Travanj 24, 2024, 22:10:39 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Akvarij Juwel ili Cayman  (Posjeta: 22663 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline damir7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 729
Akvarij Juwel ili Cayman
« u: Siječanj 13, 2005, 22:01:00 poslijepodne »


Bok,


Dakle zanima me iskustva ljudi koji imaju ova dva akvarija,znaei Cayman je novi na tržištu pa možda i nema toliko iskustva ali pitam.Kuppujem 100L akvarij i zanima me koji izme?u Juwel Rio125 oko 1600kn ili Cayman 80 oko 1700kn (ima timer ugra?en) ostalo manje više isto jedino Juwel ima 200W grijae a Cayman 100W. Cijena je tu ali ono sama izvedba i kvaliteta me zanima.


Onda drugo postoji Juwel Record 96 koji je 1000kn što je dosta velika razlika e ali me zanima kakav je on kao 100L ipak 20L manje a i ima samo jednu rasvjetnu lampu.Jel puno znaei tih 25L i jel se isplati to uzimati. Znam da sada budete odgovorili što više to bolje ali mislim jel tih 25L presudno jako i vrijedi li 600-700kn razlike?! Jel dovoljna lampa 1x18 za 100L akvarija.





Unaprijed zahvaljujem svima!
Zagreb/Maksimir



Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #1 u: Siječanj 13, 2005, 22:07:00 poslijepodne »


Mislim da ti nikako nije dovoljna ta lampa, juwel record imam i ne savjetujem ti da to kupujes, tesko je dodati novu lampu, moras skidati cijeli poklopac ako zelis raditi nesto u akvariju i ruznije je dizajniran taj poklopac.


Oko dvojbe izmedju caymana i ria neka ti netko iskusniji da savjet.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #2 u: Siječanj 13, 2005, 22:36:00 poslijepodne »
Juwel Record definitivno nikakone preporueujem iz razloga koje ti je Ruki naveo. Cayman je OK mada nevolim njegov koncept "sve u jednom" kao i veliki unutarnji filterdok jeJuwel RIO 125 je nekako moj favorit.
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #3 u: Siječanj 13, 2005, 23:08:00 poslijepodne »


Bez obzira koji uzimas uzmi 120L poslje ce ti i to biti malo . Inace imam Caymana 80 i ok samo mu je mana sto mu je sve u jednom ali ja sam zadovoljan .


Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #4 u: Siječanj 13, 2005, 23:30:00 poslijepodne »
Ha Ha Ha, nemrem vjerovat, kad sam ja pilio prije par mejseci, svi ste
na mene drvlje i kamenje, bio sam uz neke pojedince jedini juwelovac...
a sad max....sz spominje juwela, a nije on niti jedini...



Damir7, kaj god da uzmeš neeeš pogriješit...

Uzmeš li rekord za te male pare, dobit eeš to kaj si platio, a uzmeš li ria dobil buš isto to...

Kupi po svojim moguanostima, najvažnije na koncu svega je litraža akvarija, a ti si na dobrom putu.

Jedna lampa ee ti biti dosta za nezahtjevne biljke i za nekakav jednostavan aquascape... za Takashi Amano stil - nebu



Moj savjet ti je veei akvarij, a isto tako eu ti savjetovat RIO125 jer
je zbilja bolji od rekorda... ako si ga možeš priuštit uzmi ga!

Ja znam da sam prešao sa rekorda70 na rio180 i nisam požalio!



Jedino žalim kaj nemam akvarij za svaku moju ideju...al mislim da nisam jedini!



Offline damir7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 729
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #5 u: Siječanj 14, 2005, 00:07:00 prijepodne »


Mislim ako bi davao 1600-1700Kn mislim da bi ipak uzeo Cayman jer je poklopac bolji tj dignem ga i mogu unutra raditi što želim,filter je bolji po meni jer ne moram vaditi keramiku iznutra da bi oeistio spužvice i tak,ima timer za svjetlo mislim da je po tome bolji ipak.


Ne razumijem što to znaei sve u jednom kad kažete?


I još me zanima sa vašeg stajališta isplati li se uzeti 25L veai akvarij za 700Kn više? Ipak tu je i postolje skuplje 300kn i tak 1000Kn sve skupa razlike izme?u Cayman80 i Record96.Ustvari to me najviše zanima,vrijedi li to toliko novca i ta žarulja mi je ono trn u oku,premalo mi je to nekak 1x18W za 100L
Zagreb/Maksimir



Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #6 u: Siječanj 14, 2005, 01:03:00 prijepodne »
Citat: Stina
Ha Ha Ha, nemrem vjerovat, kad sam ja pilio prije par mejseci, svi ste na mene drvlje i kamenje, bio sam uz neke pojedince jedini juwelovac... a sad max....sz spominje juwela, a nije on niti jedini...


Ha euj ... ... khm ... ... 2+2=5
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #7 u: Siječanj 14, 2005, 09:46:00 prijepodne »


Joj Damire, ti i dalje sa Recordom... Ja ti stvarno ne savjetujem da to uzmes, bolje jos malo stedi. Nije toliko stvar u 25l koliko u kretenskom poklopcu. Stalak napravi sam, uz malo volje i jedno popodne ili subotu vremena, pokrijes razliku u cijeni akvarija!


Sto se tice rio/cayman diskusije, nakon sto mi je moto pokazao neke stvari (oko poklopca), mislim da bi moj odabir bio - rio! A Stina sad cvjeta negdje...


Usput, kako se ispravno cita Juwel, dzul, dzuvel ili juvel?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline damir7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 729
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #8 u: Siječanj 14, 2005, 10:24:00 prijepodne »





?uvel.


Nego ajde izbacimo onda taj Record koji je 700kn jeftiniji.


Skužio sam onda jedno da je u RIO125poklopac sa dve lampe i ima kao 2 vrata,dosta nespretno ako želiš mieeš sve i postoji recimo moguenost da ti isklizne iz ruke i okupa se pod naponom ako zaboraviš iskopeati,ako si iskopeao imaš mokre lampe i bla bla.Cayman ima daleko sofisticiraniji poklopac i ima navodno odma ugra?en reflektor,onda postoji i timer tu a filter je navodno dosta tiši i spužvice se vade puno lakše nego u Juwel-u bilo kojem jer je keramika posebno,aktivni u posebno i spužvica posebno.Eto mislim da je i dizajnerski dosta ljepši pa niš 100kn je skuplji i nema veze,odlueio sam se za taj a i imam vea jedan manji od 50L Cayman i zadovoljan sam,ima i odvode sa poklopca za vodu koja se kondenzira pa mi fino kad dižem poklopac voda curi u akvarij i tak.


Nego jel neko ima Cayman 80 da eujem kakva su njegova iskustva?
Zagreb/Maksimir



Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #9 u: Siječanj 14, 2005, 10:39:00 prijepodne »
Gledaj Damire....

RIO ima poklopac koji nemre skliznut u vodu, a meni je to ODLIENO
rješenje, i vee sam 100puta o tome pisao i bolje je da pogledaš ostale
teme...

Što se tiee haube-poklopca kod caymana, mogu ti ree da su ga svi hvalili kao ti i kaj se na kraju desilo!?!?

Nitko se ne javlja u obranu caymana u ovoj diskusiji, a neki koji su ga hvalili su sad poeeli hvalit juwel.



Tajmer u caymanu do?e 25kn...ala si uštedio...

Izaberi si kaj ti je ljepše i bolje... uzmi caymana, nemam ja niš protiv!

Ta neeu ga ja gledat



Offline damir7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 729
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #10 u: Siječanj 14, 2005, 11:44:00 prijepodne »


Koliko sam skužio Cayman je kod nas na tržištu jako kratko pa vjerojatno nema puno ljudi ovdje koji bi stali u obranu njega a bogme ga ni ja ne branim nego kupujem akvarij pa pitam iskustva,ja sam u duaanu htio primiti poklopac od RIOA125 i otkvaeila su se vrata koja se uopae ne drže nikak nego na dva mala štifta i sve otpalo unutra pa je moje iskustvo takvo odma u poeetku,sama izvedba mi se einila onako kao nedovršena pomalo a i sve ono što sam rekao o filteru.


Neznam zato pitam jel mi treba pomoa iskusnih
Zagreb/Maksimir



Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #11 u: Siječanj 14, 2005, 11:48:00 prijepodne »
Damire7, jesi li ti moj post uopee proeitao?!!?



vee sam 100puta o tome pisao i bolje je da pogledaš ostale
teme...



Razlog zašto se nitko nejavlja je taj što je ova tema vee tri
puta otvorena i ima popriliean broj cayman vlasnika... samo si ti malo
ljen potražit po forumu, a neda se ni meni tražit za tebe...

Nemoj ovo shvatit kao napad na tebe, nego jednostavno kritiku na mjestu... jesi li pogledao teme kao npr. cayman vs juwel ili nešto slieno!?!?



Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #12 u: Siječanj 14, 2005, 12:39:00 poslijepodne »
Citat: damir7
... ja sam u duaanu htio primiti poklopac od RIOA125 i otkvaeila su se vrata koja se uopae ne drže nikak nego na dva mala štifta i sve otpalo unutra pa je moje iskustvo takvo odma u poeetku,sama izvedba mi se einila onako kao nedovršena pomalo a i sve ono što sam rekao o filteru ...


"Cayman Vs. Juwel" sam ja potegao i isto tako imam jednog manjeg Caymana [url]https://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=3945&KW =cayman+vs+juwel[/url]no kako au u proljeae uzeti veai cca 120 L tako sam do nedavno bio u dvojbi oko Caymana ili Juwela.


S obzirom na eto kratko, ali sadržajno akvaristieko iskustvo , pristalica sam vanjske filtracije i akvarija s kojim nisi ogranieen kao što je Cayman (poklopac, ugra?en tajmer, nema rupa za vanjska crijeva) a opet ne želim nekog delanca, nego iskljueivo kupovni.


Juwell minekako ispunjava te kriterije (nakon puuuunovaganja ) naroeito modeli "RIO". Sve to zahvaljujem mom prijatelju mot-una eijim sam akvarijima stekao to iskustvo . Imao eovjek i "RECORD" ima i "Caymana" i "RIO" ... a i kuglu od 2 L (uzo ja za bebe živorotke ).


Moj glas je za model "RIO", jer uz malo, ali doista malo pažnje s poklopcem imaš super praktiean akvarij. Unutarnji filter naravno van!


Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #13 u: Siječanj 14, 2005, 13:05:00 poslijepodne »
e kad otkaeim na kugle pa da vidiš akvaristike....
Vraćam se odmah - Godot

Offline damir7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 729
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #14 u: Siječanj 14, 2005, 13:46:00 poslijepodne »


Evo da zakljueim temu,proeitao sam forume u vezi Cayman i Juwel i sve govori u prednost Caymana,euo se sa 3 duaana koja su mi potvrdili isto,pogledao dobro oba i presudio je Cayman.Našao na netu forume strane di se priea da je glavni dizajner iz Juwela prešao u Cayman i da je to puno pomoglo u napredku samog akvarija,timer mi nije toliko presudan ali me brine da ako rikne od kuda budem povukao žicu do digitalnog timera?! Znaei to mi je ono malo hm hm,dizajn sigurno nije na strani Juwela.


I na kraju da kažem samo jedno što onako mislim nakon jako detaljnih proueavanja!


Oba akvarija su izvrsna i garantiraju dobru kvalitetu i s nijednim se nemože fulati,ja sam izabrao Cayman radi samog dizajna i poklopca.Neko bude uzeo Juwel i oba budu imala svoje kupce.





Zahvaljujem svima koji su rekli svoje mišljenje!


Idem si kupiti sad Caymana he he
Zagreb/Maksimir



Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #15 u: Siječanj 14, 2005, 13:53:00 poslijepodne »


Ja bas mislim da su oba daleko od izvrsnih, po oba treba prckati. I ako mene pitas, juwel rio ima ljepsi dizajn od caymana. Kako god bilo, cestitam ti na novom akvariju, ako neces biti zadovoljan - daj ga meni!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline damir7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 729
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #16 u: Siječanj 14, 2005, 14:00:00 poslijepodne »
E sad bi mogli do sutra ovako raspravljati,tebi možda je ljepši meni i peri nije a ivici je i tako u nedogled pa mislim da o ukusima nebudemo raspravljali ali samo da napomenem da seriju RECORD baš radi dizajna uskoro povlaei sa tržišta a kako kažu Cayman se lijepo uklapa u namještaj a sad stan mi je moderniji i ipak budem obratio i pažnju na kraju krajeva na sam dizajn a drugo onaj poklopac me je ipak kod Juwela odbio mada mi se više svi?a kod njega filter a opet taj isti filter je kompliciraniji a i djelovi skuplji za njega,bilo kako bilo rekao sam i gore oba budu imala svoje kupce i funove pa eto :-)
Zagreb/Maksimir



Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #17 u: Siječanj 14, 2005, 14:03:00 poslijepodne »
Tako je Damire, dobro si i odlueio...jel bolje je odlueiti nego vjeeito ostati u dilemi

Offline Daddy G

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 441
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #18 u: Siječanj 14, 2005, 14:23:00 poslijepodne »


Stvarno ste se raspisali.Nisam sve eitao pa se nadam da ne pišem nešto što je neko vea rekao.


Ja bi uzeo 120 l Juwel Rekord,u Pet centru na Voltinu Ti do?e 1300kn,ako imaš iskaznicu 10% popusta+5% na gotovinu i palatiš ga 1000KN,To je po meni najbolja vrijednost za novac.Prednost tog akvarija je što je ra?en u dužinu,a to izgleda fantastieno,ima ga neko na forumu(možeš pogledat sliku).Poklopci i izrada i šta ja znam šta ionako nisu primarni, važno je samo da ti akvarij nepušta vodu i da ti se svi?a.


Edited by: Daddy G
Jarun/Zagreb/Hrvatska
I was looking back to see if you were looking back at me to see me looking back at you

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #19 u: Siječanj 14, 2005, 15:03:00 poslijepodne »


Citat: damir7
E sad bi mogli do sutra ovako raspravljati,tebi možda je ljepši meni i peri nije a ivici je i tako u nedogled pa mislim da o ukusima nebudemo raspravljali ali samo da napomenem da seriju RECORD baš radi dizajna uskoro povlaèi sa tržišta a kako kažu Cayman se lijepo uklapa u namještaj a sad stan mi je moderniji i ipak budem obratio i pažnju na kraju krajeva na sam dizajn a drugo onaj poklopac me je ipak kod Juwela odbio mada mi se više sviđa kod njega filter a opet taj isti filter je kompliciraniji a i djelovi skuplji za njega,bilo kako bilo rekao sam i gore oba budu imala svoje kupce i funove pa eto :-)



kolko sam ja uspio skužiti, ti si se odlueio i zaljubio u caymana prije nego šta si stavio ovu temu.....
Vraćam se odmah - Godot

Offline damir7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 729
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #20 u: Siječanj 14, 2005, 15:06:00 poslijepodne »


Neznam baš da toliko košta jer je toliko Record96 a 120 ti sa popustima svim živim košta oko 1250Kn pošto mu je prava cijena oko 1800 recimo u Belugi ili kak se zove taj duaan vea.


Nebitno ovako ili onako narueio sam si Cayman i njegovo postolje i bok,zadovoljan sam vea sad a nije još ni došao
Zagreb/Maksimir



Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #21 u: Siječanj 14, 2005, 15:17:00 poslijepodne »
Ja mijenjam ?uve?ov poklopac za Kajmak (80x35cm)
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline egeria

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: zadar
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #22 u: Siječanj 14, 2005, 15:22:00 poslijepodne »
Juwel    
I can't help it, it's so beautiful...

Offline damir7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 729
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #23 u: Siječanj 14, 2005, 15:37:00 poslijepodne »


Bilo kako bilo ja sam se odlueio a sad mišljenja su razna,prevagnula su po forumima za Cayman al mislim da je najbitnije ono što bude unutra i kako to bude živilo itd a ne jel kap vode kapne van ili unutra
Zagreb/Maksimir



Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Akvarij Juwel ili Cayman
« Odgovori #24 u: Siječanj 14, 2005, 20:20:00 poslijepodne »


to šta je prevagnulo na forumu, ti je pojam "nezdrave statistike"... da objasnim


imaš mušku osobu od 80 godina i fizieki više ne može biti spolno aktivan.... onda uzmeš klinca od 6 godina koji isto nije spolno aktivan.... a šta statistika kaže:...... da statistieki gledano obadvojca u prosjeku imaju 43 godine i sexualno su sposobni............


ne vjeruj sve šta se priea........ mueni glavom i razmisli sam.....
Vraćam se odmah - Godot