Ožujak 28, 2024, 19:48:16 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: BOYU EF-05  (Posjeta: 2677 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kristyanhr

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Slavonski Brod
BOYU EF-05
« u: Travanj 11, 2014, 16:55:08 poslijepodne »
dakle, radi se o BOYU EF-05 vanjskom filteru.. filter je zapremnine 150L/H.
Zanima me jer ima tko kakvih iskustava sa tim filterom? Imam akvarij od 40L posto nemam gdje smjestiti veci i nebi htio zauzimati puno prostora sa unutarnjim filterom.
Hoce to biti dovoljno za taj akvarij?
hvala

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: BOYU EF-05
« Odgovori #1 u: Travanj 11, 2014, 17:30:47 poslijepodne »
nije zapremnina, nego protok  ;)
U pricipu bi to mozda i bilo OK, ovisi koliki stvarno protok ima. Ako ga vec imas, stavi. Ali ako mislis to kupovati, ja nebi osim ako nije bas za kikiriki. 5.5W potrosnja za 150l protoka je puno previse.

Offline kristyanhr

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: BOYU EF-05
« Odgovori #2 u: Travanj 11, 2014, 18:45:12 poslijepodne »
ok, zapremnina...  ;) aj nek ima i 100-njak litara protok teoretski bi trebalo biti dovoljno za akvarij od 40L... jer tako? protok bi trebao biti 2 do 3 puta zapremnine akvarija da ne stvara preveliko strujanje vode.. kikiriki je cijena... oko 200kn.. ne kupujem jos... sad je zemlja za biljke u pripremi..pa cu za jedno 3 tjedna kupovati..
znam da je off, jer ima ko kakvu preporuku za neki drugi vanjski filter???

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: BOYU EF-05
« Odgovori #3 u: Travanj 11, 2014, 18:48:37 poslijepodne »
Pumpa je jačine 100-tinjak litara,a kada dodaš filter materijal,značajno će oslabiti prolok...po meni treba oko 200l/h.
Enjoying cichlids...

Offline kristyanhr

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: BOYU EF-05
« Odgovori #4 u: Travanj 11, 2014, 18:59:21 poslijepodne »
Pumpa je jačine 100-tinjak litara,a kada dodaš filter materijal,značajno će oslabiti prolok...po meni treba oko 200l/h.
piše da je protok 150l/h...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: BOYU EF-05
« Odgovori #5 u: Travanj 11, 2014, 19:22:20 poslijepodne »
ok, zapremnina...  ;) aj nek ima i 100-njak litara protok teoretski bi trebalo biti dovoljno za akvarij od 40L... jer tako? protok bi trebao biti 2 do 3 puta zapremnine akvarija da ne stvara preveliko strujanje vode.. kikiriki je cijena... oko 200kn.. ne kupujem jos... sad je zemlja za biljke u pripremi..pa cu za jedno 3 tjedna kupovati..
znam da je off, jer ima ko kakvu preporuku za neki drugi vanjski filter???
pa meni se 200kn cini puno za to. OK, nije da za 200kn mozes kupiti bas neki filter, treba ipak vise novaca. Ali se i dobije puno vise.
ovak nesto https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=94074.0
Postoji realna mogucnost da ti ovo ne bude dosta za taj akvarij a da ne velim da ako uzmes bilo kaj vece onda ti sigurno ne bude dovoljan.
IMO, kad se gleda vanjski filter onda se radi o 600-700kn i to su vec filteri koji zadovoljavaju i akvarije od 100+ litara a na ovako malima imas minimalno odrzavanje istih. Je da je to 3x vise od 200kn (sto opet nije malo) ali s njima si siguran u kvalitetnu filtraciju i nemas brige oko toga da ga cistis svakih 10-15 dana jer je protok pao za 50%. Bez odgovarajuce filtracije nema niti dobrog akvarija ma koliko se trudis oko njega, prosao sam tu skolicu.

Offline kristyanhr

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: BOYU EF-05
« Odgovori #6 u: Travanj 11, 2014, 19:32:06 poslijepodne »
ok, zapremnina...  ;) aj nek ima i 100-njak litara protok teoretski bi trebalo biti dovoljno za akvarij od 40L... jer tako? protok bi trebao biti 2 do 3 puta zapremnine akvarija da ne stvara preveliko strujanje vode.. kikiriki je cijena... oko 200kn.. ne kupujem jos... sad je zemlja za biljke u pripremi..pa cu za jedno 3 tjedna kupovati..
znam da je off, jer ima ko kakvu preporuku za neki drugi vanjski filter???
pa meni se 200kn cini puno za to. OK, nije da za 200kn mozes kupiti bas neki filter, treba ipak vise novaca. Ali se i dobije puno vise.
ovak nesto https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=94074.0
Postoji realna mogucnost da ti ovo ne bude dosta za taj akvarij a da ne velim da ako uzmes bilo kaj vece onda ti sigurno ne bude dovoljan.
IMO, kad se gleda vanjski filter onda se radi o 600-700kn i to su vec filteri koji zadovoljavaju i akvarije od 100+ litara a na ovako malima imas minimalno odrzavanje istih. Je da je to 3x vise od 200kn (sto opet nije malo) ali s njima si siguran u kvalitetnu filtraciju i nemas brige oko toga da ga cistis svakih 10-15 dana jer je protok pao za 50%. Bez odgovarajuce filtracije nema niti dobrog akvarija ma koliko se trudis oko njega, prosao sam tu skolicu.
hvala puno za info... zato sam i pitao da nebi bacio 200kn sad i onda za koji mjesec jos 500-600... ;)

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: BOYU EF-05
« Odgovori #7 u: Travanj 11, 2014, 19:42:14 poslijepodne »
a to tako obicno bude kad se hoce ustediti tam di se ne moze  -? Ja sam izmjenjao hrpu tih malih filtera  :roll:
Ako mislis nesto ozbiljnije, JBL e701 ili Sicce whale 200. Imas i manjih modela, e400 i whale 120 ali su IMO neisplativi, nisu bitno jeftiniji (cca 100kn) a bitno su manji.
A kaj se tice protoka, svi ti imaju mogucnost regulacije i daju se smanjiti za nekih 40-50 % bez da to ima nekih posljedica po sami filter.

Offline kristyanhr

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: BOYU EF-05
« Odgovori #8 u: Travanj 11, 2014, 20:15:22 poslijepodne »
a to tako obicno bude kad se hoce ustediti tam di se ne moze  -? Ja sam izmjenjao hrpu tih malih filtera  :roll:
Ako mislis nesto ozbiljnije, JBL e701 ili Sicce whale 200. Imas i manjih modela, e400 i whale 120 ali su IMO neisplativi, nisu bitno jeftiniji (cca 100kn) a bitno su manji.
A kaj se tice protoka, svi ti imaju mogucnost regulacije i daju se smanjiti za nekih 40-50 % bez da to ima nekih posljedica po sami filter.
gledao sam JBL i Sicce ali mi se ne isplati jer dokle god smo u stanu veci akvarij necu uzimati... a i ako cu uzimati veci akvarij jednog dana mislim da nece ic preko 100L... tak da bi mi nesto kao onaj Eheim bio dovoljan..  :up:

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: BOYU EF-05
« Odgovori #9 u: Travanj 11, 2014, 20:19:15 poslijepodne »
onaj iz oglasa da, ali novi taj ti se ne isplati, bolje JBL i Sicce za tu razliku u cijeni.
A i to kaj neces na veci akvarij.............
A i to kaj ako hoces, nece biti vise od 100l.........
Gle, lazes samog sebe  :D

Offline kristyanhr

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: BOYU EF-05
« Odgovori #10 u: Travanj 11, 2014, 20:29:24 poslijepodne »
onaj iz oglasa da, ali novi taj ti se ne isplati, bolje JBL i Sicce za tu razliku u cijeni.
A i to kaj neces na veci akvarij.............
A i to kaj ako hoces, nece biti vise od 100l.........
Gle, lazes samog sebe  :D
i razmisljam o tome iz oglasa... samo sto pise da ne salje postom..odnosno da je samo osobno preuzimanje...  :(
a znam da lazem samog sebe........ sad samo da ja ovoga za koji tjedan osposobim...  :) :)