvlacenja. Molimo za bilo kakav savjet od nekog iskusnog ko bi nam mogao reci kako uhvatiti bjegunca. Uzasno smo zabrinuti, MOLIMO POMOC!!!

Offline vera

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #5 u: Srpanj 11, 2016, 22:00:54 poslijepodne »
Evo me i sa svog profila..inace,Ares je dobio odmah i skroviste,gipsani kamen supalj od ispod i obozava tamo provoditi dane...skinuli smo stakla sa terarija u nadi da bi se mogao vratiti na poznato mjesto,pa me zanima kolika je za to mogucnost

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #6 u: Srpanj 12, 2016, 19:41:33 poslijepodne »
ako nije pobjegao nikud van, onda je na nekom skrovitom i toplom mračnom mjestu. probajte mu postaviti 'zamku' sa mišem, ili tako nešto... moguće da će se i vratiti u terarij, ali tko zna... možda je iza/u ormaru, ispod kreveta... nisu baš neki penjači pa vjerovatno nije izmigoljio nikud previsoko, ali vrijedi provjeriti sve. sretno!
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline vera

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #7 u: Srpanj 12, 2016, 21:57:24 poslijepodne »
Spustili smo terarij na pod,sve je u njemu namjesteno kao dok je on bio,voda,grane,skroviste...poznat mu je teren pa se nadam da ce sam uci...
Zamka sa misem? Moze detaljnije? Hvala

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #8 u: Srpanj 12, 2016, 23:57:31 poslijepodne »
Nadam se da ce te ju uspjesno pronaci. Obavezno javite kako se sve zavrsilo ;)

Sent from my Huawei G8


Offline ivoonche

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski   Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #9 u: Srpanj 14, 2016, 05:06:25 prijepodne »
Lose vijesti drustvo... I dalje mu nema ni traga ni glasa  :( stavili smo misa u otvoreni terarij na podu i nista... Ne znam vise sta da radim. Vjerojatno je izasao nekako iz stana...

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #10 u: Srpanj 14, 2016, 18:40:36 poslijepodne »
ne mora biti da je zbrisao van.. ljudi su pronalazili zmije i nakon par mjeseci. za zamku sam mislila nekakvu kutiju sa mišem unutra iz koje on ne može zbrisati, a da zmija može unutra, nešto takvo... držimo fige da se pojavi!
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline ivoonche

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski   Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #11 u: Srpanj 14, 2016, 18:55:34 poslijepodne »
I nama je nevjerojatno da je izasao jer se radi o jednosobnom stanu... Svi su otvori zasticeni mrezom protiv komaraca, jedini otvor je mala rupica na balkonu, ali unutra smo nasli stipalicu za robu I nebi mogao proci a da ne povuce I to dolje, I vrata koja su stalno zatvorena ali bi primjetili valjda da je nesto izgmizalo van.Pazljivo pregledavamo sve sto se iznosi I stana
Btw Ares je star oko god dana I do sad je jeo samo smrznute miseve nikad zive, hoce li biti problema ako mu stavimo u zamku zivog. Sinoc smo na tanjuric u terarij stavili otopljenog misa I ujutro smo ga nasli na istom mjestu...

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #12 u: Srpanj 15, 2016, 22:24:59 poslijepodne »
Zmiju je jako tesko nac u stanu kad ju bas zelis nac...ali u globalu uvijek na kraju naletus na nju. Ljudi i nakon nekoliko mjeseci znaju pronac zmiju u istoj sobi gdje je terarij iako su 100 puta pogledali sva mjesta. U pruncipu one se zavuko na neko skrovito stisnuto mracno mjesto (iza lamperije, iza hladnjaka, unutar pecnice, u ladicu, ispod ormara, iza sudopera...) po meni je najucinkovotiji nacin posipat cijelu kucu brasnom i cekat da izadje, nekad odma isti dan a ponekad traje danima.
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline ivoonche

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski   Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #13 u: Srpanj 16, 2016, 16:50:54 poslijepodne »
Problem... Ne mozemo posut brasno po stanu imamo 3 psa, ali cemo pokusati napraviti zamku od boce

Offline ivoonche

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski   Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #14 u: Srpanj 29, 2016, 19:08:13 poslijepodne »
Nazalost nismo mogle uhvatiti bjegunca. Posule smo stan brasnom, pokusale smo ga namamiti u zamku s misem ali nista.... Sad samo imamo jos jednog ljubimca Pikachu the misa. Opet smo pregledale cijeli stan, zamalo smo raskopale parket I ne znamo sta dalje. U svakoj sobi je zdjela s vodom ali nema znakova da im prilazi. Imate li jos kakav savjet, postoji li sansa da ce se pojaviti?  :'(

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #15 u: Kolovoz 02, 2016, 13:26:14 poslijepodne »
nema druge nego čekati i nadati se najboljem
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline vera

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #16 u: Rujan 12, 2016, 14:47:29 poslijepodne »
Mislim...u ormaricu sa enciklopedijama??? Sta je mislio u svojoj glavi?? Magistrirati???
Al ajd...mrsav al ziv..pio,jeo i sada se presvlaci na sigurnom...kamen sa srca,zmija u terariju...

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #17 u: Rujan 18, 2016, 10:29:53 prijepodne »
Uglavnom to tako zavrsi :)
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline vera

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #18 u: Rujan 18, 2016, 16:41:17 poslijepodne »
Još me nešto buni..sa svakim presvlačenjem do sada bio je neki problem..uredno dignemo vlagu u terariju,ima vodu za "namakanje" ali mrzi kupanje,sve po ps-u ali ne ide kako čitam,znači brzo..kako se vratio u terarij u jednom danu je presvukao sve osim glave i 3-4 cm vrata iza glave,taj dio je još stara koža...svaki put do sada smo mu pomagali vlažnim ručnikom pa me sada zanima je li to do nas ili do njega ili do čega kad je svako presvlačenje zapinjalo...

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #19 u: Rujan 19, 2016, 17:58:26 poslijepodne »
problem je u tome što je to pastel  :D oni imaju prilično mekanu kožu i sa njima zna biti problema kod presvlačenja...
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline vera

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #20 u: Rujan 20, 2016, 08:01:22 prijepodne »
Nesto novo..nisam znala da postoje razlike i u kvaliteti koze...moze li se ista uciniti po tom pitanju da mu pomognemo osim umatanja u mokar rucnik ili kupanja?

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #21 u: Rujan 24, 2016, 11:39:42 prijepodne »
nema razlike u kvaliteti koze, to je bila zafrkancija....

Ukoliko prilikom svakog presvlacenja dolazi do problema pokusajte jos vise dic vlagu u terariju. Ja svojim zmijama prilikom presvlacenja natopim cijeli pod. Presvuku se savrseno a radi ventilacije vlaga se vrati u normalu kroz 2-3 dana.

Imam 70-ak zmija doma, vrlo rijetko se neka od njih ne presvuce dobro, cak i kad ne podignem vlagu se zmije presvuku u komadu bez problema. Osim rucnik mozete i zmiju staviti u mlaku vodu na cca 1 sat i koza ce ic dolje bez problema.

Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline vera

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #22 u: Studeni 19, 2016, 18:11:30 poslijepodne »
Kupila bih grijacu lampu novu, pa ako mozete reci bi li ova bila ok:Lucky-Reptile-Dark-Spot
Razlog je sto ne bih da svijetli jako kao ova, a za svjetlo bih stavila obicnu neonku.. Cini mi se prejako svjetlo od ove grijace.. E sad.. 200 kn za lampu mi se cini puno,pa ako moze savjet, je li bolja ta i da li je to ok cijena?

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #23 u: Studeni 20, 2016, 00:25:37 prijepodne »
Pozdrav,

Na cijenu ne mogu utjecat, mogu Vam jedino dat savjet da koristite kabelski grijac umjesto grijace lampe jer je to prirodnije za kraljevske pitone. Osim toga to je vrsta pitona koja veliku većinu života provede u mraku pa bi joj trebalo osigurat mjesto za zagrijavanje bez svijetla. To se moze rijesit postavljanjem kućice na topli dio terarija.

Ja koristim grijači kabel na cca 1/3 kutije/terarija koji je spijen na termostat na 32C i već godinama sve savršeno funkcionira kod svih mojih zmija. Grijač je cca 150kn i termostat oko 80 tako da u cijeni lampe mozete osigurat kvalitetno i dugorocno grijanje za svoju zmiju.
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline vera

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Makarska
Odg: Ares,kraljevski piton
« Odgovori #24 u: Studeni 25, 2017, 22:08:19 poslijepodne »
Nakon dugo vremena, evo nas opet.. Uspjesno instalirano podno grijanje, sve po ps-u.
E sad.. Imam pitanje.. Je li moguce da zmija dobije 'zatvor'?
Vec duze vrijeme nisam nasla govance u terariju a uredno jede jednom u tjedan ili dva